Sponsorlu Reklam

İmpetex Krem Ne İşe Yarar?

Sponsorlu Reklam

İmpetex Krem cildiye yani dermatoloji uzmanları tarafından yazılan bir ilaçtır. Çeşitli cilt problemlerinde doktorun da önerisi ile kullanılan bu ilaç hakkında daha fazla bilgi edinebilmeniz için özel bir yazı hazırladık. İmpetex Krem nedir, İmpetex Krem ne işe yarar? İmpetex Krem nasıl kullanılır ve daha bir çok başlık için yazımızı dikkatle inceleyin.

İmpetex Krem Nedir?

Diflukortolon varelat etken maddesi ve klorkinaldol yardımcı maddesi ile cilt problemlerinde kullanılan bir merhemdir. Deri üzerindeki kızarıklığın, iltihap halinin gitmesini sağlar. Bunlara neden olan kimyasalları vücuttan uzaklaştırarak deri üzerindeki enfeksiyona, iltihaba neden olan bakterilerin bu bölgeden uzak kalmasını sağlar.

Sponsorlu Reklam

İmpetex Krem Ne İşe Yarar?

  • Cilt üzerindeki bakterileri uzaklaştırır, bunların neden olduğu olumsuz durumları ortadan kaldırır.
  • İmpetex Krem Deri üzerindeki kaşıntıya sebep olan mantar enfeksiyonlarının yok edilmesinde, bu enfeksiyonların yayılmasının engellenmesinde kullanılır.
  • İmpetex KremMantar kökenli aşırı rahatsız edici egzamaların azaltılmasında kullanılır.
  • İmpetex Krem içi iltihap dolu olan deri lezyonlarının giderilmesinde kullanılır
  • İmpetex Krem Kasıklarda meydana gelen mantaraları uzaklaştırır, o bölgede oluşabilecek mantar enfeksiyonlarını önler
  • Parmak aralarında meydan agelen veya gelme ihtimali olan mantar enfeksiyonları için kullanılır.
  • İmpetex Krem Kutanöz kandida denilen mantar enfeksiyonunun kuru olanının da tedavi edilmesini sağlar.
  • Bulaşıcı deri hastalıklarının iyileştirilmesinde kullanılır
  • Pul pul olma ile meydana çıkan deri rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır

İmpetex Krem Yan Etkileri

İmpetex Krem kullanımından sonra nefes almada güçlük, dilde dudaklarda şişkinlik, göğüste baskı gibi yan etkiler ile karşılaşırsanız eğer ilaca karşı allerji durumunuz var demektir, en yakın sağlık kuruluşuna ulaşınız. Bu durum tüm ilaçlarda görülme ihtimali olan ama çok çok nadir görülen bir durumdur.

İmpetex Krem kullanımından sonra meydana gelebilebilecek yannetkiler arasında mide bulantısı, sersemlik baş dönmesi, ilgili alanda kızarıklık, kaşıntı, kabarma ve yangı gibi durumlar görülebilir. Nadir yan etkilerdir doktorunuza mutlaka danışın.

İmpetex Krem Yararları

Sponsorlu Reklam

Deri üzerindeki reaksiyonları yok ederek cildin rahatlamasını sağlar. Cilt bariyerinin korunmasını sağlayarak daha sağlıklı bir cilde sahip olmanıza neden olur. Kızarıklığı yok ederek ciltteki renk eşitsizliğini giderir. İçeriği itibari ile kortizonlu krem olmasından dolayı anında ve hızlı etki yapar. uzun süre kullanılmayan kortizonlu bu krem 2-3 gün gibi kısa sürelerde de tedavi edebilir.

İmpetex Krem Nasıl Kullanılır?

İmpetex Krem doktorunuzun önerisi ile kullanılabilecek bir krem olmakla birlikte vücunuzdaki değişikliklere bu kremin iyi gelip gelmeyeceğine sadece doktorunuz karar verecektir. Deneme yanılma yöntemi ile kullanmamanız gereken bir ilaçtır aksi halde yaralarınızı ve deri problemlerinizi tedavi edilemeyecek kadar ileri boyutlara taşıyabilirsiniz.

Doktorunuzun önerisi ile aldığınız bu kremin uygulanışını ve dozunu doktorunuz belirleyecektir. Genenl olarak kullanım şekli ise şöyledir;

ilgili bölgeyi yıkayın ve kurutun. Kremin sürülmeden önce ilgili bölgenin temiz ve kuru olmasına dikkat etmelisiniz.

Kremi ince olmak şartı ile deriye sürün. Cildinizi yormayacak şekilde kremi ilgili alana yedirmeye çaluışın. Çok bastırmayın ve kremi sürereken elinizin de temiz olmasına özen gösterin. Aksi halde iltihaplı yaranız vcar ise bu yarayı başka bölgeye de taşıyabilirsiniz.

Sponsorlu Reklam

Kremi sürdükten sonra yıkmayın veya üzerini örtmeyin.

İmpetex Krem Fiyatı Nedir?

İmpetex Krem fiyatı 17 tl dir.

İmpetex Krem Reçetesiz Alınır Mı?

İmpetex Krem eczanelerden reçetesiz temin edilebilir.

Sponsorlu Reklam

İmpetex Krem Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Diyor Ki: dermatoloji uzmanı doktoru tarafından yazılmıştı bu ilaç. Burnumun yanlarında, cildimin kuru bölgelerinde kızarıklık vardır. Ne kadar nemlendirici kullansam da geçmedi ve beni aşırı rahatsız etti. Dışarı çıktığım an kaşınan hatta bu nedenle cildime hiçbir şey süremediğim bir durum oluşmuştu. Doktorumuz görür görmez hemen ilacı yazdı. İlk işe yaramayacağını düşündüm çünkü doktorun detaylı incelemediğini düşünüyordum ama doktor işinin ehliymiş. Bir bakışta anlamış ve bana impetex krem yazmış. Kremi 2-3 gün kullandım geçti bende daha fazla kullanmak istemedim.

Kullanıcı Diyor Ki: Kuru cildime kullanmıştım bir arkadaşımın önerisi ile. Cildim normale döndü. Nemlendirici sanmıştım ilk sıralar, böyle uzmanlar tarafından yazılan reçete ile alınan bir ilaç olduğunu bilseydim doktora danışmadan kullanmazdım.

Kullanıcı Diyor Ki: Bıyıklarımı kestikten sonra sürmüştüm o bölgeye aşırı yaktığını söyleyebilirim. Acı bir krem sürerken açık yaralara dikkat edin derim.

İmpetex Krem Muadilleri;

Nerisona C krem 15 gr

Nerisona C Krem 30 gr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat