Sponsorlu Reklam

Buscopan Nedir? Buscopan Ne İşe Yarar? Emzirenler Kullanabilir Mi?

Sponsorlu Reklam

Buscopan nedir? Hayatımızın her aşamasında meydana gelebilecek olan ağrıların giderilmesi için bir çok doğal yöntem deriz. İlaç içmemekte kararlı olan insanlar sürekli doğal yöntemler dener ve bir çoğu da işe yaramaz. Uzun süre gereksiz yere ağrıyı çekmek zorunda kalabilirler. buscopan nedir Gelişen tıbbın bize sunduğu en iyi ilaçlardan biri olan ve asıl etkisi ağrı kesici olan Buscopan ilaç ile her türlü ağrınızı giderebilir, mide, bağırsak ağrılarınızı giderebilir, hatta ve hatta kadınların en çok sevineceği bir haber vereceğiz size; adet ağrılarınız için de buscopan ağrı kesici kullanabilirsiniz. buscopan nedir Tek bir tablet ile mucizeler yaratan, eczaneden alabileceğiniz veya doktorunuzdan isteyebileceğiniz bu ilacı bugün sizlere ayrıntılı olarak tanıtacağız. Buscopan Ne İşe Yarar? Buscopan Nedir? Buscopan Ağrı Kesici, Buscopan Gebelik kategorisi, Buscopan Fiyatı gibi bir çok soruya cevap bulacağınız bu yazımızı dikkatlice inceleyin. Her evin ecza dolabında bulunması gereken bu ilacı eczacınızdan almayı unutmayın.

Buscopan 10 mg Nedir?
Buscopan 10 mg Nedir?

Buscopan Nedir? Buscopan 10 mg Nedir?

Etken madde olarak içerisinde 10 mg Hiyosin-N-Butil Bromür ve 500 mg parasetamol içeren 20 film tablet şeklinde eczanelerde satılan bir ağrı kesicidir. Beyaz renkte olan tabletlerin yutulması kolay olması için tek tarafına çentik atılmıştır.

Sponsorlu Reklam

Buscopan Ne İşe Yarar Buscopan Nedir

Buscopan kaslarda meydana gelen kasılmaların, ağrıların giderilmesinde, spazmların giderilmesinde kullanılır. Aniden meydana gelen ağrıların giderilmesi için de kullanılır. buscopan ne işe yarar buscopan nedir

 • -Mide
 • -Bağırsak
 • -İdrar kesesi
 • -Safra kanalı gibi organlarda meydana gelen ağrıların giderilmesi için kullanılır.
 • -Ağrılı adet dönemlerinde karın ağrısının giderilmesi için kullanılıyor.

Buscopan Ağrı Kesici Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

 1. -Buscopanın içeriğindeki etken maddeye veya yardımcı maddelere karşı duyarlılığınız var ise
 2. -Hamileyseniz
 3. -Bebek emziriyorsanız
 4. -10 yaşından küçükseniz
 5. -Kalp ritim bozukluğunuz var ise
 6. -Kas hastalıklarından birine sahipseniz
 7. -Sindirim sisteminizde herhangi bir tıkanma, bağırsaklarda megakolon adı verilen bir rahatsızlığınız var ise
 8. -Glokom var ise veya glokom tedavisi görüyorsanız buscopan ağrı kesici kullanmamanız gerekir

Buscopan Gebelik kategorisi

Gebelerde buscopan kullanımı uygun görülmüyor ve doktor kontrolünde olmadan kesinlikle buscopan kullanmamanız gerekiyor.

Sponsorlu Reklam

Emzirenler Buscopan kullanabilir Mi?

Emziren annelerin buscopan kullanımı doğru değildir. Doktorunuza danışmadan kesinlikle buscopan kullanmayınız

Emzirenler Buscopan kullanabilir Mi?
Emzirenler Buscopan kullanabilir Mi?

Buscopan Nasıl Kullanılır?

Buscopan kullanımı doktorunuzun tavsiye ettiği şekildedir. Doktorunuza veya eczacınızdan bu konu hakkında herhangi bir bilgi edinmediyseniz erişkinlerde günde 3 defa 1-2 tablet kullanılabilir. Gerektiğinde doz azaltılabilir veya arttırılabilir ama günlük maksimum doz 6 tableti geçmeyecek şekilde olmalıdır.

10 yaşından büyük olan her genç ve erişkinde kullanılabilir. 10 yaşından küçük çocuklarda kullanım uygun görülmemiştir. Yaşlı hastalar da doz ayarlaması yapmadan buscopan kullanabilirler.

Buscopan Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi buscopanın da içeriğindeki etken maddesine veya yardımcı maddelerine karşı duyarlılığınız var ise ciddi reaksiyonlar ile karşılaşabilirsiniz. Buscopana duyarlılığınız olması durumunda meydana gelen bu çok ciddi allerjik reaksiyonlar hayatınızı tehlikeye atabilir ve en yakın sağlık kuruluşunun acil bölümüne başvurmanız gerekebilir. Çok nadir olsa bile her ilaçta böyle bir ihtimal olabileceğini aklınızdan çıkarmayınız.

Sponsorlu Reklam

Buscopan yaygın yan etkileri;

Görmede bulanıklık

Buscopan yaygın olmayan yan etkileri;

Sponsorlu Reklam
 • -Dishidrozis(aşırı terleten bir tür deri rahatsızlığı)
 • -Deri reaksiyonları
 • -Bulantı
 • -Ağız kuruluğu

Buscopan seyrek yan etkileri;

 • -Deri kızarıklığı
 • -Kan basıncında düşme
 • -Kalp atışının hızlanması

Buscopan Muadili

Buscopan ile aynı etken maddeye sahip olan ve buscopan ile aynı işleve sahip olan ilaçlar;

 • -Buscopan plus
 • -Spazmol plus
 • -Molit plus
Buscopan Muadili
Buscopan Muadili

Buscopan Fiyatı

Ağrı kesici olarak bilinen aynı zamanda düz kasları da gevşeterek kas spazmlarını çözen buscopan plus 2019 fiyatı 20 tl dir.

Buscopan Kullananlar

Kullanıcı Diyor ki;

Buscopan plus kullandım ve hayatımda gördüğüm en iyi kas gevşetici olduğu kanatine vardım. Boğaz ağrısı, kas ağrısı, bağırsaklar neredeyse her şeye iyi geliyor.

Kullanıcı Diyor ki;

Adet sancılarım tuttuğu zaman atıyorum bir tane buscopan ve kuş gibi hafifliyorum. Ne karın ağrısı kalıyor ne bel ağrısı kalıyor. Adet sancısından gebermemek için bu ilacı her daim çantamda taşıyorum. Bi kadın için çantasında bulunması gereken 2 önemli şeyden biri ped diğeri ise buscopan

Kullanıcı Diyor ki;

İş yerimdeki stresli anlarımda ortaya çıkan mide ağrılarıma iyi gelen mucizevi ilaçtır kendisi. Patronunla problem mi yaşıyorsun hemen at bir buscopan ohh gevşemene bak. Hem ağrı kesen hemde kas gevşeten her derde deva bir ilaç.

Kullanıcı Diyor ki;

Ameliyat olduğum sıralarda meydana gelen aşırı şiddetli ağrılarım için buscopan iğne kullanıyordum. Hayatımdaki en kötü zamanlarımı bu iğne sayesinde daha rahat atlattım. Allah kimsenin başına vermesin , verirse de buscopanını da beraberinde versin.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat