Sponsorlu Reklam

Kullananlara Göre Eczanelerdeki En Etkili Sivilce Kremi

Sponsorlu Reklam

Ciltteki gözenek adı verilen alanların kir, yağ vs gibi dış etkenler ile tıkanması olayı ile sivilce meydana gelir.

Ciltteki fazla yağ deri altında birikir. Temizlenemeyen, fazla yağı alınmayan ciltte deri altında yağ birikir, ter gözenekleri, kıl kökleri bu yağı atamaz ve tıkanma olur. Deri altındaki oluşan bu durum sivilce olarak bilinir. Her anımızda başımızın belası olabilecek sivilceler bizi en çok ergenlik döneminde etkiler. Değişen ve artan hormonlara bağlı olarak, yiyip içilen besinlere bağlı olarak ve vücudun henüz dengesinin kurulmamış olmasına bağlı ergenlik döneminde fazlasıyla sivilce ile boğuşmak zorunda kalıyoruz.

Sponsorlu Reklam

Ergenlik dönemi dışında ise sürekli hayatımızda sivilceler mevcut bulunuyor. Çekirdek veya cips yediğimiz akşamın sabahında bir bakıyoruz ki pırt bir sivilce çıkıvermiş bile. Vücuttakifazla yağ hemen yüzdeki veya başka bölgelerdeki sivilceye sebep oluyor. Bunun yanında makyaj sonrası temizliğin iyi yapılmaması da gözeneklerin tıkanmasına ve sebumun atılamamasına neden olur. Sivilcelere katlanıyoruz da peki bu sivilcelerin lekelerine nasıl katlanacaz. Tüm bu sivilcelere, sivilce lekelerine ve cilt problemlerine karşı geliştirilen, eczanelerde satılan, reçeteli veya reçetesiz temin edeceğiniz kesin çözüm olan ilaçları sizin için araştırdık.

En Etkili Sivilce İlaçları

1-İmex Krem

Dermatoloji uzmanları tarafından en çok yazılan kremler arasında yer alan ımex krem oldukça etkili bir kremdir. Sarımsı renkte hafif yoğun bir yapısı vardır görünce fondoteni anımsatabilir. İmex krem içöerisinde bulunan antibiyotik özelliği sayesinde aknelere karşı savaş açar. Çıkmış büyümüş veya hiç çıkmamış komedon olarak kalmış olan sivilcelerin yok edilmesi için kullanılır. Sadece sivilcelere değil sivilce lekelerine karşı da savaş açan bu kremi kullandıktan sonra ne dediğimi anlayacaksınız.

 • Cilt tonunu eşitleyerek tek renk cilde sahip olmanızı sağlar.
 • Sivilceleri kurutur
 • Ciltteki lekelerin giderilmesini sağlar
 • Renginizin açılmasını sağlayarak adeta fondoten görevi görürü
 • Kapatıcı olarak kullanılabilir
 • Sadece yüzdeki değil omuzdaki, kollardaki veya vücudun herhangi bölgesindeki sivilcelerin yok edilmesini sağlar.
 • Çıkmak üzere olan sivilceleri engeller, yok eder.
 • Mevcut çıkan sivilcelerin kurumasını sağlar.
 • Ciltteki bakterileri ve mikropları uzaklaştırarak yeni çıkması muhtemel sivilceleri de engeller.

2-Fucidin

Kadınlar kulübü, kızlar soruyor ve daha bir çok kadın platformlarında adı geçen mucizevi kremlerin başında gelir fucidin. İmex krem gibi antimikrobiyal, antibakteriyel özelliğe sahip olan bu krem sivilceleri kurutarak yapması gereken işi en iyi şekilde yapar.

Sponsorlu Reklam
 • Vücudun herhangi bir bölgsinde meydana gelen iltihaplanmaları etken maddesi olan fusidik asit sayesinde yakarak giderir.
 • Deri üzerinde meydana gelen çizilme, yırtılma veya hasar görme durumunda meydana gelebilecek olan iltihaplanmaları önler
 • Cildin temiz kalmasını sağlayarak ciltteki bakteri oluşumunu önler
 • Oluşmuş sivilcelerdeki iltihabı kurutarak sivilcenin yok olmasını sağlar.
 • Fucidin ciddi bir antibiyotikli krem olduğu için kullanırken mutlaka doktorunuza danışmanız gerekir. Fucidin krem köklü ve çıkmış olan sivileler için oldukça etkilidir. Deri altındaki çıkmak üzere olan veya çıkması muhtemel olan sivilceleri kurutmaz.

3-Nadixa

Antibiyotik özelliği olan ve doktor kontrolünde kullanılması gereken kremlerden bir diğeri de Nadixa.Derideki enfeksiyonları içerisindeki nadidifloksasin ile ortadan kaldırmayı amaçlar. Oldukça etkili bir krem olduğunu söylemeden geçemeyeceğimiz kremlerden biri olan bu krem kıl köklerinde meydana gelen iltihaplanmaları giderir.

 • Kök dibinde olan sivilcelerin ve iltihapların kurumasını sağlar.
 • Deri altındaki sivilcelerin bir an önce deri yüzüne çımasını ve der üzerinde yok olmasını sağlar. Bu nedenle nadixa kullandıktan bir süre sonra sivilcelerinizde bir miktar artma meydana gelecektir. Düzenli kullandığınız sürece bu normal bir durumdur ilacı bırakmayın.
 • Düzenli kullanıldığında akne problemlerini gideriri.
 • Vücudun her bölgesi için kullanılır.

5-Eritretin Jel

Akne giderici kremlerden biri olan eritretin jel kısa sürede ciltteki sivilceleri yok eder. Halk arasında deri soyan krem olarak bilinen bu krem düzenli ve doğru kullanıldığı sürece cildinizin, derinizin yenilenmesini sağlar. Eski derinin atılması ile sivilce ve lekelerden kurtulursunuz. Oldukça etkili bu krem etkisini gösterirken yani derinizi soyarken kızarıklık, döküntü, yanma veya kaşınma meydana getirir. Bu olayların dozuna göre ilacı kullanmayı bırakmanız bile gerekebilir. Her hastaya yazılmayan, hassas derisi olan, egzaması olan ve atopik durumda olan kişilerin kullanamadığı bu krem doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

 • İçerisinde bulunan eritromisin ve tretinoin ile sivilceleri yok eder
 • Cildinizin soyulmasını sağlayarak daha fresh bir görüntü kazanmanızı sağlar
 • Siyah noktaları giderir.
 • Deri altındaki sivilcelerin de yok edilmesini sağlar
 • Lekeleri giderir.

6-Acnelyse Krem

Sivilce kremlerinin başında gelen bu krem isminden de anlaşılacağı gibi akneleri ortadan kaldırır. Akne problemi olan her gencin mutlaka kullanması, denemsi gereken oldukça etkili olan bu kremi kullanabilmek için dermatoloji uzmanlarına danışmanızda fayda var. Kremi kullandıktan bir süre sonra etken maddesi harekete geçer ve deri altındaki sivilcelerin de deri yüzüne çıkmasına sebep olur. Bu durumda kremi kullanan kişinin psikolojisi bozulur ve kremi kullanmayı bırakır. Tüm hikaye burada bitsin istemiyorsanız kremi doktorunuzun önerdiği gibi düzenli bir şekilde kullanın, temiz cildinize uygulayın. Bu kremin özelliklerinden biri deri altındaki sivilceleri deri yüzüne çıkarıp orada imha etmektir. Düzenli kullanılırsa eğer bu sivilcelerin artması durumu geçici bir durumdur.

Uzman arkadaşlarımız tarafından yazılan bu yazımızda en etkili sivilce ve leke kremlerine göz gezdirdiniz. Kremlerin etkisini daha iyi gösterebilmeleri için düzenli kullanmanız şart. Ayrıca kremleri temizlenmiş, kuru cildinize uygulamanız gerekir. Sivilce kremlerini uyguladıktan sonra güneşe çıkmamalı, güneş ışınlarında şapka veya bere gibi havanın durumuna göre aksesuarlar kullanarak korunmalısınız.

Sponsorlu Reklam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat