Sponsorlu Reklam

Yıllardır Beklenen En Büyük Buluş Olaplex

Sponsorlu Reklam

Her kadın saç rengini ara sıra değiştirmek ister. Bu şekilde saçlarını değiştirerek hayatında değişiklik yaptığını düşünür. Bu yüzden kadınlar sıkıldıkları zaman koşarak kuaföre giderler. Bilimsel bir açıklama olmasa da bir kadın gözüyle kuaföre neden bu kadar ihtiyaç duyduğumuzu anlatmaya çalıştım. Kuaförlerdeki her türlü boyama, saç rengini açma işlemlerinde de bilirsiniz ki saçlar bir miktar yıpranır. Saç renginize, saçlarınızın sağlığına ve boyanın kalitesine göre saçlarınızın yıpranma miktarı değişir. Saçlarınız koyu bir renk ve siz sarı ya da gri gibi açık renkler yaptırmak istiyorsanız saçlarınızın sağlıklı kalmasını sağlayacak, kırılan saçlarınızı tedavi edecek mükemmel bir teknoloji var. Teknolojini ne kadar geliştiğini bizlere kanıtlayacak olan bu model ile harika hissedeceksiniz. Peki bu mucizeci olaplex nedir, olaplex nasıl kullanılır. İşte tüm bunların cevabı bu yazımızda mevcut. Dikkatle inceleyin:

Sponsorlu Reklam

Olaplex Nedir

Olaplex bilim adamları tarafından geliştirilen, saç tellerinin bozulmuş ve kırılmış olan yapılarını onaran molekülleri içerir. Saçta boyama işlemi nedeniyle oluşan kırık disülfür kükürt bağlarını yeniden yapılandırıyor. Kırılmış anormal olan bağların birleşerek tekrardan saçın eski sağlığına ve eski gücüne kavuşmasını sağlar. Saçlarınıza daha sıkı ve sağlam bir görünüm kazandırır. Saçlar boyandığı zaman, saçları şekillendirmek için kullandığımız ısı uyguladığımız zaman saçların iç yapısındaki bağlar kopar. Bu bağları yapılandırmak ve saçların bütünlüğünü sağlamak için gerekli olan olaplex tüm saç tipleri ile uyumludur ve hangi saç tipine sahip olursanız olun saçlarınızın kırılmasını önler.

Olaplex Nasıl Kullanılır

Olaplexi uygularken dikkat etmeniz gereken ilk şey zamandır. Saçlarınızı boyadığınız zaman yani boyama işlemi sırasında kuaförünüzün olaplex kullanmasını isteyebilirsiniz. Bilim insanlarına göre boya işlemi sırasında veya saç rengini açma işlemi sırasında disülfit bağlarının korunması çok önemlidir. Bu bağlar da tam bu işlemler sırasında parçalanır, hasar görür, kırılır veya olmasını istemediğimiz şekilde yumuşar. Çoğunlukla ana saç rengi koyu olan kadınların açık renkli ombre veya balyaj yaptırdıkları sırada ortaya çıkan bu hasarlar neredeyse her kadının şikayetçi olduğu durumdur.

Sponsorlu Reklam

Olaplex işlemi 3 aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamalar size veya kuaförünüze bağlı olarak ertelenebilir veya değiştirilebilir.

Olaplex 1

Bu aşama sadece profesyonel eller tarafından saç boyama işlemi sırasında yapılabiliyor. Kuaförünüz olaplex 3 lü setlerdeki no 1’i saç boyanızın içerisine karıştırıyor. Saçlarınız boyanırken aynı zamanda tedavi ediliyor bu şekilde.

Olaplex No 2

Bu aşamada saç boyanız rengini aldıktan sonra yıkanıyor ve yıkandıktan sonra olaplex uygulanıyor. Yaklaşık 20 dakika kadar olaplex in saçta kalması sağlanır, bu şekilde yıpranan saçların onarılması sağlanır. Saç kremi gibi saçları yumuşatan no 2 ile saçların iç yapısındaki bağlar yeniden yapılandırılır.

Olaplex No 3

Sponsorlu Reklam

Bu aşamayı kuaförünüzden bağımsız olarak evde kendiniz de uygulayabilirsiniz. Haftada bir defa nemli saçlarınıza uygulayacağınız 3 numaralı kit ile mükemmel sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Nemli saçlarınıza sürdüğünüz bu kiti saçlarınıza iyice yedirin. Tüm tellere temas etmesi için saçlarınızı olaplex üzerindeyken tarayın ve 10 dakika bekleyin. Haftada bir gün uygulayarak sağlıklı saçlara sahip olabilmeniz için olaplex no 3 ü satın alabilirsiniz.

Olaplex Kullananlar

Ayşe diyor ki: Olaplex no 3 ü hepsiburada dan satın almıştım. Saçlarım aşırı açıcıdan dolayı saçlarım sünmeye başlamıştı. Hem lastik gibi hemde kırılgan olan saçlarım için kullandım. Duş aldıktan sonra ıslak saçlarıma uyguladım ve bekledim. İşlemden sonra saçlarım yumuşacık olmuştu fakat kısa süreli bir yumuşaklık vardı. Ölmüş saçlarınızı yeniden canlandıracak bir ürün piyasada yok maalesef. Uzun süreli bir tedavi değil.

Sponsorlu Reklam

Esra diyor ki: Kuaförüm olaplex ile saçlarımı açarsak daha az yıpranır demişti ve boyama işlemine ek olarak 200 lira olaplex için alacağını söyledi. %00 tl ye yaptıracağım ombreyi 700 tl ye yaptırdım ama verdiğim para helal hoş olsun. Saçlarıma ikinci kez ombre yaptırmama rağmen saçlarımın uçları dahil çok fazla yıpranmadı. Kesinlikle yüz yılın buluşu olaplexi tavsiye ediyorum.

Melek diyor ki: Saç kremi olarak kullandığım için beklentilerimi fazlasıyla karşıladı. Olaplex 3 ü evde duşta kullanmak için aldım, fiyatı biraz pahalı olsa da ucuz saç kremi almak yerine olaplexi tercih ettim. Gayet memnunum hatta birkaç kutu alıp evde stok yapmayı düşünüyorum.

Saçhane_kuaför diyor ki: 3 lü setlerini müşterilerimin saç açma işleminde kullanıyorum. Ombre veya açık renkli saç boyama işlemleri sonrasında fazla kimyasaldan ötürü yıpranana saçları tedavi ediyor. Böylece hem müşteri memnun kalıyor hemde ben o kadar emek verip boyadığım saçları bir hafta sonra kesmek zorunda kalmıyorum. Fiyatları duyunca geri çekilmeyin, gerçekten sonuna kadar hak ediyor bu parayı. Olaplex olmadan saçlarınızı boyatmayın!

Olaplex Fiyat

Olaplex No 3 Hepsiburada Fiyatı 155 tl

Olaplex Kuaför Fiyatı

Olaplex i genel olarak saç açma işleminin yapıldığı ombrelerde kullanılıyor. Ombre fiyatına ek olarak olaplex kullanılıyorsan eğer 150 ile 400 tl arasında bir ücret talep edilebilir.

2 Yorum

  1. Valla ben de yeni aldığım likit keratin boya ve açıcı koruyucu var. resmen saça hiç nokta hasar olmadan istediğim renge kadar açabildim herkese de tavsiyem olur.

  2. Ben de olaplex ürünü çok duydum. Ama çok pahalı gerçekten. Sonra başka bir firmayı buldum Liquid Keratin firmanın adı. Fiyat performans açısından harika diyebilirim arkadaşlar oil plex diye bir ürünü var saçlarına sürekli açıcı uygulayanlar kesinlikle kullanmalılar ki zaten o kadar az ekliyorsunuz ki açıcının içine ürün bitmiyor. Saçlarım açıcı yüzünden çok zarar gördüğü için toparlamak istedim. Yanan Yıpranan Saçlara Keratin Bakım Setini aldım ekonomik geldiği için sonra tekrar serum aldım. Çünkü saçlarım gerçekten çok yıpranmıştı. Bu olayları anlattığımda saç bakım uzmanları ile görüştüm. Oil plexle tanıştım ve gerçekten sürekli açıcı uygulamama rağmen saçlarım yıpranmıyor. Bütçesini düşünenlere kesinlikle öneririm. 🤗💕💕

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat