Sponsorlu Reklam

Fastjel Krem Ne İşe Yarar? Fastjel Muadilleri 2020

Sponsorlu Reklam

Fastjel krem doktorlar tarafından çok reçete edilen, eczacılar tarafından çok fazla önerilen kas ve kemiklerinizde meydana gelen incinme. Burkulma. İltihaplanma gibi problemlerin giderilmesinde ve ağrının kesilmesinde kullanılır. Halı sahaya giderken yanınıza mutlaka almanız gereken ilaçlardan biridir. Herhangi bir burkulma durumunda meydana gelebilecek olan olumsuzlukların giderilmesinde ve ağrının kesilmesinde kullanılır. Kadınların da topuklu ayakkabı kullanımı sırasında meydana gelebilecek kazalardan sonra ihtiyacı olabilir. Yani sizin anlayacağınız kadın, erkek, genç, yaşlı kim olursa olsun herkesin ihtiyacı olan ecza dolabında mutlaka bulunması gereken kremlerden biridir. Başınıza gelen veya gelebilecek olan herhangi bir kaza sonucunda ufak ezilme veya burkulmalarda kullanacağınız fastjel krem hakkında bilmek istediğiniz her şey bu yazıda. Kremi kullanmadan önce bu yazıyı dikkatle okuyun. Fastjel nasıl kullanılır? Fastjel krem ne kadar? Fastjel yan etkileri, Fastjel Ne İşe yarar gibi bir çok soruya cevap bulacağınız bu yazıyı dikkatle inceleyin.

İlginizi Çekebilir: https://drkadinca.com/saglik/voltaren-krem-fiyati-volteren-nedir/

Sponsorlu Reklam

Fastjel Nedir?

Non steroid antienflamatuvar ilaçlar grubunda bulunan ağrı kesici ve iltihap önleyici ilaçtır. Krem jel şeklinde tüplerde satılır ve topukla olarak bölgeye uygulanır. 50 gr tüplerde piyasaya sürülmüş olan fastjel kremin etken maddesi ketoprofendir.

Fastjel Etken Maddesi Nedir?

Fastjelin her 1 grama karşılık gelen etken maddesi Ketoprofendir.

Fastjel Ne İçin Kullanılır?

-Burkulma, incinme ezilme gibi kazalarda ağrının giderilmesi ve inflamasyonun oluşmaması için kullanılır

Sponsorlu Reklam

-Spor yaralanmalarında kullanılır

-Bel ağrılarında kullanılır

-Kas ve iskelet sisteminden kaynaklı ağrıların giderilmesi ve şişliğin azaltılması için kullanılır.

-Varis tedavisinden sonra damar iltihaplarının giderilmesi için kullanılır

-Kol kaslarının, bacak kaslarının çok yorulması ve kasılması ile ortaya çıkan ağrıların giderilmesinde, kasların geriliminin azaltılmasında kullanılır.

Sponsorlu Reklam

 

Fastjel Fiyatı 2020

Kas ve iskelet sistemindeki ağrı, ödem gibi problemlerin giderilmesi için kullanılan, non steroid antienflamatuvar ilaçlar grubundan olan Fastjel 2020 Fiyatı 19 tl.

Fastjel Nasıl Kullanılır?

Fastjeli doktorunuzun veya eczacınızın önerdiği dozlarda kullanın

Sponsorlu Reklam

Fastjeli uygulayacağınız bölgeyi iyici temizleyin ve kremin emilebilmesi için kurutun. Günde birkaç defa ince bir tabaka halinde ilgili bölgeye sürün, üzerini kapatmayın. İlacı sürdükten sonra bir süre o bölgeyi yıkamayın. İlgili bölgede açık yaralar var ise bu kremi kullanmaktan kaçının. Açık yaralar enfeksiyonun diğer alanlara da yayılmasına neden olabilir.

Fastjeli Çocuklar Kullanabilir Mi?

Bu kremin çocuklarda kullanımı doğru görülmemiştir ve doktorunuz aksini söylemediği sürece çocuklarda kullanmayınız.

Fastjel Hamilelikte Kullanılabilir Mi?

Fastjeli hamilelerin kullanmaması gerekiyor. Doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Fastjeli Emziren Anneler Kullanabilir Mi?

Fastjeli emzirme döneminde kullanmayınız. Doktorunuza danışarak bilgi alabilirsiniz.

Fastjeli Yaşlılar kullana bilir Mi?

Fastjeli yaşlıların kullanımında herhangi bir sakınca görülmemiştir.

Fastjeli Kullanmamanız Gereken Durumlar

-Fastjelin içeriğindeki etken maddelere veya içerisinde bulunan herhangi bir maddeye karşı allerjiniz var ise kullanmayın.

-İlgili bölgede egzema, akne gibi cilt problemleriniz var ise fastjeli kullanmayın

-Non steroid antienflamatuvar ilaçlara karşı geçmiş dönemlerde allerjiniz var ise kullanmayın.

-Cilt üzerine uygulayacağınız herhangi bir kerm, sprey veya şampuan bu ilaç ile etkileşime girebilir, ilacın etkinliğini azaltabilir. Fastjeli kullandıktan sonra ilgili bölgeye hiçbir şey sürmeyiniz.

Fastjeli Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

-Fasjel uygulanan bölgeye güneş ışığı veya herhangi bin Uv ışığın gelmemesini sağlayın. Tedavi edilen ilgili bölgeye ışığın gelmesi halinde fotozensitiyozis adı verilen bir reaksiyon çıkabilir. Bu reaksiyonun oluşmasını engellemek için ilgili bölgeyi tedavi bitiminden 2 hafta sonraya kadar güneş ışığı ile temas ettirmemeye çalışın.

-Fastjel kullanımından sonra cilt üzerinde herhangi bir reaksiyon meydana gelirse tedaviyi yarım bırakıp doktorunuza danışın.

-Fastjeli kullandıktan sonra hava almasını engelleyecek şekilde pansuman yapmayın.

-Şiddetli böbrek yetmezliğiniz var ise bu ilacı kullanmadan doktorunuza durumu bildirin

Fastjel Yan Etkileri

-Yaygın olarak ortaya çıkan yan etkilerin başında ciltte kızarıklık gelir. Ciltte meydana gelebilecek kızarıklık, egzema ve kaşıntı sık rastlanılan yan etkileri arasındadır. Bunların yanında seyrek görülen yan etkileri de mevcuttur. Astım, aşırı duyarlılk, nefes almada güçlük, ishal, dermatit, böbrek yetmezliği, anafilaktik reaksiyonlar da çok nadir görülen yan etkilerindendir. Böylesine ciddi yan etkiler ile karşılaşmanız durumunda ilaç kullanımını kesip hemen en yakın sağlık kuruluşunun acil bölümüne başvurun.

Fastjel Muadili

-Artrocol jel

-Vaniket Jel

-Profenid Jel

Fastjel Kullananlar

Kullanıcı Diyor Ki: Gece yatarken üstümü açık bıraktığımdan dolayı belimdeki kaslar dahil tüm kaslarımda ağrı ve gerilmeler vardı. Kas ağrılarından dolayı okula gidecek, adım atacak halim bile yoktu. Fastjeli kullandım ve kaslarımdaki ağrılar gitti, yumuşacık oldum.

Kullanıcı Diyor Ki: Topuklu ayakkabı sonrasındaki burkulmalarda çok işe yarıyor. Hem ağrıyı gideriyor hem de burkulan bölgenin şişmesini engelliyor.

Kullanıcı Diyor Ki: Kas ağrılarım için eczacının önerisi ile aldım ve çok memnun kaldım. Çok temizlik yaptığınızda, koltuk veya cam sildiğinizde bir gün sonra oluşan hamlamalar ve kas ağrıları için kullanılıyor ve çok işe yarıyor. Tek kötü yanı yapışkan bir his bırakıyor ve kasları yumuşattığı için çok uyku getiriyor.

Kullanıcı Diyor Ki: Ecza dolabımdan asla eksik etmediğim ilaçlar arasındadır kendisi. Kaslarınızı yoran ağır bir iş yapıyorsanız sonraki günlerde oluşacak ağrı ve kas kasılmasını gidermek için kullanabilirsiniz. Kullandıktan sonra elbiselerinize bulaşmamasına dikkat etmenizde fayda var, yapışkan lekesi rahatsız edici olabiliyor.

Fastjel isimli doktorlar tarafından çok reçete edilen, eczacılar tarafından çok önerilen ve kimileri tarafından çok sık kullanılan kas iskelet sistemi ağrı ve inflamasyonlarına iyi gelen ilacı tanıttık. Bu ilacı doktorunuzun önerdiği dozlarda ve doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmanız sizin yararınıza olacaktır. İlacı kullananların yorumlarına bakarak aklınızdaki soruları giderebilirsiniz. Harici olarak verilmiş bilgilerin bulunduğu bu yazımızı okuduktan sonra doktorunuza veya eczacınıza danışmadan ilacı kullanmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat