Sponsorlu Reklam

Gelica Krem Nedir? Gelica Krem Ne İşe Yarar?

Sponsorlu Reklam

Gelica krem bölgesel uyuşturucu özelliğine sahip olan bir anestezi kremidir. Hafif ağrılı işlem yapılacak olan bölgelere tatbik edilerek acıyı ya da yapılan işlemden kaynaklı rahatsız edici hissi azaltmaya hatta neredeyse duymamaya yarayan bir kremdir.

Gelica Krem Nedir?

Gelica krem nedir sorusuna anestezi türünde imal edilen kremlerden bir tanesidir denilebilir. Gelica kremi,  uzman kişi işlem yapılacak bölgeye uygulandığında hasta ya da müşteri yapılacak olan işlemden duyulacak ayrı sızı rahatsızlık gibi hisleri duymaz. Bu yüzden bu krem uyuşturucu sınıfına giren bir kremdir. Tatbik edildiği yeri tamamen uyuşturarak o bölgede hırsızlığı beden olarak etkisini gösterir. Ufak demek bütün cerrahi operasyonda tercih edilebilen bir üründür. Gelica krem için  bölgesel anestezi özelliğine sahip bir üründür de demek mümkün.

Sponsorlu Reklam

Gelica Krem Ne İşe Yarar?

Gelica krem ne işe yarar biliyor musunuz? Bu krem tatbik edildiği bölgede hissizliğe sebep olur.  Gelica krem tatbik edildikten bir süre sonra sürülen bölgedeki sinirlere kadar bir uyuşturucu etkisi sağlayarak bir süre boyunca yapılacak hiçbir işlemin etkisini hissetmezsiniz. Bu yüzden Gelica krem bazı tıbbi müdahaleler için gerektiğinde uygulanan etkili bir anestezi kremidir.

İçerisindeki maddeler deride ve deri altında süreli olarak uyuşma sağlayarak yapılacak işlemden doğacak ağrıyı kişinin hissetmemesine neden olur. Estetik operasyonunda güzellik merkezinde yaptırılan bazı işlemlerden önce de kullanılan bu krem hastanın ya da hizmet alacak kişinin işlem sırasında daha rahat olmasını kendini tamamen doktora ya da uzman kişiye bırakmasını sağlar.

Gelica Krem Nasıl Kullanılır?

Gelica krem nasıl kullanılır sorusu uzmanının kendisine yapılacak işlem öncesi süreceğini bilen herkesin cevabını aradığı bir sorudur. Gelica krem temizlenmiş işleme hazırlanmış bölgeye gerektiği kadar tatbik edilerek ilacın etkisini göstermesi beklenir. Uygulayacak olan kişi mutlaka hiçbir malzemeyi getirmeyecek cinsten bir eldiven kullanmalı. Gelica krem temizlenmiş ve kurgulanmış işlem yapılacak bölgeye uygun miktarda ve dairesel hareketler ile yedirilmeli. Daha sonra işlem yapılacak bölgede kremin uyuşturucu etkisini göstermesi beklenir. Gelica krem tatbik edildiği bölgede gevşeme ve deri altındaki belli mesafeye kadar uyuşukluk hissine sebep olur, neyse ki bu his çok uzun süre duyulacak bir his değildir.

Sponsorlu Reklam

 Gelica Krem Ağda Öncesi Kullanımı

Gelica krem ağda öncesi kullanımı için uygun bir anestezi içerikli kremdir. Ağda öncesi de kullanılan uyuşturucu etkili gelica krem anestezik özellik taşımasının yanında uygulandığı bölgeyi soğutur, yanma ve ağrı hissini işlem sırasında yok eder. 

Ağda yapımına geçmeden önce bu işlemi yaptığınız bütün bölgelere sürerek gerektiği kadar bir süre bekleyerek ağda işlemine geçilebilir. Bacaklara az miktarda sürüp yirmi dakika kadar beklendiğinde uygulamaya geçilebilir. Genital bölgeye dikkatli bir şekilde hassas olan kısımlara başlayacak şekilde sürüp beş dakika beklendiğinden uygulamaya geçilebilir ve uygulamaya kasıktan başlanması önemlidir. Kremin koltuk altına tatbik edilmesinin ardından geçecek on beş dakikanın arkasından ağda işlemine geçmek mümkün.

Gelica Krem Lazer Öncesi Kullanımı

Gelica krem lazer öncesi kullanımı oldukça rahatlatıcıdır ve kesinlikle gereklidir. Birçok gelişmiş lazer epilasyon cihazları üretilip kullanılsa da henüz bu işlemin ağrılı olmasının önüne geçilecek teknolojik bir tasarım elde edilememiştir. Lazer epilasyon başlamadan önce uygulanacak anestezi etkili uyuşturucu kremler ile epilasyon seansınızı oldukça rahat geçirmeniz mümkün. Bu zamanın uygulamalarına bakıldığında bol miktarda soğutucu ve anestezi etkili maddeler kullanılarak yapılan lazer epilasyonlar buz lazer olarak biliniyor. Bu şekilde yapılan lazer epilasyon işlemi yapılan en konforlu ve rahat epilasyon şeklidir.

Gelica Krem Muadilleri

Gelica krem muadilleri bol bir krem türüdür çünkü kreme duyulan ihtiyaç fazladır. Harici kullanım için uygun olan Gelica krem deri ve deri altındaki dokuya etki ederek epilasyon, ağda, delme, dövme ve estetik uygulamalar için iğnesi uyuşturma etkisi yaratıyor. Muadili benzeri ve yerine kullanılabilecek olan alternatifi bol bir krem türü olan Gelica kremin türlerini bu kremi satan çoğu eczanede de bulmak mümkündür. Gelica krem uyuşturucu etkili bir krem türü olduğu için ufak tefek tüm sağlık uygulamalarında ihtiyaç duyulacak da bir üründür. Bu yüzden alternatifi de bol bir üründür.

Gelica Krem Fiyatı 2022 

Gelica krem fiyatı 2022 yılına ait olan en güncel fiyatı şuan için bakıldığında aynı etkiye sahip kremlerin birlikte verildiği listede satış fiyatını görmek mümkündür. Eczane satış fiyatlarının online ortamda paylaşılması ile hiç bir ilacın fiyatının farklı bir tutarla hastaya ya da alıcıya verilmemesi gibi güzel bir sonuç ortaya çıkardı. 2021 yılı ile arasında pek bir satış fiyatı farkı olmayan kreme sahip olmak imkansız değildir. Ağda, lazer epilasyon kulak, burun, dudak delme ve çoğu estetik operasyonlar için kullanılabilecek bu kreme kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

Gelica Krem Eczanede Satılır mı?

Gelica krem eczanede satılır mı sorusuna cevaben anestezik etkili kremlerin tamamının eczanelerde satıldığını söylemek mümkündür. Hatta bulunması mühim olan kremlerdendir. Örneğin dikiş atılacak, pansuman yapılacak veya iğne batırılacak bölgelerin sakinleştirilmesi için çok gereklidir. Tedavi ve müdahale sürecine katkı sağlayan özellikte olan bu krem tüm medikal ve eczanelerde, tıbbi malzeme depolarında bulunabilir.

Ayrıca Gelica kremin kendisini bulamazsanız bile bir benzerini ya da daha farklı aynı amaca hizmet eden muadillerini bulmanız mümkündür. Bu yüzden bulamaz mıyım, her eczane de olmaz mı diye düşünüp telaş yapmayın tüm medikal ve eczanelerde de tıbbi malzeme satan iş yerlerinde benzer bir ürünü ya da direkt kendisini bulmanız mümkündür.

 Gelica Krem Kullananlar

Gelica krem kullananlar bu kremin etkilerine dair değerlendirmelerini aktarırken çok olumlu yorumlarda bulunuyorlar. Gelica kremin muadilleri düşünülerek hakkaniyetli bir karşılaştırma yapılacak  olursa etki olmasına karşın uygun fiyatlı bir ürün olduğu söylenilebilir. Gelica kremi kullananlar diyorlar ki: ‘‘Etki süresi uzun his kaybı yüksek kazara elinizde kalırsa uygulama bölgesine müdahale edecek his belirtisi ve güç kremin etkisi süresince ellerinizde parmaklarınızda  bulunamayabilir. Bu yüzden uygularken dikkatli olunmalı.’’

Sponsorlu Reklam

‘‘Ağda için ve lazer epilasyon için bulunmaz nimet olan soğutucu etkili bu anestezi kremlerinin etkisi mucize gibi. Mükemmel birer tıbbi  buluş olan bütün anestezi etkili kremler tedavi süresine ve iyileşmeye destek birer ürün olduğu için kullananların da muhtemel ağrılarını dindirdiği için kullanılmasının faydalı bulunduğu bir üründür.’’

Gelica Krem Lokal Anestezi Kremi Etkili Mi?

Gelica krem lokal anestezi kremi etkili mi ya da  değil midir sizce? Kullananları etkili olduğunu evde yaptıkları küçük müdahaleler için bile çok büyük fayda gördüklerini söylüyorlar. En iyi lokal anestezi kremleri ile ismi anılan Gelica uyuşturucu kreminin etki süresi oldukça uzundur. Bu kremin etkili olup olmadığını anlamanın en İyi yolu gerekli bölgeye  tatbik edildiğinde yapılan işlemde his kaybı olup olmamasının takip edilmesi ve bu his kaybının süresinin ne kadar olduğunun takip edilmesi  ile mümkün olur ancak. Bu da kullanıcının kendisini dinleyerek sahip olacağı bilgilerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat