Sponsorlu Reklam

İpek Kirpik Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Sponsorlu Reklam

İpek kirpik son dönemlerde çok popüler olan ve her yaş gurubundan kadınların yaptırdığı uygulamalardan biridir. Kısa kirpiklere sahip olan kadınların, seyrek kirpikleri olan kadınların , takma kirpikleri artık kullanmak istemeyen ama uzun kirpiklerden de vazgeçemeyen kadınların ilk durağıdır ipek kirpikler. Çok uzun süreli kullanımları olmasa da yaklaşık 3 ay idare edebilen bu takma kirpikler ile mükemmel bakışlara sahip olabilmeniz mümkün. İpek kirpik hakkında bilinmeyenlerin ve kafanıza takılan tüm soruların cevaplarının bulunduğu yazımızı incelemeden sakın ipek kirpik yaptırmayın. Avantajlarını ve dezavantajlarını yan yana koyup gerçekten istiyor musunuz kararınızı verin. İpek Kirpik fiyatı, ipek kirpik zararlı mı, ipek kirpik nasıl çıkarılır evde gibi bir çok sorunun cevapları için yazıyı dikkatle okuyun.

İlginizi Çekebilir:https://drkadinca.com/guzellik/kirpik-lifting-nedir-ipek-kirpik-ile-kirpik-lifting-arasindaki-fark/

Sponsorlu Reklam

İpek Kirpik Nedir?

İpek kirpik uygulaması tabiri caiz ise uzun süre giden takma kirpiklerdir. Satın aldığınız ve sadece bir kez kullanabildiğiniz ağır kirpiklerin yerine, daha hafif ve mevcut kirpiklerinizi yormayacak olan takma kirpikler kullanılıyor. Kiripklerinizin üstüne, yanına veya yakınını yapıştırılan bu hafif mi hafif takma kirpikler sabah kalktığınızda da gözünüzde oluyor, duş aldıktan sonra da gözünüzde kalıyor.

İpek Kirpik Uygulaması

İpek kirpik uygulaması çok uzun süren bir işlem değildir. Güzellik uzmanı tarafından yapılan bu uygulamada ilk olarak kirpik tercihiniz öğrenilir. Doğal görünümlü sık kirpikler mi istersiniz yoksa volümlü uzun kirpikler mi? Bu tamamen sizin seçiminiz. Kendi kirpikleriniz gibi durmasını istiyorsanız daha az sayıda ve daha kısa kirpik parçaları kullanılıyor. Kirpiklerinizin sağına, soluna, üstüne ve altına bir çok kirpik parçası yapıştırılıyor. Tek tek yapıştırılan kirpikler biraz zaman aldığından dolayı işlem süresi bir saati hatta bir buçuk saati buluyor. İşlem sırasında gözlerinizi açmamanız, açmanız durumunda yapışkandan dolayı bir miktar gözlerinizin yanacağı bilgisi veriliyor. İşlemden sonra ise rüzgarla pek temas etmemesi, bir gün su ile temas etmemesi isteniyor. İpek kirpiği yaptırdıktan bir hafta sonra dökülmeleriniz olacaktır. İlk dökülmeler sonrasında tekrardan gidip dökülenlerin yerine kirpik yapıştırtmanız gerekir.

Sponsorlu Reklam

İpek Kirpik Kalıcılığı Ne Kadar

İpek kirpik kalıcılığı uygulayan kişiye ve en çok da kullanıcıya bağlıdır. Uygulamanın gerçekten bu işi bilen kişiler tarafından yapılması birinci şarttır. Kullanıcının da dikkat etmesi gereken kurallar vardır. Bu kurallara uyulduğu taktirde ipek kirpik kullanım süresi 3 ile 6 ay arasındadır. Dikkat edilmez ise 2 hafta içinde dökülmeler başlayacak ve ipek kirpikler en fazla bir ay dayanacaktır.

İpek Kirpikte Dikkat Edilmesi Gerekenler

İpek kirpik çok hafif ve çok hassas ürünlerdir. Sadece bir yapışkan ile onlarca kirpiğin hareketli göz kapaklarınızda kalması durumunu düşünürsek bekli kalıcılığının çok uzun süre olmayacağını düşünebiliriz. Bir çok sebebe bağlı olan ipek kirpik kalıcılığını arttırmak da kullanıcının elinde aslında. İpek kirpik kullanımı sırasında dikkat etmemiz gereken birkaç kuralı var. Bu kuralları uygularsak uzun süre kullanabiliriz. İşte o kurallar;

-İpek kirpik yapıldıktan sonra bir gün boyunca kirpiklere su değmemesi gerekiyor

-İpek kirpik varken kipriklerle çok oynamamamız gerekiyor

Sponsorlu Reklam

-İpek kirpiği olan kadınların gün içerisinde ve yatarken kirpiklerini kuru bir rimel fırçası ile taramalılar

-İpek kirpiğin yapışkanı sıcak su deyince eriyebilir ve düzenli olarak takılan kirpiklerin kökleri birbirine yapışabilir. Bu nedenle çok sıcak su ile duş almamanız gerekiyor. Sıcak sudan vazgeçemeyenler için ise duş sırasında deniz gözlüğü kullanmaları öneriliyor.

-İpek kirpik rüzgara karşı çok hassastır. Çok rüzgarlı havalarda gözlük kullanımı şart.

Sponsorlu Reklam

İpek Kirpik Nasıl Çıkarılır?

İpek kirpik çıkarılırken kirpiklerinize zara vermemesi için öncelikle yapışkanın sökülmesi sağlanır. Kirpiklerinize uygulanana bir solüsyor sayesinde yapışkanlar sökülür ve yavaş yavaş ipek kirpikler rimel fırçası yardımı ile çıkarılır. Bu işlem sırasında kesinlikle çekme hareketi yapılmaz. Kirpiklerini evde o çıkarıcı solüsyon olmadan çıkarmanız mümkün değildir. Denemeniz halinde kirpikleriniz çekme hareketine çok fazla dayanamayacak ve dökülecektir.

İpek Kirpik Zararları

İpek kirpikler tamamen zararsız ürünlerdir. İpek kirpiği yapıştırmak için kullanılan yapışkanın zararları vardır sadece. Bu yapışkanlar kendi kirpiğiniz ile de temas ettiği için çekmeniz durumunda mevcut kirpiğiniz de dökülebilir. Çok hassas kirpikleriniz var ise yapışkandan etkilenip bir miktar dökülebilir. Sıcak su ile yüzünüzü yıkarsanız bu yapışkan eriyip gözünüze kaçabilir.

İpek Kirpik Fiyatları

İpek kirpiklerin fiyatları uygulama yerine ve seçtiğiniz kirpiğin yoğunluğuna göre değişebilir. Genel olarak ipek kirpik fiyatı 350 tl dir.

İpek Kirpik Yaptıranlar

İpek kirpik yaptırmadan öne mutlaka kullanıcı yorumlarına bakınız.

Kullanıcı Diyor Ki: Çok yoğun olmayan açık renkte kirpiklerim olduğundan ipek kirpik yaptırmaya karar verdim ve geçen ay yaptırdım. Yaptırdıktan sonra tüm rimelleri çöpe attım. O kadar mükemmel kirpiklerim var ki şuan verdiğim para helal olsun diyor ve herkese tavsiye ediyorum.

Kullanıcı Diyor Ki: İpek kirpiği yaptırdıktan iki hafta sonra kirpikler birbirine yapıştı ve çıktı. Yapışkandan dolayı çıkan kirpikler düşmedi ve sürekli göz kapağıma battı, çok rahatsız oldum. Sadece iki hafta kullanabildim ipek kirpikleri.

Kullanıcı Diyor Ki: Çok vasat olmasa da güzel sayılamayacak kirpiklerim vardı. Muhteşem kirpikler için güzellik merkezindeki uzmanım önermişti bu uygulamayı. Yaptırdıktan bir hafta sonra dökülenleri taktırmak için gittim ve gidiş o gidiş. 2 aydır tek bir kirpik bile dökülmedi. Bana kalıcılığına üç ay demişlerdi ama sanırım ben 6 ay kullanırım bunları.

Kullanıcı Diyor Ki:Sıcak su ile banyo yapıyorsanız kesinlikle yaptırmayın. Banyoda tüm yapışkan gözüme girdi ve gözlerim bir haftadır kızarık. Tabii yapışkanlar çıkınca bir de kirpikler de çıktı. Tamamen kirpiklerden kurtulmak için bir de güzellik merkezine tekrardan 100 lira para verdim. Yani 400 tl gitti sadece bir haftalık heves için. Tavsiye etmiyorum.

İpek kirpik hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap bulduğunuz yazımızı incelediniz. Siz de ipek kirpik yaptırmak istiyorsanız veya ipek kirpik yaptırdıysanız tecrübelerinizi bizimle paylaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat