Sponsorlu Reklam

Dubleks Ev Modelleri ve Planları

Sponsorlu Reklam

 

Dubleks ev modelleri ve planları hakkında bir çok bilgiye sahip olacağınız yazımızı dikkatle inceleyin. Dubleks ev satın almak isteyip de kafasına uygun bulamayan insanlar için arsaları üzerine yaptıracakları betonarme dubleks ev modellerini sizler için bir araya getiridk. Müstakil villa tarzında olan, genellikle araç için garajı bulunan bu evlerin planlarına istediğinizi ekleyebilirsiniz. Tercihinize göre bahçesine havuz yaptırabiilr, içerisine sinama salonu bile kurdurabilirsiniz. Dubleks ev yaptırabilmeniz için gerekli olan arsa boyutu da tamamen size bağlı. Kullanışlı bir dubleks ev için en az 90 metrekare arsanız olması lazım.

Sponsorlu Reklam

Betonarme Dubleks Ev Modelleri ve Fiyatları

Betonarme Dubleks Ev Modelleri
Betonarme Dubleks Ev Modelleri

Dubleks ev planlarına göz gezdirirken karşınıza prefabrik dubleks evler veya çelik ayaklı dubleks ev planları çıkabilir. Prefabrik dubleks evler ne kadar hoş görünse de bu evlerin yalıtımları çoğu zaman problem olabiliyor. Betonarme, çelik ayaklı ve prefabrik evler arasında en pahalısı ama en güvenli olanı da çelik ayaklı evlerdir. Dubleks planınızı belirledikten sonra evinizi betonarme mi yaptıracaksınız yoksa çelik ayaklı mı yaptıracaksınız ona karar vermeniz gerekiyor.

Betonarme bir dubleks ev yaptırmak isterseniz kabaca 120 metrakarelik arsanıza yaptıracağınız eviniz için 250 bin lirayı gözden çıkarmanız gerekiyor. Bu sadece inşaat parası ve iç yapı parası. Bunun haricinde arsanızın da olması gerekiyor ve bu da ekstra maliyet olarak karşınıza çıkıyor. Dubleks ev yaptırırken tüm bunları göz önünde bulundurmanız, hazırlıklı olmanız lazım.

Prefabrik Dubleks Ev Fiyatları

Prefabrik dubleks evler çok sağlıklı ve çok güvenli olmasalar da tıpkı betonarme evler gibi planlanabilir, her istediğiniz ayrıntıyı ekleyerek kafanıza göre bir ev çıkartabilirsiniz. Prefabrik evlerin yapımı diğer betonarme evlere göre çok daha kısa da sürer. Prefabrik bir 120 metrekare villa için gözden çıkaracağınız miktar 150 bin tl dir.

Sponsorlu Reklam

Betonarme Dubleks Ev Planları

Yoğun kentsel yerleşimin olduğu alanların sıkıcı geldiği durumlarda ihtiyaç duyulan en büyük ve en güzel şey müstakil bir villadır. Kendi fikrinize göre döşeyebileceğiniz ve planlayacaağınız bu villaları havuz, spor odası, sinema salonu gibi ayrıntılar ile süsleyebilirsiniz. İsteğinize göre teras veya kış bahçesi de ekleyebilirsiniz.

Dubleks Ev Fiyatları
Dubleks Ev Fiyatları

Dubleks ev planlarında genellikle giriş katta kocaman bir salon sizi karşılar. Alt katta arsanızın büyüklüğüne göre bir ofis olabilir. Alt katta ulaşıması kolay olan yerlerden biri de mutfak olacaktır. Genelikle Amerikan mutfak tarzında açık konseptli mutfaklar tercih edilse de siz mutfağı kapatmak, bir ada ile bölmek size kalmış. Alt katta yine olmazsa olmazlardan biri tuvalet- banyo bulunuyor.

Dubleks ev planları
Dubleks ev planları

Dubleks evde hobi amacı ile kullanacağınız tüm alanlar ise üst katta. Yatak odası, çocuk odası, hobi odası, giyinme odası, misafir banyosu, ebeveyn banyosu ve teras. İkik ayrı evdeymişcesine bazen tüm gününüzü alt katta geçirebilir sadece uyumak için yukarı çıkabilirsiniz. Bazen de manzaralı teras balkonunuzda vakit geçirerek manzaranızın tadını çıkarabilirsiniz.

Dubleks Ev Projeleri Dış Görünüm

Müstakil villalar, dubleks evler kişiye ihtiyacı olan özgürlüğü tanıyor. İnsanlığın doğadan bu kadar uzak, kapalı dairelere hapis edildiği bu dönemde kendiniz için yapacağınız en büyük iyilik müstakil bir villada yaşamaktır. Şehrin gürültüsünden uzak, komşuların kavgalarından uzak, hayvanlarınızın çocuklarınızın rahatlıkla gülüp eğleneceği bir bahçe ile yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz. Dubleks ev düşünenler için işte dubleks ev dış görünüşleri;

Dubleks Ev
Dubleks Ev

Yeşil alanların çok bulunmadığı ama garaj için yerin ayrıldığı dubleks evin dış görüntüsünü görüyorsunuz. Arsası küçük olanların tercih edebilecekleri bu müstakil villada camlar çok güzel kullanılmış. Üst katta teras göze çarpıyor. Aydınlık ve havalı bu ev gibi bir eve sahip olmak istiyorsanız iç mimarınız ile görüşebilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

 

Büyük bir arsanız var ve kalabalık bir aileyseniz şekildeki villa sizin için çok uygun olabilir. 4 araçtan daha fazlasını alabilecek kapasiteye sahip olan bu villada daha geleneksel yapılar ön planda. Geleneksel pencereler yerleştirilmiş, villanın girişinde ise ufak bir bahçe oluşturulmuş. Evin genişliğinden feragat ederseniz eğer bu bahçeyi daha da büyültebilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

 

Modern bir dubleks ev görüyorsunuz. Koyu kahverengi taşlar ile kaplanmış olan dış yüzü ile gerçekten ağızları açık bırakacak güzellikte. Açık garajı sayesinde işe gidip gelirken ekstra çaba sarf etmenize gerek kalmaz.

 

Şehir içinde dubleks bir ev düşünüyorsanız yukarıda gördüğünüz dubleks ev planlarını kullanabilirsiniz. Şehir dışında büyük bir arsanız var ise bu plana geniş bir bahçe veya havuz da eklenebilir.

Dubleks ev planı yaparken inşaata girmek istemiyorsanız kaba inşaatı bitmiş dubleks evleri satın almayı da düşünebilirsiniz. Bu sayede hem kafanızdaki muhteşem evi kendiniz tasarlayabilirsiniz. Kaba inşaatın üzerine yapacağınız eklemeler veya çıkarmalar ile  hayalinizdeki eve daha kısa sürede, daha kolay bir şekilde sahip olabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat