Sponsorlu Reklam

Emla Krem Kullanımı

Sponsorlu Reklam

Emla krem kullanımı hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilmeniz ve bu kremi en doğru şekilde uygulamanız için bu yazıyı oluşturduk. Alanında uzman doktorumuz tarafından emla kremin hakkında bilmek istediğiniz her soruya cevap alabileceksiniz. Emla kremi çevrenizden, bir arkadaşınızdan, güzellik merkezinizden veya kuaförünüzden duyduysanız ve detaylı bilgi almak istiyorsanız mutlaka dikkatle yazımızı inceleyin. Anestezik etkisi olan ve geçici olarak ilgili bölgeyi uyuşturan bu Emla Krem Ne İçin Kullanılır? Emla Krem Yüze Sürülür Mü? Emla Krem Kullananlar ve çok daha fazlası için;

Emla Krem Nedir

Emla Krem Nedir
Emla Krem Nedir

Emla krem içerisinde lidokaine ve prilokaine bulunan, deri üzerine uygulanan bir merhemdir. Deride geçici olarak his kaybı sağlayan, ağrı oluştuğunda bunu hissetmenizi engelleyen emla kremi genellikle kadınlar lazer epilasyon sırasında kullanıyor. Derinin üst kısmına sürülen emla krem derinin altındaki reseptörlere etki ederek ağrı ve duyu iletimini azaltıyor. Bu sayede ilgili bölgede geçici olarak uyuşukluk, hissizlik meydana geliyor.

Sponsorlu Reklam

Emla Krem Faydaları

Emla krem kullanıcıları kremi derideki herhangi bir işlem sırasında ağrı hissetmemek için kullanıyor. Çoğu kişi harici olarak kullanırken bazı deri hastalıklarında doktor tarafından da yazılarak kullanılması öneriliyor. Ağrılı deri lezyonu olan kişilerin cildi temizlemesi gerekir ve temizlik sırasında ciddi ağrılar hisseder. Bunun önüne geçebilmek için temizliğin daha özenli yapılabilmesi ve ağrı hissedilmemesi adına işlemden yarım saat önce emla krem kullanımı önerilir. Bunun yanında sünnet sırasında da ağrı hissedilmemesi için emla krem kullanılıyor. Emla kremi saç ekimi öncesinde ağrıyı azaltmak için kullananlar da var piercing taktırırken ağrı hissetmemek için kullananlar da.

Emla Krem Ne İçin Kullanılır?

Emla Krem Ne İçin Kullanılır?
Emla Krem Ne İçin Kullanılır?

Emla krem lazer epilasyon sırasında meydana gelen ağrının engellenmesi için kullanılır. Özellikle de özel bölgedeki işlemler sırasında duyduğunuz acıyı azaltmak için işlemden önce emla krem kullanılır.

  • Sünnet sırasından sünnet olacak kişinin ağrı hissetmemesi için emla krem kullanılır
  • Ağda işlemi öncesinde ağrının azaltılması için emla krem kullanılır. Özellikle ağdasını evde yapan kadınlar için emla krem hayat kurtarıcı olabilir
  • Kaş alımı sırasında veya yüzünüzdeki tüyleri aldırırken emla krem kullanabilirsiniz.
  • Aşırı hassas olan cildinizdeki ataklar sırasında emla krem kullanabilirsiniz.
  • Saç ekimi sırasında ağrıyı azaltmak veya ağrıyı yok etmek için kullanılır
  • Piercing yaptırırken veya kulak deldirirken ağrı hissetmemek adına emla krem kullanılabilir.

Emla Krem Yan Etkileri

Emla kreme diğer tüm ilaçlar ve kremler gibi allerji veya aşırı duyarlılık reaksiyonunuz olabilir. Emla kremin içerisindeki lidokaine karşı herhangi bir hassasiyetiniz var ise bu kreme de hassasiyetiniz olabilir. Allerji durumunda nefes alamda güçlük, göğüste daralma gibi çok ciddi semptomlar oluşabilir. Böyle bir durum çok nadir olsa da bu şekilde anormal bir durum hissederseniz en yakın acil sağlık kuruluşuna başvurun.

Sponsorlu Reklam

Emla kremin bilinen çok yan etkisi bulunmamaktadır. Nadir olarak ciltte kızarıklık, hassasiyet, döküntü yapabilir.

Emla Krem Ağda Öncesi Kullanımı

Emla kremi ağda öncesinde kullanacaksanız eğer;

Ağda yapacağınız alanı temizleyin. Kurulayın

Ağda yapmadan 15 dakika önce ince bir tabaka halinde emla kremi sürün

Emla kremi sürdükten sonra yıkamayın veya silmeyin

Sponsorlu Reklam

Uyuşukluğu hissettiğiniz an ağdayı yapabilirsiniz.

Emla Krem Lazer Öncesi kullanımı

Emla kremi lazer epilasyon tedavisi öncesi kullanırken;

Öncelikle ilgili alanın kuru ve temiz olmasına dikkat edin

Sponsorlu Reklam

Emla kremi lazer epilasyondan yarım saat kadar önce sürün

Etkisininin geçtiğini hissederseniz kremi tekrar sürmenizin hiçbir zararı yoktur

Emla kremi ince bir tabaka halinde sürün. Yıkamayın veya silmeyin.

Uyuşukluğu hissettiğiniz an işleme başlayabilirsiniz.

Emla Krem Yüze Sürülür Mü

Emla Krem Yüze Sürülür Mü
Emla Krem Yüze Sürülür Mü

Emla kremi yüzünüze ağda yaptırmadan önce yüzünüze uygulayabilirsiniz. Kaş veya bıyık alımı sırasında ilgili bölgelere sürebilirsiniz. Emla kremi yüzünüze sürerken lokal olarak uygulayın. Yüzünüzün tamamını emla krem ile kaplamayın.

Emla Krem Ne kadar Önce Sürülmeli

Emla kremin etkisi 15 ile 20 dakika sonra görülüyor. Siz de bu kremi yapacağınız ağrılı işlemden 15 ile 20 dakika öncesinde sürmelisiniz.

Emla Krem Nasıl Kullanılır?

Emla krem kullanımı diğer kremler gibidir. Lokal olarak deri üzerine uygulanır. Yıkanmaz veya silinmez. Temiz ve kuru cildinize emla kremi ince bir tabaka olacak şekilde uygulayın. Uyguladıktan sonra yıkamayın veya silmeyin. Kremi derinizin emmesini bekleyin. Kısa sürede uyuşukluğu hissedeceksiniz.

Emla Krem Etkisini Ne Kadar Sürede Gösterir

Emla krem etkisini doğru uyguladığınız taktirde 15 ile 20 dakika kadar kısa bir sürede gösterir. Her cüvut farklı olacağından kremin etki süresi de değişebilir.

Emla Krem Vajinaya Sürülür Mü?

Emla krem ağda öncesi, lazer epilasyon öncesi veya cinsel ilişki öncesi vajinaya sürülür. Ağrıyı azaltarak hissizlik sağlar.

Emla Krem Geciktirici

Emla kremi geciktirici olarak kullanabilirsiniz. Cinsel uyarılmayı geciktiren ve erken boşalmayı önleyen emla kremi ilişkiden 15 dakika önce kullanın.

Emla Krem Fiyatı

Emla krem 2020 fiyatı 186 tl dir.

 

İlginizi Çekebilir:https://drkadinca.com/saglik/antibiyotikli-krem-fucidin/

Emla Krem Kullanıcı Yorumları

emla krem geciktirici
emla krem geciktirici

Kullanıcı Diyor Ki: Emla kremi lazer epilasyon yaptırdığım yerde gördüm. İşlem sırasında çok acı çektiğimden lazer yaptırmaktan vaz geçiyordum. Güzellik merkezindeki uzmanım da bu kremden bahsetti ve hemen kullanmamı istedi. Kullandıktan yarım saat sonra işleme aldı. Özel bölgemde kullanmıştım ve çok işe yaradı. Yüzde yüz uyuşturmasa da kremi sürdükten sonra gelen serinli ve hissizlik sayesinde lazere devam etmeye tejrardan karar verdim.

Kullanıcı Diyor Ki: Saç ekimi öncesinden ağrı olmaması için kullandım. Ekim sırasında işlem çok uzun olduğundan kremin etkisi geçiyordu. O sıralar aşırı ağrı hissediyordum ve bu kremi bulanın atalarının ruhuna çok fatiha okudum diyebilirim. Saç ekiminde sık sık sürdük ve bu krem olmasaydı saç ekimini asla yaptıramazdım.

Kullanıcı Diyor Ki: Sünnet öncesinde uyuşturucu olarak kullanıldığını biliyordum. Piercing yaptırmadan önce kullanıp gerçekten işe yarayıp yaramadığını görmek istedim. Hiç ağrı hissetmedim ve burnum bayağı uyuşuk kaldı.

Kullanıcı Diyor Ki: Emla kremi uyuşturucu ve geciktirici olarak görmüştüm internette. Emla kremi kullandım ilişki sırasında ama aşırı hissizlik verdiği için bir daha kullanmadım.

Kullanıcı Diyor Ki: Emla kremi kaşlarımı ve bıyıklarımı alırken kullanıyorum. İnanır mısınız hiçbir şey hissetmiyorum. Her kullandığımda beni şaşırtan bu kremin biraz daha ucuz olması lazım. Çok az kullanılsa da bitiyor ve bir kez alışında asla ağrıya dayanamıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat