Sponsorlu Reklam

EGZAMA TEDAVİSİ ASPİRİN

Sponsorlu Reklam

Egzama son dönemlerde çok fazla duyulan ve stresle bağlantılı olarak çoğalan bir cilt sorunu olarak meydana gelir. Egzama rahatsızlığı strese bağlı olarak kaşıntı sonrasında meydana gelen kızarıklık, yara ve su toplaması gibi çeşitli hasarlar sonrasında ciltte oluşur.

Evde yapılan tedaviler arasında aspirinle egzama tedavisi gibi birçok yöntemlerle bu hastalığın belirtilerini azaltmak isteyen bir çok birey bulunmaktadır.

Sponsorlu Reklam

Her hastalığın olduğu gibi egzama hastalığı da ciddiye alınması gereken bir sağlık sorunudur. Bundan dolayı eğer belirtileriniz başladığında ya da farklılaşarak şiddetlendiği zaman kesinlikle doktora başvurmanız gerekmektedir. Egzama hastalığının medikal olarak kesinleşen bir tedavisi maalesef yok. Bundan dolayı bazı egzama hastaları senelerce ilaç ya da losyon kullandılarsa bile hastalıkları tam anlamı ile bir çözüme kavuşmaz. Bu gibi durumlarda hastalar artık evde uygulanabilecek aspirin ile egzama tedavisi gibi alternatif yollardan yararlanmak için araştırma yaparlar. Evde egzama tedavisi yapılırken kullanılan yöntemler alerjik bir reaksiyon göstermemesi ve vücut sağlığınızı olumsuz olarak etkileyecek bir soruna yol açmamasına özen gösteriniz. Uzun seneler kullanılan aspirin ilacı, her hangi bir zararı olmayan bir tedavi yöntemi. Fakat yine de uygulamanın ardından hastalık belirtilerinin artmadığından emin olmanız gerekmektedir. Egzaman tedavisi için aspirin kullanılmasının ardından her hangi bir yan etki problemi yaşarsanız doktorunuza başvurmalısınız.

Egzama rahatsızlığının etkilerini azaltmak için aspirinden yararlanabilirsiniz. Egzama hastalığının çoğu türünde iltihaplanma şeklinde belirtiler görülmektedir. Aspirin içerisinde söğüt bulunduğundan dolayı aspirin hem ağrı kesici hem de iltihap sökücü özelliği vardır. Hatta aspirin kullanılarak saç bakımı da yapılabilmektedir. Eğer egzama rahatsızlığınız saç diplerinizde meydana geldi ise aspirin kullandığınız zaman egzamanın etkilerinin azaldığını ve kafa derinizin rahatladığını fark edeceksiniz.

Aspirin içerisinde bulundurduğu maddeler sayesinde akne oluşumunu önleyici etkisi bulunmaktadır. Aynı zamanda saçlar da meydana gelen kepeklenme sorununa da iyi gelmektedir. Yani kısaca anlatmak istersek aspirin ile egzama tedavisinin yanı sıra aspirin iltihap sorununa, kepeklenmeye, saç bakımına ve temizliğine iyi gelmekte. Düzenli bir şekilde aspirin kullanırsanız egzama rahatsızlığınızın rahatladığını göreceksiniz. Cildinizin egzamadan rahatlaması için bundan daha iyi sağlık önerisi olamaz.

Sponsorlu Reklam

Egzama için aspirin kullananlar

  1. Kullanıcı; ellerimde egzama meydana geliyordu ne yapsam hiç bir şekilde geçmiyordu. Sürekli olarak doktora gitmek artık beni bıktırdı. Bende artık doğal çözümler aramaya başladım. Evde kendim çözüm arama yollarına başvurdum. Aspirinle yapılan bir tedavi gördüm. Aspirin suyun içinde eritip ellerime sürdüm ve beklettim ama bunu düzenli bir şekilde yapmaya başladım. Bir süre sonra ellerimde düzelme meydana geldi ve bende devamlı yaptım ve ellerim rahatladı.
  2. Kullanıcı; saçlarım sürekli kaşınıyor ve saç diplerim kızarıyordu. Ne olduğunu bir türlü anlamadım artık dayanamayarak bir cilt doktoruna başvurdum. Bana bazı ilaçlar verdi fakat hiç bir faydasını görmedim. Arkadaşımla sohbet ederken laf açıldı ve böyle bir rahatsızlığım olduğu söyleyince bana aspirinin iyi geldiğini söyledi ve bende eve gidince hemen uyguladım aspirini suda eritip saç diplerime sürdüm kuruyana kadar beklettim ve yıkadım. Bir süre kullandıktan sonra sorunlarım azalmaya başladı ve bende düzenli bir şekilde yapmaya devam ettim ve ediyorum hala.
  3. Kullanıcı; vücudumun çeşidi yerlerinde egzama sorunu yaşıyordum. İnternet gezinirken bir yerde aspirinle tedavi edildiğini okudum ve tedavi yöntemleri yazıyordu. Bende hem bir eczaneye giderek bir paket aspirin ve vazelin aldım. Daha sonra aspirini un haline getirip bir miktar vazelin ile karıştırdım ve egzamalı bölgelerime güzelce sürdüm. Bunu düzenli olarak kullanmaya başladım ve rahatsızlıklarım gözle görülecek derecede azalmaya başladı.

Egzama tedavisi için aspirin nasıl kullanılır?

Aspirin ile egzama rahatsızlığınızı tedavi edebilirsiniz. Egzamanın bütün türlerinde genel olarak iltihap meydana gelmektedir. Aspirinin içerisinde bulunan söğüt ağacı özü bir ağrı kesici ve anti-enflamatuar olarak etki etmektedir. Aspirin ile yapılan egzama tedavileri hem ciltteki egzama hem de saç derisindeki egzama için kullanılabiliyor. Aspirinle yapılan tedavi yöntemi saç köklerindeki egzamadan oluşan kırmızılığı, kaşıntıları ve ağrıları rahatlatarak bir nebze olsun kullanan insanların biraz rahatlamasına yardımcı olur.

Ayrıca aspirin ile yapılan egzama tedavileri ciltte ve saç diplerinde meydana gelen sivilceleri de yok etmektedir. Hatta saçlardaki kepeği de gidermeye yardımcı olur.

Aspirin ile egzama tedavisi yapmaya başlamak için ihtiyacınız olan malzemeler yaklaşık olarak 10 adet aspirin ve bir çay bardağı ılık su. Aspirin ile egzama tedavisi yapmak için;

  • Aspirin ile tedavi yapmak için ilk adım olarak çay bardağındaki suyun içerisine aspirinleri atarak çözdürmeniz gerekiyor.
  • Daha sonra temiz bir bez ya da pamuk ile bu hazırladığınız bu aspirinle karışımı alınız,
  • Ardından egzama rahatsızlığı olduğu kısımlara nazik bir şekilde aspirinli karışımı yediriniz.
  • En son olarak cilde uyguladığınız aspirinin kurumasını bekleyiniz.

Başka bir tedavi yöntemi ise alternatif olarak bir vazelin ve yeni bir kutu aspirinle de egzamalarınıza tedavi yöntemi uygulanır. Bu yöntem için ise aspirin ile vazelin maskesi şu şekilde yapılır;

  • Aspirinleri ezip un ufak hale getiriniz
  • Bir miktar vazelin içerisine un haline getirdiğiniz aspirinleri ekleyin ve güzelce karıştırın
  • Daha sonra hazırladığınız karışımı egzama rahatsızlığı yaşadığınız yere güzelde sürün

Egzamaya kesin çözüm mü?

Egzama tedavi yöntemlerinden birisi olan aspirinle egzama tedavisi, uzman kişiler tarafınca da zaman zaman önerilen bir tedavi yöntemidir. Fakat her zaman kesin bir sonuç vermesi ya da her zaman egzama türüne etki etmesi beklenmektedir. Yine de bu yöntem zahmetsiz ve zararsız bir yöntem olduğu için egzama rahatsızlığından müzdarip olan insanlar tarafından yaygın bir şekilde denmektedir.

Sponsorlu Reklam

Aspirin tedavisi, egzama rahatsızlığı belirtilerinin büyük bir ölçüde kontrol altına almasını sağlamaktadır. Aspirinin iltihap gideren etkisi sayesinde egzama şikayetlerinizin olduğu bölgelerde rahatlamanızı sağlar. Egzama şikayetlerinizi azaltmak ve evde uygulayacağınız basit bir yöntem ile egzama rahatsızlığınızın şiddetli belirtilerinden kurtulmak için ihtiyacınız olan tek şey bir kutu aspirin almak olacak.

Aspirin her ne kadar etkilerinin önemli derecede azalmasına ya da tamamen ortadan yok olmasına da etki etmese egzama rahatsızlığın semptomlarının azaltılmasıyla ve ilerleyişinin engellenmesi açısından başarılı ilaçlar içerisinde yer almaktadır. Genel olarak ise önemli bir yan etkisi olmayan ve günlük olarak da yaşantımızda kullanılan aspirin aşırı kullanımlardan kaçınılarak kullanılması gerekmektedir. Çünkü her ilacın fazlası zararlı ve yan etkisini ortaya çıkartabilir.

Kısaca anlatmak istersek aspirin egzama tedavisi rahatsızlığın etkilerini azaltmaktadır. Ayrıca şunu da belirtelim kimyasal ya da bitkisel ilaçların da hiç birisi egzama tedavilerinde kullanıldığı zaman hastalığın tamamen ortadan kalkmasına neden olmaz. Egzama hastalığının strese ve alerji olarak ağırlıklı ortaya çıkması sonucu bir rahatsızlık olması sebebiyle mümkün olması da sakince huzurlu olabileceğiniz yerlerde, ortamlarda yaşamayı da tercih etmeniz gerekmektedir. Egzamalarınızdan ne kadar çabuk kurtulmak istiyorsanız stresli yaşamınızdan uzak durmanız gerekmektedir. Ne yaparsanız yapın egzamadan tamamen kurtulamazsınız. Yalnızca stressiz ortada olduğunuz sürece tamamen yok olur.

Sponsorlu Reklam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat