Sponsorlu Reklam

At Kuyruğu Saç Modelleri Ve Saç Trendleri

Sponsorlu Reklam

At kuyruğu saç modelleri hem pratik olan hemde çekici olan saç modelleri arasındadır. At kuyruğu saç modelini tercih ederek yüzünüze düşen saçları toplayabilir, bu şekilde rahat ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Uzun saçlı kadınların sık sık kullandığı bu saç modelini dalgalı at kuyruğu, yarım at kuyruğu veya kahküllü at kuyruğu gibi değişik kombinasyonlar ile de deneyebilirsiniz. Sadece uzun saçlı kadınların değil de kısa saçlı kadınların da kullanabilecekleri bu pratik saç modelini her türlü ortamda kullanabilirsiniz. Spor kıyafetleriniz ile de şık abiye kıyafetleriniz ile de mükemmel uyum sağlayan bu saç modelini sık sık tercih edebilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

At kuyruğu saç modelini rutin olarak kullanan kadınlar için biraz sıkıcı veya sade görünebilir. Özel günler için çok ihtişamlı bir model olmasa da farklı kombinasyonlar ile çok daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. At kuyruğu saç modellerini daha doğru kullanmak ve daha hoş bir model elde etmek için yapılması gerekenleri ve yapılmaması gerekenleri yazıya döktük ve sizlerle buluşturuyoruz.

At Kuyruğu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

-At kuyruğunu çok sıkı yapmamanız gerekiyor. Sıkı at kuyruğu saçlarınızın kırılmasına dökülmesine sebep olabilir.

-At kuyruğunu ince bir toka yerine kalın bantlı tokalar ile tutturmanız gerekiyor. Bu sayede hem saçlarınıza tokanın izi çıkmaz hemde kalın saçlarınızı daha sıkı ve düzenli bir şekilde toplamış olursunuz.

Sponsorlu Reklam

-At kuyruğu saç modelini sık sık kullanıyorsanız saçlarınızın belirli bölgeleri hasar görebilir. Bunu önlemek için at kuyruğu stilinizde ufak çaplı değişimler yapmanız gerekiyor. Ortadan topladığınız at kuyruğu saç modelinizi yandan toplayın veya yukarıdan topladığınız at kuyruğunu aşağıya doğru indirin. Bu sayede saçlarınızın hasarlı bölgeleri bir süre dinlenmiş olacaktır.

At Kuyruğu Saç Modelleri 2019

1-Kabarık At Kuyruğu

Başın üst kısmından kabartılmış olan ve krape verilmiş olan saçlarınızı başınızın arkasına doğu toplayın ve ince bir lastik ile bağlayın. Lastiğin görünmemesi için de üzerine birkaç tutam saç sarın ve bu saç modelini abiye saçlarınızda kullanın. Saç stilinizin daha modern ve hareketli olması için yüzünüze doğru salınan birkaç tutam saç yeterli olacaktır.

2-Düz At Kuyruğu

Düz saçlara sahipseniz ve kahkülleriniz de var ise at kuyruğu saç modeli sizin için mükemmel bir tercih olabilir. Düz saçlarda da harika görünen at kuyruğu saçlarınızı başınızın üst kısmından yani yukarıdan toplayın ve elastik bir bant ile bağlayın. Tabi bunu yaparken saçlarınız düz olduğu için lastiğin arasından çıkabilir dikkatli olmakta fayda var. Bunun yanında çok kısa saçlarınız var ise uzun süre dayanmayacaktır at kuyruğu. Fotodaki gibi düz ve orta uzunlukta veya düz ve uzun saçlara sahipseniz bu modeli kesinlikle denemelisiniz. En sevdiğiniz saç bantlarını ve aksesuarları da bu saç modeli ile kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

3-Dalgalı At Kuyruğu

Kalın saçlara sahip olan kadınlar için ideal olan dalgalı at kuyruğu saç modeli ile karşınızdayız. Konik bir saç maşası ile saçlarınızın orta ve uç kısımlarına dalgalar ekleyin. Kendi düğün törenlerinizde veya yakın arkadaşlarınızın düğününde rahatlıkla kullanabileceğini şık ve modern bu saç modelini her türlü abiye ile de kullanabilirsiniz. Özellikle uzun ve yırtmaçlı abiyelerde kullanıldığı zaman ekstra şık ve çekici bir görünüm ortaya çıkıyor.

4-Örgülü At Kuyruğu

Sponsorlu Reklam

At kuyruğu saç modellerini sade bulanlar fotoğraftaki gibi örgü ile buluşturulmuş at kuyruğu saç modelini tercih edebilir. Örgülü at kuyruğu saç modeli klasik bir at kuyruğuna nazaran daha hareketli, daha şık ve daha modern görünüyor. Başın üst kısmından at kuyruğuna doğru uzanan örgü ile ense kısmına yakın toplanmış at kuyruğu bir araya geliyor. Özel günler için mükemmel bir seçim olan bu saç modelini favori saç modelleriniz arasına girebilir.

5-İnce At Kuyruğu

Krapelerin kullanıldığı bu at kuyruğu saç modeli orta uzunluktaki ve uzun olan saçlar için iyi bir seçim olabilir. Başın arka ve orta kısmında toplayacağınız saçlarınızı elastik bir bant ile toplayın ve lastiğin görünmemesi için etrafına bir tutam saç sarın. Saçlarınızı topladıktan sonra kalın bir maşa veya düzleştirici ile at kuyruğuna dalgalar verin. Mükemmel şık bu saç modelini ombreli saçlarda kullanıyorsanız ekstra şık görünebilir.

6-Yüksek At Kuyruğu

Düz saçlar için kolay ve bir o kadar da şık görünen yüksek at kuyruğu saç modeli her türlü ortamda kullanılabilir modellerden biridir. Bu görünümü oluşturmak için saçların başın üst kısımlarından kabartın ve sabitleştirici sıkın. Ardından ince aralıklı bir tarak kullanarak saçlarınızı başınızın arka üst kısmından toplayın. Ve bu mükemmel hoş görünümlü saç modelinin tadınız çıkarın.

7-Örgü ve At Kuyruğu

Uzun saçlara sahip olanlar için klasik örgülerden ve klasik at kuyruğundan farklı olarak kişiselleştirebileceğiniz bir saç modeli ile karşınızdayız. Şekildeki gibi sarı ombreli uzun saçlara sahipseniz saçlarınızı üst kısımlarından iki yandan örün. Örgüleri saçın orta kısmına kadar devam ettirin ve yüksek bir at kuyruğu elde edin. Bu at kuyruğu ile örgüleri buluşturun. Size hareket katacak olan dağınık at kuyruğu modelini elde edin.

8-Dağınık At Kuyruğu

Özel günleriniz için yarı toplu olan şekildeki gibi dağınık at kuyruğu saç modelini tercih edebilirsiniz. Çok pratik olan ve çok şık görünen, abiyelerinizin üzerinde asla sırıtmayacak olan bu saç modelini bukleler ve dalgalar ile daha hoş gösterebilirsiniz. Saçlarınızı toplamadan önce saçlarınıza hafif maşa yapabilirsiniz. Çok düz saçlara sahip olanlar için öncelikle maşa yapılması ardından da sabitleyici bir sprey kullanarak maşalı saçların taranması gerekiyor. Dağınık bir görünüm elde ettikten sonra saçlarınızı tel tokalar ile veya farklı türden tokalar ile toplayın. Tek bir elastik bant ile bu görüntüyü elde edemezsiniz.

9-Yarım At Kuyruğu

Saçlarınızın yüzünüzden uzak tutarak gevşek bir şekilde toplayın. Herhangi bir tarak kullanmadan elleriniz ile toparladığınız saçlarınızın üst kısımlarını toplayın ve alt kısımlarınızı açık bırakın. Herhangi bir saç bantı ile sabitleyin ve saçlarınızı bu lastiğin etrafında döndürün. Mükemmel salaş ve gevşek olan bu şık saç modelini elde etmek aslında bu kadar kolay.

10-Çapraz At Kuyruğu

Sevimli mi sevimli bir at kuyruğu saç modeli elde etmek isteyenler bu saç modelini tercih edebilirler. Mezuniyet törenlerinizde veya mezuniyet balonuzda kullanabileceğiniz bu şık at kuyruğu saç modelini elde etmek için enseye yakın bölgeden saçlarınızı toplayın. Toplamadan önce birkaç tutam sağda ve solda bırakın. Topladığınız saçlarınızın üzerine sağdaki ve soldaki tutamları getirin ve sabitleyin. Saçlarınızın uçlarına da dalgalar ekleyerek görünümünüzü daha da mükemmel hale getirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat