Sponsorlu Reklam

Fito Krem Neye İyi Gelir

Sponsorlu Reklam

Doktorlar tarafından çok tavsiye edilen, her evde bulunması gereken fito krem hakkında bilmek istediğiniz her şey bu yazımızda mevcut. Cildin onarılmasını sağlayan, çatlaklara iyi gelen, yüz dahil vücuttaki tüm bölgeye uygulanan fito krem adeta mucizeler yaratıyor. Reçeteli ve reçetesiz olarak eczaneden temin edeceğiniz bu kremi tabii ki doktor tavsiyesi ile kullanmanız en doğrusudur. Doktor tavsiyesi olmadan kullanmak isterseniz de mutlaka eczacınıza danışın ve kremin prospektüsünü okumadan kullanmayın. Fito krem prospektüs, fito krem ne işe yarar, fito krem fiyatı ve daha bir çok sorunuza cevap bulabileceğiniz yazımızı dikkatle inceleyin.

Fito Krem Nedir Ne İşe Yarar?

Ufak tüplerde eczaneden temin edebileceğiniz fito kremin içerisinde etken madde olarak 6 gram tiriticum vulgare bulunur. Bunun yanında etilen glikol monofetil eter de içeriyor. İçeriğindeki son derece önemli ve zengin ürünler sayesinde ciltteki hasarlı dokunun onarılmasını sağlar. Kimyasal veya kozmetik ürünlerin çok kullanılmasına bağlı olarak ciltte meydana gelen tahrişler ve doku bozulmaları bir çok problemin ilk ayağıdır. Tahriş olan ve koruyucu bariyeri hasar gören ciltte bakteriler ve mikroorganizmalar çok fazla bulunur. Zararlı bakteriler vücudunuzun hasarlı olan bölgesine girer ve bu bölgede enfeksiyona sebep olur. Bu nedenle fito krem gibi kremler enfeksiyonun önlenmesinde de görev yapar.

Sponsorlu Reklam

Fito Krem Faydaları

-Çeşitli kimyasal ürünlerin kullanımı sonrasında hasar gören cilt dokusunu onarır. Cildin tahriş olmasını engeller ve cilt bariyerinin sağlıklı kalmasını sağlar.

-Ciltteki çatlakların giderilmesini sağlar.

Sponsorlu Reklam

-Egzema ve sedef benzeri cilt hasarlarının ortadan kaldırılmasını sağlar

-Çeşitli nedenler ile bozulmuş olan dokuları onardığı için güneş yanıklarına da iyi gelir

-Cilt üzerindeki allerjik veya başka bir sebeple oluşan lekelerin ortadan kaldırılması için kullanılır

-Karın çatlaklarına, emzirmeye bağlı oluşan meme ucu çatlaklarına iyi gelir. Çatlaklar da bir doku bozulması olduğundan ve fito kremin ilk amacı doku bozukluklarını gidermek olduğundan dolayı bu krem çatlaklara da iyi gelir

-Ağda sonrası ciltte oluşan lekelenmeler için kullanılır

Sponsorlu Reklam

-Sünnet gibi ameliyatlardan sonra yara yerinin hızlıca iyileşmesini sağlar

-Her türlü doku bozulmasına sebep olacak yaralanmalarda kullanılır.

-Çok uzun süre yatmak zorunda olan hastalarda yatak yaralarının iyileşmesi için de fito krem öneriliyor.

Sponsorlu Reklam

Fito Kremi Kimler kullanabilir?

Fito kremi her kesimden genç veya yaşlı bireyler kullanabilir. Doktor gözetiminde olması çok önemlidir. Özellikle açık yaralar için kullanılacak ise bu krem kesinlikle doktorunuza danışmanız gerekir. Bunların yanında emziren anneler ve hamilelerinde doktor kontrolü dışında fito kremi kullanmalarını önermiyoruz. Emziren annelerin meme ucu çatlakları için kullandığı bu kremi emzirmeden önce değil emzirdikten sonra kullanmaları gerekir ve bebeğin bu krem ile hiçbir temasının olmaması gerekir. Bunların yanında kemoterapi hastaları veya yatalak hastalar da bu kremi yatak yaraları için kullanabilir ve faydasını görür.

Fito Krem Fiyat 2020

Eczanlerden 40 mg lık tüpler halinde alabileceğiniz fito kremin fiyatı 19 tl dir. Sorunlu bölgeye çok fazla uygulanmadığından ve çok uzun süreli kullanılmadığından dolayı alacağınız bir tüp fito krem size bir yıl yetebilir.

Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Fito kremi genel olarak cilt bariyerini onarmak için kullandığınız için bu amaç doğrultusunda nasıl kullanıldığını sizinle paylaşacağız. Hasarlı olan doku açık yara ise kullanırken çok dikkatli olmanız gerekiyor. Açık yarayı ve yara üzerindeki mikropları çevreye yaymamak için ekstra çaba göstermeniz lazım. Öncelikle uygulanacağı bölgenin temiz ve kuru olması gerekiyor. Açık bir yara var ise o bölgede üzerinin kanlı veya irinli olmamasına dikkat edin. Güzelce temizlediğiniz bölgeye temiz bir spatul yardımı ile fito kremi uygulayın ve daha iyi nüfuz etmesi için steril olan gazlı bir bez ile sarın. Fito krem sürdüğünüz ve dış dünya ile temasını kestiğiniz yaranıza bu işlemi günde iki defa yapabilirsiniz. Düzenli kullanım sonucunda yaranızın iyileştiğini göreceksiniz.

Fito kremi yüzünüze uygulamak istiyorsanız da yine cildinizin temiz ve kuru olmasına dikkat etmelisiniz. Temiz yüzünüze nohut büyüklüğünde fito kremi masaj yaparak uygulayın.

Fito Krem Yüze Sürülür Mü?

Fito krem vücudun her bölgesine uygulanabilir tabii ki yüze de uygulanabilir. Ciltteki hasarlı dokuyu onardığından dolayı güneş yanıklarını, ağda yanıklarını giderir. Cildinizdeki tahrişi ordan kaldırarak cilt bariyerinin oluşmasını sağlar. Ayrıca ciltteki ufak yaralanmalar ve tahrişler sonucunda bakterilere açık bir ortam oluşuyor. Yüzde meydana gelen bu durum gözeneklerin oluşmasına ve genişlemesine neden olur. Cilt gözeneklerinin oluşumunu azaltmak ve cilt bariyerinizi korumak için yüzünüze de fito krem sürebilirsiniz.

Fito Krem Sivilce

Fito krem kullanımı sonrasında çok yağlı ciltlerde sivilcelenme meydana gelebilir. Bunun tam tersi de olabilir. Sivilceli ciltlerde sivilcenin küçülmesini sağlayabilir. Dokusu bozulan sivilceli bölgenin onarılarak eskisi gibi pürüzsüz olmasını sağlayabilir.

Fito Krem Kullananlar

Doktorunuzun yazdığı veya eczacınızın önerdiği veya arkadaşlarınızdan duyduğunuz bu kremi kullananların yorumlarına bu yazıdan ulaşabilirsiniz. Hangi cilt problemleri için kullanıldığını, kimde işe yaradığını kimde işe yaramadığını ilk ağızdan duymak ve merak edilen her şeyin yanıtını bulmak için kullanıcı yorumlarını dikkatli okuyunuz.

Kullanıcı Diyor Ki: Fito kremi allerji olduğum için dermatoloji doktorum önerdi. İlk kullanımda cildimdeki kızarıklıklar gitti ve fito krem hala ecza dolabımda duruyor. Her evde bulunması gereken mucizevi krem.

Kullanıcı Diyor Ki: Güneş yanıklarım için kullanmıştım şimdi de hemoroid için kullanıyorum. Har derde deva bir krem.

Kullanıcı Diyor Ki: kedi tırmaladığı için yüzümde tırnak izleri vardı ve uzun süre geçmedi. Doktorum ciltteki yaraları kapattığını söyleyerek fito kremi önerdi. Uzun süre kullandım tamamen gitmese de çiziklerin çoğunun gitmesini sağladı.

Kullanıcı Diyor Ki: Doktorumun mantar için önerdiği fito kremi kullandıktan sonra cildimde kızarıklık meydana geldi ve ayaklarım hafif de olsa şişmeye başladı. Gece kremi sürüp yatmıştım ama o kadar kaşındı ki kalkıp kremi yıkamak zorunda kaldım. Bu kremi kullanacaklara tavsiyem kullanmadan öne iç bileğinize bir miktar sürün biraz bekleyin. Bu şekilde allerjiniz olup olmadığını görürsünüz.

Kullanıcı Diyor Ki: çocuğumu emzirirken dişlerinden dolayı çok problem yaşıyordum. Meme uçlarım adeta kopmaya geldi. Çok acı çekiyordum ve bir arkadaşım bu kremi kullandığını işe yaradığını söyledi. Emzirdikten sonra fito kremi sürüyorum ve bir dahaki emzirmeye kadar yıkamıyorum. Bu kremi kullandıktan sonra o kadar rahat ettim ki Allah bu kremi bulandan da bana önerenden de razı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat