Sponsorlu Reklam

Çocuklar İçin Birbirinden Kolay Örgü Saç Modelleri

Sponsorlu Reklam

Kız çocukları için örgü her durumda hayat kurtarıcı olabilir. Sevimli mi sevimli çocuğunuzun daha da sevimli görünmesini sağlayacak, okula giderken eğitimini engellemeyecek şekildi düzenli ve güzel örgü modeli ile çok konuşulacak. Çocuğunuzun en sevdiği ve ona en çok yakışan örgü saç modellerini seçin ve her ortamda kullanmaya devam edin. Okula giderken, düğüne giderken, doğum günü partisinde ve daha bir çok yerde kullanabileceğiniz sevimli ve şık örgü modellerini bir araya getirdik.Örgü topuzlar, kısa saç örgü, kolay örgü modelleri, senenin örgü modası, örgülü taç ve daha bir çok başlıklarda toplayabileceğimiz örgü modellerini sizler için bir araya getirdik. Siz de en çok beğendiğiniz ve tabii ki çocuğunuzun en çok seveceği favori örgü modelini seçin ve deneyin.

İlginizi Çekebilir:https://drkadinca.com/sac/cocuk-sac-modelleri-dugun-icin/

Sponsorlu Reklam

Kolay Örgü Saç Modelleri

1-Balıksırtı Örgü

Balıksırtı örgü saç modelleri sizin için çok kolay, çocuğunuz için ise çok kullanışlıdır. Yapılması kolay olmasının yanında bir o kadar da kullanışlı olan bu saç modelini çocuğunuz rahatlıkla kullanabilir ve saç diplerinde hiçbir acı hissetmez. Sıkı örgülerden hoşlanmayan ve sıkı örgüleri kullanırken rahatsızlık yaşayan çocuğunuz için bu şekilde gevşek ve salaş örgüler tercih edebilirsiniz. Bunların tek dezavantajı erken bozulmaları ve ömürlerinin çok olmamasıdır.

2-Yandan Örgü

Sponsorlu Reklam

At kuyruğu saç modeli sizin için de artık çok sıkıcı geliyorsa ve çocuğunuz için yeni modeller arayışındaysanız bu modeli tercih edebilirsiniz. At kuyruğu saçları arkadan toplayarak yandan bir tutamının örüldüğü bu saç modeli gerçekten mükemmel görünüyor. İlk okul veya kreşe giden çocuklarınızın ihtiyacı olan öz güveni ona kazandıracak olan bu saç modeli aynı zamanda uzun süre kullanılabilir durumda kalacak. İki saç modelinin kombinasyonu olan yandan örgü saç stilini denedikten sonra asla vazgeçemeyeceksiniz.

3-Dörtlü Örgü Saç Modeli

Dört parça örgü saç modeli son derece zarif ve bir o kadar da şaşırtıcı. Standart örgü saç modelleri sizin için çok sıkıcı ise bu dört bantlı örgü saç modelini deneyebilirsiniz. Saçları dört parçaya ayırıp birinci parcayı ikincinin üstünden, üçüncünün altından, dördüncünün ise üstünden geçirin. Bu şekilde tıpkı standart üçlü örgü gibi aynı aşamalardan geçen sadece ondan bir örgü daha fazla içeren bu saç modelini çok seveceksiniz. Yapımı kolay bir o kadar da şaşırtıcı görünen dörtlü örgü saç modelleri ile çocuğunuz okulda dikkatleri üzerine çekmeyi başaracak. İçine kapanık ve iletişimi olmayan bir kız çocuğunuz var ise bu saç modeli ile arkadaşları arasına kaynaşabilir, öz güven tazeleyebilir.

4-Çiçek Örgüsü

Çiçek örgü modelleri sadece uzun saçlar için değil de kısa saçlar için de kullanılabilir. Yapması biraz zahmetli gibi görünse de kızınızın doğum günü için gerçekten harika bir model olabilir. Göründüğü kadar zor olmasa da her sabah bu saç modelini yapıp çocuğunuzu okula göndermek biraz zor gelebilir. Şimdi bu modelin yapımına geçelim. Saçları ikiye ayırın ve bir parçasını örün. Ön parçasını bant şeklinde örerek örgünün devamını at kuyruğunun olduğu yere getirin. Çiçek deseni şeklini verdiğiniz bu model ile artık çocuğunuz hiç unutulmayacak, iddialı bir doğum günü geçirebilir.

Sponsorlu Reklam

 

5-Saç Bandı Örgü

Orta uzunluktaki ve uzun olan saçlar için gerçekten ideal olan mükemmel bir örgü modeli ile karşınızdayız. Okula giderken de düğüne giderken de kullanabileceğiniz bu mükemmel örgü saç modeli ile çocuğunuz her ortamda çok dikkat çekici olacaktır. Görenlerin başını döndürecek olan bu saç modeli kreşe giden veya ilk okula giden çocuklar için olduğu gibi aynı zamanda orta okula giden kız çocukları için de çok iyi bir seçimdir. Bir miktar zaman alan bu saç modeli çok uzun süre dayanabilir. Banyodan sonra yaptığınız bu taç şeklindeki saç modelini çocuğunuz sökmediği sürece bir sonraki banyoya kadar kullanabilir.

Sponsorlu Reklam

6-Çift Bantlı Örgü

Çift bant şeklinde olan saç örgüsü modelleri ile omuz uzunluğundaki saçlar bile kolayca şekillenebilir. Çocuğnuuzun gelişimine, eğitimine, arkadaş ilişkilerine olumsuz yönde etki eden düzenlenemez saçlara bu örgü sonrasında tekrar bakın. Gayet düzenli, evcilleştirilmiş olan çift örgülü saç modeli sayesinde içiniz hep rahat olacaktır.

 

7-Yarım ay Örgüsü

Yarım ay şeklinde olan bu örgü saç modelini kullanmak istiyorsanız saçları ayırmak için çok ince uçlu bir tarağa ihtiyacınız olacaktır. Dairesel şekilde çift parçaya ayırdığınız saçları ense kısmından örmeye başlayın ve sıkı olmasına dikkat edin. Çift örgüyü tamamladıktan sonra örmediğiniz kısımdaki saçları şekildeki gibi şirin bir toka ile tutturun. Özel günlerde, doğum günü partilerinde çocuğunuz için kullanabileceğiniz bu saç modelini müthiş sevimli bir elbise ile kombinlerseniz unutulmayacak bir anıya imza atmış olabilirsiniz.

 

8-Kısa Örgü

Bir tarafının örgü, diğer tarafının ise lastik bantlarla örmeden toplandığı saç modeli oldukça dikkat çekici. Yapması çok kolay olan bu örgü saç modeli için ihtiyacınız olan şeyler; tarak, lastik toka ve bir adet kurdelalı büyük lastik toka.

 

9-Uzun Saç Örgü

Uzun saçlarla uğraşmak çok zor olsa da şekillendirmesi bir o kadar keyiflidir. Hele ki ortaya çıkan sonucu görünce siz bil ne yaptığınıza inanamayacaksınız. Merdiven örgüsü adı verilen örgüler ile uzun saçlar için kullanacağınız en iyi örgü modellerinden biri olduğuna emin olabilirsiniz.

10-Yan Örgü

At kuyruğu ve yan örgülerin birleştiği örgüler en çok kullanılan örgüler arasındadır. Bu örgüleri yaparken kısa da olsa uzun da olsa her saç modeli için kullanabileceğinizi unutmayın. Okula giderken her sabah yapabileceğiniz bu saç modeli sizi asla yormayacak ve çocuğunuz kaç yaşında olursa olsun isterse liseyi gitsin, her yaş için uygun olan bu modeli kullanırken bayılacaksınız.

11-At Kuyruğu Dörtlü Örgü

Genç kızlarınız için kullanabileceğiniz bu saç modeli hem çok şık hemde çık kullanışlıdır. Şekildeki tatlı örgüyü kullanmanız halinde okul formanızla da mezuniyet abiyelerinizle de gayet uyumlu bir saç modeli elde etmiş olacaksınız.

12-Örgülü Topuz Saç Modeli

Kız çocukları için biraz büyük bir saç modeli olsa da senenin en çok tercih edilen örgü saç modelleri arasında yer alıyor. Çocuğunuzun saçını biraz yukarıdan toplayın ve topladığınız at kuyruğundan bir parça çıkarın, örün. Örülmüş saçları topuz yaptığınız toplanmış saçların etrafına dolayın ve tel toka ile sabitleyin.

13-Hollanda Örgüsü

Kız çocukları ve genç kızlar hatta yetişkinler için bile kullanabileceğiniz bu örgü ile hem kendi saçlarınızı hemde çocuğunuzun saçlarını aynı modelde örebilir, anne kız saç kombinasyonu yapabilirsiniz.

14-Yukarıdan Topuz ve örgü

Kabarık saçları biraz olsun evcilleştirmek örgü saçlar ile mümkün. Kabarık ve uzun saçlarınız varsa şekildeki gibi saçları yukarıdan topuz yapın ve bir tutamını ördüğünüz saçları topuzun etrafına dolayın. Gayet spor ve şık olan bu model uzun saçlı olan her yaştan kız çocuğu için ideal bir model.

15-Örgü Bant

Örgülü saç bantları belki de en çok kullanılan modeller arasındadır. İnce saçlara sahip kız çocuklarında gerçekten mükemmel duran bu saç modelini denemenizi tavsiye ederim.

 

16-Kalpli Örgü

İkiz kızlarınız için örgü saç modeli arıyorsanız işte size bir öneri. Şekildeki gibi kalp şeklinde olan saç modelleri ile mükemmel, şirin ve dikkat çekici bir saç örgü modeline sahip olabilirsiniz. Kreşe giden veya ilk okula giden kızlarınız için çok uygun olan bu saç modelini sadece okula giderken değil, doğum günün partilerinde, kutlamalarda ve özel günlerde kullanabilirsiniz. Pembe ve şirin bir tütülü etek ile kombine edebileceğniz bu saç modelini şiddetle tavsiye ediyoruz.

17-Okul İçin Örgü

23 nisan kutlamalarında görev alan kız çocuğunuz için sevimli ve şık bir saç modeli arıyorsanız işte o burada. Şekildeki saç modelini yapın veya kuaförünüze yaptırın ve koltuğunuza oturup kızınızla gurur duyun.

18-Katlı Örgü

Sıkı ve küçük örgünün yanı sıra gevşek ve büyük bir örgüyü barındıran bu saç modelini çok beğeneceksiniz. Başlığımızdaki gibi kolay bir örgü olmasa da yaptıktan sora eliniz alışacak ve size çok kolay gelecektir, mutlaka deneyin.

19-Kilitli Saç Bandı

Kilitli saç bandı örgü modeli daha önce kimsede görmediğiniz apayrı bir model. Gevşek bir şekilde örülmeye çalışılan ve bir zincirin bölümlerini andıran şekildeki saç modelini kız çocuklarınız için tercih edebilirsiniz.

Okula giden kız çocuklarınızın seveceği gibi şık ve havalı olan, annelerin seveceği gibi kolay ve kullanışlı olan örgü saç modellerini bir araya getirdik. Siz de favori saç modelinizi seçerek bize yorumlar bölümünden iletin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat