Sponsorlu Reklam

Bengay Merhem Nedir ?

Sponsorlu Reklam

Sizlere çeşitli faydalar sağlayan bengay merhem ne işe yarar ? Bengay çeşitli sebepler doğrultusunda kullanılan ferahlatıcı bir merhemdir. Vücutta gelişen ağrı ve enfeksiyon gibi biyolojik unsurların sebebinden kaynaklı rahatsızlıkları en aza indirmeye yardımcı olan bir merhemdir. Bengay kremi beyaz ve yağsız bir formattadır. Cilde uygulandığı zaman kızarıklık ve yanma hissi tepkimeleri gösterebilir. Bengay merheminin içerdiği mentol dolayısıyla cildinizde ferahlık hissine sebep olur. Genellikle maruz kalınan kas kasılmalarında ya da bel fıtığı rahatsızlığı gibi rahatsızlıklarda ihtiyaç duyulan bengay merhemi iyi sonuçlara yol açacaktır.

Bengay kremin içinde ki etken maddeler mentol metil salisilattır. Bu vücuda yararlı etken maddeleri sayesinde vücuttaki ağrı ve iltihapları giderir. Bengay merhemini ağrılı bölgeye uyguladıktan sonra merhem, uyguladığınız bölgede ki damarların genişlenmesinde etkili olur. Bu sayede vücudunuzda ki ağrı oranı hafifler. Kasların ve sinirlerin rahatlamasında ve gevşemesinde yardımcı olan Bengay merhem, romatizma, omuz tutulması, fiziksel darbe ve bunun gibi darbe etkenlerine bağlı meydana gelen ağrıların çözümü haline gelmiştir.

Sponsorlu Reklam

Herhangi bir beden gücüne bağlı olarak çalıştığınız işlerden kaynaklı meydana gelen vücut ağrılarında da Bengay merhemine başvurabilirsiniz. Eklemlere yakın olan dokularınızda meydana gelen kireçlenme ve iltihaplanmalar dolayısıyla ortaya çıkan ağrılarda da Bengay merhem kullanımı gerekebilir. Bu gibi iltihaplanmalar doğrultusunda bengay kremi hem ağrı kesici hem de iltihap giderici olarak kullanılabilir. Ağrılara faydalı gelecek bu merhem sürüldüğünde ilk 5 dakikaya kadar yanmaya sebep olabilir. Daha sonra etkisini göstermeye başlayacaktır.

Bengay merhem ne işe yarar ?

Bengay merhem bir çok sağlık alanında kullanılan bir çeşit mentollü bir merhemdir. Bu nedenle bir çok alanda faydaları bulunmaktadır. Bu merhem genellikle ağrı ve iltihaplara iyi gelebilen bir merhem çeşididir. Peki başka hangi alanlarda bengay merhem kullanılabilir? Bunları detaylı bir şekilde aşağıda maddeler halinde görebiliriz;

 • İltihaplara iyi gelen bengay merhemi, iltihaplar üzerinde kullanabilirsiniz.
 • Çalıştığınız beden gücüne dayalı kas ağrılarında, bengay merhemi kas gevşetici olarak kullanabilirsiniz.
 • Kireçlenmelere iyi gelen bengay merhemi, kireçlenmelerde kullanabilirsiniz.
 • Ağrı kesici bir özelliği olan bengay merhemi, vücudunuzda ki ağrılı bölgelere sürebilir. Ağrı oranınızı azaltabilirsiniz.
 • Eklem bölgesinde ki ağrılara ve iltihaplanmalara iyi gelen bengay merhemi, sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.
 • Burkulma ve ezilme gibi hafif doku zedelenmelerinde ki ağrıları giderebilirsiniz.
 • Tendon kılıfı iltihabı ve tendon iltihabı gibi romatizma ağrılarına bengay merhemi iyi gelebilmektedir.
 • Adale ve kas ağrılarında birebir etki gösterebilmektedir.
 • Ayak ya da el burkmalarında, burkulan bölgelerde tedavi odaklı kullanılabilmektedir.
 • Bel fıtığı rahatsızlığı nedeniyle sebep olunan ağrılarda etkili bir çözüm önerisi sunulabilir.
 • Mentol içeriği dolayısıyla vücudunuzda ferahlık hissini yol açmaktadır.
 • Kan damarlarında genişlemeye yol açar. Bu sayede vücudunuzda ki ağrı oranını azaltmaktadır.
 • Tendon olarak adlandırdığımız kemik ve sinirlerin birleştiği noktada ki kopma ve yırtılmalarda gerçekleşen ağrıların azalmasında büyük rol oynar.

Bu gibi durumlarda bengay merhem kullanılmaktadır. Genellikle faydalı bir merhemdir. Siz de bu merhemi kolaylıkla eczanelerden temin edebilir, kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

Bengay merhem fiyatı

Merak edilen sorulardan birisi olan bengay merhem fiyatı bu metnimizde sizlerle! Bengay merheminin fiyatı sürekli bir şekilde değişmektedir. Her yıl eklenen faiz oranları nedeniyle her yıl fiyatlarda da bir değişiklik söz konusudur. Bunun yanı sıra eczaneler arasında da 1 ila 2 tl arasında farklılık göstermektedir. Genellikle 11.46 tl ile 12.84 tl arasında değişim göstermektedir. Bu eczanelere gelen birim fiyatına göre değişiklik göstermektedir. Siz de sizin yakın çevrenizde bulunan eczanelere giderek, benzer fiyatlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bengay merhemi hemen herhangi bir eczaneden edinebilirsiniz.

Bengay merhem kullananlar

Bengay merhem kullananlar genellikle bu merhemden memnun kalmaktadırlar. Peki bengay merhem kullananlar nelere dikkat etmelidir? Bengay merhemi hamilelik esnasında kullanılması pek önerilmez. Ancak kullanacaksanız, alerji testi yaptırarak kullanmanız gerekmektedir. Eğer ki bengay merhemin içinde herhangi bir maddeye alerjiniz var ise bu durum çocuğunuza zarar verebilir. Bengay merhemini çocuğunuz dünyaya geldikten sonra gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Yani bengay merhemi emzirme esnasında da kullanabilirsiniz. Herhangi bir yan etki gözlenmemektedir. Yine de kullanmadan önce bir kan testi yaptırmanız önerilmektedir. Bengay merhemini ağız çevrenizden mutlaka uzak tutmanız gerekmektedir. Ağız çevresi için kullanılabilen bir merhem çeşidi değildir. Bunun yanı sıra yüz bölgesine de kullanılması önerilmez. Eğer kullanılırsa yüz bölgesinde farklı tepkimelere yol açabilmektedir.

Bengay merhem muadili

Herkesin bu metinlerden sonra aklında bir sorunun oluştuğunun farkındayız. Bengay merhem muadili var mıdır ? Diğer ilaçların olduğu gibi tabii ki bengay merhemin birden fazla muadili bulunmaktadır. Hepsi eş değerde olmasa da benzer içeriklere sahip ilaçlardır. Dilerseniz jel dilerseniz de sprey olarak farklı seçeneklerini bulabilirsiniz. Peki bunlar nelerdir? Ne gibi muadilleri bulunmaktadır ? Detaylı olarak aşağıda maddeler halinde bengay merhemin muadillerine ulaşabilirsiniz;

 • Oraldin
 • Repraril Jel
 • Dencol Jel Sprey
 • Prepagel
 • Algesal Pomad
 • Jelgo
 • Prepagel
 • Algesal Suractive
 • Salsil – 2
 • Kamfolin 50 gr Pomad
 • Vicks İnhaler Likit,

Gibi ilaçlar Bengay merhemin yerine kullanılabilmektedir. Benzer etkilere yardımcı olmaktadır. bunun yanı sıra aynı yan etkilere yol açmayabilir. Bu nedenle detaylı bir şekilde incelenmesi gerekmektedir. Yine bunun yanı sıra aynı içeriklere de sahip değillerdir. İçeriklerine dikkat edip, detaylı bir şekilde incelemeniz gerekmektedir.

Bengay merhem boyun ağrısına iyi gelir mi ?

Herkesin kafasında en net bir şekilde bengay merhem boyun ağrısına iyi gelir mi ? sorusu oluşmaktadır. Bengay merheminin en çok faydalı olan özelliği ağrılara iyi gelmesidir. Bu nedenle aklınızda oluşan sorunun cevabı evet dir. Bengay merhem boyun ağrısı tedavilerinde olumlu yönde ilerlemeler için kullanılmaktadır. Gerçekten çok faydalı olan bengay merheminin boyun ağrısına hiçbir şekilde olumsuz bir etkisi bulunmamaktadır. Siz de bengay merhem kullananların yorumlarını okuyabilir, bu merhemin boyun ağrılarına ne kadar iyi geldiğini görebilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

Bengay merhem emziren anneler kullanabilir mi ?

Emziren annelerin de vücudunda farklı çeşit ağrıların oluşmasından dolayı onların da akıllarında olan soru Bengay merhem emziren anneler kullanabilir mi ? olmuştur. Bengay merhemi tabii ki de emziren anneler kullanabilmektedir. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan bengay merhemin, emziren annelerde de herhangi bir yan etkisi gözlemlenmemektedir. Yine de merhemi kullanmaya başlamadan önce içinizin rahat etmesi için doktorunuza başvurabilirsiniz. Bunun yanı sıra kan testi de yaptırmanız gerekmektedir.

Bengay merhem sgk karşılıyor mu ?

Bengay merhemini almak isteyenlerin aklında birkaç soru oluşmaktadır. Bunların içinden en temel soru olan Bengay merhem sgk karşılıyor mu ? ‘dur. Maalesef bu merhemin ücretini sgk karşılamamaktadır. Bunun nedeni ise bengay merhemin reçeteli bir ilaç olmamasıdır. Bunun yanı sıra uygun fiyatlı bir merhemdir. Her eczaneden kolaylıkla bengay merhemi temin edebilirsiniz. Ağrılarınıza ve iltihaplarınıza iyi gelecek bengay merhemi hemen edinebilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat