Sponsorlu Reklam

Bakır Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Sponsorlu Reklam

Bakır karamel saç rengi kimlere yakışır sorusunun cevabı açık tenli, kumral cilt tonuna sahip insanlara yakışır. Bakır karamel saç rengi oldukça canlı bir ton olduğu için sıcak cilt tonları ile çok uyumlu olmayabilir. Doğal görünümlü bakır karamel görünümü istiyorsanız pembe yanaklı, beyaz tenli olmanız gerekir. Beyaz tenli kadınların en çok şikayet ettikleri şey makyaj yapmadan evden çıkamamalarıdır. Soluk cilt tonları yüzünden makyajsız her daim hasta görünen bir yapıya sahipler. Açık tenli kadınları bu sıkıntıdan kurtaracak olan canlı mı canlı bakır karamel saç rengi hakkında detaylı bilgiye sahip olmak ve bakır karamel saç rengi modellerini görmek için yazımızı dikkatlice inceleyin.

Bakır Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Bakır karamel saç rengi beyaz teni, kumral, açık cilt tonuna sahip olan her kadına yakışır. Soluk ciltleri canlandıracak harika bu renk ile cildiniz de saçlarınız gibi ışıl ışıl parlasın. Bunun yanında bakır karamel saç renginin yakıştığı bir şey var ki o da göz rengi. Yeşil, ela veya mavi gibi renkli gözlere sahip olan kadınlara harika bir görünüm kazandıran bu saç rengini mutlaka denemelisiniz. Esmer kadınlar ve koyu göz rengine sahip olan kadınların bu saç rengini denerken tekrar düşünmeleri gerekir.

Sponsorlu Reklam

Bakır Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Bakır karamel saç rengi bakır saç rengine nazaran daha yumuşak geçişlidir. Açık kahverengi ile bakır rengin karışımı olan bakır karamel saç rengini her ortamda kullanabilirsiniz. Çok abartılı bir saç rengi istemiyorsanız ve bakır saç rengine de aşıksanız bu rengin bir tık daha günlük hayatta kullanılabilir versiyonu olan bakır karamel saç rengini tercih edebilirsiniz.

  • Bakır karamel saç rengini elde etmek istiyorsanız öncelikle açıcı kullanarak mı ya da açıcı olmadan mı bu rengi elde edebilirsiniz bir düşünmeniz lazım. Koyu renk saçlarda açıcı olmadan bakır karamel gibi bir rengi elde etmeniz çok mümkün görünmüyor. Açık renk kumral veya sarı saçlara sahipseniz eğer bakır karamel saç rengini elde etmeniz çok daha kolay olacaktır.
  • Bakır karamel saç rengini elde ederken zemini hazırlamanız gerekir. Açıcı kullanarak hazırladığınız zemini bakır karamel boya ile boyayarak da bu rengi elde edebilirsiniz ama en sağlıklısı ilk olarak bakır rengine boyamak ardından karamel renk ile renklendirmekdir. Önce karamel rengi kullanmanız durumunda bakır rengin kapatıcılığı yüksek olduğundan saçınız tamamen bakır olacaktır. Bunu engellemek adına öncelikle saçınızı tarçın bakır bir saç boyası ile boyamanız gerekir.
  • Tarçın bakır saç boyası ile boyadığınız saçlarınızı yıkayın, kurutun ve güzelce bakımlarını yapın. Bir gün ara verip saçlarınızı dinlendirdikten sonra açık karamel saç rengi ile saçlarınızı tamamen boyayın. Rengin iyi tutması için boyayı bolca kulanmanız gerekir. Uzun saçlarınız var ise iki kutu karamel boya kullanmanız daha doğru olacaktır.
  • Saçınızdaki boyanın bekleme süresi dolunca tamamen yıkayın ve kurutun. Hayalinizdeki parlak mı parlak, canlı mı canlı saç rengine kavuşmuş olacaksınız.

Bakır Karamel Saç Rengi

bakır karamel saç rengi
bakır karamel saç rengi

Açık tenli kadınların, cansız görünen yüzlerini aydınlatmak ve canlanmak için kullanabilecekleri muhteşem bir saç rengi. Dalgaların da eklenmesi ile harika bir görünüm oluşuyor. Düğünlere, nişanlara, özel günlere katılırken hiçbir şey yapmadan, aksesuar kullanmadan kullanabileceğiniz bu saç rengine bayılacaksınız.

 

Sponsorlu Reklam
bakır karamel saç rengi
bakır karamel saç rengi

Dağınık ama gerçekten muhteşem bir görünüm bakır karamel saç rengi ile mümkün. Bakımı kolay olan bu saç rengini ombre, balyaj olarak da kullanabilir aralardaki yumuşak geçişler sayesinde günlük hayatta da rahatlıkla kullanılabilecek bir saç modeli elde etmiş olursunuz.

 

bakır karamel saç rengi
bakır karamel saç rengi

Bakır karamelin düz saçlara uygulanmış halini görüyorsunuz. Düz saçlarda da inanılmaz görünen bakır karamel saç rengine kendi tarzınıza göre biraz kızıllıklar da ekleyebilirsiniz. Dikkat çekmeyi seven hanımlar ve açık tenleri ile mükemmel doğal görünen saç rengi arayanlar için biçilmiş kaftan olabilir.

 

bakır karamel saç rengi
bakır karamel saç rengi

İşe giderken, okula giderken veya markete giderken her daim bakımlı bir kadın olduğunuzu vurgulamak isterseniz bu saç rengi tam olarak size göre. Bir çok ünlü ismin kullandığı, yeni sezonda yaz kış kullanılabilen bu saç rengi ile kendinizi harika hissedebilirsiniz. Güneş gibi ışıl ışıl parlayan ama aynı zamanda bakımı kolay olan bu saç renginin ismini bile bilmeyen bir çok kadın varken modaya yön vermek istemez misiniz.

Sponsorlu Reklam

 

bakır karamel saç rengi
bakır karamel saç rengi

Bakır saç renginin tamamının değil de sadece uçlarının karamel boya ile renklendirildiğini düşünürsek eğer şekildeki gibi harika bir saç gözümüzün önüne gelebilir. Dikkat çekmeyi seven kadınların çok seveceği canlı mı canlı saç rengi ile renkli gözlerinizi açığa çıkarabilirsiniz.

 

Sponsorlu Reklam
bakır karamel saç rengi
bakır karamel saç rengi

Tarçın bakırına benzeyen ama zencefil rengine daha yakın olan bakır karamel saç rengi beyaz tenli kadınların sık sık tercih ettikleri bir renk. Oldukça doğal bir görünüm için bakır saç rengine nazaran daha az dikkat çeken bakır karameli bir çok ünlü ismin tercihi. Özellikle Elçin Sangu ile televizyonlarda da sık sık görmeye başladığımız bakır karamel saç rengini yaz kış kullanabilirsiniz.

 

bakır karamel saç rengi
bakır karamel saç rengi

Sarı saç rengini soğuk bulanlar için bakır karamel saç renginin bir çok tonu mevcut. Sarı kadar açık olan ama onun kadar soğuk olmayan sıcak mı sıcak bir renk arayanlara şekildeki gibi bakır karamel saç rengini tavsiye edebiliriz. Açık cilt tonu için oldukça uyumlu olan bu saç rengini buğday tenli, kumral, açık tenli her kadın kullanabilir. Esmer kadınlar için çok uygun olmayan bu saç rengini tamamen kullanmak yerine ombre veya ışıltı olarak ana saçlarınızın üzerine de kullanabilirsiniz.

 

bakır karamel saç rengi
bakır karamel saç rengi

Tamamen karamel saç rengi gibi görünse de bakır tonlarının da bulunduğu bu açık karamel bakır saç rengini kullanmak isteyebilirsiniz. Sarı saç rengine nazaran bakımı çok kolay olan, kolay kolay turunculaşma yapmayacak olan bu saç rengi oldukça kullanışlıdır. Kuaförünüzden isteyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat