Dr. Kadınca Sağlık-Kadın-Moda Sitesi

Imex Krem Hakkında Herşey

25.04.2019
262
Imex Krem Hakkında Herşey
Content Protection by DMCA.com

İMEX KREM NEDİR ?İÇERİĞİNDE NELER VAR

İmex krem dermetoloji uzmanlarınca sıkça  önerilen sivilce-leke kremlerinden biridir. İçeriğindeki tetrasiklin hidroklorür ile antibiyotik özelliği gösterir. Cilt üzerinde ve deri altında oluşan akneye nüfuz ederek kurutur, ciltteki bakterilere  karşı savaş açar. Böylelikle yüzümüzdeki veya vücudumuzun herhangi bir yerindeki mevcut sivilcelerden ve henüz çıkmamış ama çıkması muhtemel sivilcelerden kurtulmamızı sağlar.

İmeks krem genellikle ergenlik dönemindeki bireyler in kullandığı krem olmakla birlikte 15 yaş üstü her bireyin rahatlıkla kullanabildiği bir sivilce kremidir.

İMEX KREMİN YAN ETKİLERİ

İlacın yaygın olarak görülen hiç bir yan etkisi yoktur. Kullanımına bağlı olarak gözlerde yanma kızarıklık meydana gelebilir.Çok kuru bir cildiniz varsa kızarıklık meydana gelebilir. Ciltte şişlik ,boğazda yanma ,yüzde kaşıntı ve kızarıklık durumundu mutlaka hekiminize başvurun.

İMEX KREM NASIL KULLANILIR

İmex krem antibiyotik içerikli bir krem olduğundan bu kremi kullanırken dozuna yani kullanım miktarına çok dikkat edilmelidir. Sivilcelerin olduğu bölgeye ya da yüzünüzün tamamına bolca sürmeniz gerekir.

Kremi kullanmadan önce cildinizin temiz olmasına dikkat edin zira gözenekleri tıkayıp cilden nefes almasını engelleyebilirsiniz.

İmex kremi kullanırken cildinizi tahriş edecek sabunlardan ve alkol içerikli kozmetik ürünlerinden uzak durun.

İmex krem cilt tipinize bağlı olarak sivilceleri kuruturken cildinizi de kurutabilir,bu gibi durumlarda imex kremi kullanmadan bir kaç saat önce nemlendirici kremle nemlendirdikten sonra imex kremi kullanabilirsiniz .

İmeks kremin yapısı ve sarımsı rengi itibariyle fondötene çok benzemektedir, kremi kullananların en çok sevdiği bu özellik ile sivilcelerin ve lekelerin üzerini kapattığından fark edilmez ve makyaj yapmanıza gerek kalmaz. Çok açık bir renk tonuna sahipseniz eğer krem sizin cildinize renk olarak koyu gelecektir ve dışarıya çıkarken insanlar tarafından fark edileceği için kullanmak istemeyeceksiniz. Bu gibi durumlarda imex kremi   gece yatarken kullanabilirsiniz.

İmex kremin sonuç verebilmesi için düzenli kullanılması gerekir. En az 3 hafta bu kremi günde 2 defa kullanın.3 hafta düzenli kullanımdan sonra sonuç almadıysanız veya sivilcelerinizde bi artış hissettiyseniz ilacı kesip doktorunuza başvurun.

Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktor kontrolünde kullanın.

Cilt tipine, yaşa, sivilcelerin büyüklüğüne göre kullanım şekli değişmektedir, unutmayın ki en iyi kullanım şekli doktorunuzun tavsiye ettiği gibidir .

İMEX KREM NE KADAR, SSK KARŞILIYOR MU

İmex 20 gr merhem 2019 fiyatı 35.75 TL

bu krem normal reçeteli bir ilaçtır eczaneden reçetesiz alınabildiği gibi aile hekiminiz de yazabilir, sağlık güvenceniz de var ise bu ilacı daha uygun fiyata temin edebilirsiniz. Doktorunuzdan isteyiniz.

İMEX KREM KULLANANLAR,KULLANICI YORUMLARI

byza diyor ki;    bu kremi 1 ay kullandım yüzümdeki çok büyük sivilceleri kuruttu ama deri altındaki sivilceler hala duruyor 🙁

Songül_sahin diyor ki ;yüzümde renk eşitsizliği vardı imeks kullandıktan sonra ışıl ışıl oldu yüzüm,etkisini görünce bıraktım ama tekrar eski haline dönmeye başladı yeniden başlayacam ilacı kullnmaya.

ca_iz diyor ki ; yüzümde kızarıklık yaptı soyulmaya başladı yüzüm, çok kuru bi yüzünüz varsa kullanmayın !

Mustafa diyor ki ; 2 hafta kullandım etkisini sadece ben değil çevremdeki herkes fark etti.yüzümdeki ve omuzlarımdaki tüm sivilceleri yok etti .

Melek.95 diyor ki ; doktorum yazmıştı bu kremi bana, bununla birlikte hametan adında bi krem daha yazdı,yüzüm kızarınca hametanı kullanmamı söylemişti.bu iki kremi birlikte kullanıyorum 2 aydır 2. tüpe geçtim yüzümde hiçbir leke-sivilce kalmadı.imeks sayesinde makyaj yapmayı da bıraktım.fondoten ile sivilcelerimi saklamaya çalışıyordum artık imeks sürüp çıkıyorum dışarıya kimse yüzümde krem olduğunu anlamıyor ,herkese tavsiye ederim 🙂

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. - Harmedya
Content Protection by DMCA.com