Sponsorlu Reklam

Expigment Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Sponsorlu Reklam

Expigment %4 30 mg Krem

Her yaştan her kadının baş düşmanı olan lekelerden ve bu lekelerden kurtulmanızı sağlayacak mükemmel bir ilaç tanıtımını yapacağız. Bazı lekeler yazın güneş ile birlikte oluşuyor, bazıları sivilce sonrası, bazısı yanık-yara sonrası oluşuyor. Oluşum çeşitlerine göre farklılık gösterseler de bunların tek bir ortak yönü var; kimse tarafından sevilmiyor. Bu lekelerden kurtulma zamanı geldi çattı. Expigment %4 30 gr merhemin mucizelerine birlikte bakalım.

Expigment Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Asıl adı EXPİGMENT %4 30 mg olan ilaç cilt üzerine sürülerek kullanılan tüp şeklinde olan bir ilaçtır. Dermatologlar tarafından sıkça önerilen bu ilaca ilgi bir hayli yoğundur. İçeriğinde renk açıcı olarak hidrokinon bulunur.1 gramında 40 mg kadar yüksek miktarda bulunan bu etken madde deri rengini açıcı ve ciltteki renk tonu eşitsizliğini giderici özellik gösterir. Expigment kreminin sürüldüğü bölgedeki melanin üretimini azaltarak tedavi eder. Hiperpigmentasyonun olduğu bölgedeki koyu alanların rengi açılır, pigmentlerin azalmasıyla birlikte ciltteki renk tonu eşitsizliği ortadan kalkar. Çoğu kadın problemi olan bu eşitsizliği fondöten veya kapatıcı bir madde ile kapatmaya çalışır.

Sponsorlu Reklam

Expigment Nasıl Kullanılır?

 • Kremi kullanmadan önce kullanma talimatını okuyunuz.
 • Bu kremin içerisinde yüksek oranda bulunan hidrokinona karşı allerjiniz varsa kullanmayınız. Allerjiniz olup olmadığını öğrenmek içik kremi yüzünüze sürmeden önce bileğinizin iç kısmına sürünüz. Bileğinizde kızarıklık, yangı, soyulma benzeri anormal bir tepki görürseniz kremi yüzünüze uygulamayın.
 • Gebelik durumunuz var ise, emzirme dönemindeyseniz hekiminize danışmadan kullanmayınız.
 • 15 yaşından küçük çocuklar da bu kremi kullanırken mutlaka doktor kontrolünde olmalı.
 • Kremi kullanırken alkol içerikli kozmetik ürünlerden ve ciltte tahrişe sebep olabilecek sabunlardan uzak durunuz.
 • Kremi kullandıktan sonra güneşe çıkmaktan kaçınınız, cildiniz bu süreçte güneş ışınlarına karşı çok hassas olabilir. Güneşe çıkmanız gerektiğinde expigment i sürmeden sadece güneş koruyucu krem kullanınız.
 • Cilt üzerinde açık bir yara veya tahriş var ise kullanmayınız, iyileşmesini bekleyiniz.

Expigment Yan Etkileri

 • Kremin sürüldüğü bölgede kızarıklık, yangı, soyulma olası yan etkilerindendir.
 • Kremi kullandıktan sonra boğazda dilde şişlik, nefes almada güçluk, karın ağrısı gibi yan etkiler görmeniz halinde kremi kullanmayı hemen bırakmalısınız.
 • Expigment kremi kullandıktan sonra güneşe çıkmanız durumunda yüzde kızarıklık meydana gelebilir böyle bir durumda ilacı kullanmaya bir süre ara vermeniz gerekir.
 • Kremi gözlerden uzak olacak şekilde sürmeniz gerekmektedir, gözlerde yanma ve kızarıklık yapabilir.

Expigment %4 30 mg Kullananlar

Expigment kremi ülkemizde çok yaygın olarak kullanılan leke kremlerinin başında gelir. Doğum sonrasında oluşan lekeler için çokça tercih edilen bu krem güneş lekeleri, yara izleri de olmak üzere her türlü leke ile savaşıyor. Kullanıcı yorumlarını aktardığımız bu köşeye geçmeden önce bilinmesi gereken bir şey var ki doktor kontrolünde ve bilinçli olarak kullanıldığı sürece hiç bir şekilde problem yaşamayacağınız ve belirtilen şekilde kullanıldığında kesinlikle sonuç alacağınız bir kremdir. Bünyeden bünyeye ve cilt tiplerine göre değişen sonuçlara rağmen expigment %4 kremi kullananlardan tam not aldı. İşte bir kaç tane expigment kullanıcı yorumları;

 1. Emine diyor ki: Çillerim için kullandım bir sonuca varamadım, kolumda demir para kadar büyük yanık izi vardı ütüyle yakmıştım, bir ay düzenli kullandım iz baya geçti.
 2. Melissa diyor ki : kremi 3 aydır kullanıyorum, yüzüm bembeyaz oldu. Çevremdeki insanlar da fark etti yüzümdeki değişim makyaj yaptığımı sanıyorlar .ben ise tüm fondötenlerimi ve kapatıcılarımı çöpe attım bu kremi kullandıktan sonra.
 3. Dilara diyor ki : Yüzümde kızarıklık yaptı normal mi?
 4. Ömer diyor ki : Bir arkadaşımın tavsiyesi ile doktorumdan istedim,2 haftadır kullanıyorum çok fark göremedim ama bakalım bir ay sonra etkisini görürsün demişlerdi, bir ay sonra tekrar yazarım.

Expigment Krem Fiyatları 2022

Expigment %4 30 mg krem fiyatı 16 TL dir.

Sponsorlu Reklam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat