Sponsorlu Reklam

Hollanda Örgüsü İle Saçlarınıza Renk Katın

Sponsorlu Reklam

Kadınlar arasında çok yaygın kullanılan örgülerin en moderni ve en gösterişlisi ile karşınızdayız bugün. Spora giderken, kutlamalara giderken, herhangi yorucu bir doğum günü organisazyonların da saçlarınızın bozulmasını istemiyor ve her daim şık kalmasını istiyorsanız Hollanda Örgüsü tam size göre. Saçlarınızı yüzünüzden uzak tutarak her gelen rüzgarda tedirgin olmamanızı sağlar. Spor salonunda koşarken önünüze gelen saçlar sizi sinir ediyorsa hollanda örgüsü ile saçlarınızı yüzünüzden uzak tutabilirsiniz. Ters saç örgüsü, saç örgüsü nasıl yapılır, ikili saç örgüsü, saç örgüsü modelleri ve daha bir çok şeyin bir arada bulunduğu çok yönlü bir makale ile karşınızdayız. Hollanda örgüsü hakkında bilmek istediğiniz her şeyi bulabileceğiniz, aradığınız favori örgü modelini bulabileceğimiz bu yazımızı dikkatlice inceleyin. Senenin en tarz saçlarına siz sahip olun.

İlginizi Çekebilir : https://drkadinca.com/guzellik/topuz-sac-modelleri-2019/

Sponsorlu Reklam

Hollanda örgüsününü tanımı ile başlayalım ilk olarak. Bu örgü iki yan ve bir orta bölümden oluşan 3 parçalı bir örgü stilidir. Bu örgü stilindi ortadaki bölüm yan bölümlerdeki parçaların üzerinden ters geçiyor bu nedenle bir diğer ismi de ters saç örgüsü . Salaş saç örgüsü aksine daha sıkı olan bu örgüye son stili yine siz vereceksiniz. Hollanda örgüsü yaparken saç eklemek isterseniz orta parçaya saç ekleyerek geçin. Yan bölümler daha kolayınıza geliyorsa hollanda örgüsünü yanlardan saç ekleyerek devam ettirebilirsiniz.

Hollanda Örgüsü ve Fransız Örgüsü Arasındaki Fark Nedir

Fransız örgüsü her kadının bildiği, yanlardan orta kısma saçlar ekleyerek yapılan standart örgü çeşitidir. Hollanda örgüsü ise bunun tam tersi şeklindedir. Hollanda örgüsünde ortadaki saç parçası yandaki saç parçalarınını üzerinden geçer ve saç eklemek isterseniz orta parçaya saç eklemeniz gerekir.

Sponsorlu Reklam

Ters Saç Örgüsü

İhtiyacınız olan malzemeler : tarak, fırça, lastik toka

Ters saç örgüsü nasıl yapılır:

-Saçlarınızın tamamını geriye doğru taramanız gerekiyor. Bu şekilde uzun saçlarınızın uç kısımları omuzlarınızın arkasına düşecektir.

-Saçlarınızın önünden 3 parçaya ayırın ve 3 eşit parça olmasına dikkat edin.

Sponsorlu Reklam

-Orta bölümü yan kısımların altından geçireerk hollanda örgüsünü oluşturmaya başlayın

-İki parça örgüden sonra orta bölüme saç ekleyerek yan bölümün altından geçirin.

Bu işlemi diğer kısım için de yapmanız gerekiyor.

Sponsorlu Reklam

-Saç ekleyerek sona kadar devam edin ve örgünüzün uç kısmını elistik bir bant ile tutturun.

 

İkili Saç Örgüsü

İhtiyacınız olan malzemeler: Tarak, lastik toka, klips

İkili saç Örgüsü Nasıl Yapılır:

-Saçlarınızı simetrik olmasına dikkat ederek ortadan ikiye ayırın

-Saçlarınızı bir de önden arkaya doğru hollanda örgüsüne başlayın

-İki parça ördükten sonra saç eklemeniz gerekecek ve yukarıda söylediğimiz gibi orta parçaya saç eklemeye başlayacaksınız

-Saçlarınızın uç kısımlarına geldiğinizde eklemek için saç kalmayacak ve kolayca örülecektir.Lastik bir toka yardımı ile sabitleyip saçlarınızı uzun bir süre bozulmadan kullanabilirsiniz.

 

Çoklu Hollanda Örgüsü

İhtiyacınız olan malzemeler: İnce uçlu tarak, lastik toka, klips

Çoklu hollanda örgüsü nasıl yapılır:

-Saçlarınızın karışmaması için öncelikle taramanız gerekiyor

-Tarağınızın uç kısmında bulunan ince uç ile saçlarınızı önden arkaya doğru 5 bölüme ayırın.

-Bölümlerin karışmaması için klipsler kullanın

Kulağınızın tarafındaki ilk bölümü açın ve hollanda örgüsüne başlayın.İlk parça örgüden sonra saç eklemeye başlayın. Unutmayın ki hollanda örgüsü salaş bir örgü değildir. Kafanızı sıkmasına dikkat etmezseniz çok kısa bir süre içerisinde bozulacaktır.

-Diğer tüm bölümleri aynı anda örün ve örgü sonunda uçları lastik tokalar ile sabitleyin. Bu mükemmel görüntüyü elde etmek biraz zor olsa da deeceğini düşünüyoruz. Siz de favori örgü modeli olarak bu modeli tercih ederseniz ve saçlarınız da ince ise postişler kullanarak örgülerinizi yaptırabilirsiniz.

 

Kabarık Hollanda Örgüsü

Resimdeki görselde hacimli bir ters örgü görmektesiniz. Saçlarınızı tamamen tarayıp ikiye ayırarak başloyor ve her parçayı biraz yanlara doğru eğimlendirerek örüyorsunuz.Hafif mısır örgüsü görünümünde olan bu güzel örgüyü elde edebilmek için çok dikkatli çalışmanız gerekiyor. Çok sıkı da olmayan, çok gevşek de olmayan bu modeli günlük hayatta arkadaşlarınız ile görüşürken kullanabilirsiniz. Spor salonuna giderken kullanmak için bir örgü arıyorsanız biraz fazla şık olabilir.

 

Yarım Örgü Modeli

Uzun ve havalı saçlarınızı herkese göstermek istiyorsunuz ama saçlarınızın aynı zamanda yüzünüze gelmesinden de hoşlanmıyorsunuz. İşte bu şekilde çıkmazda olan kadınlar için en uygun model resimdeki gibi şık bir yarım örgüdür. Uzun saçlarınızın üst kısmından tam ortalayarak bir parça alın ve ters örgü şeklinde örmeye başlayın. Örgüyü sonlandırmadan başınızın arka kısmına geldiğiniz zaman topuz yaparak örgünüzü sabitleyebilirsiniz.

 

Hibrit Örgü

Mısır örgüsü ve hollanda örgüsünü içeren bu mükemmel modeli çok seveceksiniz. Evde yapılmazı çok zor olan bu karmaşık gibi görünen örgü modelini çok severek kullanacaksınız. Örgü aşığıysanız ve kız arkadaşınızın düğününde hangi örgüyü yaptıracağınıza karar veremediyseniz eğer bu modeli kullanabilirsiniz. Yanlardan hollanda örgüsü ile başlayıp örgünün ekleyecek saçı kalmadığında mısır örgüsü ile devam ettiğiniz kodeli evde yapmanız biraz zor olabilir. Favori örgülü saç modeliniz eğer bu çift örgülü saç modeli ise ekran görüntüsü alıp kuaförünüzden isteyebilirsiniz.

 

Kısa Saç Örgüsü

Kısa saçlara örgü yapılmasınını ne kadar zor hatta imkansız olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu modelimiz ile kısa saçlıları sevindirmeyi amaçladık ve kısa saçlarınız için uygulayabileceğiniz bir hallanda örgüsü modeli bulduk. Yine örülebilecek uzunluğa sahip olan bu saç modelimizde saçlar yan alt taraftan enseye doğru saç eklenerek örülür. Ense hizasında tel tokalar ile birbirine geçirilerek sabitlenir. Bu şekilde kısa saçlarınız ile hem şık bir topuza sahip olursunuz hem de  sade olmayan içerisinde örgü barındıran bir saç modeli kullanmış olursunuz.

 

Yarım Hollandalı Balık Sırtı

Başlığımızın ada ismi gibi olduğununu farkındayız ama bu saç modelinini tanımlanması tam olarak bu. Balık sırtı saç modeliniin hollanda örgüsüne uyurlanmış halini görüyorsunuz. Şık bir ortama giderken, abiyeleriniz ile bile kullanabileceğiniz bu örgülü saç modelini tercih etmek isterseniz evde de kolayca uygulayabilirsiniz. Saçlarınız eğer dalgalı ise bu saç modelini yapmadan önce düzleştirmeyi unutmayın.

 

Salaş Hollanda Örgüsü

Bu tür örgülerin sıkı olduğu bilinir ama çok uzun saçlara sahipseniz bu şekilde gevşek hollanda örgüsünü de kullanabilirsiniz. Örgüyü yaparken çok sıkı yapmamanız ve örgü bitimi sonrası resimdeki gibi belirli yerlerden parçalar çıkarmanız gerekiyor. Hem kolay hemde bir o kadar şık olan bu saç modelini en özel günlerinizde kullanabileceksiniz. Nişan töreniniz için bu saç modelini tercih ederseniz çeşitli aksesuarlar da kullanarak saçlarınızın daha havalı ve şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

Simit Örgü Saç Modeli

Yandan Çift Örgü

Örgülü Topuz

İkili Saç Örgüsü

Tek Yanı Örülmüş Saç Modeli

Yarım Örgülü Saçlar

Sofistike Örgü

Kız Çocuğu İçin Örgü

Alt Kısmı Kesilmiş Saça Örgü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat