Sponsorlu Reklam

Eyeliner Nasıl Çekilir? Eyeliner Nasıl Sürülür

Sponsorlu Reklam

Mükemmel bir makyaj yapmak için önceliğiniz gözleriniz olmalı. Mükemmel göz makyajı ile profesyonelliğinizi gözler önüne serebilir makyaj konusunda ne kadar usta olduğunuzu herkese kanıtlayabilirsiniz. Göz makyajı için de en asil görünümü elde etmek tabii ki eyeliner dan geçiyor. Çoğu kadın mükemmel bir eyeliner isterken maalesef ki panda gibi gözler ile kala kalıyor makyaj aynasının önünde. Pandaların ne kadar sevimli olduğunu tartışmaya bile gerek yok ama sizin ihtiyacınız olan çekiciliği maalesef yaratamıyor.

Eyeliner veya göz kaleminin nasıl kullanılacağını bilmek makyajın temel konularından biridir. Bu yüzden eyeliner kullanmayı bilmiyor ve makyaj yapmasını çok seviyorsanız eminiz ki eyeliner çekmeyi deneyerek öğreneceksiniz. Bunun yanında sadece eyeliner kullanarak günlük rutin makyaj alışkanlığınızı oluşturabilir, sadece ruj ve eyeliner ile dışarıya çıkabileceksiniz. Şimdi size adım adım mükemmel eyeliner nasıl çekilir öğreteceğiz. Öncelikle eyeliner çeşitleri hakkında bilgi verdiğimiz makalemizi aşağıya doğru dikkatlice inceleyerek siz de mükemmel eyeliner çekebilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

İlginizi Çekebilir: https://drkadinca.com/guzellik/12-adimda-makyaj-nasil-yapilir/

Eyeliner Çeşitleri ve Eyeliner Önerileri

1-Jel Eyeliner

Kedi gözü şeklinde eyeliner sürmek sizin için ne kadar uzak ve zor olsa da doğru eyeliner seçerek bu işi kolaylıkla yapabilirsiniz. Jel eyeliner diğer eyelinerlardan farklı olarak küçük bir kutunun içerisinde bulunur ve sürerken fırça tarzı bir aparat kullanımını gerektirir. Maybeline Eye Studio Jel Eyeliner yeni başlayan ve eyeliner sürmekte zorlanan kadınlar için tavsiye edeceğimiz eyelinerlar arasındadır.

Sponsorlu Reklam

Maybeline Eyeliner;

Kullanıcılar tarafından kalıcılığı çok beğenilen bu eyeliner çok sık kullanılmadığı taktirde bir kaç yıl kullanabileceğiniz eyelinerlardandır. Sürdükten sonra kurumasına izin verir göz kapağınızı kapatıp biraz beklerseniz asla göz kapağınıza bulaşmaz ve dağılmaz. Maybeline Eyeliner Fiyatı : 35 tl

2-Likit Eyeliner

Hassaslık konusunda başarılı iseniz ve ilk defa eyeliner çekmiyorsanız bu eyelinerı kullanabilir, istediğiniz incelikte çizgiler elde edebilirsiniz. Eyeliner çekmeye yeni başlamış olan kadınlar ve genç kızlar için doğru bir seçim değildir. Şişe benzeri bir kutuda sıvı halde bulunan ve şişenin kapağına bağlı ince bir aparata sahip olan eyeliner çeşitidir. Bu işte yeniyseniz ve illa ki likit eyeliner kullanacağım diyorsanız sizin için tavsiyemiz daha kalın uçlara sahip aparatı olan eyelinerlar tercih edebilirsiniz. Likit Eyelinerlar içerisinden en çok kullanılan, uygun fiyatlı ve sürümü kolay olan ise Beaulish Eyeliner. Sürümü kolay olan, akma yapmayan, ince uçlu bu profesyonel eyelinerdan çok memnun kalacaksınız. Fiyatı ile de gönüllerde taht kuran Beaulish Eyeliner Fiyatı: 18 tl

3-Kalem Eyeliner

Bu tür eyelinerlar makyaja yeni başlayanlar için önerilen, sürümü en kolay olan eyelinerdır. Keçe şeklinde uçları ve tam olarak kalem tarzıyla kullanımı çok kolay olan bu eyeliner çeşidinin bir kaç dezavantajı bulunuyor. Bunlardan biri çabuk bitmesi, diğeri ise çabuk dağılmasıdır. Eyeliner sürmeye yeni başlayanların kalem eyeliner kullanması ve el kabiliyeti geliştikten sonra likit veya jel eyelinera geçmelerini tavsiye ediyor makyözler. Kalem Eyelinerlar arasında en çok satın alınana ve en çok beğenilen ise Maybeline Hiper Precise Eyeliner. 0.4 mm ucuyla en ince çizgilerin bile çekilebildiği, kullanımı çok kolay olan bu ürünün sevenleri oldukça fazla. Maybeline Hiper Precise Eyeliner Fiyat: 27 tl

Eyeliner Önerileri: Benefit Eyeliner, Miniso Eyeliner, Loreal Eyeliner ve farklı bir tarzı ile gündeme bomba gibi düşen Flormar Roll’n go Eyeliner da tavsiye edebileeğimiz , sürümü kolay olan eyelinerlar arasında yer alıyor.

Eyeliner Çekimi

1. Adım: Göz Çevresi Hazırlığı

Sponsorlu Reklam

Eyeliner çekmeye başlarken oldukça dikkat etmemiz gereken adımlardan biri olan bu adımı maalesef çoğu zaman atlıyoruz veya gerek duymuyoruz. Aslında en önemlisi sürdüğünüz eyelinerın kalıcılığının bozulmaması ve eyelinera dikkat çektireyim derken gözlerinize bakan herkesin kaz ayaklarınıza dikkat etmemesi için göz çevrenizi nemlendirmenizdir. Kızarıklık veya kırışıklıkların oluşmaması için göz altlarınıza ve göz çevrenize güzel bir nemlendirici uygulamanız şart.

2. Adım: Düzgün Bir Taban

Sponsorlu Reklam

Göz çevrenizdeki renk eşitsizliğini kapatmak, uyguladığınız makyaj ürürnün rengini tam olarak yansıtmak için eyeliner kullanmadan önce gözlerinizin altına ve göz kapaklarınıza primer uygulayın. Primer yerine pudra da uygulayabilir, pürüssüz bir cilt elde edebilirsiniz göz çevrenizde. Kusursuz bir makyaj ve kusursuz bir kalıcılık için uyguladığınız bu ürünlere ek olarak kapatıcı da kullanabilirsiniz.

3. Adım: Ana Çizgiyi Oluşturmak

Bu adımda mükemmel eyelinerınızın iskeletini oluşturacaksınız. Her ne şekilde eyeliner kullanıyorsanız kullanın yapacağınız göz kapağınızda kirpiklerinizin üst kısmına temel çizgiyi çekmek olacaktır. Kalın bir eyeliner istiyorsanız bile bu ana iskeleti ince çekmenizi öneriyoruz. Yeni başlayanların küçük küçük vuruşlar ile, eyeliner çekmekte profesyonel olanların ise ellerini kaldırmadan tek bir hareketle oluşturabilecekleri bu çizgiyi bir sonraki aşamada şekillendirerek son halini vermiş olacaksınız. Çizgileri çekerken mümkün olduğunca simetrik olmanız gerektiğini unutmayın. Aynı kalınlıkta ve aynı boyda çizgiler ile en estetik görünümü oluşturabilirsiniz.

4. Adım: Kuyruğu Şekillendirme

Eyelinerın olmazsa olmazı tabii ki kuyruğudur. Kimine göre çok uzun olması gerek kuyruğu günlük hayatta kullanırken çok uzatmamanızı tavsiye ediyoruz. Dumanlı göz makyajı kullanıyorsanız eyelinerın uç kısmını yukarı doğru uzatın. Sade bir göz makyajı için ise eyelinerın uç kısmına yan dönmüş V harfi çizebilirsiniz. Alt kirpik çizgisi hizasında kuyruğu eğimlendirmeye başlayın ve V harfini çizin. Mükemmel bir çizimden sonra içini doldurarak son halini elde edebilirsiniz. Çizgide içinize sinmeyen bir durum olursa içerisini doldurmadan çizgiyi silmeniz ve yeni bir çizgi oluşturmanız sizin için daha kolay olacaktır.

Mükemmel bir eyeliner sürdükten sonra alt kirpik diplerinizi de eyeliner ile belirginleştirin. Maskara da kullandıktan sonra mükemmel göz makyajınız hazır.

Mükemmel Eyeliner İçin İpuçları

1-Eyeliner çekerken bu işlem uzun sürecek ise dirseğinizi dinlendirmek için bir yeriniz olduğuna emin olun. Dirseğinizi sabitlemeniz durumunda elleriniz titremeyecek ve ince uçlu dahi olsa tek hareket ile eyelinerı çekebileceksiniz.

2-Eyeliner çekerken kozmetikçilerde satılan el aynalarından kullanabilirsiniz. Bu aynaların bir tarafı büyüteçli olduğu için çektiğiniz eyelinerı daha rahat bir şekilde görebilirsiniz.

3-Eyeliner çekerken gözlerinizi ve göz kapaklarınızı gerdirmeyin. Bu şekilde yukarıya bakan bir kuyruk oluşturduğunuzu düşünürsünüz ama gerdirmeyi bıraktığınızda aşağıya eğimli bir eyeliner sürdüğünüzü görürsünüz.

4-Bu işte yeniyseniz tek bir hareketle değil de küçük vuruşlar ile eyeliner çekmeye çalışın.

5-Kuyruk kısmını şekillendirmekte zorlanıyorsanız eğer kredi kartınızı gözünüzün kenarına tutabilir bu şekilde taşmaları engelleyebilirsiniz. Bu iş için tel tokalardan da yardım alabilirsiniz.

6-Eyelinerı çektikten hemen sonra gözünüzü açmayın. Özellikle düşük göz kapağı olan kadınlarda eyelenır kurumadığı için bozulmalar ve şekil değişiklikleri meydana gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat