Sponsorlu Reklam

Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Doğal Göz Makyajı

Sponsorlu Reklam

Göz makyajı nasıl yapılır sorusunun cevabını bilmeyen yoktur ama kimse doğru göz makyajı yapamaz. Teorikte bildiğiniz kuralları pratiğe dökemiyorsanız sizler için muhteşem göz makyajı nasıl yapılır bu yazımızda anlatacağız. Gözlerinize yapacağınız makyajın bin bir çeşidi var. Doğal göz makyajı, buğulu göz makyajı, renkli göz makyajı, mavi göz makyajı ve daha neler neler. Gideceğiniz ortama göre değişen, ruh halinize göre değişen makyaj stilinde size en çok yakışan göz makyajını bilmeniz ve onu en doğru şekilde uygulamanız gerekir. Favori göz makyajınıza karar verebilmek, favori göz makyajının nasıl yapıldığını öğrenmek için yazımızı dikkatlice inceleyin.

1-Doğal Göz Makyajı

 

Sponsorlu Reklam

Kahverengi ve altın sarısı farın karışımının kullanıldığı bu güzel göz makyajı oldukça zarif. İstediğiniz ortamda kullanabileceğiniz bu göz makyajının inanılmaz doğal görüntüsü sayesinde günlük olarak da kullanabilirsiniz. Bunun yanında kutlama yemeklerinde, arkadaşınızın doğum gününe giderken de kullanılabilecek uygun bir göz makyajı olabilir.

Doğal Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Öncelikle göz kapağına göz makyajı astarı uygulamanız gerekiyor. İnce bir fırça yardımıyla kahverengi gölgeyi gözünüzün iç ve dış kısmına sürün. Göz kapağınızın orta kısmına altın sarısı rengini sürün ve karıştırma fırçası ile güzelce karıştırın. Göz kapağınız bittikten sonra gözünüzün alt kirpik hizasına ince bir fırça yardımı ile kahverengi bir geçiş yapın. Son olarak rimel kullanın ve bu inanılmaz doğal görünümlü muhteşem göz makyajınızı kullanmanın tadını çıkarın.

Sponsorlu Reklam

2-Buğulu Göz Makyajı

Gece yemekleri ve akşam partileri için harika olan buğulu göz makyajını çok seveceksiniz. Her kadının kullanacağı ve bilmesi gereken bu makyajı adım adım öğreteceğiz.

Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz kapağınıza astar uygulamak ile başlayın. Astar sayesinde göz makyajınızı istediğiniz gibi düzenleyebilir, karışmasını engeller ve kalıcılığını arttırırsınız. Üst göz kapağınızı ve alt kirpik hizasının biraz altını yumuşak bir kahverengi far ile kaplayın. Ardından siyah farı kullanın ve resimde görüldüğü gibi hizalayın. Dış köşeden başlayarak karıştırın ve buğulu görünümü elde edin. Göz makyajınızı tamamlamak için rimel kullanın. Bu muhteşem dumanlı göz makyajını akşam yemeklerinde, kutlamalarda ve düğünlerde kullanabilirsiniz. Makyajınızı geliştirmek için ekstra bir şeye gerek yok. Dudak parlatıcısı ve yüzünüz için de kapatıcı kullanabilirsiniz.

3-Kahverengi Göz Makyajı

 

Kahverengi gözlerin ihtişamlı olabilmesi için altın sarısı parlak farlar kullanabilirsiniz. Göz alıcı ve çarpıcı görünmek istiyorsanız bu göz makyajı tam size göre. Parlak ve fresh görünümlü altın sarısı göz makyajı kahverengi gözler için tavsiye edilen göz makyajlarının başında geliyor.

Sponsorlu Reklam

Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz kapağınıza astar sürmekle başlayın. Ardından kahverengi bir göz kalemi ile üst göz kapağınızın üst kısmına yarım daire çizin. Çizdiğiniz bu yarım dairenin dış kısmını doldurun. Sert bir fırça yardımı ile altın sarısı farı gözünüzün merkezine doğru sürün ve karıştırın. Son aşamada ise siyah eyeliner çekin ve kuyruğunu kendi istediğiniz gibi uzun veya kısa yapabilirsiniz. Rimel sürerek göz makyajınızı tamamlayın.

4-Dumanlı Göz Makyajı

Dumanlı göz makyajı her kadının kullandığı klasik bir o kadar da çekici göz makyajlarından biridir. Bu göz makyajı ile her türlü randevunuza, düğünlere, partilere gidebilir, mezuniyet gecenizde boy gösterebilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz kapağınıza astar sürmekle başlayın. Ardından siyah eyeliner ile üst kirpik çizginizden ve göz kapağınızın üst kısmı hizasından iki tane çizgi çizin ve birleştirin. İnce bir fırça kullanarak rengi dış köşelere doğru ve alt kirpik çizgisine doğru yayın. Alt kirpiklerin hizasından ince bir fırça ile renk geçişini sağlayın. Kaş kemiğini vurgulamak için açık renkli far ile kaşınızın altından geçiş sağlayın. Son olarak rimel kullanarak kirpiklerinizi kıvırın ve boyayın. İşte dumanlı göz makyajı bu kadar kolay.

5-Günlük Göz makyajı

Günlük hayatta kullanabileceğiniz sade ve doğal bir göz makyajı arıyorsanız ihtiyacınız olan birkaç fırça ve pembe göz farı. Arkadaşlarınız ile hafta sonu kahvaltıya giderken, ev gezmesine giderken kullanabileceğiniz, gündüz buluşmalarında kullanacağınız göz makyajı nasıl yapılır işte karşınızda.

Günlük Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Üst göz kapağınıza astar sürmek ile başlayın. Yumuşak şeftali rengi bir farı göz kapağınıza sürün. Alt kirpik hizanızı siyah veya kahverengi bir göz farı ile ince fırça kullanarak renklendirin. Üst göz kapağınızın dış köşe kısımlarına üçgen şeklinde siyah far uygulayın ve aşağıya doğru biraz karıştırın. İşte günlük göz makyajı yapmak bu kadar basit. Hem çok sade hemde çok hızlı olan bu göz makyajı ile tüm gün bakımlı gezebilirsiniz. Üzerine uygulayacağınız su geçirmez rimel ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

6-Renkli Göz Makyajı

Renkli gözler için kullanılabilecek bir çok göz makyajı var ama renkli gözleri ortaya çıkaran makyaj istiyorsanız işte bu göz makyajını tercih etmenizi öneriyoruz. Yeşil veya ela gözlerinizi öne çıkarmak için mavi renkte göz makyajı tercih edebilirsiniz. Bu makyajı mavi gözlü kadınlar da tercih edebilir.

Renkli Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Mavi bir eyeliner kullanarak üst kirpik hizanızdan bir çizgi çizin ve kanat oluşturun. Mavi eyeliner ile aynı zamanda alt kirpik diplerinizi de renklendirin. İnce ve köşeli bir fırça yardımı ile üst göz kapağınızın dış kısmından orta kısmına doğru mavi far sürün. Üst göz kapağınızın iç kısımlarına ise açık renkli far tercih edin. Üst göz kapağınızdaki geçişin keskin hatlarını yumuşatın ve iyi bir geçiş sağlayın. Son olarak da alt kirpiklerinizin iç kısımlarına beyaz göz kalemi sürün. Bir şekilde gözleriniz daha büyük ve dikkat çekici görünecektir.

7-Siyah Göz Makyajı

8-Esmerler İçin Göz Makyajı

9-Mavi Göz Makyajı

10-Yeşil Göz makyajı

11-Gözleri Büyültmek İçin Makyaj

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat