Sponsorlu Reklam

Bej Rengi Dekorasyon 2019-2020

Sponsorlu Reklam

Evimizin oturma odalarında ve salonlarında sıklıkla kullandığımız bej rengini küçük küçük de olsa evin her köşesinde kullanıyoruz. Türk toplumu olarak açık renkler sevdiğimizden dolayı bej rengi duvar boyası bizin en çok tercih ettiğimiz renklerin başında geliyor. Bununu yanında sadece boyada değil de Bej rengi mobilya, Bej rengi koltuk ve daha bir çok eşyayı bej rengi seçerek evimize inanılmaz ferah bir hava katabilirsiniz.

koyu bej rengi

Küçük çocuklu kadınların en büyük korkuları açık renk koltukların veya duvarların çabuk kirlenmesidir. Bu yüzden sevdiğiniz renklerden ve hayalinizdeki ev dekorasyonundan uzaklaşabilirsiniz. Sıkıcı ve kapalı renklerden uzaklaşıp evinizi her türlü renk ile uyumlu olan bej rengi ile dekore etmeye hazır mısınız. Diğer renklerin tamamlayıcısı olan bej rengi görünenin aksine soğuk değil de sıcak bir tondur. Bu renk ile dekore edilen evlerdeki eşyalar kendilerini daha iyi gösterir ve daha zarif bir görünüm oluşturur. Unutmayın ki bej rengi modernizmin sembolüdür.

Sponsorlu Reklam

Bej Rengi Boya

bej rengi salon

Evinizde her daim içinizi açacak olan, misafirlerinize rahat bir nefes aldıracak güvenli bir duvar boyası arıyorsanız bej rengini tercih edebilirsiniz. Modern bir salon oluşturmak için, her türlü renk ile bukalemun gibi uyum sağlayan bej rengi bu sezonun en çok tercih edilen renklerinden biridir. Boya firmaları tarafından en çok satılan bu renk evinizin havasını eşyalarının zerafetini ortaya koyacak ve onları daha görünebilir hale getirecektir.

Bej rengi duvarlar bej rengi halılar, koltuklar ve perdeler ile bir araya gelince ultra şık ve çok yönlü bir görünüm ortaya koyacaktır. Bu bej kombinasyonu sayesinde salonunuz hem oldukça sade görünecek hem de oldukça havalı görünecektir.

Bej Rengi Koltuk

bej rengi ile uyumlu renkler

Bej rengi koltuklardan hep korkup kaçmışızdır. Çünkü daha çabuk kirlenir ve sürekli temizlik gerektirir. Evdeki problemler, tozlar ve çocuklar genel bir durum ve her zaman olacak. Bu korkular ile zevkinizin dışında, hoş olmayan kanepelerde oturmaktansa kolay silinebilir bej rengi kanepeler tercih ederek evinizi daha çok sevebilirsiniz. Bej rengi koltuklar tercih ederken resimdeki gibi açık bej rengi kanepeler seçebilir, bej rengi ile mükemmel uyumlu olan gri renkte orta sehpa ile salonunuzu canlandırabilirsiniz. Klasik bir bej rengi hayranıysanız ve salonunuzu canlandırmak istiyorsanız da açık bej rengi koltuklarla uyumlu ve onları tamamlayıcı koyu bej rengi tekli koltuklar tercih edebilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

Açık Bej Rengi

bej rengi koltuk

Bej renginin bir çok tonu bulunuyor ve evin içerisinde aynı anda bir kaç farklı tonda bej rengi kullanılabiliyor. Açık bej rengi koltuklar ve bunları tamamlayacak olan koyu bej rengi hatta vizon rengi de diyebileceğimiz perdeler resimdeki gibi salona çok hoş bir hava katıyor. Küçük aksesuarları da bej renginin tonlarından seçerseniz eğer açıktan koyuya kadar salonunuzda bej renginin bir çok tonunu barındırmış olacaksınız. Koyu bej rengi abajur ve gri renkte koltuk örtüleri ile salonunuza mükemmel havalı bir görünüm kazandırabileceksiniz.

Koyu Bej Rengi

Koyu bej rengi kahverengiye yakın bir renk olması ile biliniyor. Bu renk eşyalar ile döşenmiş evlerde mutlaka açık renk perdeler veya duvar boyaları olması gerekiyor. Koyu bej renginin eve verdiği canlılığın boğucu olmaması için dozunda kullanılması gereken renklerden biridir koyu bej rengi. Evde küçük çocuklarınız var ise, koltuklarınız sık sık kirleniyor ve siz de yetişemiyorsanız koyu bej rengi koltuklar kullanabilirsiniz. Koyu bej rengi koltuklar ile koltuk örtüsü kullanmadan uzun süre temizlik istemeyecek aynı zamanda da çk şık olan bir salon dekorasyonuna sahip olabileceksiniz.

Bej Rengi İle Uyumlu Renkler

Bej rengi modern ve çağdaş salonlar için kullanılan sıcak renklerden biridir. Tamamlayıcı tarzı sayesinde her türlü renk ile mükemmel uyum sağlayan bu renk en çok kendi renginin tonları ile uyum sağlıyor ve en çok açık bej rengin en çok yakıştığı renk koyu renk veya toprak tonlarında olan renklerdir. Koyu bej rengi ise daha çok açık mavi ile uyum sağlar. Bej renginin en çok uyum sağladığı tamamlayıcı renklerden biri de gri renktir. Ev dekorasyonunda çok kullanıldığı sıralar evde boğucu bir hava yaratabilir aksi halde ufak aksesuarlarda kullanımı evinizi canlandırabilir, daha çağdaş görünmesini sağlayabilir.

Sponsorlu Reklam

Bej Rengi Salon Dekorasyonu

Ana renk olarak salonunuzda bej rengini tercih ediyorsanız renk kontrastını iyi ayarlamanız gerekir. Açık bej renginin yanında kullanabileceğiniz koyu renkler ile karanlık kontrastını ayarlayabilir, renkler arasındaki uyumu sağlayabilirsiniz. Bej renkli duvar boyalarınıza kahve veya koyu bej tonlarında ışıltılar ekleyerek gözle görülebilir bir kontrast oluşturabilirsiniz salonunuzun çekiciliğini arttırabilirsiniz. Bej renkli halılar kullanarak aydınlık görünümü arttırabilir, renk kontrastı için ahşap zemin kullanabilirsiniz. Her aydınlığa karşılık bir karanlık renk koymak dekorasyonu daha modern ve daha çekici kılar.

bej rengi renk tonları ve isimleri

Daha zarif ve sade bir dekorasyon tercih ediyorsanız kahverengi tonlarında dekorasyon ürünleri, biblolar veya antikalar tercih edebilirsiniz. Salonunuzun duvar rengini ve mobilyalarınızın rengini bej kullanıp, renkli aksesuarlar ile modern bir görünüm oluşturabilirsiniz. Bununu yanında tek renk bej koltuklar kullanmak yerine içerisinde koyu renkli ufak desenler bulunduran koltuk takımları tercih edebilirsiniz. Bu sayede dışarıdan renkli bir aksesuar kullanmadan da renk uyumu oluşturabilir, güzel bir renk kontrastı sağlayabilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

Avangard tarzı bej renk mobilyalar tercih ederseniz ve ihtişamlı bir salona sahip olma istiyorsanız bej rengi mobilyalar ile koyu renk yastıklar kullanabilirsiniz. Şık avizeler ile ortamı renklendirebilir, canlılık katabilirsiniz. Bütün bunların yanında kullanacağınız perdeyi de bej renginin tonlarında seçerek kendinizi şımartabilirsiniz. Salona her girdiğinizde kendinizi kraliyet ailesindenmiş gibi hissetmenizi sağlayacak olan bu dekorasyon ruhunuza hitap ediyor ise kesinlikle denemelisiniz.

Mobilyalarınızı en sevdiğiniz renk olan açık mavi ise bununla uyumlu olacak bej rengi duvar boyalarını tercih edebilirsiniz. Açık mavi renk ile mükemmel uyum sağlayan koyu bej rengi duvarlar ile odanıza ferah ve canlı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Çeşitli aksesuarlar kullanarak odanızın daha hareketli olmasını sağlayabilirsiniz. Tabii bunu yaparken renk skalanızı çok bozmayın aksi halde çok fazla renk gözünüzü yorabilir.,

Şimdiki fotoğrafta ise açık bej renkli duvarlar ön planda. Evinizin ferah ve iç açıcı olmasını istiyorsanız değişime duvarlardan başlayın çünkü evinizin yapı taşı duvarlardır ve asla saklanamazlar. Açık renkleri sevenler için sadece bej rengin tonları ile oluşturulmuş bu dizayn size fazla sade geliyor ise kanepelerinizin yastıklarını bej harici bir renkten seçebilirsiniz. Sadece yastık kılıflarınızı değiştirerek odaya apayrı bir hava katabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat