Sponsorlu Reklam

Wilkinson Pomad Nasıl Kullanılır?

Sponsorlu Reklam

Wilkinson Pomad uyuz hastalığında kullanılan, dermatoloji uzmanlarının çok yazdığı, eczanelerde çok satılan bir kremdir. Uyuz hastalığı çok ciddi bir problem değilmiş gibi görünse de erken dönemde teşhis edilip tedavi edilmemesi durumunda çok ciddi problemler yaratabilir. Akar türü olan bir mikroorganizmanın vücudun derisine yapışarak deri altındaki tabakaya yumurtalarını bırakıyor. Deride kanalcıklar açarak bu işlemi yapıyor ve uyuza yakalandıktan sonra derinin alt tabakasındaki mikroorganizmaları öldürmek için wilkinson pomad gibi kremler veya ağız yolu ile alınan haplar kullanılarak uzaklaştırılıyor. wilkinson pomad nasıl kullanılır

Sonbahar ve kış mevsimlerinde daha çok ortaya çıkan uyuz hastalığı insandan insana temas yolu ile veya aynı kıyafetlerin, çarşafların ortak kullanımı sonucunda bulaşıyor. Sanılanın aksine toplumdaki hayvandan inana uyuz geçer anlayışı kanıtlanmamıştır, yanlıştır.

Sponsorlu Reklam
Wilkinson Pomad Ne İşe Yarar?
wilkinson pomad nasıl kullanılır

Uyuz Belirtileri Nelerdir?

Uyuz hastalığına yakalanan bireylerde aşırı derecede kaşınma hissi oluşur. Eller, parmak araları, karın, meme ve koltuk altı gibi bölgelerde kaşınma daha da şiddetlidir. Geceleri artan bu kaşınma hissi sıcaklığa bağlı olarak da artıyor.

Kaşınma uyuzun ilk belirtisidir. Uyuza neden olar akar türü canlılar derinin alt tabakasına koloni kuruyor. Deride dökülme yapabilen bu hastalık kış ve sonbahar mevsimlerinde, kalabalık ortamlarda yaşayanlarda, hijyenine dikkat etmeyen insanlarda çıkıyor.

Uyuz Nasıl Bulaşır?

Uyuz hastalığı genel olarak insandan insana bulaşan bir hatalıktır. Hayvanlarda da uyuz görülüyor ama bu hastalık insana bulaşınca sürekli daimi bir uyuz vakası ortaya çıkmıyor.

Sponsorlu Reklam

Uyuz hastalığı genel olarak aynı kıyafetlerin ortak kullanımı, çarşafların ortak kullanımı sonucunda, uzun süreli temaslarda bulaşıyor.

Uyuz hastalığının bulaşıp bulaşmadığını dermatoloji uzmanlarına giderek anlayabiliriz.

Uyuz Nasıl Bulaşır?
Uyuz Nasıl Bulaşır?

Wilkonson Pomad Etken Maddesi

Wilkonson pomad etken maddesi goudron vegetal ve kükürttür. Bunların yanında savonnoir, kalsiyum karbonat, vazelin ve lanolin de içerir. Deri tabakalarına yerleşen mikroorganizmaların çoğalmasını yavaşlatıyor, antifungal, antipiretik, antiseptik ve parazistit etkisi ile derideki parazitleri ortadan kaldırıyor.

Wilkinson Pomad Ne İşe Yarar?

 • Wilkinson pomad uyuz hastalığının tedavisinde kullanılır. Uyuz bulaşan kişinin derisinin alt kısımlarına kadar inen parazitleri ortadan kaldırarak uyuzun erken dönemde tedavisini sağlar
 • Wilkinson pomad içerisinde bulunduğu etken maddeleri ile parazit, mantar öldürücü özellik gösterir. Bu yüden deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır
 • Egzema tedavisinde kullanılır
 • Sedef hastalığında kullanılır
 • Akne tedavisinde de doktorunuzun önerisi ile kullanılabilir.

Wilkinson Pomad Nasıl Kullanılır?

Wilkinson pomadın etkinliğinin artması için kullanım şeklini doğru yapmanız gerekir. Doktorunuzun veya eczacınız önerdiği şekilde kullanmanız gerekir. Herhangi bir öneri olmadı ise aşağıdaki wilkinson pomad kullanım şeklini uygulayın.

Sponsorlu Reklam
 1. Wilkinson pomad kullanım süresi 3 gündür.
 2. Wilkinson pomad kullanmadan önce tüm kıyafetlerinizi, çarşaflarınızı yüksek ısıda yıkamanız, ütülemeniz gerekiyor
 3. Wilkinson pomadı kullanmadan önce vücudunuza daha iyi nüfuz etmesi için sıcak su ile yıkanın, keselenin.
 4. Açılan gözeneklerinize, kuru cildinize kremi sürün
 5. Wilkinson pomadı ince bir tabaka halinde tüm vücudunuza uygulayın
 6. Wilkinson pomadı yüzünüze sürmeyin
 7. Wilkinson pomadı uyguladıktan sonra tüm vücuda masaj yaparak gibi ovalayarak yedirin.
 8. Wilkinson pomadı bu şekilde üç gün boyunca uygulayın. Üçüncü günün sonunda (üç gün içinde tekrar yıkanmanıza gerek yok) temiz ve ütülü çamaşırlar giyin.
 9. Wilkinson pomadı tedavi bitiminde alkollü pamuk ile tüm vücudunuzdan silebilirsiniz.

Wilkinson Pomad Reçetesiz Alınır Mı?

Wilkinson pomadı reçete ile satın alabiliyorsunuz. Doktor kontrolü olmadan bu ilacı kullanamıyorsunuz.

Wilkinson Pomad Kaç Saat Kalmalı

Wilkinson pomadı kullandıktan sonra yıkamanıza veya silmenize gerek yok. Üç gün boyunca pomad üzerinizde kalıyor. Üç günün sonunda yıkıyorsunuz veya alkollü pamuk ile vücudunuzdan uzaklaştırıyorsunuz.

Wilkinson Pomad Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Wilkinson pomadı kullanırken ağız içine, buruna ilacın gelmemesine dikkat edilmelidir. İlacı genital bölgeye sürerek dikkat edilmelidir

Sponsorlu Reklam

Wilkinson pomadı kullanmadan önce ilacın etkili olabilmesi için gözeneklerinizin açılmış olması lazım. Sıcak su ile yıkanıp, kese yapıp o şekilde wilkinson pomadı sürün

Wilkinson pomadı hamileler veya emziren anneler kesinlikle doktor kontrolünde kullanmalı

Wilkinson pomadı kullanırken herhangi bir yan etki veya semptom ile karşılaşmanız durumunda doktorunuza danışın.

İlginizi Çekebilir: https://drkadinca.com/saglik/mucizevi-vicks-krem-nedir/

Wilkinson Pomad Yan Etkileri

Wilkinson pomadın içeriğindeki herhangi bir maddeye karşı allerjiniz, aşırı duyarlılığınız var ise bu ilacı kullanmayın. Böyle durumlarda nefes almada güçlük, hırıltılı solunum, göğüste sıkışma gibi çok ciddi yan etkiler ile karşılaşabilirsiniz, Hemen en yakın acil sağlık kuruluşuna gidin.

Wilkinson pomad kullanımından sonra kaşıntı meydana gelebilir

Wilkinson pomad deri hastalıkları için kullanıldığından yan etkileri de deri üzerinde oluyor. Deride kızarıklık, kabarıklık ortaya çıkabilir.

Wilkinson pomad deride incelmeye sebep olabilir.

Wilkinson Pomad Kullananlar

Kullanıcı Diyor Ki: Uyuz hastalığı için en mucizevi krem, hastalığı yok etmek için gidilecek en kestirme yol bu krem. Çok kötü koktuğunu söyleyebilirim ama uyuz gibi bir pislikten kurtulmak için her yol denenir.

Kullanıcı Diyor Ki: Çevremdeki insanlardan birinde, tatil sitesindeki arkadaşlarımdan birinde çıktı uyuz. Sürekli temasta olduğum bu kişiden bana da bulaşması tabii ki kaçınılmazdı. Sürekli kaşınmaya başladım ve kızarana kadar derimi kaşıyordum. Bir kaç gün konduramadım çünkü her sabah duş alan bana uyuz bulaşacağını tahmin edemedim ama maalesef öyle olmadı. Eczacıma söyledim ve bana önerdiği wilkinson pomadı kullandım mucize gibi iki gün sonra kurtuldum uyuzdan.

Kullanıcı Diyor Ki: Deliksiz uykularımın nedeni olan uyuza elveda deme sebebim olan wilkinson pomaddır. Akarlardan kurtulmak için üç gün kesintisiz kullanmak ardından banyo yapmak gerekiyormuş. İkinci gün bende uyuz bitti ama kesin olsun diye üçüncü güne kadar kullandım.

13 Yorum

 1. Merhaba 4 aydır cekiyorum bende ama wilkinson pomad ile 2 ci gün durdu penis ve genital bölge kurumaya basladı minik yaralar siyahlaşmaya basladı ilk 3 gün önemli

 2. Oğlumda bende çok kötüyüz hamileliğimin en başlarından uyuşmuşum doktorum hep hamilelikten dedi birsuru ilaç içtim meğersem.uyuz olmuşum oğlumda iyle eşim askerde olmuştu ondan bulaştı bize bu kitem ise yararmı oğlum 2 yaşında kulkanabilrmiyim onada lüten yardımcı olun

  1. Bu tarz ilaçlar çok etkili ilaçlar olduğu için doktorunuza danışmadan almamanızı tavsiye ediyoruz

 3. Bir akrabam ile yasak gunlerinde bir arada kaldik onlar uyuz tedavisi gormusler gecti diye dusunmusler ancak orda kasinti basladi dikkat etsek bile birxarada kaldik eve gelince hemen uc gun onlsri yaptirdigi ilactan kullandim bir hafta gecti simdi de Wilkinson Pomadi kullaniyorum ben de varmi yok mu bilmiyorum henuz bir hafta oldu ama ikinci tedaviye badladim sizce varsa da gider mi nasol anlicam bu durum beni cok yordu

 4. Birbucuk hafta once uyuz tedavisi gormus ama henuz geçmemiş olanlarla birkac gun birarada kaldik eve gittikten sonra her ihtimale karsilik onlarin ilavlatini uc gun haftasina da wilkinson pomat kullanmaya basladim uyuz olmasa bile bu ilacı kullanmak zararli midir birde normal yıkanmak bu ilavi vucudumuzdan arindirir mi

 5. Wilkison pomad reçetesiz alınır mı randevu dolu olduğu için direk eczane den alınır mı

   1. Mrh bende wilkinsonu 3 gün sabah akşam sürdüm. Dün yıkandim. Ama bacaklarım ve karin bölgemde daha çok kaşıntı oluyor. Bide kasiklarimda ağrı var. Vajinaya zarar vermiş olabilir mi tehlikesi var mı

 6. iyi gunler ben 10+3 gunluk hamileyim uyuz kaptik ben den esime deegecti 3 aydir cekiyoru.Bana bu ilaci tavsiy etti bi akrabam.Eczaneden aldim.Alirken hamile oldugumuda soyledim kullanabilirsiniz dedi.Hamileliginiz biraz ilerlede bebek buyumus sikinti olmaz dedi.SIzce kullanayim mi???

 7. Ben 3 gün kullandım ve uyuzdan kurtuldum. Ammmma bir kokusu var ki dillere destan. 2 ay oldu kokusu yastığım dan, yatağımdan, odamdan, kıyafetlerimin çıkmadı. Berbat ötesi bir kokusu var. Öyle böyle pis kokmuyor. Kükürt bazlı olduğu için yoğun bir kükürt kokusu var. Kıyafetlerimi defalarca, defalarca yıkadım. Yıkadım koku gitmemiş tekrar yıkadım, sonra tekrar yıkadım ama nafile. Pamuklu kıyafetlere bir sinmişki allahım allahım çıkmıyor. Şuan bile hala burnuma geliyor deli olacağım. En son odamı yakacağım, kıyafetleriyle birlikte. Eğer kremi kullanıp yatacaksanız ya da evde duracaksanız kullanmayın. Sürün ve çıkın dışarı 10 saat bi ağaç altında oturun, orada uyuyun. Korkmayın böcek falan gelmez, çevrenizde ne kadar haşerat varsa kaçar bu kokudan. Berbat bir koku. Allah kahretsin ya hala geliyor kokusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat