Sponsorlu Reklam

Göz Altı Morluğundan Kurtulmak İsteyen Kadınlar Buraya!

Sponsorlu Reklam

Göz altlarında bulunan ve kadınların en büyük baş belası olan göz altı morlukları sağlıksız ve yaşlı görünmenize neden olabilir. Gözlerin alt kısımlarında renk eşitsizliği veya koyu mor bir renk ile kendini gösteren göz altı morlukları karanlık daireler şeklindedir ve oldukça can sıkıcı görünürler. Genellikle uyku eksikliğinden oluşan göz altı morlukları etken ortadan kalkınca ortadan kalkar gibi görünse de bazen bu göz altı morluklarından kurtulmak için sadece iyi uyumak yetmiyor. Göz altı morluklarından kurtulmak isteyenler ve bir türlü kurtulamayanlar için hazırladığımız yazıyı dikkatle inceleyin ve yapacağınız ekstra ufak uygulamalar sayesinde göz altı torbalarından nasıl kurtulduğunuzu görün.Göz Altı Morlukları Neden Olur? Göz Altı Morlukları geçer mi? göz altındaki koyu halkalar nasıl oluşur?Göz Altı Morluklarından Kurtulmak İçin Yapılması Gerekenler ve daha bir çok sorunun cevabı burada.

Göz Altı Morlukları Neden Olur?

Sponsorlu Reklam

Göz altı morluklarının başlıca sebeplerinden biri uyku eksikliğidir. Uyku eksikliği haricinde daha bir çok faktör göz altı morluklarına sebep olabilir. Genetik olarak da aileden geçen göz altındake renk eşitsizlikleri annenizde var ise sizde de olma ihtimali artıyor. Bunların yanında yaş ile beraber göz altı morlukları da artabilir, yaşlndıkça daha koyu ve daha büyük göz altı morlukları ile yaşayabilirsiniz. Yaşlanma ile beraber gelen doku incelmesi nedeniyle artan göz altı morluklar, yapı olarak ince ciltlere sahip olan insanlarda da çok fazla görülüyor ve yaş ayrımı yapmıyor.

Göz altı morluklarının nedenleri arasında hamilelik, kilo almak, demir eksikliği, yetersiz beslenme, kuru ve nemlendirilmemiş ciltler ve ciltlerin güneşe korumasız olarak maruz kalmış olmasıdır. Her zaman değil de belirli zamanlarda allerjik reaksiyon olarak koyu halkaları ve şişliği göz altınızda görüyorsanız doktorunuza danışmakta fayda var.

Göz Altı Morluklarından Kurtulmak İçin

Göz altı halkaları ve morklukları çok kötü görünse de moralinizi bozmayın çünkü bunlardan kurtulmak mümkün. Göz altınızdaki morluğun neden olduğunu iyi analiz ederseniz sonuca ulaşmanız o kadar kolay olacaktır. Çok denedim ve asla kurtulamıyorum diyorsanız da göz altı morluklarınızı hep yanınızda taşıyacak ve göz altı kapatıcınızı kullanarak geçici olarak da olsa onlardan kurtulacaksınız. İşte göz altı halkalarından ve morluklarında kurtulma reçetesi;

Sponsorlu Reklam
1-Yatarken Yastığınızı Yüksek Seçin

Koyu halkaları tamamen ortadan kaldırmasa da onları azaltmak için çok güzel ve kolay bir yöntem olarak biliniyor. Vücudunuzdaki sıvının göz altlarınıza gelerek orada şişlik oluşturmasını önlemek amacıyla tek yapmanız gereken şey iki yastık kullanmak veya daha büyük bir yastık tercih etmek olacaktır. Bu yöntemi uyguladıktan sonra kan damarlarının neden olduğu koyu göz altı halkalarından kurtulmanız mümkün olacak ve her sabah ışıl ışıl sağlıklı bir yüz ile uyanacaksınız.

2-Kapatıcı Kullanın

Göz altı morluklarınızı ortadan kaldıramıyorsanız, ne yaparsanız yapın göz altlarınız hala koyu görünüyorsa sizin tek seçeneğiniz kalmıştır o da gözaltı morluklarınızı kapatıcılar ile gizlemek. Doğru kapatıcıyı doğru bir şekilde uygulamanız halinde göz altlarınızdaki koyu halkalar kaybolacak ve oldukça fresh görünmenizi sağlayacaktır. Göz altına kapatıcı seçerken nemlendiricili olmasına ve cilt tonunuzdan bir ton daha açık renk olmasına dikkat edin. Göz altlarınızı kapatırken kremsi bir kapatıcı tercih edin ve kurumasını önlemek amacıyla öncesinden krem kullanın.Cildinizin daha genç ve sağlıklı görünmesi için tek yapacağınız şey makyaj çantanıza concellar (kapatıcı) eklemek olacaktır.

3-Göz Altı Maskeleri Kullanın

Koyu halkalardan ve göz altı morluklardan kurtulmak için öyle çok fazla paralar dökmenize gerek yok. Bazen sadece manavdan alacağınız tek bir ürünle bile düzenli kullanım sonucunda mükemmel sağlıklı göz altlarına sahip olabilirsiniz. Salatalık, badem yağı, sallama çay poşetleri, rendelenmiş patates bu iş için kullanabileceğiniz ve binlerce liralık kremler ile yarışabilecek mucizevi ürünlerdir.

Sponsorlu Reklam

Buzdolabında yarım saat beklettiğiniz salatalığı yatay bir şekilde dilimleyin ve gözlerinizin üzerine yerleştirin. On dakika kadar beklettiğiniz salatalıkları bekleme süresi dolunca çıkarın ve yüzünüzü herhangi bir şey ile yıkamayın. Salatalığın içerisindeki vitamin ve mineraller sayesinde göz altlarınız daha canlı ve daha fresh görünecektir. Bunun yanında ciltteki renk eşitsizlikleri için çok kullanılan rendelenmiş patatesi de ara ara göz altlarınızda kullanabilirsiniz. Patatesi rendeleyip posasını gözlerinizin altına yerleştirin ve on dakika bekleyin. Posaları yüzde durdurmak zor oluyorsa patatesi rendeleyin ve çıkan suyuna pamuk batırın. Patates suyu ile bulanmış makyaj temizleme pamuğunu gözleriniz üzerinde on dakika bekletin ve sonuç mükemmel. Bu göz altı maskelerini düzenli ve doğru kullanmanız durumunda göz altlarınızdaki koyu halkalardan kurtulabilirsiniz.

4-Göz Altı Kremi Kullanın

Sponsorlu Reklam

Göz altlarındaki koyu halkaları gidermek amacıyla piyasaya sunulmuş binlerce ürün var. Genellikle yatmadan önce veya sabah yüzünüzü yıkadıktan sonra uygulayabileceğiniz bu kremler arasından sizin cildiniz için en uygun olanını seçin. İçerisinde besleyici serumlar ve vitaminler barındıran bu cilt kremleri sayesinde göz altlarınız ferahlayacak, ihtiyacı olan ürünleri bu kremden alabilecektir. C vitamini içeren, retinol içeren ve cildi nemlendirecek kremler kullanmanız durumunda hem göz altlarındaki koyu halkalardan kurtulacaksınız hem de çok hızlı bir şekilde oluşan göz altı kırışıklıklarınızdan kurtularak daha genç görünebileceksiniz.

5-Medikal tedavi

Koyu halkalardan ve göz altı morluklarınızdan kurtulmak için doğal ve kozmetik her ürünü deneyip de başarılı olamadıysanız medikal tedavileri uygulatabilirsiniz. Uzman bir dermatolog eşliğinde hiyaluranik asit dolum işlemi yaptırabilirsiniz. Koyu halkalara neden olan melanin ve kan damarlarını gizlemek amacıyla kullanılan bu dolgu maddesi cildinizdeki renk eşitsizliğini giderir, daha genç görünmenizi sağlar.

Kan damarlarının neden olduğu koyu halkaları azaltmak amacıyla kullanılan bir tedavi daha vardır o da vasküler lazer tedavisi. Bu tedavi maliyetli ve zor bir tedavi olduğundan bu tedavi öncesinde her türlü yöntemi denemiş, dermatologlardan her türlü profesyonel yardımı almış, mor halkalarınızdan yine de kurtulamamış olmanız gerekiyor. Son aşama olarak kabul edilen lazer tedavisini yaptırmadan bolca araştırma yapmanız gerekecek.

Göz Altlarındaki Koyu Halkalardan Nasıl Kurtulurum?

-Göz altı morluklarına ve halkalarına neden olan asıl etkeni bulmanız ve ortadan kaldırmanız gerekir.

-Başınızı yatarken yüksekte tutmaya gayret edin, gerekirse iki adet yastık kullanın

-Koyu halkaların oluşmasını engelleyecek veya oluşan mevcut koyu halkaları ortadan kaldırabilecek göz altı kremleri kullanın

-Evde göz altı maskeleri deneyin. Salatalık ve patates göz altlarındaki hiperpigmentasyonun başlıca düşmanlarındandır. Haftada üç defa yapacağınız salatalık maskesi sayesinde göz altı morluklarından kurtulabilirsiniz.

-Her yolu denedikten sonra yine de kurtulamadıysanız medikal tedaviyi tercih edebilirsiniz.

Göz altı morlukları sadece kadınların değil erkeklerin de baş belası oluyor. Bunlardan kurtulmak ve daha canlı bir cilde sahip olmak isteyenler için yazımızdaki önerileri uygulayın ve her ne olursa olsun ekstrem uygulamalar için dermatoloji uzmanlarından yardım alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat