Sponsorlu Reklam

Imex Krem Hakkında Herşey

Sponsorlu Reklam

İmex krem dermatoloji uzmanlarınca sıkça  önerilen sivilce-leke kremlerinden biridir. İçeriğindeki tetrasiklin hidroklorür ile antibiyotik krem özelliği gösterir. Cilt üzerinde ve deri altında oluşan akneye nüfuz ederek kurutur, ciltteki bakterilere  karşı savaş açar. Böylelikle yüzümüzdeki veya vücudumuzun herhangi bir yerindeki mevcut sivilcelerden ve henüz çıkmamış ama çıkması muhtemel sivilcelerden kurtulmamızı sağlar.

İmeks krem genellikle ergenlik dönemindeki bireyler in kullandığı krem olmakla birlikte 15 yaş üstü her bireyin rahatlıkla kullanabildiği bir sivilce kremidir.

Sponsorlu Reklam

İmex Krem Ne İşe Yarar?

 • İmex krem içeriğindeki tetrasiklin hidroklorür sayesinde sivilceleri kurutur. Deri altı sivilceler dahil ağrılı sivilceler, iltihaplı sivilceler için de kullanılır.
 • İmex krem ciltteki renk tonu eşitsizliğini giderir.
 • İmex krem cildi dezenfekte ettiğinden dolayı mevcut sivilceleri ortadan kaldırırken yeni sivilcelerin de oluşmasını engeller.
 • İmex krem gözeneklerin daralmasını, cildin sıkılaşmasını sağlar.
 • İmex krem ile fondoten sürmenize gerek kalmadan makyaj yapmış gibi görünebilirsiniz.
 • İmex krem ile siyah noktalarınızın oluşumuna dur diyebilirsiniz.

İMEX KREMİN YAN ETKİLERİ

İlacın yaygın olarak görülen hiç bir yan etkisi yoktur. Kullanımına bağlı olarak gözlerde yanma kızarıklık meydana gelebilir.Çok kuru bir cildiniz varsa kızarıklık meydana gelebilir. Ciltte şişlik ,boğazda yanma ,yüzde kaşıntı ve kızarıklık durumundu mutlaka hekiminize başvurun.

İMEX KREM NASIL KULLANILIR

İmex krem antibiyotik içerikli bir krem olduğundan bu kremi kullanırken dozuna yani kullanım miktarına çok dikkat edilmelidir. Sivilcelerin olduğu bölgeye ya da yüzünüzün tamamına bolca sürmeniz gerekir.

Kremi kullanmadan önce cildinizin temiz olmasına dikkat edin zira gözenekleri tıkayıp cildin nefes almasını engelleyebilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

İmex kremi kullanırken cildinizi tahriş edecek sabunlardan ve alkol içerikli kozmetik ürünlerinden uzak durun.

İmex krem cilt tipinize bağlı olarak sivilceleri kuruturken cildinizi de kurutabilir,bu gibi durumlarda imex kremi kullanmadan bir kaç saat önce nemlendirici kremle nemlendirdikten sonra imex kremi kullanabilirsiniz .

İmeks kremin yapısı ve sarımsı rengi itibariyle fondötene çok benzemektedir, kremi kullananların en çok sevdiği bu özellik ile sivilcelerin ve lekelerin üzerini kapattığından fark edilmez ve makyaj yapmanıza gerek kalmaz. Çok açık bir renk tonuna sahipseniz eğer krem sizin cildinize renk olarak koyu gelecektir ve dışarıya çıkarken insanlar tarafından fark edileceği için kullanmak istemeyeceksiniz. Bu gibi durumlarda imex kremi   gece yatarken kullanabilirsiniz.

İmex kremin sonuç verebilmesi için düzenli kullanılması gerekir. En az 3 hafta bu kremi günde 2 defa kullanın.3 hafta düzenli kullanımdan sonra sonuç almadıysanız veya sivilcelerinizde bi artış hissettiyseniz ilacı kesip doktorunuza başvurun.

Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktor kontrolünde kullanın.

Sponsorlu Reklam

Cilt tipine, yaşa, sivilcelerin büyüklüğüne göre kullanım şekli değişmektedir, unutmayın ki en iyi kullanım şekli doktorunuzun tavsiye ettiği gibidir .

İmex Kremi Aile Hekimi Yazabilir Mi?

İmex kremi aile hekimleri ve dermatoloji uzmanları yazabiliyor. Bu kremi reçetesiz olarak eczanelerden de temin edebilirsiniz.

İmex Krem Sivilceye İyi Gelir Mi?

İmex krem içeriğindeki tetrasiklin hidroklorür sayesinde sivilceleri kurutur. Bakterilerin neden olduğu bu sivilceleri bakterileri ortadan kaldırarak, bakterileri öldürerek sivilceleri ortadan kaldırır. İmex krem sadece mevcut sivilceleri ortadan kaldırmakla da kalmıyor, sivilce oluşumunu da engelliyor.

Sponsorlu Reklam

İmex Güneş Lekesi Yapar Mı?

İmex kremi kullandıktan hemen sonra güneşe çıkmayın. Kremin yüzünüze nüfuz etmesini sağlayıp daha sonra güneş kremi kullanarak güneş lekelerinin oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Madecassol ve İmex Karışımı

Sivilceler ve sivilce lekeleri için temiz cildinize bu karışımı sürmeniz durumunda çok daha hızlı bir şekilde lekesiz, sivilcesiz mermer gibi bir cilde kavuşabilirsiniz.

Cleosin T ve İmex Kullanımı

Cleosin T sivilceler için çok kullanılan, cilt temizliği ve dezenfeksiyonu için kullanılan bir üründür. Cleosin T ile cildinizi dezenfekte edip üzerine imex sürmeniz durumunda cildinizdeki bakaterileri öldürerek sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

İmex Tüylenme Yapar Mı?

İmex krem tüylenme yapmaz. Cildinize rahatlıkla sürebilirsiniz.

İmex Kremi Omuzumdaki Sivilcelere Kullanabilir Miyim?

İmex kremi vücudunuzun her bölgesindeki sivilcelerinize kullanabilirsiniz. Omuzlarınızdaki, kollarınızdaki, yüzünüzdeki sivilcelerinize kullanabilirsiniz. İmex kremi kullanırken gözlerinizden ve ağzınızdan uzak tutmanız gerektiğini unutmayın.

İmex Kremi Kimler Kullanabilir?

 1. İmex kremi genç yaşlı her yaştan bireyler kullanabilir
 2. 14 yaşından küçükler kullanmamalı
 3. Deri altı sivilceleri olanlar kullanabilir
 4. Akne şeklinde, köklü ve ağrılı sivilceleri olanlar kullanabilir
 5. Cildindeki sivilce lekelerinden şikayetçi olanalar kullanabilir.
 6. Renk tonu eşitsizliği yaşayanlar kullanabilir

Gebeler, emziren anneler ve kremin içeriğindeki maddelere karşı allerjisi olanlar kullanamaz.

İmex Krem Kaç Günde Etkisini Gösterir?

İmex kremi sabah ve akşam düzenli olarak 2 aylık bir sürede kullanmanız durumunda etkisini görebilir, mermer gibi bir cilde sahip olabilirsiniz. İmex kremin etkisini gece yatarken sürmeniz durumunda sabah kalktığınızda bile etkisini görebilirsiniz. İmex krem tek bir günde bile etkisini gösteriyor.

İMEX KREM NE KADAR? SSK KARŞILIYOR MU?

İmex 20 gr merhem 2022 fiyatı 65  TL

bu krem normal reçeteli bir ilaçtır eczaneden reçetesiz alınabildiği gibi aile hekiminiz de yazabilir, sağlık güvenceniz de var ise bu ilacı daha uygun fiyata temin edebilirsiniz. Doktorunuzdan isteyiniz.

İMEX KREM KULLANANLAR,KULLANICI YORUMLARI

byza diyor ki;    bu kremi 1 ay kullandım yüzümdeki çok büyük sivilceleri kuruttu ama deri altındaki sivilceler hala duruyor 🙁

Songül_sahin diyor ki ;yüzümde renk eşitsizliği vardı imeks kullandıktan sonra ışıl ışıl oldu yüzüm,etkisini görünce bıraktım ama tekrar eski haline dönmeye başladı yeniden başlayacam ilacı kullanmaya.

ca_iz diyor ki ; yüzümde kızarıklık yaptı soyulmaya başladı yüzüm, çok kuru bir yüzünüz varsa kullanmayın !

Mustafa diyor ki ; 2 hafta kullandım etkisini sadece ben değil çevremdeki herkes fark etti.yüzümdeki ve omuzlarımdaki tüm sivilceleri yok etti .

Melek.95 diyor ki ; doktorum yazmıştı bu kremi bana, bununla birlikte hametan adında bi krem daha yazdı,yüzüm kızarınca hametanı kullanmamı söylemişti.bu iki kremi birlikte kullanıyorum 2 aydır 2. tüpe geçtim yüzümde hiçbir leke-sivilce kalmadı.imeks sayesinde makyaj yapmayı da bıraktım.fondoten ile sivilcelerimi saklamaya çalışıyordum artık imeks sürüp çıkıyorum dışarıya kimse yüzümde krem olduğunu anlamıyor ,herkese tavsiye ederim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat