Sponsorlu Reklam

Antepsin Nedir

Sponsorlu Reklam

Antepsin 1 gr şurup mide rahatsızlıklarında kullanılan bir ilaçtır. Halk arasında bir çok kişiden duyduğunuz mide yanması diye tabir edilen olaydan korur. Yemek borusu, mide veya bağırsakta oluşan ülserlerin tedavisinde kullanılır. Antepsin sayesinde mide ve bağırsaklarda oluşan ülserlerin üzerinde koruyucu bariyer oluşur. Mide asidi ve safra salgısı nedeni ile oluşan olumsuz etkilerin ülserleri daha kötü hale getirmemesini sağlar. Koruyucu bariyer görevi görerek ülserlerin asitler ve safra sıvısından olumsuz etkilenmemesini ve zaman içerisinde ülserlerin iyileşmesini sağlar.

Antepsin Ne İçin Kullanılır?

 • Mide, bağırsak ve oniki parmak ülserlerinin tedavisinde kullanılır.
 • Midede aşırı asit ve safra sıvısı nedeni ile oluşan iltihaplanmalarda
 • On iki parmak bağırsağında safra sıvısı nedeni ile ortaya çıkan iltihaplanmalarda,
 • Yemek borusunda ve ağızda asit nedeni ile ortaya çıkan iltihaplanmalarda kullanılır.

Antepsin’i Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Antepsini hamilelik durumlarında ve emzirme durumlarında doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Sponsorlu Reklam

Başka rahatsızlıklarınız için de ciddi ilaç kullanımınız var ise doktora danışmadan Antepsin kullanmayınız.

Alüminyum birikimi gibi problermleriniz var ise Antepsini sadece doktor kontrolünde kullanmalısınız.

Hamilelikte Antepsin Kullanımı

Hamileyseniz veya hamile kalmayı düşünüyorsanız Antepsini doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Sponsorlu Reklam

Emzirenler Antepsin Kullanabilir Mi?

Antepsin anne sütü ile çocuğa geçebileceğinden doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Antepsin Nasıl Kullanılır?

Antepsinin nasıl kullanılacağını ve hangi dozlarda kullanılacağını hastalığınızın şiddetine ve durumuna göre doktorunuz belirler.

Mide ülserleri ve gastrit için sabag 2 gr akşam 2 gr olmak üzere 4 gram kullanımı uygundur.

Reflü problemleriniz var ise ilaç kuıllanımı daha sıklaştırılır ver günde 4 defa olmak üzere 1 gr dozlarda alınmalıdır.

Önceden geçirilmiş ülseriniz var ise ve nükslern önlenmesinde günde 2 defa 1 gram dozlardan toplamda 2 gram almanız uygundur.

Sponsorlu Reklam

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ilaçlatın dozunu ve kullanım şeklini doktorunuza sormanızda fayda var. Her tedavi için ilaç dozları farklı olacağından fazladan vücudunuza ilaç almak yerine sizin için yeterli olan dozları doktorunuza danışarak öğrenebilirsiniz.

Antepsin Yan Etkileri

Antepsin’in içeriğindeki eken maddeye ve yardımcı maddelere karşı allerjiniz var ise ciddi yan etkiler ile karşılaşabilirsiniz. Bu yan etkilerin arasında en büyük olarak sayabileceğimiz ciddi yan etkileri;

 • Nefes alamama
 • Dilde, dudakta ve yanakta şişme
 • Kurdeşen
 • Yutkunma güçlüğü

Bu etkiler ciddi yan etkilerdir ve bunlardan herhangi biriyle karşılaşmanız durumunda ilaç kullanımını kesip hemen en yakın sağlık kuruluşundan yardım istemeniz gerekir.

Sponsorlu Reklam

Seyrek Görülen Yan Etkileri

 • Kemiklerde ağrı
 • Uyku hali ve denge bozukluğu
 • Deri döküntüsü
 • Ensefalopati
 • Baş Ağrısı

Hafif Yan Etkileri

 • Bulantı
 • Kabızlık
 • Kusma
 • İshal
 • Ağız kuruluğu
 • Hazımsızlık
 • Sırt ağrısı

Antepsin mi Gaviscon Mu?

Antepsin de gaviscon da mide rahatsızlıkları için kullanılan yoğun kıvamlı ilaçlardır. Bu ilaçların asıl amaçları midede, yemek borusunda ve bağırsakta bariyer olşurmaktır. Bu bariyer sayesinde mide asidi ve safranın geçtiği alanlar korunmuş oluyor. Bu bölgede oluşması muhtemel iltihaplar, aşınmalar, yangılar ve ülserlerin önüne geçilmiş oluyor. En doğru karar için doktorunuza danışmalısınız.

Antepsin Fiyatı

Antepsin şurup fiyatı 2021 için 27 tl dir.

Antepsin Muadili

Antepsin şurup muadili antepsin tabletlerdir.

Antepsin Uyku Yapar mı?

Anepsinin hafif yan etkileri arasında uyku yapma özelliği de vardır.

Antepsin Aç Mı Tok Mu?

Antepsin kullanımı hastalığın şiddetine göre değişir. Her hastada kullanım şekli aynı olmamak ile birlikte dozları da aynı değildir. Kimi hastada antepsin günde 2 defa aç karnına kullanılırken kimi hastada günde 3 defa yemeklerden sonra tok karnına kullanılıyor. En doğru bilgiyi doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

Antepsin Kullananlar

Kullanıcı Diyor Ki;

Antep ve güneydoğu yöresinde acı yemekten ötürü ortaya çıkan reflü, gastrit gibi rahatsızlıklar için kullanılan ilaçtır. İlaç isminin buradan geldiğini düşünüyorum. Reflü için ve mide ağrılarım için kullandım bir süre. Anason aromalı olduğundan kullanırken zorluk yaşamadım

Kullanıcı Diyor Ki;

Her sabah aç karnına bulacı alıyorum ve baya işe yarıyor. Midemi rahatlatıyor. Sabah erken gelen bulantı ve mide yanmasını ortadan kaldırıyor diyebilirim. Bende bu şekilde rahat rahat istediğim poğaçayı mide koruyucu olmadan yiyebiliyorum.

Kullanıcı Diyor Ki;

Yemekten sonraları günde 3 defa içiyorum bu ilacı ve tadı aşırı kötü. İnsanı ilaçtan soğutan bu şeyin tadını beğenenler de oluyormuş hayret çok şaşırtıcı.

Kullanıcı Diyor Ki;

Sürekli yaşadığım kusma ataklarına iyi geldiğinden bu ilaç benim hayatımın parçasıdır diyebilirim. Her gün istisnasız kullandığım bu ilaca ne zaman ara versem kusma ataklarım yeniden geliveriyor. Kusmanın şiddeti ve sıklığı nedeni ile boğazımda oluşan iltihaplar, yanmalar, dişlerimdeki aşınmalar vs vs. artık çok sıkmaya başladı. Tüm bunlardan kurtulabilmem için ameliyat gerekiyor deseler de be antepsin ile geçiştiriyorum. Allah herkese şifa versin.

Mide rahatsızlıklarının hat safhada olduğu bu dönemde sinir strese bağlı olarak ortaya çıkan mide rahatsızlıklarına dahi iyi gelen bir ilacı tanıttık sizlere. Yöresel bir isim gibi gelse de Antepsin ülkenin her yerinde kullanılan, ünlü ilaç şirketi tarafından piyasaya sürülen reflü, ülser rahatsızlıkları için kullanılan ilaçtır. Gaviscon kadar ünlü olmasa da bu ilacı kullanan sayısı hayli fazladır. Doktorunuz tarafından bu ilacı kullanmanız gerekiyorsa ilaç hakkında daha fazla bilgi almak için yazımızı dikkatle okuyun. Doktorunuza danışmadan internette dolaşan yorumlar ile kafanıza göre ilaç kullanmayın.

2 Yorum

 1. Endoskopimyapildi gastrit varmiş.antepsin şürüp ve rennu duo yazdi.bide önceden lansor kullaniyordum.lansora dadevam edeyimmiki?antrpsin nsl kullancam açmi tokmu.doktorlar hepsi farkli bişey söyluyo.sirt ağrim da oluştu.midem biraz iyidi yine başladi ağrilar kusmalar.1buçük aydir kullaniyom.devam edecemmiki.offf.lütfen cvb.ne yapayim

  1. antepsin ve rennie kullanıyorsanız doktorunuzun önceden reçete ettiği ilacı kullanmanıza gerek yok demektir. Yine en doğru bilgiyi doktorunuza danışarak alabilirisniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat