Sponsorlu Reklam

Aspirin Maskesi ve Aspirinin Saça Faydaları

Sponsorlu Reklam

Aspirin yıllardır tedavi amaçlı kullanılan, ağrılarımızı kesen, aynı zamanda kalp hastaları için kan sulandırıcı görevini yapan mucizevi bir ilaçtır. Bu mucizevi ilacın bilmediğiniz daha bir çok mucizesi var ve yeni yeni keşfediliyor. Aspirinini mucizelerinden biri cilde olan faydasıdır. Sivilceli ciltlerin aspirin maskeleri sayesinde sivilcelerden kurtulduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanında Saça Aspirin , Şampuan İçine Aspirin ve aspirin Maskeleri olmak üzere bir çok alanda kullanıldığını biliyor muydunuz. Toz haline getirilerek bir çok alanda kullanılan bu ilacı daha yakından tanımak isterseniz, sivilcelerinizden kurtulup mermer gibi bir cilde sahip olmak için makalemizi dikkatle okuyun. Yorum yapmayı unutmayın.

İlginizi Çekebilir:https://drkadinca.com/guzellik/karbonat-maskesi-ise-yariyor-sizde-yapin/

Sponsorlu Reklam

Aspirin Faydaları

İçerisinde salsilik asit bulunan aspirini sivilceleriniz için kullanabilir, sivilcelerinizdeki iltihabı aspirin sayesinde giderebilirsiniz. Aynı zamanda köklü ve ağrılı olan sivilcelerinizin aspirin sayesinde acısını azaltabilirsiniz.

Cilt tipinize uyumlu olacak şekilde aspirin içeren maskeleri kullanın ve siyah noktalardan, sivilcelerden, sivilce izlerinden, komedonlardan kolaylıkla kurtulun. Mükemmel bir cilde sahip olmak için size en uygun olan aspirin maskesini tercih edin. Siyah noktalarınız var ise limon içeren maskeleri, cildinizin neme ihtiyacı var ise bal içeren maskeleri tercih edebilirsiniz. Tabii bu maskelerin hepsinin içerisinde aspirin bulunduğu için sivilce problemlerinizi de ortadan kaldırmış olacaksınız. Tek yapmanız gereken bir kutu aspirini eczaneden almak ve toz haline getirmek.

Sponsorlu Reklam

Aspirin Maskesi Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır

1-Aspirin ve Sirke

Gerekli Malzemeler: 5-6 tablet aspirin, biraz su, biraz elma sirkesi

Uygulanışı:

Siyah noktalardan şikayetçi olanlar için bir miktar su ile aspirin tabletlerini buluşturun ve erimesini sağlayın. Cildiniz hassas ve tahriş olmaya meyilli değil ise bu işlemi su ile değil de elma sirkesi ile yapmanız daha etkili olacaktır. Elde ettiğiniz hamurumsu tarzda karışımı yüzünüze uygulayın. Göz çevrenizden kaçınarak uyguladığınız karışımın etkisini göstermesi için 15 dakika beklemeniz şart. Bekleme süresi dolduktan sonra ıslak bir bez ile yüzünüzü silin ve değişimin farkına varın. Bu uygulamadan sonra cildinizin ne kadar yumuşak ve parlak göründüğünü anında fark edeceksiniz. Sivilcelerin tamamen yok olması için ise maskeyi düzenli olarak haftada bir kez kullanmanız gerekiyor.

2-Aspirin Bal Maskesi

Sponsorlu Reklam

Gerekli Malzemeler: 1 tatlı kaşığı organik bal,5-6 tablet aspirin, bir miktar badem yağı

Uygulanışı:

Aspirin tabletlerini az önceki maskedeki gibi toz haline getirin ve su ile macun kıvamını tutturun. Bu macuna balı ve bir kaç damla badem yağını da eklemeyi  unutmayın.

Sponsorlu Reklam

Bal cildinizi beslemek için neredeyse her maskede kullanılan inanılmaz organik bir içeriktir. Ballı maskeler kuru ve tahriş olmuş ciltler için kullanılan en ideal maskelerdir. Antibakteriyel özelliği ile de sivilcelere karşı savaş açar. Cilde ihtiyacı olan nemi kazandırır. Aspirin ile birleşince de sivilceler içi mükemmel bir silah olan aspirinli bal maskesinin haftada 2 defa 15 dakikalık kullanımı sonucunda farkı hissedecek, mükemmel canlı bir cilde sahip olacaksınız.

3-Aspirin Ve Limon Maskesi

Gerekli Malzemeler: 1 çay kaşığı limon suyu, 5-6 tablet aspirin

Uygulanışı:

Aspirinleri ezin ve limon suyu ile macun kıvamına getirin. Koyu veya çok sıvı olursa eğer limon suyunu arttırıp azaltabilirsiniz. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze uygulayıp 20 dakika bekleyin ve soğuk suyla yıkayın. Haftada iki kez düzenli olarak uyguladığınız taktirde etkisini hissedeceğiniz bu mükemmel formül ile cilt tonunuzu eşitleyebilir, cildinizi pürüzsüz ve parlak bir hale getirebilirsiniz. Güneşin verdiği zararları ortadan kaldırmak, lekeleri gidermek ve sivilcelerinizden kurtulmak için kullandığınız bu maskeyi tüm arkadaşlarınıza tavsiye edeceğinizden eminiz.

4-Aspirin ve Yoğurt Maskesi

Gerekli Malzemeler: 1 çay kaşığı yoğurt,5-6 tablet aspirin

Uygulanışı:

Aspirinleri ezerek toz haline getirin su ile bir miktar sıvılaştırın. Bu karışıma yoğurt da ekleyerek iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı temiz ve kuru olan yüzünüze uygulayın ve 20 dakika bekletin. Bekleme süresi dolunca soğuk suyla yıkayın ve cildinizin ne kadar yumuşadığının farkına varın. İyi bir yatıştırıcı, cildi besleyici ve iyileştirici olan yoğurt maskesi ile mükemmel bir cilde sahip olabilirsiniz. Güneş lekelerinden kurtulmanızı sağlayan yoğurt ve aspirin karışımı cilt tonunuzun eşitlenmesini de sağlıyor.

Saça Aspirin

Aspirinini cilde faydası olduğu gibi saça da bir çok faydası bulunuyor. Kuaförden çıkmışcasına parlak ve gür saçlara sahip olmak için tek yapmanız gereken şey aspirin kullanmak. Denediğiniz bir çok saç ürününün unutun. Kozmetik ürünleri bir kenara atın ve tıbbın keşfettiği bu mükemmel ilacı saçlarınız için kullanın. Dünyada en çok kullanılan ve en çok satan ilaçlardan biri olan aspirinin mucizevi dünyasına hazırsanız başlayalım.

Şampuan İçine Aspirin

Şampuanınızın içerisine veya saç maskenizin içerisine aspirini ezerek eklemeniz durumunda aspirinin faydalarını görebilirsiniz. Aspirinli şampuan veya aspirinli saç maskesi ile saçınızın dış görünümü hemen etkilenecek, gözle görülür derecede yumuşuk, parlak ve gür saçlara sahip olabileceksiniz. Uzun süredir analjezik ve antienflamatuvar etkisi ile bilinen aspirinin saça düzenli kullanımı sonrasında bir çok alanda kullanılabilen bir ilaç olduğunun farkına varacaksınız.

Salsilik asit adı verilen bir madde içeren aspirin bu madde sayesinde kepeklerden kurtulmanızı sağlıyor. Ölü deriyi temizliyor ve ilk yıkamadan sonra bile saçlarınızdaki temizliği hissedebiliyorsunuz. Saçlarınızı ve kafa derinizi antiinflamatuvar özelliği sayesinde iltihaplardan, yaralardan ve sivilcelerden korur.

Her duşta bir avuç şampuanını içerisine kırdığınız 2-3 tablet aspirin sayesinde saçlarınıza kuaför bakımı yapabilirsiniz. Aspirinli şampuanınızı kafanıza uygulayıp bir miktar masaj yapın. 2-3 dakika saça ve saç derinize nüfuz etmesini bekledikten sonra iyice durulayın.

Aspirinli Saç Maskesi de kullanabilir, daha yoğun bir bakım uygulayabilirsiniz. Biraz su biraz bal ve biraz da aspirinini karışımından oluşan saç maskesini saçlarınıza uygulayıp 20 dakika bekleyin. Karışımı nemli saçınıza uygulayın ve bekleme süresi dolduktan sonra şampuan ile iyice yıkayın. Saçınızın ihtiyacı olan besinleri baldan karşılayabilir, aynı zamanda aspirinin saça sağladığı bir çok yararlı özelliğinden de faydalanmış olabilirsiniz.

Hangi Şampuanı Seçmeliyim?

İçerisine aspirin kıracağınız şampuanı seçerken dikkat etmeniz gereken bir kaç husus var. Şampuanların sülfat ve paraben içermemesine dikkat etmeniz gerekiyor. Sülfatsız ve paraben içermeyen şampuanlar daima aspirin ile birleştirmek için ideal şampuanlardır.

Aspirin Maskesi Kullananlar

Melek Diyor ki: Aspirin ve limon karışımlı maskeyi kullanmıştım sivilcelerim için. Sivilceleri kurutuyor ve aşırı derecede etkili. Sadece benim cildim aşırı hassas ve tahrişe açık bir cilt olduğu için yüzümde kızarıklıklar ve kaşınmalar meydana geldi ve yüzüm tepki verdi. Kuru cildiniz var ise bal ve aspirin maskesi çok iyi geliyor tavsiye ediyorum.

Murat Diyor Ki: Ergenlik sivilcelerimden bıkıp usandığım sırada bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine soda ve aspirin karışımını denemiştim. Sivilcelerimi kuruttu çok memnun kaldım. Bazen sadece soda ile bazen de aspirin soda karışımı ile sildiğim cildim şimdi çok pürüzsüz.

Emel Diyor Ki: Aspirini şampuanıma döküp kullanmıştım ve saçlarımın çok hızlı uzadığını fark ettim. İnternetten araştırdığımda saçların daha parlak olacağını ve kepeksiz olacağını okumuştum ama nedense bunların yanında saçlarımın uzamasını da sağladı. Üstelik hiç bir zararı da yok hemde çok ucuz. Bu tAspirinli şampuanımı ömür boyu kullanabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat