Sponsorlu Reklam

Bepanthol Anti Scar Jel Mucizesi

Sponsorlu Reklam

Yara izleri hepimizin ortak sorunudur. Kimi zaman salata yaparken parmağımızı keseriz kimi zaman traj olurken yüzümüzü keseriz. Bazen de hiç beklenmedik bir anda ufak yaralanmalar meydana gelebilir. Yaralanmanın ufak olması yara izinin olmayacağı anlamına gelmiyor çoğu zaman yara iyileştikten sonra yara izi ile yaşamak zorunda kalabiliyoruz. Yara izlerini makyajla veya kapatıcılarla kapatmaya çalışsak da maalesef her zaman bu mümkün olamıyor. Bepanthol markası tam olarak bu problemi çözmek için Bepanthol Anti Scar ı piyasaya sunuyor ve kullananlara yara izlerinden kurtulmak gibi mucizevi bir imkan sunuyor.

Bir yaranın kapanması uzun bir süreçtir ve tamamen iyileşmesi nereden baksanız 2 yılı bulur. Bu kadar uzun bir süre olacağını tahmin etmeseniz de bir yaranın iyileşmesi ve dokunun yeniden yapılanması evrelerden oluşuyor ve çok uzun sürüyor. Bu evreler sırasında yaranın iyileşmesi sırasında o bölgede çok fazla kollojen dokusu oluşuyor ve birikiyor. Bu kollojen dokusu da yaranın olduğu bölgede aşırı bir skara neden oluyor. Bizim istediğimiz şeyin yani iz kalmadan iyileşmenin sağlanabilmesi için yaranın iyileşmesi sırasındaki yeniden yapılanmanın düzenlenmesi gerekiyor. Yeniden biçimlenme sıraındaki yoğun kollojen doku ortadan kalkınca haliyle yarada aşırı bir skar dokusu oluşmayacaktır.

Sponsorlu Reklam

Bepanthol Anti Scar Jel Nedir Ne İşe Yarar

Bepanthol tarafından piyasaya sürülen Bepanthol Anti Scar Jel kapanan yaraların üzerine uygulanan, yara kapandığı halde izleri devam eden ve görüntü olarak çok rahatsız olduğunuz alanlara kullanılan bir jeldir. Çok hızlı bir şekilde kapanan yaraların tam olarak biçimlenmesi 2 yılı bulduğunda yara kapandıktan sonra 2 yıl içerisinde uygulayıp sonuç alabileceğiniz bir üründür. Yara kapandıktan sonra üzerinde oluşan kızarık ve kabarık izleri geçirmek için kullanılır. Yarada meydana gelen gerginliği azaltır. Yaranın en iyi şekilde iyileşmesini, yüzeyin en doğru şekilde biçimlenmesini sağlara. Yara üzerinin pürüzsüz olmasını ve düzleşmesini sağlar.

Bepanthol Anti Scar Nasıl Etki Gösterir

Vücudun bir yerinde kesik veya yara meydana geldiğinde vücudumuz savunma hücrelerini o yaranın olduğu yere gönderir ve o bölgede bir savaş başlar. Savunma hücreleri vücudu korumak için yaranın bir an önce kapanması için o bölgede bir savaş verir ve inflamasyon meydana gelir. İnflamasyonun azaltılırsa ve o bölgedeki yaranın kapanması için çokça üretilen kollojen miktarı azaltılırsa yara izin de azalmış olur ve doku ilk hali gibi pürüzsüz bir şekilde yeniden biçimlenir.

Sponsorlu Reklam

Bepanthol anti scar jel de kızarıklığı azaltmak ve yara izlerini küçültmek veya tamamen bu izlerden kurtulmak için geliştirilmiştir. Yaranın nemini koruyarak olması gerektiği gibi iyileşmesini sağlar. Yara üzerinde bir tabaka oluşturur ve bu tabaka da kurumayı- su kaybını engeller. İçerisinde bulunan pantenol gibi nemlendiriciler sayesinde de suyun tutulmasını sağlar. Yaranın gerginleşmesini önler. Bepanthol ile birlikte kullanılması önerilen masaj topu da eski yaralardan arta kalan kollojen liflerin kırılarak bölgeden uzaklaşmasını sağlar.

Bepanthol Anti Scar Jel Nasıl Kullanılır

Bepanthol Anti Scar jelin kullanımı yaranın cinsine bağlıdır. Eski yaralarda ve yeni yaralarda kullanım şekli değişebilir. Bir aydan kısa süredir kapalı olan yaraların izleri için kullanımı şöyledir;

Bepanthol Anti Scar jel kullanımı sadece yara tamamen kapandıktan sonra uygulanabilir, açık yaralarda kullanılmaz. Öncelikle bu uyarıyı yapalım ve uygulanış şeklini anlatalım. Yaranın büyüklüğü kadar bepanthol anti scar jel alıp yaranın üzerine bir tabaka sürün. Birkaç dakika jelin kurumasını bekleyin ve kıyafet giyecekseniz yaranın üzerine kurumadan asla giymeyin. Günde 2 defa uygulayabileceğiniz bu jeli en az 2 ay boyunca kullanmanız gerekiyor.Hem erişkinlerin, hem çocukların kullanabilecekleri bu jeli banyodan sonra da uygulayabilirsiniz.

Bir aydan daha uzun süre kapalı olan yaralar için kullanım şekli ise masaj topu aracılığı ile olmalıdır. Bepanthol anti scar jeli kullanmadan önce masaj topunu yara üzerinde gezdirin ardından jeli uygulayın. Birkaç defa masaj topu ile yaranın üzerinden geçerseniz eğer oluşmuş olan kollojen liflerin kırılmasını sağlayabilirsiniz. Günde birkaç defa bu şekilde uygulama yapmanız sonucunda yara izi kalmadan yaranızın iyileşmesini sağlayabilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

Bepanthol Anti Scar Jel İçeriği

Dimetikon, dimetikon çapraz polimer,su, pentilen glikol, pantenol, dimetikonol, tetrasodyum, glutamat diasetat, sitrik asit bulunuyor içeriğinde.

Bepanthol Anti Scar Jel Yan Etkileri

Yaraların iz bırakmadan iyileşmesini sağlayan ve bizi kötü görünümlü yara izlerinden kurtaran Bepanthol Anti Scar jelin bu zamana kadar görülmüş hiçbir yan etkisi yoktur. Doz aşımına bağlı olarak bazen ciltte kızarıklık veya tahriş meydana gelebilir. Bunun yanında içeriğindeki herhangi bir maddeye karşı allerjiniz var ise allerjik reaksiyon gösterme ihtimaliniz olabilir. Herhangi bir yan etki ile karşılaşmanız durumunda kullanımını kesmeniz gerekebilir. Açık yaralara uygulanmadığı sürece ve yanlış kullanımı olmadığı sürece herhangi bir yan etki oluşturmayacağı söyleniyor.

Bepanthol Anti Scar Jel Nereden Alınır?

Bayer Türk Kimya tarafından üretilen Bepanthol Anti Scar Jeli eczanelerden satın alabilirsiniz. Bunun yanında güvenli ve büyük internet sitelerinden ve dermoeczanemden alabilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

Bepanthol Anti Scar Jel Fiyatı

20 mg Bepanthol Anti Scar Jel fiyatı 2019 da 69 tl

Bepanthol Anti Scar Jel Kullananlar

Bir ürünü kullanmadan önce yapmanız gereken kesinlikle kullanıcı yorumlarını okumaktır. Her zaman doğru olmasa da biraz abartılı şeyler yazılsa da genel olarak kullanıcı yorumları bize ürünün ne olduğunu gösterir. Biz de ürünü almadan önce kullanıcı yorumlarını okumanızı öneriyor ve yazımıza kullanıcı yorumlarını ekliyoruz.

Bepanthol Anti Scar Jel Yorumlar

Mete Diyor Ki; Ürünü yeni aldım ve işe yarayıp yaramadığını zamanla göreceğim. Ürün saydam bir yapıda ve sürüldüğü bölgeden emilimi olmuyor. Kullandıktan bir süre sonra yara üzerinde kuruyor

Esra Diyor Ki; Düzenli kullanımı sonucunda iyi sonuçlar veriyor

Melek Diyor Ki; Ürünü bir aydan daha fazla süredir kullanıyorum ve baya bir küçülme oldu yara izimde. En az 1 ay daha kullanıcam ve sonucun beni tatmin edeceğime eminim.

Fatma Diyor Ki; Cilt üzerine sürüldüğünde kurumuyor ve adeta yaranın üzerine silikon çekilmiş gibi bir his veriyor. Söylendiğine göre bu krem nemi hapsediyormuş. Tam olarak hissetmesem de bu silikon yapının nemi hapsetmeden etkili olduğunu tahmin edebiliyorum.

Hayat Diyor Ki; Doktorum bile yara izimin kalacağını bunu engelleyemeyeceklerini söyledi. Ben de onun üzerine internetten araştırıp yara izimi geçirmesi için bu Bepanthol Anti Scar jeli alıp denemek istedim. 10 gün kadar kısa bir süre içerisinde bile etkisini gösterdi ve yara izimi küçültmeyi başardı. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat