Sponsorlu Reklam

Aknefloks Krem Kullananlar

Sponsorlu Reklam

Aknefloks krem bir çok genç tarafından kullanılan, dermatoloji uzmanlarının çok fazla reçete ettiği, internette en çok aranan sivilce kremlerinden biridir. 30 mg lık tüpler halinde satılan aknefloks krem sivilcelerin giderilmesinde, oluşmasının engellenmesinde kullanılır. Çevrenizden, arkadaşlarınızdan veya internetten duyduğunuz aknefloks kremin hakkında detaylı bilgiye sahip olabilmeniz için bu makaleyi yazdık. Sivilcelerinizden bir türlü kurtulamıyorsanız, Yağlı şeyler yedikten sonra ortaya çıkan sivilceleri kurutmak istiyorsanız, Ergenlik sivilcelrinize artık daha fazla katlanamıyorsanız aknefloks kremi deneyebilirsiniz.

Aknefloks Krem Nedir Ne İşe Yarar?

Aknefloks krem 30 mg lık tüpler halinde eczanelerde satılan sivilce kremlerinden biridir. Antimikrobiyal özelliği ile dikkat çeken bu krem sivilceleri kurutuyor, ilgili bölgeyi dezenfekte ediyor. Cilt üzerinde bulunan bakterileri öldürüyor ve sivilce oluşumunu engelliyor. Bunların yanında bakterilerin sebep olduğu cilt hastalıklarını da bakterileri ortamdan uzaklaştırarak tedavi ediyor. Aknefloks Krem Kısaca;

Sponsorlu Reklam
 • İltihaplı sivilcelerin kurumasını sağlıyor. İltihaba neden olan bakterileri öldürerek sivilceleri ortadan kaldırıyor.
 • Antibikrobiyal özelliği sayesinde bakterilerin sebep olduğu deri rahatsızlıklarını gideriyor
 • Ciltte sivilcelerin oluşmasını önlüyor ve size pürüzsüz bir cilt sağlıyor
 • Siyah noktaların cildinizden uzaklaştırılmasını sağlıyor. Yüzünüzdeki bakterileri öldürerek cildinizin temiz kalmasını sağlıyor

Aknefloks Krem İçeriği

Aknefloks krem 30 mg lık tüplerde eczanelerde satılmaktadır. Aknefloks krem etken maddesi nadifloksasin. Kremin içeriğinde yardımcı madde olarak setil alkol, stearil alkol, setostearil alkol bulunur.

Aknefloks Nasıl Kullanılır?

-Aknefloks kremi doktorunuzun önerdiği şekilde, doktorunuzun önerdiği sıklıkta ve sürede kullanmalısınız. Doktorunuzu herhangi bir öneride bulunmadıysa günde iki defa temiz ve kuru cildinize kremi uygulayın. Kremin etkisini daha iyi gösterebilmesi için düzenli kullanım önemli. En iyi sonucu alabilmek için 8 hafta kadar bu kremi düzenli olarak kullanmanız gerekir.

-Aknefloks kremi gözlerinizden ve ağzınızdan uzak tutun.

Sponsorlu Reklam

-Masaj yapar gibi yuvarak hareketler ile tüm yüzünüze uygulayın. Aşırı çok sivilceniz yok ise kremi sadece tek tük bulunan sivilcelerin üzerine de uygulayabilirsiniz.

-Aknefloks kremi 14 yaşından küçük çocukların kullanması uygun değildir. Onun haricinde gençerde, orta yaşlı bireylerde veya yaşlılarda kullanılabilir.

Aknefloks Krem Yan Etkileri

Aknefloks kremin de tıpkı diğer ilaçlar gibi yan etkileri bulunur. Aknefloks kremin içeriğindeki herhangi bir maddeye karşı allerjiniz veya duyarlılığınız var ise çok ciddi semptomlar ile karşılaşabilirsiniz.

 • Kaşıntı
 • Kabarıklık
 • Yanma
 • Kızarma
 • Döküntü
 • Deri renginde açılma
 • Ateş

gibi bulgular ile karşılaşmanız halinde mutlaka doktorunuza danışın. Bu etkiler aknefloks kullananlar tarafından geri bildirimi yapılan hafif yan etkilerdir. Bunların haricinde de herhangi bir semptom ile karşılaşırsanız doktorunuza danışın. Hayati fonksiyonlarınızı etkileyecek derecede ciddi bir yan etki görürseniz kremi kullanmayı bırakın ve çok acil sağlık kuruluşuna ulaşın.

Aknefloks Krem Fiyatı

Aknefloks krem eczanelerde 30 mglık tüpler içerisinde satışa sunulmaktadır. Aknefloks Krem Fiyatı 30 tl dir.

Sponsorlu Reklam

Aknefloks Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 1. Aknefloks kremi kullanmadan önce mutlaka ellerininizi temizleyin.
 2. Aknefloksu süreceğiniz alanın temiz ve kuru olmasına dikkat edin
 3. Aknefloks kremi gözlerinizden, ağzınızdan ve burnunuzdan uzak tutun
 4. Aknefloks benzeri sivilce ilaçlarına karşı allerjiniz var ise bu kremi kullanırken dikkatli olun
 5. Hamileler ve emziren anneler doktor kontrolü olmadan aknefloks kullanmamalı
 6. 14 yaşından küçükler aknefloks kullanmamalı
 7. Aknefloks kremi kullandıktan sonra yüzünüzü yıkamanıza gerek yok. Kremin etki edebilmesi için yzünüzde en az 8 saat kalması gerekir
 8. Aknefloks krem kullanırken doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Doz aşımı yapmayın
 9. Aknefloks tedavisinin cevap verebilmesi için tedavi süresi 8 haftadır. 8 haftalık tedavi süresi dolmadan ilacı bırakırsanız etkisini göremezsiniz.
 10. Aknefloks kullandıktan sonra güneşten kaçının.
 11. Aknefloks kremi çocukların ulaşamayacağı serin ve kuru yerlerde saklayın
 12. Aknefloks kremin tarihi geçmiş ise kesinlikle yüzünüzde kullanmayın

Aknefloks Hakkında Merak Ettiğiniz Sorular

Hamileler Aknefloks Kullanabilir Mi?

Aknefloks kremi doktor kontrolü olmadan hamileler ve emziren anneler kullanamaz.

Aknefloks Krem Reçetesiz Satılır Mı?

Aknefloks kremi reçetesiz de eczanelerden temin edebilirsiniz.

Aknefloks Krem Kullanmak İçin Hangi Doktora Gidilmeli

Aknefloks kremi dermatoloji uzmanları ve aile hekimleri reçete ediyor.

Sponsorlu Reklam

Aknefloks Lekelere İyi Gelir Mi?

Aknefloks genel olarak antibekteriyel bir ilaç olduğundan bakterilerin sebep olduğu deri hastalıklarını giderir. Sivilce lekeleri için de kullanılabilir.

Aknefloks Sivilcelere İyi Gelir Mi?

Aknefloks krem sivilceleri 8 haftada tamamen yok eder, sivilce oluşumunu engeller.

Aknefloks Krem Yüzde Ne Kadar Kalır

Aknefloks krem sürüldükten sonra etkisini gösterebilmesi için 8 saat yüzde kalması gerekir. Aknefloks kremi sürdükten sonra yıkamamanız gerekir.

Aknefloks Krem Yüze Sürülür Mü?

Evet. Aknefloks krem yüze sürülür.

Aknefloks Muadilleri Nelerdir?

Nadixa 30 gr merhem

Aknefloks kullananlar

Aknefloks Kullananlar Diyor Ki; Aile hekimim yazmıştı aknefloks kremi. Bunun yanında eczacım da tonik benzeri alkollü yüz temizleme karışımı yaptı. Yüzümü özel karışım ile temizledikten sonra aknefloks kullanıyordum. Bir hafta bile sürmeden yüzümdeki tüm sivilcelerden kurtuldum.

Aknefloks Kullananlar Diyor Ki; Aknefloks ve benzoksin kullandım sivilcelerim için. Ergenlik sivilceleri olduğu için kısa süreli kurtulabildim. İlaçları bıraktığım an yine yüzüm eskisi kadar sivilceli oldu.

Aknefloks Kullananlar Diyor Ki; Ne işe yaradığını bir türlü anlayamadığım jel. Sivilce için kullanılıyor ama sivilcelerimi geçirmedi. Kremi sürdükten sonra şiddetli bir yanma hissi ve cildimde gerilme oluyordu. Doktora söylediğimde ilacı artık kullanmamam gerektiğini söyledi.

Aknefloks Kullananlar Diyor Ki; Krem bende işe yaradı. Akne sayılamayacak kadar küçük sivilcelerim için kullanmıştım onlardan da kurtuldum bu krem sayesinde.

Aknefloks Kullananlar Diyor Ki; Ecza dolabımızda bulunan ve internetten araştırdığımda sivilce kremi olduğunu anladığım ürün. Aknefloks kremi alnımda çıkan kocaman bir sivilcenin üzerine sürdüm ve uyudum. Ağrılı ve çok büyük sivilcem sabah kalktığımda yüzümde yoktu.

Aknefloks Kullananlar yorumlarına bakarak veya internetten araştırarak aknefloks kremi kullanmamanız, doktorunuza danışarak kontrollü bir şekilde ilaç kullanmanızı öneriyoruz.

İlginizi Çekebilir: https://drkadinca.com/guzellik/sinoz-leke-kremi/

2 Yorum

 1. Şuan ikinci haftamdayım azeltin hapı ile birlikte kullanıyorum ileri derecede gelişme oldu aknelerim gitmesede baya yayılması engellendi ve daha çok küçüldüler zaman geçtikçe yok olacaklarına inanıyorum

 2. Aknefloks Kremi bugün bana aile hekimim verdi iki hafta kullanıcam birçok kişi nemnun olmuş inşallah bende de ise yarar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat