Sponsorlu Reklam

4 Numara Saç Kesimi Kimlere Yakışır?

Sponsorlu Reklam

4 numara saç kesimi oldukça kısa saç kesim modellerinden biridir. Kullanımı kolay olan bu saç modelini geçmiş zamanlarda erkekler çok tercih etmiyordu ancak bazı ünlü isimlerin çok kısa saç kestirerek fenomen dizilerde oynaması ile bu saç modeli hiç olmadığı kadar popüler oldu. Erkeklerin sadece askere giderken yaptıkları bu saç modelinin ne kadar kullanışlı ve ne kadar karizmatik göründüğünü anlayınca tüm gözler 4 numara saça çevrildi. Saçlarına yeni bir hava katmak isteyen, kısa saçları denemek isteyen tüm erkekler buraya!

4 NUMARA SAÇ KİMLERE YAKIŞIR? EVDE 4 NUMARA SAÇ KESİMİ, 4 NUMARA SAÇ ERKEK, 4 NUMARA SAÇ MODELLERİ 2020-2021

Sponsorlu Reklam

İlginizi Çekebilir: https://drkadinca.com/erkek/2-numara-sac-modelleri/

4 Numara Saç Kimlere Yakışır?

4 numara saç modelleri aşırı kısa kesilmiş saç modellerinden biridir. Saç kesimleri 0 dan 8 e kadar numaralandırılır ve 4 numara saç da bu saç kesimleri arasından 12 mm olan saç kesimidir. Numaralar büyüdükçe saçın uzunluğu da artacağından 8 numara en uzun olanı, 0 numara ise en kısa olanıdır. 0 numara saç kesimi için saç tıraş makinesine herhangi bir aparat takılmaz.

Sponsorlu Reklam

4 numara kadar kısa olan saç kesimlere her erkeğe yakışmaz. Saçlarınızı kısa kestirmek istiyorsanız böyle büyük bir karar vermeden önce size yakışıp yakışmayacağını öğrenin. İşte maddeler halinde 4 numara kısa saçın yakıştığı erkekler;

 • Kafa yapısı düzgün olan erkeklere 4 numara saç yakışır. Üçgen, uzun veya engebeli bir kafa yapınız var ise bu kadar kısa saç tercih etmeniz doğru olmayabilir.
 • 4 numara kısa saçlar renkli gözlü erkeklere en çok yakışıyor. Kahverengi gözleri olan erkeklere yakışmaz demiyoruz ama yeşil gözleriniz var ise gözlerinizin rengini ortaya çıkarmak ve görenleri büyülemek için 4 numara kısa saç kesimini mutlaka denemelisiniz.
 • Kalın ve düz kaşlı olan erkeklere kısa saç kesimi yakışıyor. Kavisli, kısa kaşlara sahipseniz saçlarınızı kısa kestirdiğinizde en çok dikkat çeken alan gözleriniz ve kaşlarınız olacaktır. Bu nedenle kısa saç kestirmeyi düşünen erkeklerin kaşlarının düz ve kalın olması durumunda daha hoş ve karizmatik bir görüntü ortaya çıkacaktır.
 • Kısa saç kesimlerini kullanmanız için kulağınız şeklinin de düzgün olması gerekir. Kepçe kulakların kısa saç kesimlerini kullanmamasını öneriyoruz
 • Kısa saç kesimini kullanacak erkeklerin çene yapısının düzgün olması gerekir. Çene yapısı düzgün olan erkeklere kısa saç kesimleri çok yakışıyor.
 • Yanakları çok şişman olan erkeklere de kısa saç kesimleri yakışmayacağından ortalama kiloda olan erkeklerin kısa saç kesimlerini tercih etmelerini öneriyoruz.

4 Numara Saç Kaç Mm?

4 numara saç kesimi oldukça kısa saç kesimleri arasında bulunuyor. 0 dan 8 e kadar olan saç kesim numaralarında en kısa saç kesimini 0 temsil ediyor. Diğerlerine nazaran en uzun olan saç kesimi ise 8 rakamı ile sıfatlandırılıyor. Rakamlar büyüdükçe saçın uzunluğu da artıyor

4 numara saç kesiminin uzunluğunu merak edenler için saç telinin uzunluğu ortalama 12 mm dir. Çoğu insan için çok kısa olan bu saç kesiminin şekillendirmesi, kullanımı çok kolay olduğundan ve bazı erkeklere çok yakıştığından dolayı modası asla geçmiyor.

Evde 4 Numara Saç Kesimi

4 numara saç kesimi çok kısa bir saç modeli olduğundan evinde saç tıraş makinesi olan her erkek kendi başına bu saç kesimini yapabilir. Evdeki ailenizden birinin yardımı ile daha rahat olsa da kendi başınıza da yapabileceğiniz bu saç modelini yapmak için çok fazla zahmete girmenize gerek yok.Peki evde 4 numara saç kesimi nasıl yapılır? Ayrıntılı olarak anlatalım.

Sponsorlu Reklam

Evde 4 numara saç kesimini yapabilmeniz için öncelikle sık dişleri olan bir tarağa ihtiyacınız var. Saçlarınızı güzelce tarayın ve ardından tıraş makinesi ile saçlarınızın ön- üst bölümlerine girin. Tıraş makinesinin 4 numara saç kesimleri için uygun olan aparatını da takmayı unutmayın. Saçlarınıza 4 numara saç kesimini yaparken tıraş makinesini saçlarınızın çıkış doğrultusu hizasında tutun ve saç tellerinin çıkış yönünün tersine hareketler ile saç kesimini yapın. Saçlarınızın bir bölgesini kestikten sonra tıraş makinesinde biriken saçları silkeleme hareketi ile temizleyin. Bu işlemi tüm saçlarınız için kullanın ve saçlarınızın arka kısımlarını yaparken iki aynadan yardım alın. İşte bu kadar kolay.

4 Numara Saç İle Sakal Olur Mu?

4 numara saçlar çok kısa saç kesimleri olduğundan bu saçları yeni kestirenler kendilerini eksik hissedebilir. Uzun süre uzun saç kullandıktan sonra kısa saçlara geçince erkeklerde çıplaklık hissi doğabiliyor. Bunu önlemek amacı ile kısa saçlarınız ile kirli sakalları birleştirebilirsiniz. Yüzünüzün çok ortada kaldığını düşünüyorsanız, saçlardaki dikkatlerin yüzde toplandığını çok hissediyorsanız dikkatleri dağıtmak için de çeşitli sakal modelleri kullanabilirsiniz. Kirli sakal, top sakal, dağınık sakal veya uzun sakal kısa saç kesimleri ile mükemmel görünebiliyor.

Sponsorlu Reklam

4 Numara Saçın Avantajları

4 numara saç kesiminin bir çok avantajı vardır. Uzun süre uzun saçları kullanan erkekler askere gidince kısa saçların ne kadar kullanışlı olduğunu anlıyorlar ve kısa saçları askerlikten sonra da kullanmaya devam ediyorlar. Ünlü isimlerin özellikle Çağatay Ulusoyun İçerde dizisi ile erkekler askere gitmeden de ksa saçları denemek istedi ve kısa saçlar ülkemizde oldukça popüler bir hale geldi. Üşengeç erkekler için oluşturulmuş bu saç modeli kullanımı kolay ve bir o kadar da karizmatik bir saç kesimidir. Gelin şimdi 4 numara saç modelinin avantajlarına göz gezdirelim ve neden 4 numara saç kesimini yaptırmalıyım sorunuza cevap bulalım.

 1. 4 numara saç kesimi oldukça kısa olduğundan bakımı kolaydır
 2. Kısa saçlar daha geç yağlanır ve sık sık duş almanıza gerek kalmaz
 3. 4 numara saç kesimi ile birlikte yüzünüzde en sevdiğiniz bölge olan gözlerinizi ortaya çıkarabilirsiniz
 4. Kısa saçlar ile daha kolay hareket edebilir, halı saha maçlarında saçlarınızdan akan terleri silmek zorunda kalmazsınız.
 5. Kısa saçlara sahip olan erkeklerin diğer erkeklere göre öz güveni daha fazladır
 6. Kadınlar kısa saçlı erkekleri daha karizmatik ve güvenilir buluyorlar.

4 Numara Saç Hangi Kafa Yapısına Gider

4 numara saç kısa bir saç kesimi olduğundan her kafa yapısına uymaz. Aşırı uzun, aşırı tombul kafa yapısına 4 numara kısa saç kesimi uygun olmaz. Kepçe kulaklılara 4 numara saç kesimi yakışmaz. Üçgen kafa yapısına sahip olan erkeklerin de 4 numara saç gibi çok kısa saç kesimlerini kullanmamaları gerekir.

Son dönemlerde çok popüler olan kısa saç modellerinden 4 numaralı saç kesim modeli hakkında bilmek istediğiniz her ayrıntıyı sizinle paylaştık. Siz de saç şeklinizi değiştirmek isterseniz, uzu saçlardan kurtulup kısa saç modelleri ile daha kolay yaşamak isterseniz bu saç modeli hakkında bilmeniz gerekenleri öğrenin. Kısa saç modelinin yüzünüz için uygun olup olmadığına bakın ve ona göre karar verin.

İlginizi Çekebilir: https://drkadinca.com/sac/5-numara-sac-modelleri-2020/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat