Sponsorlu Reklam

Buğday Tenlilere En Çok Yakışacak Saç Renkleri

Sponsorlu Reklam

Saçlarını boyamayı mı düşünüyorsun? Saç rengi konusunda biraz yardıma ihtiyacınız var ise biz buradayız. Cilt tipinize göre belirleyebileceğiniz saç rengi sizin ideal saç renginiz olabilir. Bu yazımızda buğday tenli kadınlara en çok yakışan saç renklerini konu alacağız. Buğday tenli kadınlar esmer ve sarışınlara göre her zaman bir adım daha öndedir. Saç rengi konusunda da makyaj konusunda da buğday tenli kadınların bir çok seçeneği vardır. Sarışın ve esmerlere göre daha ılımlı ten rengine sahip olduklarından dolayı neredeyse tüm saç renklerini kullanabilirler. Sezonun trendlerine de göz gezdirirsek buğday tenli kadınlara en çok yakışan saç renkleri işte şöyle

Buğday Ten Saç Rengi

 

Sponsorlu Reklam

1-Çift Tonlu Koyu Kahve Saç Rengi

Buğday tenli kadınlara en çok yakışan saç renklerinden biridir kahverengi saç rengi. Yüzünüzün soluk görünmesini engelleyerek yüzünüze fresh bir hava katar. Yüzünüzle o kadar uyumlu olur ki aynaya her baktığınızda doğal saç renginizmiş gibi hissedebilirsiniz. Düz kahverengi yerine araları karamele yakın boyanmış, kahverengi saç rengini kullanabilirsiniz, bu sayede saçlarınıza hareketlilik katabilirsiniz.

2-Karamel Ombre

Sponsorlu Reklam

Buğday tenli kadınların yüzlerindeki soluk havayı ortadan kaldıracak, yüz hatlarının belirginleşmesini sağlayacak olan saç karamel ombreli saç rengidir. Düz boyalar yerine kullanabileceğiniz farklı saç tonlarını barındıran ombreler ile istediğiniz modern havayı elde edebilirsiniz. Ten renginizi bir ton daha açık göstermeye yarayan bu saç rengini tercih ettikten sonra makyaja da çok vakit harcamanıza gerek kalmayacak. Rimel ve ruj ile tüm günü mükemmel bir görüntü oluşturabilirsiniz. Bunun yanında doğal saçınız uzadığında koşarak kuaföre gitmenize gerek kalmayacak. Ombre ile sadece saçlarınızın orta ve üst kısımları boyanacağından dolayı dip boyası gibi bir probleminiz de kalmayacaktır.

3-Kahverengi Saç

Buğday ten ile uyum sağlayan en güzel saç renklerinden biridir. Uyum sağlamasının yanında saçlarınıza ışıltı verecek olan bu güzel saç rengi favori saç renginiz olabilir. Taban kısmındaki kahverengi ve uç kısımlarında altın rengine benzeyen açık saç renginin göz alıcı havasından faydalanabilirsiniz. Ten renginizi ortaya çıkaracak olan bu saç rengini her türlü ortamda kolaylıkla kullanabilirsiniz. Özellikle buğday tenli ve esmerlere çok yakışan bu saç rengini kuaförünüzden mutlaka isteyiniz.

4-Küllü Sarı Saç Rengi

Buğday tenli kadınlara ve açık tenli kadınlara çok yakışan bu saç rengini çok seveceksiniz. Ten renginizi ortaya koyan bu saç rengi ile yüz hatlarınız da ortaya çıkabilir. Özel günlerinizde bir miktar makyaj ile ve biraz maşalanmış saçlar ile mükemmel bir görüntü oluşturabilirsiniz. Bu asil görünümlü saç rengi 2019 -2020 yılının en popüler saç rengi olmakla birlikte bir çok ünlü kadın tarafından çokça tercih ediliyor. Günlük hayatta makyaj yapmadan kullanabileceğiniz bu saç rengi ile daha havalı ve asil görünebilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

5-Gri Saç Rengi

Tüm cilt tipine en uygun olan saç renklerinden biridir gri saç rengi. Cilt tonunuz buğday tenli ise gri rengin küllü tonlarını tercih etmenizde fayda var. Gri saç rengini kullanırken en çok dikkat etmeniz gereken şey yaşınızdır. Orta yaşlı kadınlar tarafından tercih edildiğinde olduğunuzdan da büyük gösterebilir. Buğday tenliyseniz ve orta yaşlı değilseniz tercih edeceğiniz saç renklerinin başında geliyor küllü gri saç rengi.

6-Karamel Saç Rengi

Sponsorlu Reklam

Cildinizin ışıl ışıl parlamasını istiyorsanız ve soluk bir hava olmadan canlı bir görünüm oluşturmak istiyorsanız sıcak renkler tercih etmelisiniz. Buğday tenlilerin tercih edebileceği , cilt tipine en uygun olan renk ise karamel saç rengidir. Kadınlar tarafından çok sevilen bu saç rengini kullanırken yüzünüzdeki hatların ve gözlerinizin açığa çıktığını göreceksiniz. İhtiyacınız olan canlılığı size kazandıracak olan karamel saç rengini kahverengi saçlarınızın üzerine ombre olarak da kullanabilirsiniz.

7-Tarçın Saç Rengi

Çekici bir o kadar da göz alıcı görünmek istiyorsanız buğday teninize en uygun favori saç renginiz tarçın saç rengi olabilir. Koyu tenliler için uygun olmayan bu saç rengi en çok açık cilt tipine sahip olanlara ve buğday tenli kadınlara yakışıyor. Pastel tonlarında makyajınız ile birlikte cilt tipinize en uygun olan ve en doğal görünen saç rengi bu olabilir. Yeni ve alışılmışın dışında bir saç rengi istiyorsanız bu saç rengini kullanabilir, son zamanların en popüler renklerinden olan tarçın saç rengini tercih edebilirsiniz.

8-Pembe Saç Rengi

Her kadında var olan saçlar sizi sıkmaya başladıysa kendi tarzınızı oluşturabilir, bunu yaparken de buğday teninize en uygun saç rengini rengini kullanabilirsiniz. Açık tenli ve buğday tenli kadınlar tarafından tercih edilen bu saç rengi ile masallardan fırlamış gibi görünebilirsiniz. Spor kombinleriniz ile mükemmel uyum sağlayan bu saç rengini klasik kombinlerinizle de kullanabilir, farklı tarzınızı herkese bu şekilde yansıtabilirsiniz. Pastel tonlarında makyajlarınız ile birlikte aykırı görüntünüzü daha doğallaştırabilirsiniz. Sofistike görünümünüz ile herkesi büyüleyeceğiniz bu saç rengi favori saç renginiz olabilir.

9-Kumral Saç Rengi

Buğday tenli kadınlar tarafından en çok kullanılan renklerden biridir kumral saç rengi. Nötr cilt tipleriyle mükemmel uyum sağlayan, doğal görünümlü saç renklerinden biri olan kumral saç rengi sadece buğday tenlilere değil tüm cilt tipleriyle mükemmel uyum sağlar. Bunun yanında kumral saçlar aşırı doğal durduğundan dolayı sarı saçlar gibi sürekli makyaj yapmanıza veya ısıtıcılar ile şekillendirmenize gerek kalmayacak. En doğal haliniz ile bile çok güzel görünmenizi sağlayacak olan bu saç rengi ile her türlü kombini kullanabilirsiniz. Klasik veya spor her türlü kombinle mükemmel uyum sağlayan bu saç rengini her kadının hayatında mutlaka bir defa kullanması gerektiğine inanıyoruz. Cilt tonunuza göre açık kumral veya koyu kumral olarak tercih edeceğiniz saç rengini küllü kumral olarak da kullanabilirsiniz.

10-Çikolata Kahve

Esmerler ve buğday tenliler için mükemmel bir seçenek olan sıcacık ve bir o kadar da doğal olan çikolata kahve saç rengi ile karşınızdayız. Teniniz ile mükemmel uyum sağlayacak olan ışıl ışıl parlamanızı sağlayacak olan bu saç rengi ile canlanabilirsiniz. Saçlarınızı biraz daha canlandırmak isterseniz biraz daha açık tonunu saçlarınızı ön kısımlarındaki bir kaç tutam saçta kullanabilir, renk katabilirsiniz.

11-Kahve Kızıl Saç Rengi

Saçlarınızın güneş gibi ışıl ışıl parlamasını sağlayacak olan, kızıl kadar aykırı olmayan aynı zamanda kahve kadar da düz olmayan bu saç rengini tercih edebilirsiniz. Saçlarınızın güneş ışığında kızıl gibi görünmesi, loş ortamda kahve gibi görünmesini bu saç rengi ile sağlayabilirsiniz. Saçlarınıza hareketlilik katacak olan kızıl yansımalar ile göz renginizi açığa çıkarabilir, yüzünüzdeki hatları ortaya çıkarabilirsiniz. Buğday teniniz için mükemmel uyumlu olan bu saç rengini teninizin açıklığına ve koyuluğuna göre şekillendirebilir, açık tenliyseniz kahve ağırlıklı olan kızıl kahve saç rengini tercih edebilirsiniz. Bu şekilde cilt tipiniz ile uyumlu kontrastı oluşturabilir, çekiciliğinizi bu saçlar ile arttırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat