Sponsorlu Reklam

Emedur İlaç Ne İşe Yarar?

Sponsorlu Reklam

Emedur ilaç tablet formunda hamilelere veya kusma şikayeti olanlara reçete edilir. İlacın ampul ve diğer formları olsa da en çok kullanılan, araba tutmasında özellikle çok tercih edilen, yolculuktan etkilenen her insanın çantasında bulunması gereken ilaçlardan biridir. Doktorunuzun önerisi ile kullanabileceğiniz bu ilaç ile bulantı ve kusma refleksiniz azalıyor. Beyine giden bulantı sinyallerinin önü kesilerek kusma engelleniyor. Hamilelerin ilk aylarından çok sık yaşadıkları bulantı ve kusmayı da gideren bu ilaç Antiemetik ilaçlar grubuna dahildir. Bir çok muadil olsa da bu grupta akla ilk gelen emedur tablettir. Emedur 200 mg tablet hakkında bilmek istediğiniz her şeyi aşağıda ayrıntılı olarak açıkladık.

Emedur Nedir?
Emedur Nedir?

Emedur Nedir?

Emedur ilaç beyne giden kusmaya ve bulantıya sebep olan sinyallerin önünü keserek kusmayı engelleyen bir ilaçtır. Mide bulantısı ve kusma şikayeti olan hastalara doktorlar tarafından emedur ilaç sık sık reçete ediliyor. Bunun yanında mide bulantısı kusma şikayeti ile hastaneye giderseniz tablet formu haricindeki formları serum içerisinde veriliyor. Reçetesiz olarak eczanelerden temin edebileceğiniz bu ilacı kullanır kullanmaz etkisini görmeniz gerekir. Emedur ilacı doktor kontrolü olmadan kullanıyorsanız eğer ve herhangi bir etki göremediyseniz mutlaka doktorunuza danışın.

Sponsorlu Reklam

Emedur Ne İçin Kullanılır?

 • Emedur ilaç mide bulantısını kesmek, bulantı ve kusmanın önüne geçmek için kullanılır
 • Emedur ilaç hamilelik döneminde sık sık meydana gelen kusmanın engellenmesi için kullanılır
 • Emedur ilaç uzun yolculuklarda araba tutması gibi durumlarda bulantıyı engellemek için kullanılır
 • Deniz yolculuğu yaparken veya uçak ile yolculuk yaparken meydana gelen mide bulantısının engellenmesi için kullanılır
 • Soğuk algınlığında meydana gelen bulantıyı giderir
 • Mide rahatsızlığı olan hastalarda mide öz suyunun ağza gelmesi ile boğazda tahribatlar oluşur. Bunu engellemek için kusma önleyici ve bulantı önleyici emedur ilaç kullanılır.

Emedur İlacı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Emedur ilacı herhangi bir antiemetik ile birlikte kullanmayınız
 2. Aşırı ve şiddetli kusmalarda işe yaramayacağını bilerek doktor kontrolünde kullanın
 3. Emedur ilacı epilepsi hastalarında kullanmayınız
 4. Emedur ilacı glokomunuz var ise doktorunuza danışmadan kullanmayın
 5. İltihaplanma, ateşlenme gibi problemler var ise emedur kullanmadan önce doktorunuz ile görüşün
 6. Emedur ilacı mide bağırsaklarda büyük problemleriniz var ise mesela bağırsakta tıkanma söz konusu ise kullanmayınız
 7. Emedur ilacı sağlık durumu iyi olmayan yaşlı hastalarda doktor kontrolünde kullanınız.
 8. Alkol kullandıysanız emedur ilacı dikkatli kullanınız
Emedur Nasıl Kullanılır
Emedur Nasıl Kullanılır

Emedur Nasıl Kullanılır

Emedur ilacı günde 3 veya 4 kez aralıklar ile kullanabilirsiniz. İlacın etkisini direkt olarak gösterebilmesi için su ile alınması önerilir.

Emedur Yan Etkileri

Emedur ilacın da tıpkı diğer ilaçlar gibi yan etkileri mevcuttur. Hafif ve ağır yan etkileri bulunmakla birlikte emedur ilaca ve içerisindeki etken maddeye karşı allerjini olup olamadığını bilmeniz gerekiyor

Emedur ilaca karşı herhangi bir duyarlılığınız veya allerjiniz var ise ciddi yan etkiler ile karşılaşabilirsiniz. Emedur ilacı ilk kez kullanıyorsanız ve kullandıktan sonra nefes almada güçlük, göğüste baskı, dilde şişme veya yutkunamama gibi problemler ile karşılaşabilirsiniz. Böyle durumlarda ilacı kullanmayı bırakın ve en yakın sağlık kuruluşuna gidin.

Sponsorlu Reklam

Emedur ilacın yaygın yan etkileri:

 • Baş dönmesi
 • Kaşıntı
 • Uyuşukluk hissi
 • İshal
 • Kas krampları
 • Çökük ruh hali
 • Uyku hali
 • Kaşıntı
 • Kızarıklık
 • Ateş basması

Hamileler Emedur Kullanabilir Mi?

Hamile hastalardaki mide bulantısı ve kusmayı engellemek için emedur kullanılıyor. Doktor kontrolünde hamileler bu ilacı kullanabilir.

Emedur ilacı yaşlılar kullanabilir mi?

Emedur ilacı sistemik rahatsızlığı olan ileri yaşlı bireyler doktor kontrolünde kullanmalıdır.

Mide Bulantısına Hangi İlaç Gelir?

Mide bulantısına Emedur  tablet, Emedur fitil ve Emedur Ampül iyi gelir. Bunun yanında emedur ile aynı etken maddeye sahip antiemetik ilaçlar grubunda olan tüm ilaçlar bulantı ve kusmaya iyi gelir.

Emedur Günde Kaç Defa Alınmalı

Emedur ilacı günde 3 veya 4 kez kullanabilirsiniz. Gün içerisindeki hafif bulantılardan tek bir tablet ile yarım saat içinde kurtulmanız mümkün.

Emedur Fiyatı
Emedur Fiyatı

Emedur Fiyatı

Emedur tablet formunda eczanelerde satılıyor ve işlevine göre fiyatı oldukça uygun. Emedur Tablet 2020 Fiyatı 12 tl.

Sponsorlu Reklam

Emedur Ne İlacı?

Emedur mide bulantısı için kullanılan, kusma önleyici ilaçtır

Emedur Uyku Yapar Mı?

Emedur ilacın hafif yan etkilerinden biri de uyku yapmasıdır. Mide bulantısı nedeni ile yorgun düşen vücut emedur sayesinde bulantıdan kurtuluyor ve sürekli uyarılmayan mide rahatlıyor. Vücutta tam bir rahatlama hali oluyor ve emedur ilaç kullanan insanların bir kısmında uyku hali başlıyor.

Emedur Muadili

Emedur ampül

Sponsorlu Reklam

Emedur fitil

Medpamid tablet

Emedur Bulantı Hapı Kullananlar
Emedur Bulantı Hapı Kullananlar

Emedur Bulantı Hapı Kullananlar

Kullanıcı Diyor Ki: Emedur ilacı uzun yolculuklarda kullanıyorum. Arabaya binince direk mide bulantısı ve baş dönmesi oluyor. Sürekli yanımda poşet ile otobüse biniyorum ve çevremdeki insanlar da bana korkarak bakıyor. Her an kusma korkusu ile yaptığım yolculuklarda çok kez kustuğumu da bilirim. Üniversiteyi 12 saatlik bir şehirde okumaya başlayınca o kadar yolu gidemeyeceğimi düşünerek doktorum ile görüştüm. O gün emedur ilacı doktorum yazmıştı ve o günden beri çantamdan asla eksik etmiyorum.

Kullanıcı Diyor Ki: Emedur ve medpamid kardeş ilaçlardır. Biri olmazsa diğerini kullanırım yolculuklarda

Kullanıcı Diyor Ki: Hamilelik döneminde çok kullanıdığı ilaçtır kendisi. Doktorum yazdığı zaman çocuğa zararlı olur düşüncesi ile asla kullanmak istemedim ama sürekli kusmak ve sürekli bulantılar ile gebeliği devam ettirmek gerçekten çok zor geldi. Beslenme yetersizliği olduğu hem bende hemde çocuğumda. Emedur ilacı kullanmaya başladıktan sonra yarım saat bile geçmeden etkisini gördüm ve hamilelik boyunca sürekli kullandım. Benim gibi hamile iken ilaç içmeyi red eden annelere tavsiye ederim hiçbir zararı yok.

Kullanıcı Diyor Ki: Günde 3-4 defa kullandığım zamanlar da oldu ama çok fazla etkisini göremedim. Aşırı derecede ilerlemiş mide kapağı rahatsızlığım var. Hafif bulantılara iyi gelen bu ilaç benim hiç işime yaramadı çünkü ameliyat olmam gerekiyormuş.

Kullanıcı Diyor Ki: Büyükannem şehire gelirken köy otobüsleri ile ulaşımını sağlıyor ve köy yollarında içi dışına çıkıyor. Bu ilacı keşfettik ve çantasına koyduk. Artık otobüse binmeden bir tane atıyor çok rahat bir yolculuk yapıyor.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat