Sponsorlu Reklam

Her Evde Bulunması Gereken Mucizevi Krem Hametan

Sponsorlu Reklam

Her evde ecza dolaplarında bulunan, doktorlar tarafından sakça reçete edilen, cilt yanıklarına, kuruluklarına ve çatlaklar olmak üzere bir çok probleme iyi gelen hametan kremden bahsedeceğiz bu yazımızda. Çevremizdeki dermatoloğa sık sık uğrayan insanlardan duyup merak ettiğimiz veya doktor tarafından reçete edildikten sonra ayrıntılı araştırmak istediğimiz ilaçlardan biri olabilir. Bu yazıda hametan krem hakkında bilmek istediğiniz her şeyin cevabını bulacaksınız. Hametan krem nedir ne için kullanılır, Hametan krem fiyatı 2019, hametan krem ne işe yarar gibi bir çok soruya cevap olacağız.

Sponsorlu Reklam

Hametan Krem Nedir Ne İçin Kullanılır?

Sarı renkte, 30 gramlık tüplerde satılan hametan kremi Yanık Kremi olarak ecza dolaplarında sık sık görülüyor. Hametan kremin ne işe yaradığını içeriğindeki etken maddesine bakarak anlayabiliriz. Hametan Krem etken maddesi hamamelis virginiana özüdür. Bir çok işlevi olan bu etken maddenin yaralanma sonrası oluşan ufak çaplı kanamaları durdurma özelliği vardır. Ciltte oluşan iltihapları gidermeye de yarayan hamamelis virginiana özü antiinflamatuvar özelliktedir. Bunların yanınıda doku büzücü etkisi vardır. Astrenjan adı verilen bu etkisi sayesinde ufak yaralanmalarda dokununu kalınlaşması ve yara yerinini kapanmasını sağlayıcı özelliğini devreye sokar. Deri proteinlerini aktifleştirir, vücuttaki ilgili alanda bir problem olduğunu, bu bölgedeki kanamanıın durması gerektiğini, açık yaranını kapanması gerektiğini bildirir ve iltihaba daip belirtiler varsa bunları ortadan kaldırır.

Hametan Krem Ne İşe Yarar?

Hametan krem yukarıda da bahsettiğimiz gibi bir çok işe yarar. Cildin problemli yerlerini onarmasına yardımcı olur, ciltteki hasarlı alanları iyileştirir. Cildin anormal yanık durumlarını tedavi eder, kurumuş olan deriye gerekli nemi sağlar. Bir çok İşlevi olan hametan krem ne işe yarar işte cevabı;

Sponsorlu Reklam

-Bebek ve çocukların poposundaki kızarıklıkları giderir, pişikleri tedavi eder. Pişik kremi etkisi gösterir

-Cilt yüzeyinde bulunan ufak çaplı kesikleri onarır. Ciltte eksik olan deriyi kalınlaştırır ve çoğaltır. Böylece yaranını bir an önce kapanmasını sağlar

-Emziren kadınların çoğunda bebeğin ısırması ile meydana gelen hassas ve çatlamış meme başlarının iyileşmesi için kullanılır. Çatlakları onararak ilgili dokunun eski sağlığına kavuşmasını sağlar.

-Açık yaraların üzerindeki iltihabın azalmasını, kanamanın durmasını sağlar (ufak çaplı kanamalar ve ufak çaplı iltihaplar için geçerli)

-Deri üzerinde oluşan yanıkların tedavisinde kullanılır. 1. ve 2. dereceden yanıkları, güneş yanıklarını tedavi eder.

Sponsorlu Reklam

-Pul pul dökülen ciltler için kullanılır. Cildi onarıcı ve cilde ihtiyacı olan nemi geri kazandırır.

-Çok ağır reçeteli akne ilaçlarından sonra soyulan deriyi onarmak için de hametan krem kullanılıyor ve dermatoloji uzmanları tarafından reçete ediliyor.

Sponsorlu Reklam

Hametan Krem Nasıl Kullanılır?

-Hametan kremi doktorunuzun veya eczacınızın tavsiye ettiği şekilde kullanmaya özen gösteriniz.

-Hametan kremi yüzünüzdeki cilt problemlerine uygulayacağınız zaman gözleriniz ile temas etmemesine dikkat edin. Temas etmesi halinde gözlerinizi bol su ile yıkayın

-Hametan kremi geniş bir alana süreceğiniz zaman öncesinde bileğinizin iç kısmındaki ufak bir alanda deneme yapın. Bir süre bekledikten sonra kızarma veya yanma yok ise hametan kremi istediğiniz alanda kullanabilirsiniz. Kremi bileğinize sürdükten sonra kızarma, yanma, kaşınma veya herhangi bir allerji durumunda kremi kullanmayın, doktorunuza danışın.

-Kremi açık yaralarınıza sürecekseniz çok geniş alanlara sürmeyin. Açık yarada mevcut olan enfeksiyonu cildin diğer bölgelerine taşımamaya dikkat edin.

-Hametan kremi günde birkaç defa problemli bölgeye sürün. Bu sayıyı arttırabilirsiniz.

-Hametan kremi açık yaranıza sürdükten sonra temiz bir sargı bezi ile yaranızı kapatabilirsiniz.

-Hamile kadınlar ve emziren anneler kullanımdan önce doktorunuza danışın. Emzirenler meme başlarına hametan kremi emzirme sonrası uygulamaları önerilir.

-Her yaş grubundaki bireyler tarafından kullanılabilir.

Hametan Krem Yan Etkileri

Hametan kremi kullanmadan önce içeriğindeki etken maddeye karşı allerjiniz olup olmadığına bakın. Allerjik bir durum ortaya çıkarsa ilacı kullanmayı durdurun hemen doktorunuza başvurun.

Hametan kreme karşı allerjiniz var ise deri döküntüleri, ilgili alanda şişme, dilde veya dudaklarda şişme meydana gelirse, nefes almakta zorluk çekerseniz eğer hastanelerin acil bölümüne başvurunuz.

Hametan kremin çok ciddi yan etkileri bulunmuyor. Ciltte dökülmeler veya kızarıklıklar çok nadir de olsa meydana gelebilir. Yan etkileri gördüğünüz durumlarda doktorunuza danışın.

Hametan Krem Nasıl Saklanır?

Hametan kremi oda sıcaklığında, serin ve güneş almayan yerlerde saklayın. Hametan kremin ambalajında bir bozukluk, kapağında bir açıklık görürseniz kremi kullanmayın.

Hametan Krem Fiyatı 2019

Hametan kremi eczaneden reçetesiz şekilde almak isterseniz 10 tl ödemeniz gerekir.

Bu yazımızda dermatologların göz bebeği olan, her evin ecza dolabında bulunan, yaraları, yanıkları iyileştiren mucizevi krem olan hametandan bahsettik. Krem ve pomad seçenekleri ile kan durdurucu, antienflamatuvar, astrenjan özellikleri olan bu mükemmel ötesi kremi eczanelerden temin edebilirsiniz. Temiz ve kuru cildinize günde birkaç defa uygulayarak kremin etkilerini çok hızlı bir şekilde görebilirsiniz. Çocuklarınızda, eşinizde anne ve babalarınızda kullanabileceğiniz aile boyu bu kremi reçeteli bir şekilde doktor önerisi ile alabilirsiniz. Eczacınıza danışarak reçetesiz şekilde de eczaneden temin edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat