Sponsorlu Reklam

Çocuk Saç Modelleri Düğün İçin

Sponsorlu Reklam

Çocuk saç modelleri konusunu işleyeceğimiz bu yazımızda düğün, doğum günü, mezuniyet veya kreşteki partiler için kullanabileceğiniz birbirinden şık ve birbirinden kolay saç modellerini bulabileceksiniz. Kız çocuklarınızın saçlarını şekilden şekle sokarak daha sevimli görünmesini sağlayabilir aynı zamanda çocuğunuzun çevresi ile olan ilişkilerini arttırabilirsiniz. Sahip olması gereken öz güveni de çocuğunuza bu şekilde kazandırarak ufak gibi görünen ama çocuğunuzun gelişimine inanılmaz katkı sağlayan bu saç modellerini mutlaka deneyin.

İlginizi Çekebilir: https://drkadinca.com/sac/kiz-cocuk-sac-kesimleri-2019-2020/

Sponsorlu Reklam

Basit Çocuk Saç Modelleri

1-Çocuk Saç Modelleri Kısa

Kısa saçlar ve uzun saçlar olmak üzere her türlü uzunluktaki ve tipteki saçlar için kullanılan şekildeki saç modelini çok seveceksiniz. Saçı sağ ve sol olmak üzere ikiye bölün ve her bölümü kendi arasında üçe ayırın. Alt kısımdaki en küçük parçadan yukarıya doğru ince lastik toka ile bağlayarak ilerleyin. En tepeye yani son parçaya geldiğinizde ise tüm saçları tek yerde birleştirin. Bu basit ve kolay saçı yaparken çok sıkı yapmamanızı, çocuğunuzun saç derisini çok fazla yormamanızı öneriyoruz.

2-Çocuk Saç Modelleri Topuz

Sponsorlu Reklam

Sevimli mi sevimli bu şirin saç modelini 6 aylık bebeğinize de 8 yaşındaki ilk okula giden kızınıza da yapabilirsiniz. Bu saç modelini yapmak için yine ihtiyacınız olan malzemeler ince lastik toka ve bir tarak. Saçları sağ ve sol olmak üzere iki eşit parçaya bölün. Her parçayı topuz olacak şekilde kıvırıp lastik toka ile bağlayın. Bu sevimli saç modelini düğünlerde, kreşe giderken, doğum günün partilerinde hatta evde oyun oynarken saçlarının gözlerine gitmemesi için bile kullanabilirsiniz.

3-Kahküllü Saç Modeli

Kız bebeklere sahip olanların en çok kullandığı yandan boynuz saç modelinin kahkül ile kombinlenmiş halini görüyorsunuz. Çocuğunuz açık alın bölgesine sahip ise kahküller daha hoş görünebilir yalnız kahküllerde dikkat etmeniz gereken tek bir şey var ki o da çocuğunuzun görüş alanını engellememesidir. Çocuğunuzun görüş alanı engellendiğinde açık alanlardan dışarıyı görmeye çalışacak bu da gözlerini yorulmasına hatta şaşı olmasına neden olabilecek. Bu saç modelini yapabilmeniz için öncelikle çocuğunuzu bir kuaföre götürüp kahkül kestirmeniz gerekir. Küçük yaştaki çocuklarda kuaförler yabancı bir ortam olduğundan korku olabilir. Bu nedenle kahkülü evde kesmeyi deneyebilirsiniz. Kahkülleri güzelce tarayın ve saçı sağ- sol olmak üzere iki eşit parçaya ayırın. Her parçayı keçi boynuzu gibi ince bir lastik toka ile bağlayın. Bu mükemmel ve bir o kadar da basit saç modeli ile çocuğunuza ihtiyacı olan öz güveni kazandırmış olacaksınız.

4-Tepeden Topuz Saç Modeli

Her yaş grubuna uygun olan ve çocuğunuzun gelişimde katkısı olarak bu saç modelini eminim anneleriniz tarafından yapıldığını hatırlarsınız. Modası hiç geçmeyen ve ebeveynlerin asla vazgeçemediği bu sevimli bir o kadar da pratik saç modelini uygulamak için ihtiyacınız olan şeyler tarak ve lastikli tokalardır. Saçları iki parçaya ayırdıktan sonra güzelce tarayın. Saçları çok sıkmamaya ve çocuğunuzu rahatsız etmemeye özen gösterin. Başın tepe bölgesinde lastik tokalar ile toplayın ve kıvırmaya başlayın. Topuz şekli verilmiş olan mini mini bu saç modeline ve saç tokalarına en uygun olan elbiseyi giydirmeyi unutmayın. İşte çocuğunuzu doğum günü partisine hazırlamak bu kadar kolay.

Sponsorlu Reklam

5-Salaş topuz Saç Modeli

Uzun saçlara sahip kız çocukları için ideal olan bu saç modeli çocuğunuzun çok cool görünmesini sağlayacak. Şık ve zarif annelerin standartın dışına çıkma çabaları sonuç verdi. Her anne gibi saçlarını boynuz yapmak istemiyorsanız saçları topladıktan sonra ikinci kez tokayı saçın yarısına kadar ilerletin. Bu şekilde salaş bir görünüm kazandırmış olacaksınız aynı zamanda uzun saçları çocuğunuzun daha rahat kullanmasını sağlamış olacaksınız.

5-Karmaşık Saç Modeli

Sponsorlu Reklam

Çocuğunuz için en özel günlerden birinde en özel saç modelini kullanmak istiyorsanız bu saç modeli alışılmışın dışında ve bir o kadar da şık bir saç modelidir. Bu saç modelini kullanabilmeniz için çocuğunuzun saçının belirli bir uzunlukta olması gerektiğini öncelikle söylemeliyiz. Bu küçük ayrıntıyı paylaştıktan sonra saçın yapımına geçelim. Şekildeki karmaşık saç modelini elde etmek için başın tepe kısmından saçları ön ve arka olmak üzere iki eşit parçaya bölün. Ön kısımdaki parçayı üç eşit parçaya, arka kısımdaki saçları da iki eşit parçaya ayırmanız gerekiyor. Ardından ayırdığınız her parçayı kıvırın ve şekildeki gibi yıldız oluşturacak şekilde bir birine bağlayın. Karmaşık görünse de bu saç modelini elde etmek tahmin ettiğinizden daha kolay.

6-Kalp Şeklinde Saç Modeli

Kısa ve uzun saçlı kız çocuklarınız için kullanabileceğiniz, görenlerin tekrar tekrar bakacağı kalp şeklindeki saç modeli ile karşınızdayız. Saçları toplamak gibi basit ve sıradan işlemleri bir kenara bırakın ve çocuğunuzun çevresindekiler ile ve okul arkadaşları ile samimiyetini ve iletişimini arttıracak kısacası onun gelişimde katkıda bulunacak olan saç modellerini kullanın. Boynuz şeklinde olan saçların bir parçasını sağa diğer parçasını ise sola kıvrılarak yapıldığı bu saç modelini kurdela şeklindeki tokalar ile tamamlayın ve bu güzel saçlara uygun prenses kıyafetleri kullanın. Yakınınızın düğünü için hazırladığınız çocuğunuzun saçlarına tüm misafirler bayılacak.

7-Kız Çocuğu İçin Örgü Saç Modeli

Uzun saçlı kız çocuklarına en çok yakışan saç modellerinden biridir örgü saç modeli. Kullanımı kolay, yapımı basit, şık ve zarif görünen örgü saç modeli ile çocuğunuza istediğini vermiş olacaksınız. Okula giderken kullanacağınız bu saç modelini çocuğunuz çok benimseyecek ve sürekli sizden isteyecektir. Hele ki örgülerin içerisinden zıplayan kısa saç parçaları yok ise bir ördüğünüz örgüyü neredeyse üç gün kullanabilir. Her yönü ile avantajlı olan saç örgü modellerini denemeyi unutmayın.

Birbirinden sevimli ve bir o kadar da basit olan kız çocuğu saç modellerini sizler için bir araya getirdik. Uzun saçlı çocuklarınızın ve kısa saçlı çocuklarınız kullanabileceği bu saç modellerinden sizin için ve çocuğunuz için en uygun olabilecek modelleri seçin ve yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın. Unutmayın ki sadece sevimli ve şık olmak için değil aynı zamanda çocuğunuzun rahat etmesi için de hazırlanan bu saç modelleri gelişim açısından çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat