Sponsorlu Reklam

Hirudoid Forte Nedir? Hirudoid Forte Krem Faydaları

Sponsorlu Reklam

Özellikle morluk oluşumunda etkili olan krem, doktorlar tarafından tavsiye edilen ve eczanelerde satılan bir kremdir. Hirudoid Forte Krem burun ameliyatlarından sonra özellikle tavsiye edilir. Eczanelerde, plastik beyaz bir kapak, metal bir tüp ve kutuda satışa sunulur.

 Reçeteli veya reçetesiz temin edilebilir. Ancak kullanım öncesi doktora danışmak ve kontrollü kullanmak önemlidir. İçeriğinde maddelerin yan etkileri bazı kişilerde görülebilir ya da kullanıcıların bu maddelere alerjisi olabilir. Bunun için en doğru kullanım doktor kontrolünde olacaktır.

Sponsorlu Reklam

Hirudoid Forte Krem Nedir?

İçeriğindeki etken maddesi, kondoroitin polisülfat bulunan kremin, bu etken maddesi 100 grama 445 mg olacak şekilde hazırlanmıştır. Hirudoid Forte Krem Nedir özellikle olası ve olağan morluk tedavileri için kullanılır. İçeriğinde etken maddenin yanı sıra, yardımcı maddeler de bulunur. Bu yardımcı maddeler şu şekildedir;

 • Miristil alkol,
 • Cutina,
 • Trigliserit,
 • Bentonit,
 • İzopropil alkol,
 • Dezenfekte edilmiş su,
 • Rosemary oil,

Gibi maddelerdir. Bu maddelere karşı herhangi bir alerjisi olan hastaların bu kremi kullanmaması gerekir. Hirudoid Forte kremin kendine has bir kokusu vardır. Bunun yanı sıra rengi hemen hemen açık bej rengindedir. Doktora danışılarak, eczanelerden alınması ve kontrollü bir şekilde kullanılması gerekir. Hirudoid Forte krem oda sıcaklığında muhafaza edilmelidir.

Hirudoid Forte Krem Ne İşe Yarar?

En önemli görevlerinden birisi, morluk tedavilerinde tercih edilmesidir. Özellikle burun estetik ameliyatlarından sonra, göz çevresinde morluklar oluşabilir. Bu yüzden bu oluşumlar başlamadan önce Hirudoid Forte krem ile tedavi uygulanması gerekir. Hirudoid Forte Krem Ne İşe Yarar diye bakıldığı zaman pek çok durumda tedavi amaçlı kullanıldığı görülür.

Sponsorlu Reklam

Zedelenen derinin kendisini tekrar toplayabilmesi ve iyileşmesi için oldukça hızlı ve etkili bir şekilde sonuç gösterir. Deri veya et üzerinde meydana gelen morluk ve çürümeler, vücutta oluşan kan oturması veya oluşan ödemler, burkulma, ezilme, su toplama ya da vücudun belirli bölgelerinde şişme meydana gelmesi durumlarında Hirudoid Forte krem kullanılır.

Bunların yanı sıra kapalı yaralar ya da spor yaralanmalarındaki tedavilerde de tercih edilir. Hirudoid Forte krem pıhtı oluşumunu engeller. Oluşan pıhtının ise erimesine yardımcı olur. Etkilerinden dolayı halk arasında “morluk kremi” olarak da adlandırılır.

Hirudoid Forte Krem Faydaları Nelerdir?

Hirudoid Forte krem, pek çok ezilme, burkulma veya morluk gibi açık ve kapalı yaralanmalarının tedavilerinde kullanılır. Kremin faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Vücudun darbe alan uzuvlarındaki ısı ve ağrının giderilmesine yardımcı olur.
 • Vücudun herhangi bir bölgesindeki çarpma veya ezilmeler sonucunda oluşan morluk ve ödemlerin tedavisinde etkili rol oynar.
 • Özellikle estetik ameliyatlarından sonra, uygulama bölgesinde veya çevresinde oluşan ve oluşabilecek morlukların engellenmesi için tercih edilir, hızlı ve etkili bir şekilde hasarın giderilmesini sağlar. 

Hirudoid Forte Krem Nasıl Kullanılır?

 Hirudoid Forte krem eczanelerde satılan bir tıbbi ilaçtır. Eczanelerde hem reçeteli hem de reçetesiz satışı vardır. Ancak ilacın etkili kullanılması için doktor kontrolünde olması gerekir. Bu yüzden oluşan rahatsızlık durumunda hastanın ilk olarak doktora gitmesi doktor uygun görür ise reçete ile kremin eczaneden temin edilmesi gerekir. Hirudoid Forte Krem Nasıl Kullanılır hasar görülen bölgeye kremin sürülmesi ile uygulanır.

 Hasar gören alan ve 1 cm kadar çevresi steril bir halde olmalıdır. Öncelikle hastalıklı bölgenin temiz olduğundan emin olmak gerekir. Daha sonra sürülecek bölgenin genişliğine bağlı olarak krem belirlenir ve baskı yapılmadan uygulanır. Kremin günlük uygulanma dozu, doktorun belirtiğine göre uygulanır. Genellikle bu günde 2 ya da 3 defa tekrar şeklindedir.

Sponsorlu Reklam

Kremin kullanım süresi yaklaşık 10 gündür. 10 günün sonunda daha fazla kullanılması uygun değildir. Kullanım süresi bitiminde hala hasta bölgede bir değişim görülmüyor ise tekrar doktora gidilmesi gerekir. Hirudoid Forte kremin kullanılması kesinlikle ağız yolu ile yapılmamalıdır. Aynı zamanda açık deriye uygulanmaz. Yanıklarda da kullanılması tavsiye edilmez.

Hirudoid Forte Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Her tıbbi ilacın yan etkisi olduğu gibi Hirudoid Forte kreminde belirli bazı yan etkileri bulunur. Bu yan etkilerden ve asla kullanılmaması gereken durumlardan şu şekilde bahsedebiliriz;

 • Öncelikle hamile ve emziren kadınların kullanılması tavsiye edilmez.
 • Açık yara ve yanık bölgelerinde kesinlikle uygulanmamalıdır.
 • Krem kullanımından sonra oluşan yeni kızarıklık, var olan ağrıda artış, kaşıntı, batma hissi ya da yanma gibi şikayetler durumunda bölgenin hemen yıkanması, kremin kullanımının durdurulması ve doktora danışılması gerekir.

Bu ve bunlar gibi yan etkiler yok denecek kadar az gözlemlenir. Ancak her insan vücudu özerk yapıda olduğu için düşük bir ihtimalde olsa bu etkiler yaşanabilir. Bu yüzden özellikle ilk kullanımlarda biraz gözlem yapmak ve buna bağlı olarak kullanıma devam edilmesi gerekir.

Sponsorlu Reklam

Hirudoid Forte Krem Kullanıcı Yorumları

Oldukça etkili ve hızlı tedavi eden krem pek çok hasta tarafından tercih edilir. Hastalarının yanı sıra, doktorlar da tedavilerde kullanmayı uygun görürler. Kapalı ve deri üzeri yaralanmalarında genellikle doktorlar hastalarına bu ilacı önerir. Hirudoid Forte krem kullanıcı yorumları bakıldığı zaman çoğunlukla kremin beğenildiği görülür.

Şikâyet ya da kötü yorum yok denilecek kadar azdır. Özellikle doktor kontrolünde kullanan hastaların memnun kaldığı görülür. Ancak bilinçsiz kullanımlarda bazı yan etkilerin yaşandığı görülebilir. Özellikle burun estetik ameliyatlarından sonra kullanan kullanıcılar, sonuçtan ve kremden oldukça memnunlar. Aynı zamanda Hirudoid Forte krem spor yapan kullanıcıların yaygın olarak tercih ettiği bir kremdir.

Hirudoid Forte Krem Şikâyet

Hirudoid Forte krem adına yapılan şikâyetler daha çok alerjik durumlar sonucunda yapılır. Açık yaralara veya yanmış bölgelere uygulanması tavsiye edilmez. Buna rağmen kullanan kullanıcılarda bazı reaksiyonlar meydana gelebilir. Ancak Hirudoid Forte krem ile ilgili yapılan kullanıcı yorumlarına bakıldığı zaman Hirudoid Forte krem şikâyet ile ilgili yorumlarının pek fazla bulunmadığı görülür.

Hirudoid Forte Krem Fiyat

Hirudoid Forte krem fiyat hakkında bilgi verilmesi doğru olmaz çünkü fiyatlar her dönem yeniden güncellenebiliyor. Bu yüzden fiyat farklılığı da söz konusu olabilir.

Hirudoid Krem Pişik İçin Kullanılır mı?

Hirudoid Forte krem morluk ve kızarıklıklarda hızlı ve etkili sonuç veren bir tıbbi ilaçtır. Bu yüzden pişik için de kullanılabilir. Hirudoid Krem pişik için kullanılır mı diye düşünüldüğü zaman, kullanıldığı ve gayet de etkili sonuçlar verdiği gözlemlenir. Ancak yine de kullanılan yaş grubu için doktordan onay almak ve doktorun belirttiği dozda kullanılması gerekir.

Hirudoid Krem Hemoroid İçin Kullanılır mı?

Etkin görevi morluk, şişlik veya iltihaplanmaları tedavi etmek olan krem, hemoroid hastalarının da tercih ettiği bir kremdir. Hirudoid Krem Hemoroid için kullanılır mı evet kullanılır. Hemoroid ya da halk dilinde basur krem ya da fitiller ile tedavi edildiği için, Hirudoid Forte krem bu rahatsızlığın tedavisinde tercih edilir. Hirudoid Forte krem pıhtı engelleyici olduğu için basur durumunda meydana gelen, pıhtıyı azaltmak için tercih edilir.

Hirudoid Forte Jel Kadınlar Kulübü

Hirudoid Forte krem ile ilgili Kadınlar Kulübü sitesi üzerinde pek çok yorum ve tavsiye bulunur. Çoğunlukla, burun estetik ameliyatı geçiren kullanıcıların yorumları bu site üzerinde bulunur. Hirudoid Forte jel kadınlar kulübü aratılarak yorumlara ulaşmak mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat