Sponsorlu Reklam

Kısa Saçlı Gelinler İçin Harika Gelin Saçı Modelleri

Sponsorlu Reklam

Her genç kadının hayalidir evlenmek. Bu yola baş koyar ve uzunca bir süre evlilik planları yapar. Sadece eş seçimi ile ilgili planlar yapılmaz aynı zamanda gelinlikten tutun düğün salonuna hatta gelin saçına kadar bütün planlar yapılır. Yine de tam o zaman geldiğinde bütün planlar alt üst olur ve sürenin azalmasına bağlı olarak da gelinimizde bir stress baş verir, böylece gelin saçınızı seçmeniz çok çok zorlaşabilir. Çoğu insanın hayatında bir defa yaşayacağı bu güzel ve özel günde gelin hanım da her şeyin mükemmelini isteyecektir. Saçlarım güzel olsun, mekan hoş olsun, makyajım özenli olsun, hiç bir aksilik çıkmasın vs. Düğün sırasında her şey mükemmel olur mu bilemeyiz ama bu yazımızda düğün saçınızın mükemmel olmasını amaçladık. Kısa saçlara sahipseniz sizin için model seçmek biraz daha zor olabilir. Zor olduğu kadar da düğüne gelen misafirleriniz tarafından alışılmışın dışında olarak tanımlanacaktır saç stiliniz. Sizin için çağdaş, modern, şık, sade ve daha bir çok sözle tanımlayabileceğiniz kısa gelin saçı modellerini göstereceğiz.

Sponsorlu Reklam

2019 Kısa Gelin Saçı Modelleri

Bu sezon düğünler için genellikle aşırılıktan uzak sade görünümlü gelin saçları tercih ediliyor. Kuaförlerinizin çok şekillendirmesine gerek kalmadan, daha az zahmetle daha doğal ve şık saçlar elde edebilirsiniz. Gevşek ve sarkık modeller de sıkı topuz ve saçlara oranla bir tık daha popüler.

Kısa saçlarınız var ise yaptıracağınız sade gelin saçının üzerine mutlaka aksesuar kullanmalısınız. Taç, bant, çiçekli saç tokaları gibi aksesuarlar saçlarınızın daha canlı ve hacimli görünmesini sağlayacaktır.

Kısa Saç Gelin Başı

Sponsorlu Reklam

1- Enseden Dağınık topuz

Ensenize kadar düşen dağınık topuzlarınız size rustik bir hava katacaktır. Bu sevimli saç modeli ile gelinliğinizdeki detayları ortaya çıkarabilir ve dikkatleri o yönde toplayabilirsiniz. Özellikle kır düğünü tarzında bir düğün yapıyorsanız bu doğal saç stilini kullanabilir, Doğal çiçekler ile saçlarınıza ayrı bir hava katabilirsiniz. Bu saçın tek bir dezavantajı var gevşek bukleler ile ortaya çıkarıldığından dolayı bozulma ihtimali olabilir bu yüzden kuaförünüzden çokça tel toka ve sprey kullanmasını isteyebilirsiniz.

2-İnci Saç Bandı

Düğüne abartı olmayan şık bir saç ile gitmek istiyorsanız bu kraliyet havası veren inci saç bandını kullanabilirsiniz. Kısa saçlarınızı inciler ile süsleyerek saçlarınızın cazibesini arttırabilir, Göz alıcı bir gelin olabilirsiniz. Saçlarınıza eklediğiniz inci bant ile düğünde kullanabileceğiniz inci küpe ve kolyeler ile mükemmel bir kombinasyon oluşturabilirsiniz. Şık ve modern bir görüntü için tek yapmanız gereken inci bir saç bandı bulmak.

3-Arkadan kıvrımlı Saç

Saçlarınızı parçalara ayırın ve başınızın arka kısmında iki farklı düğümde birleştirin. Klasik bir saç modelinden farklı olarak hem dağınık görüntüsü hemde arkadan 2 farklı düğümde birleşmesi ile modern bir görüntü elde etmenizi sağlıyor. Yüzünüzü güzelleştirmek için aksesuar olarak birkaç bukle saçınızı da yüzünüze doğru salın. Düğün sırasında görüşünüzü engellemeyecek şekilde bıraktığınız bu bukleler ile hem kulaklarınızı kapatabilir hemde yüzünüzün tamamen ortaya çıkmasını engellemiş olursunuz.

Sponsorlu Reklam

4-Havadar Kıvırcık Saç

Havadar ve kendiliğinden kabarık gibi görünen hacimli bir saç stilidir. Bu doğal ve şık görüntüyü elde etmek için yapmanız gereken şey çok basit. Saçlarınızı maşalayın. Maşalanan saçlarınızı sıkmadan serbestçe uçlarından tutup bir yere sabitleyin. Başınızın arkasında birleştirdiğiniz saç buklelerinizi arka yanda da birleştirebilirsiniz. Gelin olduğunuzu belli etmek ve gerekli olan ihtişamı yakalayabilmek için herhangi bir aksesuar kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

5-Vintage Bukleler

Çok kısa saçlara sahipseniz ve klasik bir görünüm yakalamak istiyorsanız bu saç modeli tam size göre. Düğün ve nikah sırasında kolayca yaptırabileceğiniz, feminen görüntünüzü arttıracak bu harika saç modelinin 80 li yılların Avrupasında meşhur olduğunu biliyor muydunuz. Kendinizi kraliyet ailesinden biriymiş gibi hissedebileceğiniz modeli yaptırıp düğününüzde adeta bir kraliçe olabilirsiniz.

6-Enseden Topuz

Maşalanmış saçların alelade tokalarla bir araya getirilerek yapıldığı bu modelde enseden topuz gelin saçı modelini görebilirsiniz. Süslemek için ihtiyacınız olan şeyler biraz çiçek belki biraz inci. Kolsuz, askılı veya straplez bir gelinlik ile saçlarınızın modelini tam olarak ortaya çıkarabilirsiniz. Yüzünüze bırakacağınız birkaç ince bukleler ile de görünümünüzü zenginleştirebilir, daha salaş bir görünüm elde edebilirsiniz.

7-Örgülü Gelin Saçı

Kısa olan saçlarınızı daha uzun göstermek için birkaç hile yapabilirsiniz. Bu hilerlerden en güzeli saçlarınıza örgü detayı eklemektir. Örgülerin verdiği hacimler ve derinlikler ile saçlarınız çok uzunmuş gibi görünebilir ve düğün sırasında kısa saçlı gelin olmaktan kurtulmuş olursunuz. Sadece düğünde değil herhangi bir akşam yemeğinde de yaptırabileceğiniz bu saçı süslemek için beyaz çiçekli pimli tokalar kullanabilirsiniz.

8-Geri Topuz

Kısa saçlarla topuz yapmanın ne kadar zor olduğunu herkes bilir. Bu şekilde topuz yaparak saçlarınızı kabartabilir ve gevşekçe toplayabilirsiniz. Saçlarınızı geriye doğru bukleler halinde kıvırıp tel toka ile resimdeki gibi yerine sıkıştırın. Buklelerin kavşaklarındaki boşluklara çiçekler yerleştirerek saçlarınızı süsleyebilir düğün için uygun bir hale getirebilirsiniz.

9-Helen Tarzı Saç Tasarımı

Fiyonklarla saçlar ile yay şeklinde bir görünüm oluşturabilirsiniz ve bu modern görüntüyü elde edebilirsiniz. Örgü gibi işlenmiş ama örgü olmayan bu dokuma saçlarınız ile en güzel gelin siz olabilirsiniz. Başınızın arka kısmında yay görüntüsü oluşturan bu model ile eski yunan tanrıçaları gibi görünebilirsiniz.

10-Alt kısmı Kesilmiş Saç Modeli

Bir gelin için bayağı cesur ve iddialı bir model. Resimdeki gibi bir gelin olmayı siz isteseniz de çevrenizdeki insanlar ve aileniz bu tarzdan pek hoşlanmayabilir. Kendi düğününüzde istediğiniz saçı yaptıramayacaksanız o düğünde bulunmanızın da bir anlamı kalmaz. Böyle bir modelden gerçekten hoşlanıyorsanız ve hayalini kurduğunuz gelin başı bu şekilde asi ve cesur ise hiç kimseyi dinlemeden kuaförünüzden bu modeli isteyebilirsiniz.

11-Kıvırcık Kısa Saç Modeli

Doğal olarak kıvırcık kızlar her zaman bir adım öndedir, düğünlerinde bile. Doğal kıvırcık saça sahip gelinlerin kolaylıkla yapabileceği bu modeli düz bir saça sahip olsanız bile yaptırabilirsiniz. Maşa veya bigudi ile ince bukleler yapabilirsiniz. Saçlarınızın düğünden ve koşuşturmacadan etkilenmemesini istiyorsanız bukleleri kalın yapmamanız gerekiyor. İnce sarılan bukleler daha geç düşer siz de halayın tadını çıkarabilirsiniz. Saç modelinizi biraz daha geliştirmek ve zenginleştirmek istiyorsanız görünümünüze taç veya çiçekli bantlar ekleyebilirsiniz.

12-Kısa Spiralli Dalgalar

Kısa saçların maşa kullanarak dışa doğru kıvrılmasıyla bu modeli oluşturabilirsiniz. Saçlarınızı geriye ve dışa doğru kıvırarak bir arada tutabilir, tel tokalar ile görünmeyecek şekilde sabitleyebilirsiniz. Düğünde kısa saçlı gelin olmak istemiyorsanız bu model ile saçlarınızın kısalığını saklayabilirsiniz. Bu arada düğüne çıkarken sprey sıkmayı kesinlikle unutmayın.

13-Salaş Topuz

Bu senenin gelin başı olarak en çok kullanılan modellerinden biridir salaş topuz. Geçmişin sıkıca toplanmış dümdüz saçlarına nazaran modern bir görüntüye sahip olan dağınık topuz ile düğününüzde unutulmaz olabilirsiniz. Tüm gün boyunca saçlarınızın sabit kalması için bolca sprey sıkın ve tel tokalarla iyice sabitleyin. Saçlarınızın arka kısmına ekleyeceğiniz ince zarif aksesuarlar ile saçlarınızı zenginleştirebilirsiniz.

14-Retro Bantlı Modeller

Kısa saçlar için kullanılan bantlar bu sene biraz daha aşağı inmiş durumda ve alnınızda yer tutmakta. Yüzünüzün daha da parlamasını istiyorsanız şık saç bantları ile zengin bir görünüm elde edebilirsiniz.

15-Kısa Yandan Örgü

Kısa örgülü model verilmiş bu saçlar ile prensesleri bile kıskandırabilirsiniz. Kısa saçlarınız olduğunu gizlemek istiyorsanız mükemmel bir seçim olabilir. Gevşek örgülerle saçlarınıza modern bir görünüm sağladığınız gibi bolca aksesuar koyacak alan elde etmiş oluyorsunuz.

16-Perçemli Modeller

Diğer gelinlerden farklı olmak istiyorsanız bu sade ve şık modeli tercih edebilirsiniz. İnci aksesuarlar ile de modernize edeceğiniz görüntüyü elde etmeniz çok çok kolay. Düğün telaşının içerisinde saç için çok zaman harcamak istemiyorsanız bu modeli tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat