Sponsorlu Reklam

Anestol Pomad Nedir Ne İçin Kullanılır

Sponsorlu Reklam

Anestol pomad ağda öncesi kadınlar tarafından çok kullanılan, bir çok blogger tarafından tanıtımı yapılan, en çok merak ettiğiniz kremlerden birini, yani anestol pomad kremi konu alacağız bu yazımızda. Lazer epilasyon sırasında yaşadığınız ağrıyı azaltmak, piercing yaptırırıken acıyı hiç bir şekilde hissetmemek istiyorsanız bu krem tam size göre. Uyuşturucu krem olarak da bilinen anestol pomad kremi yüzünüze, kollarınıza veya vücudunuzun herhangi bir bölgesine sürebilirsiniz. Kremi kullandığınız bölgedeki ağrı alıcılarının inaktive olmasını sağlayarak acı hissetmemenizi sağlıyor. Bu mucizevi krem hakkında soracağınız tüm soruların cevapları bu yazımızda. İşte anestol krem;

Yazıyı Okumaya Üşeniyorsan Senin İçin Video Yaptık 🙂

Sponsorlu Reklam

 

Sponsorlu Reklam

Anestol Pomad İçeriği:

Anestol pomad dermatolojik ilaçlar grubunda yer alan yani dermatoloji uzmanlarınca yazılan anestezik- antipiretik ilaçlardandır. İlacın içeriğindeki %5 lik lidokain sayesinde uyuşturucu etki gösterir. Bununu yanında antipiretik yani kaşıntı giderici etkisi de bulunmakta. Atopik cilde sahip olmanız durumunda cilt ataklarınızı bastıracak, yüzünüzdeki kaşıntıya son verebilecek bir ilaç. Beyaz renkte homojen kıvamda olan bu ilaç 30 gramlık tüpler halinde eczanelerde satışa sunulmuştur. Etken maddesi lidokain hidroklorür sayesinde bir çok işlem öncesi ve sonrası ağrıyı gidermenizi sağlayarak olan bu ilacın bu etken maddeye sahip bir çok muadili mevcut.

Anestol Pomad Ne İşe Yarar

İçeriğindeki lidokain sayesinde uygulandığı bölgede uyuşturucu etki yapar. Ağrıyı azaltmaya ve hissizliğe yarar. İşte mucizevi anestol kremin kullanım alanları;

-Lazer epilasyondan 2 dakika önce uygulayarak acı hissini azaltabilirsiniz.

-Ağda sırasında veya evde bıyık alımı sırasında çok hassas bir vücudunuz var ise ağrı hissedebilirsiniz. Bu ağrıyı yaşamak istemiyorsanız ağda öncesi ilgili yere bir miktar anestol pomad krem sürebilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

-Atopik ciltlere sahip olanlar bilir. Cildinizde ara ara olan atakların giderilmesi ve kaşıntının ortadan kalkması için de anestol pomad kremi yüzünüze uygulayabilirsiniz.

-Cildinizde soğuktan veya kuruluktan meydana gelen çatlaklar için de kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

-Mide ve soluk borusu problemlerinizde boğazınıza atılan hortumun kayganlaşması ve acı vermemesi için kullanılabilir.

-Anüs çatlaklarında, basur problemi olan insanlarda rahatlatıcı etkisi vardır.

-Erkeklerde cinsel ilişki sırasında geciktirici ve kayganlaştırıcı etkisi biliniyor.

-Kadınların ilk cinsel deneyimlerinde ağrı hissetmemeleri için de anestol pomad krem kullanılabilir.

-Çocuklarınızın kulaklarını deldirirken kullanabileceğiniz bu krem ile ağrı hissetmemelerini sağlayabilirsiniz.

-Piercing veya dövme yaptırırken ağrıyı bu krem ile azaltabilirsiniz.

Anestol Pomad Krem Nasıl Kullanılır

En doğru kullanım şekli doktorunuzun önerdiği gibidir. Bununu yanında anestol kremi temiz cildinize sürerek uygulayabilirsiniz. Günde bir kaç defayı geçmeyecek şekilde ve ufak ufak dozlarda kullanılmalıdır. Tek seferde 5 gramdan fazla krem uygulamayın, bu miktar 250 mg lidokaine denk geliyor. Bununu yanında çok geniş yüzeylere sık sık uyguladığınız taktirde cildiniz tepki verebilir.

Anestol Kremi Kullanırken dikkat Etmeniz Gerekenler

-Gebelerde ve emziren annelerde doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir.

-Anestol kremi kullanırken içeriğindeki herhangi bir maddeye allerjiniz olmamasına dikkat edin. Lidokaine allerjiniz var ise bu kremi kullanmaktan kaçının.

-Anestol kremi gözlerinizden uzak tutun, Burun veya ağız içerisindeki tahriş olmuş alanlar için bu kremi kullanmayın.

-Anestol kremi açık yaralara veya enfeksiyonlu bölgelere uygularken dikkatli olmanız gerekiyor. Cilt üzerinde yayılma yaparak enfeksiyonun genişlemesine sebep olabilirsiniz.

-Geniş deri yüzeylerine uygulamaktan kaçının. Kapalı pansumanını yarasına uygulamayın.

-Basur için uyguladığınızda ilgili bölgenizde kanama veya tahriş olursa anestol krem kullanmayı bırakın ve doktorunuza danışın

-Makattan yüksek dozda kullanımı sinir sistemine etki edeceğinden doz ayarlamasını özellikle bu bölge kullanımlarında doğru yapmanız gerekiyor. Günlük kullanım dozunuz 16 gramı geçmeyecek şekilde parça parça uygulayabilirsiniz.

Anestol Pomad Yan Etkileri

İçeriğindeki herhangi bir maddeye duyarlılığınız var ise bu kreme karşı reaksiyon gösterebilirsiniz. Anestol krem kullanımı sonrası;

-Dudaklarda şişlik, boğazda şişlik, yutkunma ve nefes almada güçlük hissediyorsanız

-Ellerinize ve ayaklarınıza uyguladığınız bu kremden sonra şişlik veya kızarıklık hissediyorsanız

-Cildinizde baloncuklar gördüyseniz hemen doktora başvurmanız gerekir.

Bu ciddi yan etkiler çok nadir görünse de ilaç kullanımından önce bu bilgilere sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca anestezik madde içeren uyuşturucu kremlerin asıl işleri sinir sistemleri etki etmektir, İlacın dozunu yüksek olması ve kandan çok hızlı emilmesi durumunda aşırı duyarlılık, sinirlilik, baş dönmesi, titreme veya görme bozuklukları gibi yan etkiler meydana gelebilir. Ciltte tahriş, kızarıklık ve kaşıntı da bu kremin yan etkileri arasında bulunuyor.

Anestol Krem Fiyatı 2019: 14 tl

Anestol Krem Nasıl Saklanır

Anestol kremi oda sıcaklığında çocukların uzanamayacağı kuru yerlerde saklayınız. Açık yaralarda kullanımı sonrası enfeksiyonu yaymamak için krem tüpünün temizliğine dikkat ediniz.

Anestol Pomad Etki Süresi

Anestol pomad uyuşturucu krem ilk 5-10 dakika içerisinde etkisini gösteriyor ve uyuşukluk çok kalıcı olmuyor. Anestol pomad ile en fazla 2 saat süren, zamanla azalan uyuşukluğa sahip olabilirsiniz.

Anestol Pomad Kullananlar:

Ayşe diyor ki: Doktor tarafından vajinismus şikayeti için yazılmıştı bu ilaç bana. Ağrılarım ve o bölgede olan yanmalar mevcuttu. Bu ilaç sayesinde kalmadı.

Esra diyor ki: Piercing yaptırırken bir arkadaşımın önerisi ile kullandım. İşlem sırasında hiçbir şekilde ağrı hissetmedim. Bir defaya mahsus kullanmama rağmen bu kremi çok sevdim

Mercan diyor ki: Yüzümün çok kuru yapısı var ve çoğu zaman pul pul dökülüyor. Bazen dökülmelerden sonra yüzümde kızarıklık ve yanma meydana geliyor. Çok nadir de olsa yüzümdeki ataklara dayanamadığım zamanlar anestol kremi yüzüme uyguluyorum. Yanma ve kızarıklığı buna bağlı olarak oluşan kaşıntıyı alıyor.

Şevval diyor ki: Evlendiğim gece tek bir defa ağrı hissetmemek için kullanmıştım ama tam tersi oldu. Ağrı ve yanma hissettim. Bu kremi ilişki öncesi kadınların değil de erkeklerin kullanması gerektiğini duymuştum kısa bir süre önce.

Anestol Pomad Reçetesiz Alınabilir Mi?

Bu kremi reçetesiz olarak eczanelerden 14 tl karşılığında satın alabilirsiniz ama bu kremin içeriği ve yan etkileri nedeni ile doktor kontrolünde kullanılması en doğrusudur. Bir aile hekiminizden isteyebilirsiniz veya dermatoloji uzmanı herhangi bir doktor tarafından uygun görüldüğü taktirde reçete edilebilir. 30 gramlık tüpler halinde satışa sunulan anestol pomad krem merkezi sinir sistemine etki edeceğinden dolayı sürekli ve devamlı olarak kendi kafanıza göre başlayıp bırakabileceğiniz ilaçlardan değildir. Bu ilacı kullanırken dozunda ve doktorunuzun dediği şekilde uygulamanız vereceğiniz en doğru kararlardan biridir. Sağlıkla kalın…

Anestol pomad kremi belirli bölgeleri uyuşturmak ve hissizleştirmek için kullanıyorsunuz. İlgili bölgede olan kas ve eklem ağrılarının giderilmesi için ise aşağıdaki fastjel ilacı kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: https://drkadinca.com/saglik/fastjel-krem-ne-ise-yarar-fastjel-muadilleri-2020/

üretici firmanın web sitesine ulaşmak için tıklayınız:https://www.sandoz.com.tr/

11 Yorum

  1. Uçuk dolayısı ile dudak çevrenizde meydana gelen ağrıyı azaltabilir. Kaşıntı azalır ama uçuğun oluşmasını engelleyemez.

 1. Selamlar.ben 2014 yılında beyin ameliyati oldum.o zamandan beri ara ara nobetlerim oluyor.bu yuzden ben o zamandan beri nobet onleyici ilaclar olan kepra ve trigetoron ilaçları kullanıyorum.bir arkadaşımdan bu kremin erken boşalmayı önlediği tavsiye edildi.bu krem bana yardımcı olurmu.durumuma yan etkisi olurmu.

  1. Bölgesel uyuşma sağladığından dolayı merkezi sinir sistemine çok etkisi olmuyor ama ciddi bir sağlık probleminiz olduğundan dolayı doktorunuz ile irtibata geçerek daha doğru bilgi alabilirsiniz.

  1. arı sokmalarında hidrokortizon içerikli kremler kullanılır, anestol pomad sadece o bölgedeki ağrının giderilmesi için kullanılabilir.

 2. Tırnak batması için kullanıyorum
  Ara sıra bir sıvı görüyorum ayağımda ne yapmam gerekiyor

  1. anestol pomadın tedavi edici etkisinin yanında daha çok anestezik özelliği ön planda. Tırnak batmasındaki ağrılarınızı gidermek için kullanabilirsiniz. Tırnak batmasının tedavisi için doktorunuza danışmanızda fayda var

 3. Lazer epilasyon sırasında olusan acıyı azaltmak icin anestol pomad kullanıyorum.Ancak hala cok aci hissediyorum. Acaba yanlış mı kullaniyorum.Kac dk önce sürmem gerek etkili olmasi için ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat