Sponsorlu Reklam

Çin Takvimi 2019 Cinsiyet Hesaplama

Sponsorlu Reklam

Hayatınızın dönüm noktasıdır evlenmek. Türlü hayaller ile evlenip bir aile olmak her kadının ve erkeğin yaşayabileceği olaylardan biridir. Babalar için kız çocuğu anneler için ise erkek çocuğu bir adım önde olsa da her ne cinsiyette olursa olsun evlat kokusu bir başka.

Evliliğinizin tatlı meyvesi olan biricik evladınızın cinsiyetini mi merak ediyorsunuz. Çin Takvimi Cinsiyet hesaplama ile bebeğinizin cinsiyetini ultrason olmadan da öğrenebilirsiniz. Sadece tarihlere bakarak çin takviminden bebeğinizin kız veya erkek olduğunu bulabilirsiniz. Tabii ki bu hesaplama yüzde yüz gerçeklik taşıyan bilimsel bir uygulama değildir. Yüzde 90 doğru cinsiyeti bulmanıza rağmen bilimsel bir olay olmadığından dolayı yüzde 10 luk yanlış olarak hesaplanabilir. Bu ihtimali göz önünde bulundurarak çin takvimi ile hesaplama yapabilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

Çin Takvimi 2019-2020

Çin takviminin nasıl ortaya çıktığını veya nasıl cinsiyet belirleme amacıyla kullanıldığını merak ediyor musunuz? Bununu hakkında bir kaç efsane var ama doğruluğu henüz kesin olarak kanıtlanmamış. Bu takvimin en az 700 yıllık bir geçmişi olduğuna inanılıyor. Bu takvim dönemin imparator ailelerinden qing hanedanının iş ve para kazanmak için, soylarının devam edebilmesi için hazırlanmıştır. Hanedandaki erkek çocuklarının saysını arttırmak ve hanedanlığın soyunun devamını sağlamak amacı ile erkek çocuklarına gebe kalmak isteyen imparatorluktaki kadınlar tarafından kullanılmışlardır.

Çin takvimi ile cinsiyet belirleme olayı sadece imparatorluk için kullanılıyordu ve bu takvimden kimsenini haberi yoktu. İsyanların baş göstermesi ile yağmalanan imparatorluktan çıkan bu takvim adeta bir hazine gibi saklandı, tercüme edildi ve ingiltereye getirildi. Daha sonra çinli bir bilgin tarafından tekrara ana vatanına götürüldü ve şuanda çin takviminin Orijinal kopyası Pekin de yer alıyor.

Sponsorlu Reklam

Yumurtlama Dönemi Hesaplama

Çin takvimi gebelik hesaplamasında kullanacağımız şeylerden biri annenin yaşı diğeri ise hamile kaldığı dönem. Yani en son adet gördüğü döneminizi ve yaşınızı bilerek bebeğinizin cinsiyetini öğrenebilirsiniz.

Adet döngünüze göre değişkenlik gösteren olay sizin gebe kalış ihtimalinizdir. Son adetten itibaren 11 ile 21 günleri arasında doğum periyodu başlar. Yani bu sıralar hamile kalma ihtimaliniz daha yüksektir. Adet ne kadar uzun olursa çin takvimi hesaplamalarında doğum o kadar uzar. Örneğin 28 günlük bir adet döngüsüne sahipseniz 14. gün boyunca hamile kalma ihtimaliniz yüksektir. Ancak 40 günlük bir adet süreniz var ise 20. gün boyunca gebe kalma ihtimaliniz yüksektir. Çin takvimi ile cinsiyet belirleme yapılırken ortalama olarak bu günlerde hamile kaldığınız düşünülebilir. Bunun haricinde herhangi bir zamanda hamile kalırsanız eğer çin takvimi ile cinsiyet hesaplarken yanlış sonular alabilirsiniz.

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama

Çin takvimine göre sizin için hazırladığımız tabloyu dikkatlice inceleyin. Hamilelik düşünüyorsanız veya bebeğinizin cinsiyetini merak ediyorsanız aşağıdaki tablodan faydalanabilirsiniz. Soldaki satırdan yaşınızı bulup üstteki aylardan da en son adet gördüğünüz ayı bulmanız gerekiyor. Bu iki satır ve sütununu kesiştiği bölgelerde k yazıyor ise kız çocuğunuz, E yazıyor ise erkek çocuğunuz olacaktır.

Çin Takvimi Doğru Mu

Çin takvimi yıllar öncesinden çin imparatorluğundaki kadınların erkek çocuğu doğurabilmeleri için astronomik olaylardan esinlenerek oluşturulmuş bir takvimdir. Bu takvim hiç bir bilimsel olaya dayandırılamıyor ama yüzde 90 ihtimalle doğru çıkıyor. Bebeği görmeden, muayene yapmadan veya herhangi bir cihaz ile yani ultrason ile takibini yapmadan yüzde yüz kesin bir cinsiyet belirlemesi yapılamaz. Doktor muayenesinden sonra bie söylenene cinsiyet düşük ihtimalle de olsa Yanlış çıkabiliyorken çin takviminin Yanlış çıkma ihtimali de muhakkak ki vardır. Yazı tura atarken yüzde 50 olan ihtimalinizi yüzde 90 a çıkarmak isteyenler çin takvimini kullanabilir ve sonuçlarını yorumlar kısmından bizimle paylaşabilir.

Sponsorlu Reklam

Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur

Bebeğin cinsiyetini bilimsel anlamda belirlemek isterseniz eğer 13 ile 16. haftalarda öğrenbilirsiniz. Ultrason cihazına bağlı olarak tarihler de değişebilir. Ama kesin olarak söyleyebiliriz ki 12 haftadan önce bebeğin cinsiyetini öğrenemezsiniz. Vajinal ultroson cihazı sayesinde bebeğinizin cinsiyetini 12. hafta bittikten sonra yani 13. hafta içerisinde öğrenebilirsiniz. Herhangi bir ultrason cihazı ile 216. haftada bebeğin cinsiyetini öğrenebilirsiniz. Tabii ki net olarak belirlemek için biraz daha sabırlı olmanız gerekiyor. 20. haftadan sonra artık bebeğin cinsiyetini kesin olarak doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

Gebe annelerin kullanabilecekleri veya gebe kalmadan önce planlama yapan annelerin kullanabilecekleri çin takvimini siz de deneyebilirsiniz. Çocuk sahibi olan kadınların geçmişe yönelik bir hesaplama yaparak tablodan çocuklarının cinsiyetlerine bakabilirler. Bu sayede çin takviminin sağlamasını yapmış olur, doğru olup olmadığını kendi gözleriniz ile görmüş olabilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

Cinsiyeti Erkek Mi Kadın Mı Belirler

Toplumumuzda çok Yanlış bilinene bir olaydan bahsetmek istiyoruz. Yıllardır özellikle şehirlerden uzakta, köy hayatı yaşayan toplumlarda çocuğun cinsiyetini kadının belirlediğini düşünerek kız çocuğu doğduğu zamanlarda kadınlar suçlandı hatta bu nedenle bir çok evlilik de sona erdi.

Çocukların cinsiyetini bilinenin aksine babadan gelen genler belirliyor. Erkeklerde cinsiyet kromozomu XY iken erkeklerde bu kromozom XX dir. Çocuklar dünyaya gelirken babalarından ve annelerinden bir kromozom alırlar ve bu çocukların cinsiyetini belirler. Cinsiyet genlerinden anneden gelen gen her zaman X dir. Babadan gelen cinsiyet geni ise X de olabilir Y de olabilir.

Babadan gelen cinsiyet kromozomu Y ise çocuğun cinsiyet geni XY olur ve çocuk erkeke olarak dünyaya gelir. Babadan gelen cinsiyet geni X olur ise çocuk kız olarak dünyaya gelir. Yani çocukların cinsiyetini anneden gelen genler değil babadan gelen genler belirler ve kız veya erkek olma ihtimali her zaman % 50 dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat