Sponsorlu Reklam

Arveles Nedir Arveles Ne İşe Yarar

Sponsorlu Reklam

Hastalıkların çok yaygın olduğu bu dönemlerde ecza dolabımızda çokça bulunan, doktorlar tarafından bir çok farklı türde ağrının giderilmesi için yazılan ağrı kesici ilaçlardan biridir. Arveles ne işe yarar? Ağrımız olduğunda kimimiz geçmesini bekleriz, kimimiz ağrıya hiç dayanamaz ve ağrının hemen kesilmesini isteriz. Ağrıyı anında kesmek elbette sadece büyücülerin veya sihirbazların işi değil. Adeta sihirli bir değnek misali ağrınızı ortadan kaldıracak olan, ağrı kesici ilaçlar arasında en çok bilinen ve en çok kullanılan mucizevi ilaçtan yani arvelesten bahsedeceğiz bugün. Sizin de ağrılarınız var ise doktorunuza danışarak bu ilacı kullanabilir, ilaç hakkında aradığınız tüm bilgilere bu yazımızda ulaşabilirsiniz. Arveles ne işe yarar?

Arveles Nedir?

Sponsorlu Reklam

Steroid olmayan antienflamatuvar ilaçlar grubunda yer alan bu ilaç kaslarda veya iskelet sisteminde meydana gelen ağrıların giderilmesi için kullanılıyor. Bunun yanında bir çok ağrının giderilmesi için kullanılan, içerisinde desketoprofen bulunan 25 mg lık tabletler halinde satılan en bilindik ağrı kesici ilaçlardandır.

Arveles Etken Maddesi

Arveles etken maddesi deksketoprofendir. Her 25 mg lık bir tablete eşdeğer olarak 36.9 mg deksketoprofen trometamol içeriri. Buna ek olarak yardımcı maddeler de ihtiva ediyor. Mısır nişastası, selüloz, sodyum nişasta glikolat, titanyum dioksit gibi yardımcı maddeler de içeriyor.

Arveles Ne İçin Kullanılır? Arveles Ne İşe Yara

Sponsorlu Reklam

-Her türlü kas eklem ağrılarından kurtulmak için kullanılıyor. kematorapi görmüş hastaların ağrılarını bile dindirebilecek kadar etkili bir ilaçtır.

-Migren ağrılarında çok işe yarıyor ama ilaç toleransına göre bazı insanların migren ağrılarını geçiremiyor. Migrenin şiddetine göre doktorunuza danışarak ilacınızın dozunu ayarlayabilirsiniz. Arvlesten gün içerisinde en fazla 6 tane içebilirsiniz herhangi bir sağlık probleminiz yok ise. Bu doz ayarlamasını da 4 saatte bir tane alarak yapabilirsiniz.

-Çok ağrılı adet dönemlerinde ağrının ortadan kalkması için kullanılıyor. Arveles NSAI ilaç grubundan olduğundan dolayı kanamayı arttırıcı bir özelliği olduğu biliniyor fakat şiddetli adet dönemlerinizde çok azla olmamak şartı ile arveles kullanılıyor.

-Diş ağrılarını ortadan kaldırmak için diş doktorları tarafından çok sık reçete ediliyor. Diş çürüklerinde, diş hassasiyetlerinde veya operasyon-işlem sonrası meydana gelecek olan, gelmesi ihtimal olan ağrıların giderilmesinde de kullanılıyor.

Sponsorlu Reklam

Arvelesi Kimler Kullanamaz

-Arvelesin içerisinde bulunan etken maddeye veya yardımcı maddelere karşı allerjiniz var ise arvelesi kesinlikle kullanmayınız.

-Peptik ülser veya mide bağırsak kanaması gibi bir rahatsızlık geçirdiyseniz kanamayı arttıracağından dolayı kullanmayınız

Sponsorlu Reklam

-İltihaplı bağırsak hastalığı olarak bilinen Crohn hastalığınız var ise kullanmayınız

-Kanama bozukluğunuz var ise veya kan pıhtılaşma probleminiz var ise kullanmayınız

-Hamileliğinizin ilk 3 aylık döneminde kullanmayınız

-Emziren annelerin kullanımı sakıncalıdır

Arveles Kaç Saatte Bir İçilir?

Arvelesi her zaman doktorunuzun veya eczacınızın önerdiği dozlarda kullanmanız gerekiyor. Bununu yanında ilaca olan ihtiyacınız ağrınızın şiddetine ve sizin toleransınıza göre değişir. Genellikle gün içerisinde 3 den fazla arveles ilaç kullanmamanız önerilir ve doktorların kullanım tavsiyesi 8 saatte bir içilmesi yönündedir.

Arveles Yan Etkisi

Çok yaygın olarak görülen yan etkileri; Mide bulantısı, karın ağrısı, kusma ve ishaldir

Yaygın olmayan yan etkisi; Uyku düzensizlikleri, sinirlilik, ağız kuruluğu, kabızlık, deri döküntüsü, yorgunluk, ateş ve titremedir

Seyrek ve çok seyrek yan etkileri;Peptik ülser, bayılma, yüksek kan basıncı, terleme, akne, adet düzensizliği, prostat, anormal akciğer fonksiyonları, iştah kaybı, duyu kaybı, nefes darlığı, hızlı kalp atışı, böbrek sorunları, kaşınma gibi daha bir çok çok nadir görülen yan etkileri vardır. Vücudunuzda bu ilacı kullandıktın sonra herhangi bir değişiklik hissediyorsanız doktorunuza mutlaka bildirmeniz gerekir.

Arveles Fiyat 2019

Eczanelerden temin edebileceğiniz içerisinde 20 adet hap bulunan Arveles 25 mg Fiyatı 13 tl

Arveles Kullananlar

Eser Diyor Ki; Şiddetli diş ağrısı çektiğim dönemlerde kullandığım ilaçlardan biridir. Genellikle ağrılarım olduğunda geçmesini beklerim ama dayanılmaz diş ağrılarında arvelesi kullanıyorum. Dayanılacak gibi olmayan adiş ağrılarımı bile dindiriyor.

Merve Diyor Ki; Doktoruma danışarak herhangi bir yerde ağrım olduğunda kullandığım çok etkili ağrı kesicilerden biridir. Çantamda mutlaka bir kaç tane bulunur.

Sevgi Diyor Ki; Adet ağrılarımı kesen muhteşem ilaçlardan biridir majezik ve arveles. Soğuk aldığım dönemlerde yaşadığım şiddetli adet sancılarımı tamamen kesmese de yarım saate hafifletiyor ve bende normal hayatıma dönebiliyorum.

Emre Diyor Ki; Çok güçlü bir ağrı kesici olduğu için aşırı şiddetli ağrılarım olduğu zamanlar kullanıyorum. Sık sık kullandıktan sonra vücut ilaca alışıyor ve istenilen etkiyi gösteremiyor. Bu nedenle çok nadir kullandığım ama ecza dolabımdan asla eksik etmediğim bir ilaçtır.

Savaş Diyor Ki; Ramazan ayında susuz kalan vücudumda iftar ile beraber su içmeye başladığımda vücudumun her yerinde ağrılar meydana geliyor. Özellikle de başımda şiddetli bir şekilde oluşan ağrıları için kullanıyordum ve yarım saate etkisini görüyordum.

Burcu Diyor Ki; Çantamdan hiç bir zaman eksik etmediğim ağrı kesicilerden biridir. Kemoterapiden kaynaklı kemik ağrılarım için kullanıyorum. O kadar çok ilaç kullandım ki neredeyse kullanmadığım hiç bir ağrı kesici yok. Bunların arasında en güçlüsü olan arveles ise her zaman favorim.

Arveles Diş Ağrısı

Diş çürüklerinde, diş eti çekilmesine bağlı oluşan sızlamalarda, soğuk sıcak içeceklere bağlı olarak meydana gelen keskin ağrıların giderilmesinde kullanılır. Diş tedavisi veya diş çekimi sonrası da işlem sonrasında meydana gelen ağrıları azaltmak için diş doktorları tarafından çok sık tercih edilen ilaçlardan biridir.

Arveles Ateş Düşürür Mü?

Arveles sağlık bakanlığınca ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak tanımlanana bir ilaçtır ve ateşin düşmesini sağlar

Arveles Çok İçilirse Ne Olur?

Arvelesin normal kullanım şekli günde 3 adet ve 8 saatte birdir. Bunun dışına çıkılması halinde ağrı kesicinin yan etkileri daha çok ortaya çıkabilir. Günde maksimum sınır 5 adettir ve bunu aşılması halinde mide bulantısı, hazımsızlık veya kusma meydana gelebilir. Bunun yanında ülseri tetikleyebilir, kalp krizi riskini arttırabilir. İlacı dozundan fazla kullanmak böbreklerde ve karaciğerlerde sorunlar oluşturabilir. Bulanık görme, titreme, bayılma, mide yanması ortaya çıkabilecek olası etkiler arasındadır.

Bir Yorum

  1. bütün ağrı kesiciler bana göre zararlı çünkü ağrıyı kesse bile böbrek ve ciğere verdiği zarardan daha önemli bir durum değil. bitkisel ürünleri tercih ediyorum. içinde ısırgan, rezene, melisa, kekik gibi bitkilerin olduğu kapsülü hem özel günlerimde hemde başım ağrıdığı zaman kullanıyorum. kadınlar gibi erkeklerinde kullanabileceği bi kapsül tamamen bitkisel. internetten yazdığım bitkileri yazın içerisinde bulunan ürünler karşınıza çıkacaktır. tiredol sağlık ürünü olarak inceleyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat