Sponsorlu Reklam

Dermapen Tedavisi Hakkında

Sponsorlu Reklam

Her kadının güzel ve genç görünmeye ihtiyacı vardır. Cildinize evde yaptığınız bakımlar bazen pek tatmin edici sonuçlar vermiyor ve profesyonel bir bakıma ihtiyaç duyuyoruz. En son çıkan ve en tercih edilen, kısa süre içinde kadınların vazgeçilmezi haline gelmiş bir uygulamadan bahsedeceğiz. Dermapen adı verilen bu uygulama, binlerce hatta milyonlarca insanın komşularından belki sosyal medyadan belki de magazin programlarından duyduğu çok popüler bir cilt uygulamasıdır. Bu uygulama pek çok kişi tarafından yapılıyor olsa da ülkemizde hala tam olarak ne işe yaradığı bilinmiyor. Dermapenin ne işe yaradığını, nasıl yapıldığını, işlemin tüm ayrıntılarını bu yazımızda anlatıyoruz. Gelin hep beraber bakalım.

Dermapen Tedavisi Nedir?

Dermapen mikro iğneleme mantığı ile çalışan bir makinedir. İşlem uç kısımlarında milimetrik çok küçük iğnelerin bulunduğu bu alet ile yapıldığından işlem ve bu işlemi yapan araç aynı adı taşımaktadır. Küçük mikro iğnelerin cildimizin dış tabakasına teması ile hasarlı olan cilt tabakasını aktive ediyor ve uyarımını sağlıyor. Nasıl ki uyuyan bir insana iğne batırıldığında uyanacağı gibi cildimizdeki hücreler de iğnelerin temasından sonra uyanıyor ve daha aktif olarak cilt için üretmesi gereken şeyleri üretmeye başlıyor. Temel mantığı hücrelerin aktifleşmesi olan işlem bunun yanında birçok problemi çözebiliyor, âdeta sinirli bir değnek gibi. Mikro iğnelerin açtığı kanallar ile cildimizin ihtiyaç duyduğu vitaminleri direkt olarak cildin iç tabakalarına ulaştırmamızı sağlıyor.

Sponsorlu Reklam

Dermapen Ne İşe Yarar?

Antiaging(yaşlanma karşıtı); Dermapen ile ciltteki hücreler uyarılarak cildin ihtiyaç duyduğu elastin ve kollojenlerin üretimini aktive eder. Bu sayede daha esnek bir cilde sahip olmanızı sağlar. Cildin esnek olmaması kırışıklık ile doğru orantılı olduğundan, kırışıklarınız bu işlemden sonra inanılmaz bir şekilde azalacaktır. Cildin sıkılaşması ile birlikte gözenekleriniz de azalacak, parlak ve gergin bir cilde sahip olacaksınız.

Yara -yanık izi giderme; ciltte akne sonrası oluşan yara izlerini ve ufak cilt yanıklarını ve güneş yanıklarını giderir. Cildin alt tabakalarından itibaren oluşan bu izleri gidermek için mikro iğneler yerine bir tık daha büyük olan iğneler kullanılır. Alt tabakalardaki hücreleri uyarıyor ve uyaranlar hücrelere cildin bu bölgesinde bir hasar var kendini onarmalısın diyor. Nasıl ki kolumuzda bir yara olduğunda cilt kendini onarıyorsa, iğnelerden sonra da cilt kendini onarma yoluna gidiyor. Böylece ciltte bulunan çatlak, yara izi, yanık izi olan tabaka yenileniyor ve bu dermapen yaptıran kişiyi bu izlerden kurtarıyor.

Sponsorlu Reklam

Renk açma; Pigmentasyonu azaltarak cildinizin rengini açar, güneş lekelerini alır ve parlak görünümlü bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Dermapen İşlemi

Bu işlem cildin temizlenmesi, pealing yapılarak ölü derilerin uzaklaştırılması ile başlar. İşlem sırasında kullanılan mikro iğnelerin cilt yüzeyindeki kirleri cildin iç tabakasına taşımaması için yapılan bu temizlik işlemi, işlemin ilk basamağıdır. İşleme başlamadan önce cilde anestezik bir krem sürülür ve işlem sırasında oluşabilecek ağrının önüne geçilir. Yapılan bölgeye göre değişen işlem süresi ortalama 30-40 dakika arasındadır. İşlemden sonra cildin tepki vermemesi için cilde yatıştırması için maske uygulanır ve açılan kanallara serumlar verilerek tedavi tamamlanır.

Dermapen Acıtır mı?

Cilde mikro iğneler batırılarak yapılan bir işlem olduğundan kulağa çok acılı bir işlemmiş gibi gelebiliyor, âmâ öyle değil. İşlemden önce yüze anestezik bir krem sürülüyor ve iğnelerin çapı o kadar küçük ki bazen krem olmadan bile ağrı hissetmeyebiliyorsunuz. Yani dermapen işlemi ağrısız bir işlem.

Dermapen Serumları

En çok tercih edilen dermapen serumlarından bazıları;

Sponsorlu Reklam
  1. Lanbena 24k gold retinol
  2. Bioaqua hiyaluronic acid serum
  3. Evde aesthetic anti aging fluid -vit c

Dermapen Before After

Sponsorlu Reklam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat