Sponsorlu Reklam

Eşarp Modelleri Ve Eşarp Bağlama Teknikleri

Sponsorlu Reklam

Eşarp modelleri sezonun trendleri ve eşarp bağlama teknikleri hakkında bilmek istediğiniz her şey işte bu sayfada. Tesettürlü kadınlarımız veya tesettüre yeni girmiş olan genç kızlarımız için birbirinden güzel, birbirinden kullanışlı eşarp modellerini sizler ile paylaşıyoruz. İpek eşarp nasıl bağlanır, twill eşarp nasıl bağlanır, Şifon eşarp nasıl bağlanır gibi bir çok soruya cevap bulacaksınız. Eşarp bağlamadan önce eşarp modelleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerektiğinden bu isimlere alışkın olmanız gerekiyor. Yaz aylarında çok kullanılan şifon eşarplar, kullanımı kolay olan ve oldukça şık duran ipek eşarplar, hem şık duran hem de yapıldığı andan itibaren sprey kullanılmış gibi asla bozulmayan twill eşarp gibi bir çok eşarp modelleri mevcut. Gelin Eşarp nasıl bağlanır? Hangi eşarpları tercih etmeliyim, en trend eşarp modelleri gibi sorularınıza cevap bulalım

Eşarp Modelleri 2020

1-İpek Twill Eşarp

Sponsorlu Reklam

İpek eşarplara nazaran daha dik duruş sağlayan, yeni tesettüre girmiş olan veya eşarp bağlama konusunda pek fazla bilgisi olmayan kadınlarımız için en uygun modellerden biridir. Oldukça çok kullanılan bu eşarp modeli çok şık ve gösterişli duruyor. Başın üst kısmına iğne kullanmadan veya sünger kullanmadan ön kısımları kolaylıkla şekillendirebilirsiniz bu eşarp modelinde.

2-İpek Eşarp

Tesettürlü kadınların yine en çok kullandıkları pahalı eşarplardan biridir. İpek twile nazaran daha pahalı olması onun bağlama kolaylığından değil tabii ki daha yumuşak olmasından. Başınızın üzerinde eşarp yokmuş gibi tril tril kullanabileceğiniz ipek eşarpların kumaş kalitesi çok iyi olduğundan baskılar da mükemmel duruyor. Her türlü özel anlarınızda kullanabileceğiniz, abiyelerin üzerine dahi kullanabileceğiniz ipek eşarpların yeni sezonlarını dikkatle takip edin. Yeni sezon takıntınız yok ise Armine, aker, vakko gibi eşarp markalarının daha indirimli olan eski sezon eşarplarından da kullanabilirsiniz. Her tesettürlü kadının dolabında olması gereken eşarp modellerinden olan ipek eşarpları mutlaka deneyin.

Sponsorlu Reklam

3-Polyester Eşarp

İpek eşarplara göre daha sert bir yapısı olan polyester eşarplar ucuz oldukları için çok tercih ediliyor. Kullanmasını bilen tesettürlü kadınlarımız bir tane ipek eşarp almak yerine on tane polyester eşarp alabiliyor. Kullanımı ve bağlaması kolay olsa da yaz aylarında yakan bir yapısı olduğu söyleniyor. Bahar aylarında ve kış aylarında kullanımını tavsiye ediyoruz. Bunun yanında bu eşarbı ilk kez kullancaklara bir tavsiyemiz var. Eşarp biraz ağır olduğu için boyunuzu rahatsız etmemesi adına çok sıkı bağlamayın.

4-Tafta Eşarp

Bağlaması kolay eşarplardan biri de tafta eşarptır. Çok fazla zahmet gerektirmeyen bu eşarbın kullanıcısı çok fazla. Eşarbın kumaşı gereği ipek gibi şık durmasa da günlük kullanım için oldukça ideal bir görüntüsü var. Dijital baskılı tafta eşarplar veya düz renk tafta eşarplar en çok kullanılan eşarp modellerinden biridir.

5-Pamuk Eşarp

Sponsorlu Reklam

Adı gibi pamuklu bir kumaştan yapılmış eşarp modellerindendir. Bu eşarp modeli de ne kadar kullanışlı olsa da günlük kullanım için uygundur. Özel bir davete giderken veya abiye elbiselerinizin üstüne kullanmayacağınız eşarp modellerinden biridir.

6-Krep Eşarp

Şal tarzı oldukça geniş ve uzun olan bu eşarplar yaz aylarında çok kullanılıyor. Başınızın üzerinde değilmiş gibi hissetmenizi sağlayacak olan krep eşarp genellikle düz renklerde karşımıza çıkar. Düz krem, düz toprak tonları, toz pembe gibi renkler bu sene krep eşarp modasında ilk sıralarda yer alıyor. Spor kıyafetler ile de şık kıyafetler ile de çok kullanışlı olan krep şal modellerinde bir tane aldıktan sonra gerisi gelecektir. Bu eşarbın tek dezavantajı aşırı ince olması ve krep eşarbı kullanırken birkaç kat şeklinde kullanılması gerekliliğidir.

Sponsorlu Reklam

7-Viskon Eşarp

Ağır bir kumaş yapısı vardır ve genellikle spor kıyafetler ile tercih edilir. Üniversiteye giden tesettürlü genç kızlarımızın yarısından fazlasının kullandığı viskon eşarp modellerini her yerden temin edebilirsiniz.

8-Şifon Eşarp Modelleri

İnce ve oldukça parlak bir yapısı vardır şifon eşarpların. Bu eşarp modeli de tiril tiril tam yaz için üretilmiş modelerdendir. Tek renk veya dijital baskılı desenleri ile piyasada bulunan şifon eşarpları her türlü ortamda, her türlü kıyafetler ile kullanabilirsiniz.

Çok kullanılan eşarp modellerini sizler için bir araya getirdik. İsterseniz piyasadaki eşarp devlerinden isterseniz de çarşıdaki eşarp satan teyzeden alın, eşarbı güzel bağlayamıyorsanız hiçbir önemi yoktur. Eşarp bağlamasını bilmeyenler veya tesettüre yeni girenler için adım adım eşarp bağlama teknikleri

Adım Adım Eşarp Bağlama Teknikleri

1.Adım: Eşarbınızın hoş görünmesi için ve kaymaması için bone takmanız lazım. Topuzlu boneler kullanabilirsiniz veya topuzlu saç tokları kullanıp boneyi o şekilde takabilirsiniz.

2.Adım: Eşarbı boynunuzun alt kısmından çok sıkı olmayacak şekilde iğne ile tutturun. İğnenin boynunuza gelmemesi için çengelli iğne veya mıknatıslı iğneler kullanabilirsiniz.

3.Adım: Eşarbınızın kaymaması için iki adet iğne ile yanlardan sabitleyin.

4. Adım: Eşarbın ön kısmında kalan uçlarını arkaya alarak bağlayın.

5. Adım: Salaş bir görüntü için eşarbın sıkı bir durumda olmasının önüne geçin. Eşarbınızı yanlardan gevşetin.

6.Adım: Her ortamda kullanabileceğiniz pratik eşarp modeliniz hazır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat