Sponsorlu Reklam

Avil Tablet Avil Merhem ve Avil Ampül

Sponsorlu Reklam

Yaz aylarında ve ilk baharda sık sık meydana gelen allerjik vakalar için dermatoloji uzmanlarının sık sık yazdığı Avil merhem hakkında bilgi almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Kızarıklık durumlarında, egzamalarda, böcek ısırdığında ve daha bir çok vakada kullanılan avil krem neredeyse her türlü deri hastalığına şifa oluyor. Beyaz renkte olan ve ince ve homojen karışımlı olan bu Avil merhemin Avil Şurup, Avil Tablet ve Avil ampul olmak üzere bir çok kullanım şekli bulunuyor. Bu yazımızda deri üzerine direkt olarak uygulanana Avil merhemden bahsedeceğiz işte detaylar;

Avil Merhem Nedir Ne İçin Kullanılır

Avil merhem etken maddesi feniramin hidrojen meliat adı verilen allerjik hastalarda kullanılan bir ilaçtır. 25 mg lık tüplerde eczanelerde satılıyor ve dermatoloji uzmanları tarafından yazılıyor. Aile hekimleri tarafından da yazılabilen bu ilacı eczaneden reçetesiz bir şekilde de alabilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

Avil merhem;

-Ciltteki kızarıklık durumlarında kızarıklığın ve hassasiyetin giderilmesi için kullanılıyor

-Allerjik deri hasarlarında allerjik durumu gidermek için kullanılıyor

Sponsorlu Reklam

-Yaz aylarında özellikle çimlerdeki böceklerin ısırması durumunda, böcek sokmaları durumunda meydene gelen olumsuz durumu gidermek için kullanılıyor.

-Cilt üzerinde güneş yanığı da olmak üzere birinci dereceden hafif yanıklarda kullanılabiliyor

-Cilt üzerindeki egzamaların tedavisinde kullanılarak ciltteki dökülmeleri azaltıyor.

-Elinizde, yüzünüzde veya cildinizin herhangi bir bölgesinde hava koşullarından dolayı meydana gelen pul pul dökülmeleri ve bu dökülmelere bağlı olarak ortaya çıkan deri hassasiyetinin giderilmesinde kullanılıyor.

Avil Merhem Nasıl Kullanılır

Bir ilacın veya kremin etkisini gösterebilmesi ve sizi tedavi edebilmesi için doktorunuzun veya eczacınızın verdiği dozda kullanmanız gerekir. Kullanım şekli hastalığınıza veya kişiden kişiye göre değişiyor. Aşırı yaygın bir şey olmadığı durumlarda temiz derinize günde bir kaç defa sürmeniz gerekiyor. Cildinizin temiz ve kuru olmasına dikkat ederek sürdüğünüz bu kremi iltihaplı bölgelere sürdüğünüz taktirde ciltteki tahribatı arttırabilir, iltihabın yayılmasına neden olabilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

Avil Merhemin Çocuklarda Kullanımı

Avil merhemin çok yan etkisi olmasa da çocuklarda ve bebeklerde kesinlikle doktor kontrolünde kullanılması gerekiyor ve çok geniş alanlara kremi uygulamaktan kaçınmanız gerekiyor.

Avil Merhemin Hamile ve Emzirenlerde Kullanımı

Avil merhemi hamilelik durumlarında doktorunuzun önerisi ile kullanabilirsiniz, onun dışında kullanmamanız gerekiyor. Eğer Avil merhemin kullanımı çok gerekli ve faydası zararından daha fazla olacaksa birinci öncelik anne olduğundan dolayı doktorunuz kullanımını önerebilir. Emzirme durumunda da kullanmamanız öneriliyor. Kremi kullanmak için mutlaka doktorunuza danışın.

Sponsorlu Reklam

Avil Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

-Hamile ve emziren annelerin avil kullanmaması veya doktoruna danışıp o şekilde Avil kullanması gerekmektedir

-Avil merhemin içeriğindeki maddeye karşı allerjiniz var ise kesinlikle kullanmayın

-Kremi kullanmadan önce derinizde küçük bir alana uygulayın ve herhangi bir reaksiyor görmüyorsanız daha geniş alanlara uygulayabilirsiniz.

-Antihistaminik ilaç grubundan olan avil merhemi çok geniş alanlara uygulamayın. Özellikle çocuklarda bu merhemin çok kullanılmasını önermiyoruz.

-Avil merhemi kullanırken uyguladığınız bölgenin kuru ve temiz olmasına çok dukkat etmelisiniz.

-Kremi serin ve kuru yerde ağzı kapalı olarak saklamanız gerekiyor.

Avil Yan Etkileri

Tüm ilaçlardaki gibi avil merheme karşı bir duyarlılığınız var ise vücudunuz tepki gösterebilir. İlacın antihistaminik ilaçlar grubuna bağlı olmasından kaynaklanan yan etkileri mevcuttur. Vücudun çok geniş alanlarına uygulanması durumunda ciltteki ilaç dozunun artacağından dolayı vücutta beklenmedik etkiler görülebilir. Bu etkilerden biri aşırı uyku halidir. Bununu yanında vücut tepki göstererek aşırı duyarlılık reaksiyonları meydana gelebilir. Cildinizde kızarıklık veya hassasiyet oluşturabilir. Böyle yan etkiler ile karşılaşmanız durumunda ilacı kesin ve doktorunuza danışın.

Avil Krem Fiyat 2019

Avil merhemi eczaneden almanız durumunda fiyatı 9.15 tl dir. Aile hekiminizden veya dermatoloji uzmanından bu ilacı isteyebilirsiniz. Uygun görmesi durumunda reçeteli bir şekilde eczaneden daha uygun fiyata alabilirsiniz.

Avil Tablet

Avil tablet de tıpkı avil merhem gibi feniramin hidrojen meliat etken maddesini içeriyor. Avil merhemin kullanılamadığı akıntılı mukoza iltihaplarında kullanılıyor. Merhemin sürülemeyeceği sulu egzamaların tedavisinde kullanılıyor. Allerjik reaksiyona bağlı olarak boğazda ve yüzde meydana gelen şişlikler için kullanılıyor avil tablet.

Avil tableti Kimler Kullanamaz

-Avil tabletin içeriğindeki etken maddeye aşırı duyarlılığı olanlar kullanamaz.

-Hamileler ve emziren annelerin avil tablet kullanmaması gerekiyor.

-1 Yaşından küçük çocukların kullanması tavsiye edilmez.

-Psikiyatrik ilaç kullanıyorsanız doktorunuzun onay vermemesi halinde kullanamazsınız.

-Solunum yolları hastalıklarınız var ise avili kullanmayınız.

Avil Tablet Emzirme, Avil Tablet Hamile

Hamile kadınlar ve emziren annelerin avil tableti kullanmamaları gerekiyor. Doktorunuza avil kullanmadan önce hamile olduğunuzu veya emziren anne olduğunuzu bildiriniz.

Avil Tablet Nasıl Kullanılır

Avil tableti en doğru kullanım şekli doktorunuzun önerdiği şekildir. Doktorunuz hastalığınıza bağlı olarak kullanım şeklini ve kullanım dozunu belirleyecektir. Önerilen doz genelde günde 2-3 tablettir.

Avil Tablet Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi avil tablette de allerjik reaksiyon riski vardık. İçerisindeki maddeye duyarlılığınız var ise böyle bir durum ile karşılaşabilirsiniz. Boğazınızda, yüzünüzde ve dudağınızda şişme meydana gelir ve yutkunmakta güçlük çekerseniz, kan basıncınız düşerse, kalbiniz hızla çarparsa veya göğüste sıkışma gibi bir durumla karşılaşırsanız ilacı kesip en yakın sağlık kuruluşunun acil bölümüne başvurmanız gerekir.

Ciddi yan etkilerinin haricinde daha hafifi ama daha sık görülen yan etkileri de vardır, bunlar:

Kaşıntı, aşırı duyarlılık, uykusuzluk, kulak çınlaması, yorgunluk, kondisyon bozukluğu, burun tıkanıklığı, baş ağrısı veya baş dönmesi de olası yan etkileri arasındadır. Böyle durumlarla karşılaşmanız halinde doktorunuza danışın.

Avil Tablet Fiyat 2019

İçerisinde 20 adet hapın bulunduğu 22.7 mg Avil tablet fiyatı 2.85 tl dir.

Avil Kullananlar

Akın Diyor ki: Tecrübe ile sabit kızarıklık ve kurdeşene iyi gelen en iyi ilaç avildir. Çok rahatsız olduğum zamanlarda anestol pomad krem sürüp uyuşturuyor üzerine de ail merhem kullanıyorum.

Esra Diyor ki: Göz kapağımda kızarıklık vardı. Doktor mevsimsel ve alllerjik bir durum olabileceğini söyledi. Avil kullandım ve iki saate rahatlattı.

Melek Diyor Ki: Hapşırma krizlerim geldiği zaman kullandığım haptı. Benim için ilk baharın vazgeçilmez hapları arasında yer alıyor.

Murat Diyor Ki: İlacı üritiker için kullanmıştım ve antihistaminik ilaçlar arasında en sık kullandığım ilaç çeşitidir kendisi. İşim gereği bu ilacı gündüz vakti almıyorum çünkü aşırı uyku hali, sersemlik ve araç kullanımı sırasında dikkat dağınıklığı yapıyor. Siz de bu ilacı kullanıyorsanız benim doktorumun tavsiye ettiği şekilde yani akşam vakitlerinde kullanın. İlacı kullanmakta çok geç kalırsanız sabah uyanamıyorsunuz.

Şerif Diyor Ki: Üritiker sebebiyle kullanmıştım bu ilacı. Bende öyle sersemlik ve uyku hali olmadı. Küçükken bunun şurubunu kullanırdım şimdi ise hapını kullanıyorum gerektiği durumlarda. Sanırım bir de Avil ampül varmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat