Sponsorlu Reklam

Antibiyotikli Krem Fucidin Ne İşe Yarar?

Sponsorlu Reklam

Fucidin krem antibiyotikli kremler kategorisinde bulunan, dermatoloji uzmanlarının sık yazdığı kremlerden biridir. Sivilcelerinden kurtulamayan kadınlar ve erkekler için kullanılan bu kremin antibiyotik özelliği bulunduğundan sadece sivilce için değil, vücuttaki herhangi bir iltihaplanma durumunda da kullanılabilen bir kremdir. Kadın platformlarında sıkca adını duyduğunuz fucidin krem hakkında en doğru bilgiye ulaşmak isterseniz yazımızı dikkatle incelemeniz gerekir. Antibiyotikli kremler arasındaki fucidin kremin en doğru kullanım şeklini, sivilce için fucidin kullanımını, fucidin prospektüsü ve daha bir çok şeyi bulacağınız yazımıza gelin birlikte göz atalım.

FUCİDİN KREM NE İŞE YARAR? FUCİDİN SİVİLCE, FUCİDİN KREM FİYATI 2020-2021, FUCİDİN YAN ETKİLERİ, FUCİDİN MUADİLLERİ

Sponsorlu Reklam

Fucidin Krem Nedir?

Fucidin krem dermatoloji uzmanlarının yazdığı, dermatolojik hastalıklara, bakterilerin ve mikroorganizmaların oluşturduğu deri hastalıklarına iyi gelen, vücuttaki bakterilere karşı savaş açan bir kremdir. Sivilcelenme dahil vücudun herhangi bir bölgesinde meydana gelen iltihaplanmaların giderilmesi için kullanılır. Fucidin krem antibakteriyel kremler arasında bulunan oldukça güçlü bir etkiye sahip mucizevi bir kremdir.

İlginizi Çekebilir:https://drkadinca.com/guzellik/sudocrem/

Fucidin Krem Etken Maddesi

antibiyotikli krem

Fucidin kremin antibakteriyel özellikte olmasını sağlayan ve vücuttaki bakterilerin sebep olduğu deri hastalıklarını ortadan kaldırmasını sağlayan Fucidin Etken Maddesi Fusidik Asittir.

Sponsorlu Reklam

Fucidin Krem Ne İçin Kullanılır?

 • Fucidin krem aslen antimikrobiyal bir krem olduğundan iltihaplanma durumlarında kullanılır. Topikal olarak uygulanan bu krem deri yüzeyindeki iltihaplanmalar için kullanılıyor. Fucidin krem genel olarak;
 • Ciltteki bakterilerin ve mikroorgnizmaların sebep olduğu sivilce gibi iltihapların giderilmesi için kullanılır. Akne tedavisinde kullanılır.
 • Antibiyotikli yapısından ve içerisindeki güçlü asidik etken maddeden dolayı cilt dezenfeksiyonunu sağlar böylece cildinizde sivilce oluşumunu da engeller.
 • Tırnaklarınızın yanlarında bulunan tırnak eti ile tırnak arasındaki bölgede, bakterilerin sebep olduğu iltihaplanmayı giderir. O bölgeyi bakterilerden arındırarak oluşan kızarıklık ve şişlik gibi semptomları ortadan kaldırır.
 • Derideki çizilme, çarpma ili meydana gelen açık paraların iltihaplanmasını önler.
 • Piercing, küpe gibi ciltte doku devamlılığının bozulduğu sıralarda, ilgili bölgenin iltihaplanmaması için de fucidin krem kullanılır.

Fucidin Krem Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Fucidin kremi kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey doğru bölgeye uygulamadır. Açık yaralara uygulandığı zaman yarayı ve iltihabı yayma ihtimali olacağından kremi çok dikkatli uygulamanız gerekir. İçeriğindeki asidik etken maddesi çok güçlü de olsa kremi sürerken mikroorganizmaların yayılmasını engellemeyebilir.
 • Fucidin kremi sadece deri yüzeylerine uygulamanız gerekir. Burun içindeki yaralara veya ağız içindeki iltihaplanmalara uygulanmaz. Bu bölgedeki kan dolaşımı ve hava sirkülasyonu çok fazla olduğundan bu bölgelere uygulanan fucidin krem zehirlenmelere kadar giden ciddi bir tablo ortaya çıkarabilir.
 • Fucidin kremi doktorunuzun önerdiği şekilde uygulamanız gerekiyor. Çok fucidin krem kullanarak daha çok işe yarayacağını düşünmeniz sizin zararınıza olur. Doz aşımı yapmadan doktorunuzun belirttiği miktarlarda fucidin krem kullanmanız gerekir.
 • Fucidin kremi kullandıktan sonra ilgili bölgeyi güneşten sakınmalısınız.
 • Fucidin kremin içerisindeki alkol gözde iritasyona sebep olabileceğinden göze yakın sürmemeye dikkat etmelisiniz.

Fucidin Kremi Hamileler Kullanabilir Mi?

Fucidin kremin içerisinde fucidik asid bulunur. Bu etken maddenin doktor kontrolü olmadan hamileler tarafından kullanımı doğru değildir. Doktorunuza danışın.

Fucidin Kremi Emzirenler Kullanabilir Mi?

Fucidin kremin içerisinde fucidik asid bulunur. Bu etken maddenin doktor kontrolü olmadan emziren anneler tarafından kullanımı doğru değildir. Doktorunuza danışın.

Fucidin Krem Yan Etkileri

Fucidin kremin doğru kullanımı sonucunda bilinen çok ciddi yan etkileri yoktur. Fucidin krem yan etkileri arasında yanma, kaşıntı, kızarıklık gibi etkiler bulunur. Böyle bir problem ile karşılaşmanız durumunda doktorunuza danışın. Kremi aşırı dozlarda ve sık sık kullanmayın. Fucidin kremi kullandıktan sonra güneşe çıkmayın.

Fucidin kremin çok nadir olsa da ciddi yan etkileri ile de karşılaşabilirsiniz. Bu ciddi yan etkileri tüm ilaçlarda karşınıza çıkabilecek olan allerji durumudur. Fucidin kreme karşı allerjiniz veya duyarlılığınız var ise bu kremi kullandıktan sonra nefes almada güçlük, boğazda yanma, göğüste ağrı gibi çok ciddi problemeler ile karşılaşabilirsiniz. Böyle durumlarda en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız gerekir.

Fucidin Krem Kullanımı

sivilce için fucidin

Fucidin Krem Sivilece

Fucidin kremi sivilceleriniz için kullanmak isterseniz doğru dozda kullanmaya ve düzenli olarak kullanmaya özen göstermelisiniz. Sivilceleriniz için kullanacağınız fucidin kremin etkisini daha iyi gösterebilmesi için ilgili alanın temizlenmesi gerekir. Yüzünüzü tahriş etmeyecek ürünler ile yüzünüzü temizleyin ve ve bölgesel olarak kremi uygulayın. Kremi çok sivilceniz var ise tüm yüzünüze uygulayın, kuru bir cilde sahipseniz sizi rahatsız etmemesi için sadece sivilcelerin üzerine uygulayın. Gün içerisinde 3 defa yapacağınız bu uygulamadan kesin sonuç alabilmeniz için her gün düzenli olarak kullanmanız gerekir. Sivilcelerinizin ortadan kalkması için kullanacağınız bu kremi sivilce oluşumunu engellemek için de sürebilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

Fucidin Krem Açık Yara

Açık yaraların üzerine fucidin kremi uygulamak çok önerilmese de aşırı yanma durumu olmazsa uygulayabilirsiniz. Açık yaranızı temizleyin ve kurutun. Elinize bir eldiven takarak kremi kullanacağınız kadar tüpten alın, yaraya uygulayın. Öncelikle yaranın dış kenarlarından başlayıp sürmeye, merkezine kadar sürerek gelin. Son olarak yaranın üzerini temiz gazlı bez ile çok sıkı olmayacak şekilde kapatın.

Antibiyotikli Krem Piercing

Küpe veya piercing gibi uygulamalardan sonra devamlılığı bozulan dokuya mikroorganizmaların gelmesi ve o alanda iltihaplanma oluşturması çok normal. Antibiyotik içeriği olan fucidin kremi kullanarak ilgili alanda oluşabilecek enfeksiyonları da engellemiş olursunuz. Kulağınızı deldirdikten veya piercing için burnunuzu deldirdikten hemen sonra kullanın. İlgili alanı kuru bırakmayın. Gün içerisinde 3-4 defa uygulayarak dezenfeksiyonu yenileyin.

Fucidin Krem Fiyatı

fucidin kullanıcı yorumları

Fucidin krem eczanelerde 20 mg lık tüpler halinde satılmaktadır. Fucidin 20 mg antibiyotik krem fiyatı 19 tl dir.

Sponsorlu Reklam

Fucidin Krem Kullananlar

Kullanıcı Diyor Ki: Sivilcelerim için doktorum yazmıştı ama benim cildim çok kuru olduğundan hassasiyet yaptı. Kremi tüm yüzüme uyguladıktan sonra aşırı kaşınma olunca yıkadım. Benim gibi kuru ve hassas bir cildiniz varsa tüm yüzünüze uygulamayın sadece sivilcelerin olduğu bölgeye sürün.

Kullanıcı Diyor Ki: Burnumu deldirdikten sonra kuyumcu bana antibiyotikli krem almam gerektiğini söyledi. Eczacıma danıştığımda fucidin kremi önerdi. Daha önce de burnumu deldirmiştim o sıra burnumda kızarıklık ve şişlik olmuştu. Fucidin kremi kullandıktan sonra yaram çok çabuk iyileşti ve asla şişlik kızarıklık gibi iltihaplanma belirtisi olmadı.

Kullanıcı Diyor Ki: Uçuk için önermişti bir internet sitesi ama hiçbir işe yaramadı. Doktora danışmadan bir daha hiçbir ilaç kullanmayacam.

Kullanıcı Diyor Ki: Tırnağımın kenarındaki eti kopardığım için o bölge iltihaplandı ve parmağım şişti. Uzun süre içinden iltihap aktı ve doktora danışınca bu kremi kullanmam gerektiğini söyledi. İki gün kadar kısa sürede iltihaplanma geçti. Ecza dolabımdan asla çıkartmayacağım hayat kurtarıcı bir krem.

İlginizi Çekebilir: https://drkadinca.com/saglik/teramisin-merhem/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat