Sponsorlu Reklam

Diclomec Plus Fiyat ve Kullananlar

Sponsorlu Reklam

Diclomec Plus adı verilmiş olan bu ilacın içinde bulunan etkin madde  Diklofenak Sodyum, Tiyokolşikosidolarak bilinmektedir. Diclomec Plus jel, ağrı kesici, iltihap giderici ve kas gevşetici olarak kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç romatizmal hastalıklar da dahil olmak üzere ağrı ile beraber birlikte devam eden kas ağrıları ve kasılmaları ile ilişkili hastalıkların tedavi edilmesi amacı ile kullanılmakta olan bir ilaçtır. Diclomec Plus, ağrı- iltihap ve kas kasılmaları kas ve iskelet sistemi hastalıkları; eklem bölgesinde kireçlenme, eklem bölgesinde olan keselerin iltihap olması, kas kiriş kılıfının iltihabı, eklem bölgesi yumuşak doku zedelenmesi ve omurga gibi bölgelerde olan ağzı zedelenme kasılma gibi rahatsızlıkların giderilmesi adına kullanılan bir ilaçtır. Aynı zamanda bu ilaç kazaların ve spor yaralanmaların neden olmuş olduğu kas ağrısı, kas yırtılması ve eklemlerde olan burkulma, incinme ve ezilmelere bağlı olan ağrı ve acılara kullanılmaktadır.

Diclomec Plus Jel Nedir?

Diclomec Plus adı verilmiş olan bu ilacın içinde bulunan etkin madde  Diklofenak Sodyum, Tiyokolşikosidolarak bilinmektedir. Diclomec Plus jel, ağrı kesici, iltihap giderici ve kas gevşetici olarak kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç romatizmal hastalıklar da dâhil olmak üzere ağrı ile beraber birlikte devam eden kas ağrıları ve kasılmaları ile ilişkili hastalıkların tedavi edilmesi amacı ile kullanılmakta olan bir ilaçtır. Bunun yanı sıra jel bir ilaç olduğundan ağrı olan bölgelere masaj yaparak sürülmesi gerekmektedir. Bu sayede jel olan ilaç ağrı olan bölgeye daha hızlı şekilde ulaşarak o bölgedeki ağrıların hafiflemesini sağlayacaktır.

Sponsorlu Reklam

Diclomec Plus Jel Ne İşe Yarar?

Diclomec Plus adı verilmiş olan bu ilacın içinde bulunan etkin madde  Diklofenak Sodyum, Tiyokolşikosidolarak bilinir ve jel formunda olan bir ilaçtır. Diclomec Plus Jel ne işe yarar gibi birçok sorulan soru bulunmaktadır. Bu ilaç yani Diclomec Plus bölgesel olarak kullanılan steroid olmayan antiinflamatuvar ilaçlar olarak adlandırılan ilaçların arasında yer alan bir ilaçtır. Diclomec Plus adı verilmiş olan bu ilaç doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanılması gerekmektedir. Tedavi boyunca kesinlikle doktorunuzun tavsiye ve önerilerine uymanız gerekmektedir. Bu ilacı yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın tedavisini oldukça olumsuz etkiler ve sağlığınıza olduğundan fala zarar verebilir. Bu ilaç ile tedavi olacak olan kişiler ağrı olan bölgeye yeterli miktarda sıkılıp, hafif hareketler yardımı ile masaj yaparak uygulanmalıdır. İlacı uygulamış olduğunuz elinizi jeli sürdükten sonra düzgün bir şekilde yıkamanız gerekmektedir. Bu ilaç gün içinde yaklaşık olarak 3 ya da 4 kere kullanılmalıdır.

Diclomec Plus birçok şekide satılmaktadır. Fakat genel olarak 30g olan tüplerin içine konularak kullanıma sunulmaktadır. Diclomec Plus birçok hastalığın tedavi edilmesi adına kullanılır.

Diclomec Plus iacının kullanıldığı rahatsızlıklar;

 1. Ezilme, burkulma gibi yumuşak doku travmaları
 2. Spor yaralanmaları
 3. Eklem kireçlenmesi (osteoartrit)
 4. Eklemi çevreleyen yumuşak dokunun iltihabı (periartrit)
 5. Kas, kiriş iltihabı (tendinit)
 6. Kas kiriş kılıfının iltihabı (tenosinovit)
 7. Eklem çevresindeki keselerin iltihabı (bursit) 2/5 Omurganın (vertebral kolonun) ağrılı sendromları
 8. Ağrı, inflamasyon ve kas gerginliği ile kendini gösteren kas-iskelet sistemi hastalıkları

Diclomec Plus Jel Fiyatı Hakkında Bilgi

Son zamanlarda piyasada bulunmayan Diclomec Plus ilacının fiyatı son güncellemelerde 24.11 TL olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda bu Diclomec Plus adı verilen bu ilaç SGK’sı olan kişilere SGK tarafından da karşılanmakta olan bir ilaç olarak bilinmektedir.

Sponsorlu Reklam
diclomec-plus

Diclomec Plus İlacı Yan Etkileri

Günümüzde çok fazla ilaç bulunmaktadır ve bu ilaçların birçok yan etkileri bulunmaktadır. Bu ilaçların yan etkileri genel olarak fazla ya da farklı kullanım sonucu ve alerjik durumlar sonucunda olmaktadır. Bu ilaçların arasında Diclomec Plus da bulunmaktadır. Diclomec Plus ilacı yan etkileri genel olarak karın ağrısı, nefes almada güçlük ve boğazda şişlik olarak bilinmektedir. Aynı zaman da kaşıntı, kızarıklık, deri döküntüsü, egzama, deri iltihabı (dermatit) sürekli olarak karşılaşılan etkilerden bazıları olarak bilinmektedir.

Diclomec Plus Jel Kullananlar

Diclomec Plus Jel kullanan kişiler doktor tavsiyesi ile kullanmaktadır ve aynı zamanda verilen bu jel ilaç 18 yaşını geçmiş olan çocuklar, ergenler ve yetişkin olan bireylerin kullanması için uygun bir ilaç olarak bilinmektedir. Fakat Diclomec Plus 18 yaş altı çocuklar için doktor tavsiye ederse kullanılmalıdır. Bu ilacı kullana kişiler de herhangi bir olumsuz durum fark edilirse doktora gitmelidir.

Diclomec Plus Jel Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diclomec Plus jel, ağrı kesici, iltihap giderici ve kas gevşetici olarak kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç romatizmal hastalıklar da dâhil olmak üzere ağrı ile beraber birlikte devam eden kas ağrıları ve kasılmaları ile ilişkili hastalıkların tedavi edilmesi amacı ile kullanılmakta olan bir ilaçtır. Bunun yanı sıra jel bir ilaç olduğundan ağrı olan bölgelere masaj yaparak sürülmesi gerekmektedir. Bu sayede jel olan ilaç ağrı olan bölgeye daha hızlı şekilde ulaşarak o bölgedeki ağrıların hafiflemesini sağlayacaktır.

Diclomec Plus Jel kullanılırken dikkat edilmesi gerekenler oldukça merak edilebir konudur ve bizlerde sizler için bazı araştırmalar yaptık. Bu araştırmalar sonucunda Diclomec Plus adı verilmiş olan bu ilaç doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanılması gerektiğini öğrendik. Tedavi boyunca kesinlikle doktorunuzun tavsiye ve önerilerine uymanız gerekmektedir. Bu ilacı yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın tedavisini oldukça olumsuz etkiler ve sağlığınıza olduğundan fala zarar verebilir. Bu ilaç ile tedavi olacak olan kişiler ağrı olan bölgeye yeterli miktarda sıkılıp, hafif hareketler yardımı ile masaj yaparak uygulanmalıdır. Bu ilaç ygün içinde yaklaşık olarak 3 ya da 4 kere kullanılmalıdır.

Diclomec Ampul

Diclomec Ampul adı verilmiş olan ilacın etkin maddesi Diklofenak sodyum olarak bilinmektedir. Diclomec Ampul, aynı zamanda regl dönemi sancısı, migrene bağlı şiddetli baş ağrısı, idrar yollarının, yumurtalık kanallarının ve yumurtalıkların iltihaplanması sonucu gelişen ağrılar için kullanılmakta olan bir ilaçtır. Aynı zamanda diş çekimi ya da ameliyatların sonrasında iltihaba bağlı şişme ve ağrının iyileştirilmesi adına kullanılmakta olan bir ilaçtır.

Sponsorlu Reklam

Diclomec Plus Jel Maudili

Diclemec plus jel ilacına eş değer olan birçok ilaç bulunmaktadır bu ilaçlar şu şekilde sıralanmaktadır.

İşte Diclomec Plus Jel Maudili olan ilaçlar;

 • Curefles jel
 • Deksit jel 12 mg
 • Deksit 25 mg
 • Destıyo 25 mg
 • Destiyo
 • Detroıts 25 mg
 • Dertoıts 25 mg/8 mg
 • Dexcorıl 25 mg
 • Dexcorıl 25/4 mg
 • Dexcorıl 25/8 mg
 • Desxplus 25/8 mg
 • Dexplus 25/4 mg
 • Dikloflex
 • Elektra plus
 • Etna combo
 • Etodolak
 • Etoplus
 • Etotıo
 • Flexmus
 • Fuldua
 • Leodex
 • Leodex Plus 50 mg
 • Leodex 60 mg
 • Majezik duo 100 mg
 • Megaflex 50/8 mg
 • Megaflex 50/8 mg film tablet
 • Nimes
 • Rastel plus
Sponsorlu Reklam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat