Sponsorlu Reklam

Hamazinc Krem Nedir Ne İşe Yarar?

Sponsorlu Reklam

Hamazinc Krem Cilt problemlerininin tedaviisnde kullanılan, bir çok insanın ecza dolabında yer alan yıllardır bilinen bir kremdir. Hamazinc Krem Dermatoloji uzmanları tarafından da çok sık yazılan bir krem olduğundan çoğu insanın adına aşina olacağı bu krem hakkında detaylı bilgi için yazının devamını dikkatlice inceleyin.

Hamazinc Krem Nedir?

Hamazinc Krem Nedir?

İçerisindeki Çinko oksit ve Hamamelis Virginiana ile birlikte ciltteki bir çok mantar enfeksiyonlarını tedavi eder. Mantar enfeksiyonları, enfeksiyona bağlı ciltteki bozuklukları tedavi ederek parlak ve sağlıklı bir cilt görünümü sağlar. Sadece mantar enfeksiyonu da değil, bakteriyel bir çok enfeksiyona karşı da mücadele eden hamazinc kremi sivilceler ve ciltteki kızarıklık için kullanan bir çok kullanıcı bulunuyor.

Sponsorlu Reklam

Hamazinc Krem Ne İşe Yarar?

Hamamelis Virginiana bitkisi yani diğer adı ile cadı fındığı olan bu etken madde kremin adeta ne işe yaradığını ve özünü belirliyor. Hamamelis Virginiana etken maddesi;

  • Böcek- sinek ısırıklarında kullanılır. Haşerat ısırması ile ciltte meydana gelen kızarıklığın giderilmesi için kullanılır. Yani herkesin başına gelebilecek olan böcek ısırması olayından sonraki kızarıklığı ortadan kaldırarak binlerce hatta milyonlarca insanın derdine derman olan bir ilaç.
  • Hamamelis Virginiana içeriği nedeni ile cildi temizler ve cilt üzerindeki enfeksiyonu alır. Bu ilaç sivilcesi olan kadın erkek herkes için uygundur. Dsoktorunuza danışarak sivilce tedavilerinizde kullanabilirsiniz.
  • Hamamelis Virginiana bitkisi antioksidan özelliğine sahiptir ve ciltteki fazla yağı uzaklaştırır. Bu nedenle sivilce oluşumu ya da yağ bezesi birikimini önler.
  • Hamazinc Krem içeriğindeki çinkooksit sayesinde cildin beyazlamasını sağlar. Cilleti renk eşitsizliğini gideren bu kremi pek çok cilt problemleriniz için kullanabilirsiniz.
  • Hamazinc Krem içeriğindeki çinkooksit sayesinde aynı zamanda güneş koruyucu görevi de yapar. Güneşten gelen zararlı ışınları cildinizde bir tabaka bırakarak önler. Tabakaya takılan ve cildinize değmeyen güneş ışınları sayesinde güneşin zararlı etkilerinden de korunmuş olursunuz.
  • Hamazinc Krem ciltte oluşan tahriş, kızarıklık gibi durumlarda da oldukça etkilidir ve çok kullanılır. Annelerimizin çok deterjandan yıpranan ellerini hamazinc krem ile tedavi edebiliriz. Ciltte yeni bir koruyucu bariyer oluşmasını sağlayarak eski haline geri getirir.
  • Hamazinc Krem bebeklerde pişik kremi olarak da kullanılıyor. Bebeğin kuru poposuna sürülerek uygulanıyor ve pişik oluşumunu engelliyor. Bu kremi bebeğinizde kullanmadan olası bir allerji durumu için önce mutlaka doktorunuz danışın.

Hamazinc Krem Nasıl Kullanılır?

Hamazinc Krem uygulanış şekli her türlü rahatsızlık için farklıdır. Vücudumuzun her bölgesi aynı kalınlıkta ve yoğunlukta deri içermediğinden sizin için en doğru uygulanış şeklini doktorunuz belirleyecektir. Genel olarak Hamazinc Krem temiz ve kuru cilde masaj yapar gibi yuvarlak hareketler ile uygulanır. Cilde iyice yedirmek gerekir ve çok güneş kremi olarak kullanacaksanız eğer çok ince olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Günde birkaç defa sürebilir hatta gece yatmaan önce de uygulayabilirsiniz.

Hamazinc Krem Muadili

Hamazinc Krem muadilleri arasında en başta hametan krem gelir. Bunun yanında hamazinc plus da aynı etken maddeye sahip olan kremlerden biridir.

Sponsorlu Reklam

Hamazinc Krem Etken Maddesi

Hamazinc Krem içerisinde en fazla bulunan çinko oksit ve hamamelis virginiana bitkisi bu kremin etken maddeleridir. Bu etken maddelere sahip bir çok muadili de bulunan hamazinc kremi kullanmadan önce mutlaka prospektüsünü okuyun, doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Hamazinc Krem Yan Etkileri

Hamazinc kremin allerji veya hassasiyet durumlarında yan etkileri görülebilir. Allerji durumunda nefes almada güçlük, boğazda şilme gibi ciddi reaksiyonlar görülebilir. Böyle bir durum ile karşılaşırsanız eğer hemen en yakın sağlık kuruluşuna başvurun. Hamazinc kremin bu kadar ciddi yan etkileri ile karşılaşmamak için doktorunuzun önerisi ile kullanın ve kullanmadan önce vücudunuzun bir yerine nohut büyüklüğünde uygulayın. On dakika kadar bekledikten sonra kremi yıkayın. Sürdüğünüz alanda kızarıklık, döküntü hassasiyet gibi bir problem ile karşılaşmazsanız eğer kremi gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz.

Hamazinc Krem Fiyatı 2021

Hamazinc Krem Fiyatı 2021

Hamazinc Krem eczanelerde 2021 fiyatı 13 tl olarak biliniyor.

Hamazinc Pişik Kremi

Hamazinc Krem bebkler için pişşik kremi olarak da kullanılıyor. Bu kremi kullanan kullanıcılar bebekte pişik oluşumunu azalttığı ve mevcut pişiği ortadan kaldırarak kızarıklığı yok ettiğini söylüyorlar. Siz de doktorunuza danışarak bebeğinizdeki pişik problemini hamazinc ile ortadan kaldırabilirsiniz.

Hamazinc Krem Kullananlar

Kullanıcı Diyor Ki:Ufak tefek kesiklerin kapanması ve yaranın ortadan kaldırılması için kullanılıyor. Salata yaparken genellikle kendimi kestiğim için sık sık kullanıyorum bu kremi. Sadece yara yerini kapatmıyor aynı zmaanda o bölgedeki damarları da büzüyor galiba çünkü kanamasını da hemen duruduruyor.

Sponsorlu Reklam

Kullanıcı Diyor Ki: Her ne şikayet ile doktora gidersem gideyim hep aynı kremi yazıyor doktorlar hamazinc krem. Her derde deva mı yoksa ben mi bilmiyorum acaba?

Kullanıcı Diyor Ki: Tıraş olduktan sonra kızaran cildim için bu kremi kullanıyorum oldukça iyi geliyor.

Kullanıcı Diyor Ki: Çinko oksit içeren kremlere karşı özel ilgim var. Cildimdeki kızarıklığı ve renk eşitsizliklerini gideren kremlerden oluyorlar. Hamazinc kremi de bunun için kullanıyorum sadece ama böcek ısırıkları ve kesiklerde de kullanılıyormuş yeni öğrendim.

Sponsorlu Reklam

Hamazinc krem hakkkında merak ettiğiniz her şeyi yazımızı dikkatle okuyarak bulabilirisniz. Unutumayın ki bu ilaçlar harici kullanım olmadığı içi,n mutlaka doktora veya eczacınıza danışarak kullanmanız gereken ilaçlardır. Sağlıkla kalın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat