Sponsorlu Reklam

Banyo Modelleri 2019

Sponsorlu Reklam

Banyo modelleri ve senenin en trend banyo dekorasyonlarını bir araya getirdik.  Eski tarzda, modası geçmiş banyonuzdan sıkıldıysanız sizler için en uygun ve en kolay banyo dekorasyon fikirlerini bir araya getirdik. Banyonuz için yapacağınız işlerin başında aydınlatma geliyor. Sarı ışıklardan kurtulup, modası geçmiş, banyoyu karanlık gösteren lambalara veda edin. Banyonuzu daha geniş ve daha açık gösterecek olan aydınlatmalar kullanın. Eski tip ampüller ve lambalar banyonuzu ufak ve karanlık göstermenin yanında aynı zamanda banyodaki aynadan kendinize baktığınızda da yüzünüzü olduğundan daha lekeli ve sorunlu gösterebilir. Banyonuzdan soğumanız için bu bile yeterli bir sebeptir.

1-Banyo Aydınlatması

Sponsorlu Reklam

Eski ampüllerinizi lambalarınızı değiştirmek banyonuzun dekorunu baştan aşağı değiştirebilir.Ikea, Praktiker, Metro, Tekzen gibi büyük mağazalardan çok uygun fiyata bulabileceğiniz aydınlatma ürünleri ile banyonuza eşsiz bir hava katabilirsiniz.

Modern görünümlü sarkıtlı veya resimde görüldüğü gibi bir metal çubuk yardımı ile aynaya tutturulmuş olan lambalar banyonuz için ideal olabilir. Bu avizelerin içerisine alacağınız ampülleri seçerken de yeni nesil olmasına, tasarruflu olmasına ve ısı yaymamasına dikkat edin.

2-Banyo Fayansı

Sponsorlu Reklam

Banyonuzun tek düze bir renk ve sade olmasından hoşlanmıyorsanız resimde görüldüğü gibi desenli ve istediğiniz renkte fayanslar kullanabilirsiniz. Bu görüntüyü duvar kağıtları ile de sağlayabilirsiniz bu size daha az maliyetli olacaktır. Duvar kağıtları fayanslar kadar hijyenik olmadığından ve nemden etkilendiğinden dolayı istediğiniz görüntüyü fayanslar ile elde etmeniz daha akıllıca olabilir.

Deniz yıldızı aksesuarlar ve hasır örülmüş sepetler ile bir araya geldiğinde şekildeki gibi mükemmel bir banyoya sahip olabilirsiniz.

3-Banyo Lavabosu Modelleri

Hızlı ve kolay adımlarla banyonuzun havasını değiştirebilirsiniz. Banyo lavabosu modellerinden biri olan resimdeki sade banyo modeli hem çok kullanışlı hem de çok ergonomik. Lavabonun altında bulunan havlu askılığına istediğiniz kada havlu asabilirsiinz. Ellerinizi yıkar yıkamaz havluya kolayca ulaşabilir, banyonuzda duvara asılı havluların yaptığı gibi kalabalık bir alan oluşturmadan havlularınızı saklayabilirsiniz. Havlu askılığının modelinden tuvalet kağıdı tutacağı ve yine bunlara uygun bir model olan lavabo musluğu ile bütünsel bir banyo sahibi olabilirsiniz.

Döşenmiş Banyo Modelleri

Sponsorlu Reklam

Banyonuzu modern ve kullanışlı bir hale getirmek sizin için çok kolay. Ev araç gereçlerinin satıldığı koçtaş, praktiker, bauhaus ve bunun gibi bir çok mağazada hazır olarak bulabileceğiniz bu dolapları temin edebilir, çok az bir miktar para harcayarak bu mükemmel görünümlü banyoya sahip olabilirsiniz. Hazır aldığınız dolapları yerine monte etmeden önce banyonuzda hangi renk duvarlar veya döşemeler istiyorsunuz ona bir karar vermeniz gerekiyor.

Resimdeki banyo modelinde ahşap görünümlü tabanlar kullanılmış. Banyo için ahşap iyi bir seçim olmadığından dolayı ahşap görünümü olan fayanslar kullanılmış. Ahşaptan sizde vazgeçemiyorsanız eğer ahşap görünümlü yapışkan yer döşemelerini veya ahşap görünümlü fayansları bu iş için tercih edebilirsiniz. Beyaz renk duvarlar ve dolaplar ile sıcacık bir oda gibi görünen banyonuzdan hiç çıkmak istemeyeceksiniz.

Sponsorlu Reklam

Banyo Dolabı

Küçük bir banyoya sahipseniz eğer banyonuzda size yetecek uygun depolama alanını bulmak zor olabilir. Bunun için banyonuza ve sizin zevkinize en uygun banyo dolabını tercih etmeniz gerekir. Çoğu mağazada bulabileceğiniz bu hazır banyo dolaplarını almanız ve monte etmeniz tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Banyonuza dolap alırken dikkat etmeniz gereken şeylerden biri dolabın çekmeceli olmasıdır. Çekmeceli ve çok bölmeli olan dolaplar sizin depolama alanınızı arttıracaktır. Ayrıca çok küçük banyolarda bu dolaplara ek olarak duvarlara raflar monte edebilirsiniz. Duvarlara monte edilmiş raflara havlularınızı veya içerisine krem şampuan gibi malzemelerinizi bulundurabileceğiniz sepetler koyabilirsiniz.

Tuvalet banyo fayans modelleri

banyonuz ve tuvaletiniz için tek düze sade beyaz renk fayanslar istiyorsanız modanın biraz gerisinde kalabilirsiniz. Tek düzelik bitti ve yeni trend desenli, renkli fayanslar oldu. Minimal bir banyo için çok desen ağır olabilir ama en azından hafif bir renklendirme banyonuzun havasını değiştirecektir.

Şekildeki gibi sütlü kahve renginde olan fayanslar banyonun daha çekici ve sıcak olmasını sağlıyor. Aynı zamanda banyoya daha çekici bir hava katıyor. Beyaz fayanslar kadar bakım istemiyor, hemen leke tutmuyor. Modern bir banyo arayanlar için ideal bir renk olan bu renk aynı zamanda banyonuzu olduğundan daha büyük gösterebilir. Desensiz ve tek renk fayanslar küçük banyolar için ideal bir seçimdir.

Banyo Paspas Modelleri

Banyo dekorasyonunuzun son aşaması olan halı, paspas veya havlular banyonuz ile tam bir uyum içerisinde olmalı. Seçeceğiniz renkler ve modeller hem banyoya modern bir hava katmalı hemde kullanılabilir olmalı. Duştan çıktığınız anda ıslak ayaklarınızı kaydırmayacak, onları kurutacak şekilde kullanılabilir olmalı. Havlulu paspaslar bu iş için en uygun olan banyo halılarından biridir. Bu paspaslar ıslaklığı çekecek, çekerken üzerinde leke bırakmayacak şekilde olmalıdır. Koyu renkler banyonuz için ideal olabilir. Banyodaki duvar boyalarınız da açık renk ise birbirini tamamlar nitelikte olan mükemmel bir banyo dekoru oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat