Sponsorlu Reklam

Dalgalı Saç Modelleri Erkek 2019-2020

Sponsorlu Reklam

Dünya moda sektörü kadınlarda olmasına rağmen artık erkeklerde kendi stilleri için yer tutmaya başladı. Bu erkek saç modellerinden dalgalı saç modelleri erkek 2019 ve 2020 yıllarında moda olabilecek stilleri sizlere toparladık. Tabi ki bu trendleri biz belirlemiyoruz. Başka bir insanda bu yılın trendi bu olacak demiyor. Haliyle insanlar popüler kültür karşısında kendi tarzlarını oluşturuyor. Bizde erkeklerin saç stillerinde en çok takip ettiği ünlülere baktık.

Şunu söylemem gerek aslında diğer erkek saç modelleri de yanlar kısa üstler uzun şekilde trend olmuştu. Dalgalı erkek saç modeli de aynen öyle fakat dalgalı olması bir fark yaratıyor.

Sponsorlu Reklam

Dokulu Dalgalı Saç

Altlardan başlayarak kat kat yukarı doğru en uzun haline saçlar ve dokulu ve canlı görünümlü dalgalı erkek saç modeli resimde. Bunu sadece saçları kıvırcık olanlar değil düz saçlı olanlarda yapabilir. Çünkü çok belirgin bir dalgaya sahip değil. Kolaylıkla saçınıza bu modeli verdirebilirsiniz. Şeklini koruması amaçlı olarak vaks veya jöle kullanabilirsiniz. Çünkü bu dalgaların bu canlılıkta kalmasını saç spreyi ile sağlayamazsınız.

Tek Yan Kısa Saç

Saçınızın sağ veya sol tarafını diğer tarafa göre daha fazla kısaltmanız gerekecek. Ayrıca kısa tarafın üst kısımla birleşim noktasına daha derin bir çizgi atılır. Böylelikle bu model yakalanır. Fakat saçlarınızın orijinali dalgalı olması şart! Bu model kuaförler tarafından yapılsa da her gün bu dalgaları yakalamanız imkansız! Dalgaların son halini korumak için saç spreyi yeterlidir. Fakat iyi bir kuaför bulmanız bu model için önemli.

Sponsorlu Reklam

Kısa Dalgalı Saç

Üşengeç olanlar için bu modeli önerebilirim. Daha kısa olduğu için yıkama ve kurulama gibi sorunlarınız daha az olacaktır. Ayrıca dağınık bir stili olduğundan kuaförden çıktığınızda minumum 2 hafta bu saçları kullanabileceğinizi eminim. Banyodan çıkın ve kurulayın yeterli. Fakat aynı şeyleri saçları düz olanlar için söyleyemem onlar için biraz daha zahmetli olacaktır. Bu dalgaları korumak için saç spreyi yeterlidir.

Geri Yaslanmış Dalgalı Saçlar

Erkekler için karizma olmak aslında bu kadar kolay. Resimdeki gibi dalgalı saçınız varsa geriye yaslamanız yeterli. Yanlar yine subay tıraşında ki gibi neredeyse sıfıra yakın yapılır. Ayrıca birazda ara makası atıp bu kadar kabarık durmamasını sağlamalısınız. Bu modele kirli sakalda çok daha fazla yakışacaktır. Cebinizde veya çantanızda bir taraf ile gün içinde saçlarınızı geriye taramanız daha düzenli bir saçlara sahip olmanızı sağlar.

Sponsorlu Reklam

Uzun Dalgalı Saçlar

Makalemin başında da dediğim gibi her modelde yanlar ve arka taraf neredeyse sıfıra yakın oluyor. Bu modelde üst tarafın sadece kırıklarını aldırsanız yeterli olacaktır. Saçlarınız elinizle tuttuğunuzda göz hizanıza kadar geliyorsa bu model olmuş demektir. Uzun dalgalı saçın avantajı erkekler için çok rahat ve yapılması kolay oluşudur. Hiçbir emek harcamanıza gerek yok sadece yıka kurula ve elinle dağıt.

Karamel Dalgalar

Karamel saçları olanlar için mükemmel bir model. Uzun karamel dalgalar ile daha cool ve rahat görünmeniz kaçınılmaz. Diğer modellerin aksine bu modeli genelde ince telli saçları olanlara öneriyoruz. Saçlarınız siyah ise hafif karamele boyayabilirsiniz. Her gün saçlarınızı yıkarsanız bu dalgaların şeklini doya doya yaşayabilirsiniz. İnce saçları erkeklerin saçı daha çok kepeklenir ve daha çabuk yağlanır. Bundan dolayı bakım şart diyorum.

Sponsorlu Reklam

Dalgalı Saç Modelleri Erkek 2019

Bu model askeri bir saç stili olsa da son yıllar daha militarist bir dünya olduğu için bu modelde 2019 yılında trendler arasına girdi. Daha çok kıvırcık saçları olanlar için çok tutulan bir model diyebilirim. Hep yapılışı kolay hem de sizi yormayacak bir model. Sprey veya waks kullanmanıza gerek kalmadan fön makinesi ile 5 dakikalık bir işlemle evde kendinizde bu modeli yakalayabilirsiniz. Yan taraflar en fazla 1 hafta sonra uzayacağı için kuaföre uğramak şart.

Dalgalı Sert Saç Modelleri Erkek

Sert dedik çünkü sert erkeklerin kullanabileceği bir stil. Kendinizi daha özgür daha farklı hissediyorsanız yapmanızı öneririz. Türkiye’de çok tutmayan bir model olasada seçenekler arasında diyebilirim. Resimde görüldüğü gibi yan taraflar standart 3 numaraya verilmiş. Üst taraflar dağınık ve arakaya yatık bir şekilde.

2019 Trend Erkek Saç Modelleri

Sakal ve küpelerle saçlarınızı bütünleyen bir dalgalı saç modeli yakalayabilirsiniz. Saç ve sakalın birleştiği kısım sıfır olmalı. Üst kısımlar olabildiğince uzun ve sert olmalıdır. Bu saç modeli uzun olduğundan sizi rahatsız etmemesi için waks elleri sürülür ve saç diplerine uygulanır. Ardından bir tarak ile hafif geriye yaslanır. Hem saçlarınız daha dik duracaktır hem de rahatsız olmayacaksınız.

Öne Uzanan Dalgalı Saçlar

Saçlarınız dalgalanacak kadar uzunsa yeterli olacaktır. Ön taraflar alnınızı kapatacak kadar uzun olmalıdır. Fakat model yapılırken sprey ile biraz havada duracak şekilde şekillendirilmeli.

Sarışın Erkekler İçin Dalgalı Saç

Sarışın erkekler için çok uzun olmayan ama dalgalandırılmış saçlar ile bu model size çok yakışacak.

Yan Kısım Uzun Dalgalı Saçlar

Bu modelde diğer modellere nazaran yan taraflar daha uzundur. Ayrıca parlak saçlara gerek yoktur. Kolay kullanım sağlar.

Alnı Kapatan Saçlar

Alnınıza kadar uzanan hafif dalgalandırılmış bir model. Ayrıca saçlar sakala doğru sivri bir şekilde inecektir. Yanların çok kısa olmasına gerek yoktur. Eğer modeli biraz farklılaştırmak isterseniz sivri kısımları sakallarla devam ettirin.

Klasik Dalgalı Saç Modeli

Yıllardır kullanılan ama moda olarak görülmeyen bir dalgalı saçtır. Aslında bunu saçlarını arkaya doğru yatıran dalgalı saçlar sahip insanlar hep yapar. Hafif kirli sakal ile karizma bir görüntü yakalayın.

Esmer Erkekler İçin Dalgalı Saçlar

Esmer bir tene sahipseniz ve dalgalı saçlarınız varsa kısa bir dalgalı saç ile kendinizi çok karizma yapabilirsiniz. Hafif kirli sakallar size sert bir erkek görüntüsü verecektir. Yıkaması kolaydır, şekil vermesi daha kolaydır. Saçlarınız kalınsa bu modele alışınca kuruladıktan sonra bu modeli hiç bozmaz.

Dağınık Dalgalı Saçlar

Diğer modellerden daha farklı olmasının sebebi aşırı dağınık modeldir. Ayrıca ön kısımlar çok uzundur ve ileriye doğru uzatılmış ve dondurulmuş olması şarttır. Bu modeli sprey ile yapamazsınız. Saçlara kesinlikle hafifte olsa waks değmelidir. Yan kısımlarda bu dağınıklığa yakışır şekilde uzun ve alta doğru uzamıştır.

Sörfçü Saçı

Sörfçüler düz saçlarla dolanamaz çünkü hem rüzgar hem de suyun etkisiyle saçlar kıvır kıvır olacaktır. Bu model için bir öneri yok sadece deniz havasına girenler için önerebilirim.

Kızıl Dalgalı Saçlar

Dağınık Dalgalı Erkek Saç

Uzun Dalgalı Erkek Saç

Bu modelde sadece üst kısımlar değil her bölge uzundur ve dalgalı görünüm verir. Bakımı ve yıkaması zor olduğundan genelde yapılmaz ama denenebilir. Gün içinde rüzgarlı havalarda saçlarınız modelin dışına çıksa da sakin bir hayatı olanlar için güzel bir model.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat