Sponsorlu Reklam

Dermaroller Nasıl Kullanılır?

Sponsorlu Reklam

Dermoroller kullanımı uygulanacak bölgeye ve beklentiye göre değişir. Yüzde uygulaması farklı, saçta uygulaması farklıdır. Bunun yanında saçın uzunluğuna göre dermaroler kullanımı değişir. Cil sorunları için dermaroller kullanılıyor ise cilde 90 derece dik açı ile uygulamanız gerekir. Dik açı ile cildin yüzeyine değil derinin altına girmeyi amaçlamanız lazım. Yüzeyel işlemler cildin çizilmesine neden olur. İlgili alanda geçme sayısını bilmeniz ve saymanız gerekir. Cildiniz için dermaroller uyguluyorsanız eğer ilgili alandan en fazla 8 defa geçebilirsiniz. Cildin üzerinden az geçmeniz işe yaramayacaktır. Cildin üzerinden çok geçerek dermaroller uygulamanız ise cildinize hasar verecektir.

Dermaroller Nedir?
Dermaroller Nedir?

Dermaroller Nedir?

Dermaroller hakkında detaylı bilgiye sahip olduktan sonra kullanmanız çok önemlidir. Bu uygulamalar hassas ve profesyonel uygulamalardır. Güzellik merkezinde veya işin ehli kişiler tarafından değil de evde yapılacak ise çok dikkat edilmesi gereken uygulamalardan biri oluyor.

Sponsorlu Reklam

Dermaroller silindir şeklinde üzerinde çok ince iğneler bulunduran bir aparattır. Cilt dokusunuz iyileştirmek, eksik ürünlerin salınımını sağlamak, renk tonunu eşitlemek, cildi canlandırmak gibi bir çok işe yarayan bu iğneli aparat cilt bakımınızın rutini haline gelecektir.

Dermaroller cilde hasar vermeden çok küçük ve ince iğneleri sayesinde ciltte ufak delikler açar. Bu delikleri cilt yara sanarak iyileşme için kollajen ve diğer ihtiyacınız olan ürünleri salgılamaya başlar. Bu sayede dermaroller ile ciltte gençleşme, renk eşitsizliğinin giderilmesi, vücudun ve cildin ihtiyacı olan ürünlerin salgılanması tetiklenir.

Dermaroller sadece cildin ihtiyacı olan ürünlerin salınımını tetiklemiyor aynı zamanda bu deliklerden cildin alt tabakalarına serumların ve bakım ürünlerinin kolayca ilerlemesini de sağlıyor. Dermaroller sonrası tetiklenen cildinize bakım ürünlerinizi sürerek daha çok ve daha hızlı etki görmeniz mümkün. Dermapen tedavisinde de mutlaka kullanılan E vitamini veya C vitamini serumlarını dermarollerdan sonra da kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

Dermaroller Saç

Dermaroller kullanımı sadece yüz ile sınırlı değildir. Saç için saç derisindeki hücrelerin aktivasyonu için ve kullandığınız saç çıkarıcı serumların deri altına ulaşabilmesi için de dermaroller kullanılıyor. Dermaroller da dikkat etmeniz gereken şey saç uzunluğunuzdur. Dermarollerın silindir gövdesinin saçınıza dolaşmaması için iğne boyuna ve saç boyunuza dikkat etmeniz gerekir.

Dermaroller Yüz

Dermaroller genellikle ciltteki problemlerin giderilmesi için kullanılsa da en çok da genç kalmak, kırışıklıklardan kurtulmak için kullanılıyor.

Dermaroller Faydaları
Dermaroller Faydaları

Dermaroller Faydaları

 • Yeni cilt hücrelerini uyarır
 • Kollejen üretimini arttırır
 • Cildin genç kalmasını sağlar
 • Kırışıklığı azaltır
 • Çatlaklara iyi gelir
 • Cildi dolgunlaştırır
 • Cildi sıkılaştırır ve olduğundan daha parlak görünmesini sağlar
 • Ölü hücreleri temizler
 • Saç için kullanıldığında yeni kıl köklerinin oluşmasını sağlar
 • Saç büyümesini ve hızlı uzamasını sağlar

Dermaroller Kullanımı

Dermaroller Kullanımı
Dermaroller Kullanımı
 • Dermaroller kullanmadan önce aleti alkol içerikli bir ürün içerisinde bekletin
 • Dermarollerın daha temiz olması için kaynar suda yıkayın
 • Cihazı temizledikten sonra işleme başlarken kendi cildinizi de alkol içerikli bir ürün ile temizleyin
 • İşleme başlayın ve silindiri cildinizde sağa- sola yukarı ve aşağı doğru hareket ettirin.
 • Dermarollerı cildinizde hareket ettirirken yaralanmayı engellemek için diğer eliniz ile cildinizi tutun
 • Cihazın en doğru şekilde kullanımı cilde 90 derece açı yapması ile olur. Yüzeyel bir şekilde kullanılır ise eğer ciltte çizikler meydana gelebilir.
 • Dermarollerı cilt üzerinden en az 5 defa en fazla da 8 defa geçirin. Çok fazla kullanımı ciltte hasara neden olurken etkisini göstermesi için de çok az kullanılmaması gerekir.
 • Dermaroller kullanırken cilde çok fazla baskı yapmamanız gerekir aksi halde cildinizde yara ve hasarlar oluşabilir.
 • Dermaroller uygulamasını akşam yatarken yapmanızı tavsiye ediyoruz. Uygulama sonrası meydana gelen kızarıklığın geçmesi için 6 saat gereklidir.
 • Dermaroller uyguladıktan hemen sonra yüzünüze krem veya serumlarınızı uygulayabilirsiniz.
 • Dermaroller uyguladıktan sonra yüzünüzü yıkamayın herhangi makyaj malzemesi kullanmayın

Dermaroller kullanırken ağrı hissetmemeniz için : https://drkadinca.com/saglik/anestol-pomad/

Dermaroller Kaç Günde Bir Yapılır?

Dermaroller haftada bir, on günde bir veya 20 günde bir yapılabilir. Kullandığınız dermaroller iğneleri 05 mm ve daha küçük ise haftada bir uygulayabilirsiniz. İğne boyutu büyür ise uygulama sıklığının da azalması gerekir.

 

Sponsorlu Reklam

Dermaroller Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dermaroller seçerken uygulama yapılacak alan önemlidir. Yüz için dermaroller seçiyorsanız eğer ince ve kısa iğneler tercih etmeniz gerekir. Bacak veya çatlakalr için kullanacaksanız eğer 2 mm ye kadar iğneler kullanılabilir. Yüz için 05 mm idealdir.

Dermaroller seçerken titanyum veya altın iğneler kullanılıan bir aletin seçilmesi hem cildin uyarılması için hemde aletin uzun ömürlü olması için şarttır.

Dermaroller Nasıl Dezenfekte Edilir?

Dermaroller ince iğnelerden oluşuyor ve cildin alt tabakasına geçiyor bu iğneler. Aletin temiz olmadığını düşünürsek cildimizde her türlü problemi hastalığı bu alet ile taşıma ihtimalimiz olur. Bu nedenle dermaroller temizliğine ekstra özen göstermemiz gerekir.

Sponsorlu Reklam

Dermaroller kullanmadan önce aleti alkollü suda bekletmeniz gerekir. Ardından kaynar su ile yıkamanız lazım. Dermarollerı kullandıktan hemen sonra temizliğiniz yapmanız durumunda işiniz daha kolay olacaktır. Dermarollerı temizlerken diş fırçası kullanabilirsiniz.

Dermaroller Sonrası Madecassol

Demaroller kullanımı sonrasında cildinizin ihtiyaç duyduğu tüm ürünleri kullanabilirsiniz. Dermarollerı cildinizdeki lekeler için kullanıyorsanız eğer dermaroller sonrası madecassol kullanabilirsiniz. Çok hassas bir cildiniz var ise doktorunuza mutlaka danışın.

Dermaroller Kullananlar Yorum

Kullanıcı Diyor Ki: Dermaroller kullanımını bir arkadaşımdan görmüştüm. Kişisel bir eşya olduğu için ödünç almak istemedim ve hemen sipariş verdim. Güzellik merkezine gidip kimyasal peeling yaptırıyor her ay yüzlerce lirayı çöpe atıyordum. Dermaroller da aynı şeyi yapıyor zaten ne gerek var fazla paralar dökmeye. Dermaroller kullandıktan sonra cildim pul pul dökülüyor ve güneş lekeleri için kullandığım kremi kullanıyorum. Yeni deri oluşuyor daha sonra da ama birkaç gün kızarık gezmek zorunda kaldım.

Kullanıcı Diyor Ki: Bir mm lik olan dermaroller kullandım ağrısına dayanamadım. İğneler cildinize her girdiğinde çığlık attım. En sonunda anestol pomad kullandım da cildim kendine geldi. Alev topuna dönmüştüm dermaroler ilk kullandığımda. Pek bir işe yarayacağını da düşünmüyorum zaten yararından çok zararı var.

Kullanıcı Diyor Ki: Çatlaklarım için kullanmak istedim bunun için 2 mm lik olanı kullanılıyormuş sanırım daha derine iniyor iğneler. Çatlaklarımın nerdeyse tamamı yok oldu. Yeni oluşmaya başlayan çatlaklarım yok oldu ama eskileri hala duruyor. Sanırım derin çatlaklarda işe yaramıyor. Herkese tavsiye ederim.

Kullanıcı Diyor Ki: Sivilce tedavisi için bir ilaç kullandım ve ilaç bittikten sonra cildimde çukurlar oluştu. Sivilcelerden kurtulmuştum ama cildimdeki çukurlardan kurtulmak için güzellik merkezlerin on seanslık devasa ve aşırı pahalı bir paket önerdiler. İnternette biraz araştırdım ve dermaroller ile birkaç serum aldım. İnanılmaz faydasını gördüm ben bu kadarını tahmin etmiyordum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat