Sponsorlu Reklam

İncir Sütü Faydaları

Sponsorlu Reklam

İncir, ülkemizin çoğu yerinde hemen hemen yetişebilmektedir. İncirin bir çok çeşitlerinin olmasının yanı sıra bir çok faydası bulunmaktadır. Her yetişen meyvesi oldukça lezzetlidir. Sadece taze bir meyve olarak incir size fayda sağlamaz. Bunun yanı sıra incirin kurusu da sofraların ve vücudunuzun vazgeçilmez ürünü olmaktadır. Bu güzel ve verimli incirin yaprağından da ayrıyeten süt yapılabilir. Bu süt sizlere ve vücudunuza tam bir şifa merkezi olur. İncir sütü nedir ? diye merak ettiğinizi farkındayız.

İncir sütü olgunlaşmış incir meyvelerinden yapılmaktadır. Olgun incirlerin yapraklarının dibinden çıkan beyaz bir sıvıdır. Bu incir sütü bir çok şifaya dert olmuştur. Özellikle cilt lekelerinin ve siğillerin kurtarıcısıdır. Oldukça az çıkan incir sütünün alınırken çok dikkatli olunması gerekmektedir. Ağız ve dudak çevresine uygulandığı taktirde yanma hissi oluşturabilir. Bu nedenle ağız ve dudakla temas ettirilmemesi önerilir.

Sponsorlu Reklam

Peki incir sütünün faydaları nelerdir ? Aslında bir çok yönde incir sütü sizlere faydalı olur. Peki incir sütünün faydalarını madde madde inceleyelim;

  • Cildinizde ki sivilceleri yok eder. İncir sütü çok zengin bir meyvedir. Bu nedenle cildi iyi yönde besler. Cildinizde ki sivilce oluşumunu engeller. Eğer cildinizde sivilceler var ise onları yok etmeye yönelik iyileştirmeler gerçekleştirir. Cildinizin yağlanmasını önler ve bu sayede daha parlak ve canlı bir cilde sahip olmanızı sağlar.
  • Et ve siğil benler için kesinlikle doğal bir çözümdür. Vücudunuzun ya da cildinizin herhangi bir yerinde siğil çıkması sağlık açısından hiçbir sorun teşkil etmemektedir. Bunun yanı sıra bir çok insan siğilin görüntüsünden pek hoşlanmaz. Özellikle de el, yüz gibi görünen yerlerde çıkan siğiller insanlar için oldukça sorun teşkil etmektedir. İncir sütü yıllardan beri siğillerin geçirilmesi için kullanılmaktadır. Peki bu incir sütü siğiller için nasıl kullanılmaktadır? Siğil bulunan bölgeye bir kaç damla incir sütü damlatılmaktadır. Bir kaç gün üst üste bu uygulamayı yapmak gereklidir. Bunun yanı sıra et beninde de kalıcı sonuçlara incir sütü ile ulaşılabilir. Et beninden şikayetçi olan kişiler incir sütü kullanarak kalıcı çözümlere ulaşabilirler.
  • Topuk çatlaklarına iyi gelen incir sütü, bu gibi topuk çatlakları giderme konusunda da doğal bir yöntem olarak giderilebilir. Topuk çatlakları genellikle yaz aylarında meydana gelir. İncir sütü kullanarak, bu sayede topuğunuzda meydana gelmiş çatlakları yumuşatır ve düzenler. Bu sayede incir sütü ile tamamen sağlıklı ve bakımlı ayaklara sahip olursunuz. Topuk çatlaklarında etkili ve doğal bir yöntem olarak incir sütü kullanılır.
  • Cilt lekeleriniz için sizlere faydalı gelecek incir sütünü mutlaka denemelisiniz. Cilt lekeleri her kişinin muhakkak sorun ettiği olaylardan birisidir. Sağlık sorunu olarak hiçbir şekilde sorun yaratmayacak cilt lekeleri, sadece görünüş olarak sizlere etkilemektedir. İncir sütü işte bu noktada sizlere tamamen doğal bir çözüm yöntemi sunar. Bu lekeler genellikle güneş yanığından meydana gelmektedir. İncir sütü hiçbir şekilde kimyasal içermez. Cildinizi yeniler ve canlandırır. Bu sayede de cilt lekelerinizin kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Mucizevi bir etki yaratan incir sütü cilt hücrelerinizin yenilmesinde etkili çözüm sunar.
  • Böcek sokmalarına da iyi gelen incir sütü, tamamen doğal ve etkileyici bir çözümdür. Çektiğiniz acıyı bir tık daha incir sütü ile azaltabilirsiniz.
  • İncir sütünün yüksek oranda da mikrop öldürücü özelliği bulunmaktadır. Özellikle kulak içerisinde meydana gelen yara ve mikropların tedavisinde etkili ve olumlu sonuçlara yol açmaktadır. Çok eskilerden bu zamana dayanan kulak içerisinde oluşan yaraların tedavisi doğal bir yöntem olarak incir sütünden yapılmaktadır. Sadece bir damla incir sütü ile kulakta oluşan yaraları iyileştirebilirsiniz. Tabi kii bunun öncesinde doktora gitmek daha iyi bir çözüm olabilmektedir.
  • Egzama, tedavisine iyi gelen incir sütü, iyileşmesi uzun ve güç olan bir süreçtir. Egzama özellikle çok fazla kaşıntıya yol açabilir. İncir sütü ile şiddetli bir şekilde olan kaşıntınıza çare olabilirsiniz. Düzenli bir şekilde kullanırsanız kaşıntılarınıza çok iyi gelebilir.
  • Saç sağlığınıza da iyi gelecek incir sütü, saçlarınızın daha kuvvetli olmasına olanaklar sağlar. Saçlarınızı besler ve dökülmesini önler. Bu sayede saçlarınız daha hacimli ve canlı bir hal alır. İçinde bulunan mineraller sayesinde saçlarınız daha iyi bir hacime bürünecek.
  • Yüzde oluşan farklı renk tonu eşitsizlikleriniz için incir sütü kullanabilirsiniz. İncir sütü cilt tonunuzu genellikle eşitlemektedir. Bu sayede cildiniz daha parlak ve sağlıklı bir hal alır. Hassas olan cilde sahip olanların daha dikkatli bir şekilde kullanması gerekmektedir.

İncir sütü ne işe yarar ?

İncir sütü ne işe yarar ? diye sorular yönelttiğinizin farkındayız. İncir sütü aslında hayatınız bir çok noktasında size farklı yararlar sunmaktadır. İncir sütünü dilerseniz cildinizde, dilerseniz saçınızda kullanabilirsiniz. Bunlar sadece verdiğim iki örnekten birisi. Yukarıda ki başlıkta da bahsettiğim üzere incir sütünüzü her şekilde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Üstelik incir sütünün sadece 1 – 2 damlası bile sizlere fayda sağlayacaktır. Zaten incir sütü çok zor elde edilen bir süt çeşididir. İncir sütünün en etkili şekilde kullanıldığı yöntem siğil ve cilt lekeleridir. Bu yöntem doğrultusunda sıkça incir sütü kullanılmaktadır. Yıllardır kullanılan incir sütü tamamen doğal ve sağlıklı bir yöntemdir. Hiçbir şekilde kimyasal bulundurmamaktadır. Bu nedenle vücuda herhangi bir zararı yoktur.

İncir sütü alerjisi

İncir sütü alerjisi olan kişinin genellikle incire de alerjisi bulunmaktadır. İncir sütü küçük büyük fark etmez. Herkeste hemen bir etki gösterebilir. Alerjiye meyilli bir bünyeniz var ise hemen vücudunuz bir tepki gösterebilir. Normalde incir sütü çok faydalı ve yararlı bir üründür. Eğer incir sütüne alerjiniz var ise vücudunuzda kızarlık, kaşıntı, döküntü, kabartı gibi tepkimeler ortaya çıkabilir. Bu tepkimeler kişiden kişiye göre değişmektedir.

Sponsorlu Reklam

Bu yaygın bir şekilde görülen tepkimelerin yanı sıra ağızda, boğazda yanma, karıncalanma, boğazda ve dilde ve şişmeler meydana gelebilir. Bu alerji seviyesi yüksek olan kişilerde gözlemlenen tepkimelidir. Bu tepkimelerin görüldüğü vatandaşlar hemen doktora götürülmelidir. Aksi taktirde ölümle sonuçlanabilir.

Alerjilerin birbiriyle de bağlantısı olabilir. Örneğin incir alerjisi olan bir kişinin , yumurtaya, süte, badem gibi besinlere de alerjisi olabilir. Bu nedenle kişi hangi besine alerjisi olduğunu öğrenmesi için kesinlikle kan testi yaptırması gerekmektedir. Genç kişilerin yanı sıra küçük bebeklerde daha dikkatli olunması gerekmektedir. Bebekler katı gıdaya başlamadan önce alerjisi var mı yok mu öğrenilmesi gerekmektedir. Bu onlar için daha sağlıklı olacaktır. Bebeklerde alerji bulunma ihtimali daha yüksektir.

Eğer incir sütüne alerjiniz var ise incir sütü temas edildiği noktada kızarma, yanma ve şişlik gibi belirtiler meydana gelir. Ağrının ya da acının olması da muhtemel bir ihtimaldir. İncir sütüne alerjisi olan insanların incirden kesinlikle uzak durması gerekmektedir. Temas halinde bile alerjik tepki verebilirsiniz.

İncir sütü egzamaya iyi gelir mi ?

Çoğu insanda görülebilen egzama, bir çeşit deri rahatsızlığıdır. Egzama son zamanlarda çok fazla şekilde görülen bir hastalık çeşididir. Peki incir sütü egzamaya iyi gelir mi ? İncir sütü diğer cilt rahatsızlıklarına iyi geldiği gibi egzamaya da iyi gelmektedir. Egzamaya nasıl iyi geldiğini tabii ki merak ediyorsunuz. Egzama kaşıntılarını iyi gelen incir sütü, kaşıntılarınızı daha aza indirger. İncir sütü egzamaya iyi gelse de çok fazla kullanılmaması gerekmektedir. Çok fazla kullanımda zararlı olabilir. Bunun yanı sıra tamamen doğal bir iyileştirme yöntemdir.

Siğil için incir sütü nasıl kullanılır ?

İncir sütünün siğil için de kullanıldığı bilinmektedir. Yıllardır incir sütü doğal bir yöntem olarak siğil olarak kullanılmaktadır. Peki siğil için incir sütü nasıl kullanılır ? Siğil adına kullanılan incir sütünü 1 – 2 damla siğilin üzerine kullanılarak tedavi edilir. Belirli zaman aralıklarında kullanılmasında fayda vardır. Bu sayede doğal yöntem olan incir sütü aracılığıyla siğiliniz geçmesine yardımcı olacaktır.

Sponsorlu Reklam

İncir sütü içilir mi ?

Peki incir sütü kullanımı nasıl gerçekleşir ? İncir sütü içilir mi ? dilerseniz incir sütünü içebilirsiniz. Çünkü incir sütünün görülen herhangi bir zararı yoktur. Doğal olan incir sütü, olgunlaşmış incir meyvesinin altında ki beyaz sıvıdır. Bu nedenle herhangi bir zarar gözlemlenmemiştir. Bunun yanı sıra genellikle cilde sürülerek incir sütü kullanılır.

İncir sütü kullananlar

İncir sütü kullananlar bu sütün oldukça faydasını görmüştür. Herhangi bir zararı gözlemlenmemiştir. Doğal olduğu için herhangi bir zararı yoktur. İçerisinde herhangi bir kimyasal içermez. Tamamen doğal yöntemlerle elde edilir. Dilerseniz evinizde kendiniz de incir sütünü yapabilirsiniz. Çok basit ve pratiktir.

Sponsorlu Reklam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat