Sponsorlu Reklam

Kirpik Lifting Nedir? İpek Kirpik İle Kirpik Lifting Arasındaki Fark

Sponsorlu Reklam

Kirpiklerim inatçı asla şekil almıyor, gözlerimin üzerine düşüyor mu diyorsunuz? Hayalinizde hep kıvrık ve uzun kirpiklere sahip olmak mı var? Uyguladığınız pahalı maskaralar ile kıvrık ve uzun kirpiklere sahip olabilirsiniz ama sadece bir gün. Gece yatarken göz makyajınızı sildiğinizde eski kısa ve düz kirpikleriniz ortaya çıkıverir. Çok can sıkıcı olan bu durumu sabah uykudan kalktığınız zaman da yaşıyorsunuz. Sabah yataktan kalkınca yüzünüzü yıkarken uzun ve kıvrık kirpikler görmek istiyorsanız bu yazımızı dikkatlice okuyun.

Kirpiklerinizi uzatma ve kıvratma için yaptırabileceğiniz ilk işlemlerden biri ipek kirpik ve kirpik liftingdir. Tabii bir de takma kirpikler var. Kuaförlerde taktırdığımız, bujiterilerden aldığımız takma kirpikler ile uzun ve kaba kirpiklere sahip olacaksınız ama bu da tıpkı maskaralar gibi sadece bir günlük.

Sponsorlu Reklam

İpek Kirpik Nedir?

Kirpiklerinizi uzatmak için kullanacağınız bu yöntemi güzellik merkezlerinde ve özel medical kliniklerde yaptırabilirsiniz. Kirpiklerinizin üzerine ve yanlarına özel bir solüsyon ile takma kirpikler yapıştırılıyor. Tek tek yapıştırılan bu kirpiklerin sayısı kendi kirpiklerinizden bir miktar fazla olduğundan kendi kısa kirpikleriniz bu uzun ipek gibi olan kirpikler arasında görünmeyecektir. Kendi kirpiklerinizden daha hafif olan bu kirpikleri taktırdığınızda ilk bir ağırlık hissedebilirsiniz ama bu kirpikler bujiteriden aldığınız akrilik kirpiklere oranla çok çok hafif olduğundan alışma sürecinden sonra kendi kirpikleriniz gibi hissedersiniz ve ağırlık hissiniz yok olur.

Sponsorlu Reklam

Kirpik Lifting Nedir?

Annelerimizin 80 lerde kullandığı kirpik şekillendirici aletlerin yapmaya çalıştığı işlemi 2000 li yıllarda kirpik lifting ile yapılmaya başlandı. Tamamen kendi doğal kirpikleriniz ile yapılan bu işlemde özel solüsyonlar kullanılıyor ve bunlarla kirpiklerinizin birbirine yapıştırılması sağlanıyor. Yapışan kirpikler birbirinden destek alarak kaldırılıyor ve daha uzun ve kirpiklerinizin dik görünmesi sağlanıyor. Bu işlem herkese yapılabilir ve işlemden önce özel bir uygulama gerekmez. Yarım saat içinde yapılan bu işlemi yaptırmadan önce sadece kendi isteğinize bağlı olarak kirpik serumu kullanabilirsiniz. Serum ile beslenen kirpikleriniz daha sağlıklı ve uzun olduktan sonra sıra şekillendirme aşamasında. İşlemden önce estetisyeniniz sizin için tasarladığı kirpik şekillerini göstererek nasıl bir kirpik istediğinizi soracaktır. Kirpiklerinizin kaşlarınıza doğru uzamasını mı yoksa dışarıya doğru kıvrılmasını mı istersiniz? Bu sizin seçiminiz. Kirpik lifting den sonra rimel kullanmak isteyip istemediğinizi de estetisyeninize bildirirseniz sizin için en uygun olan modeli daha kolay seçebilirsiniz.

Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?

İşlemden önce birkaç hafta kirpik serumu kullanmanız önerilir. Öncelikle kirpikleriniz temizlenerek işe başlanır. Kirpik lifting işlemi sadece üst kirpiklerinize yapılacağından alt ve üst kirpikler birbirinden ayrılır. Silikon bir kalkan ile üst kirpikleriniz sıkıştırılır. Bu arada alt kirpikleriniz de bir bant ile cildinize yapıştırılır ve güzellik uzmanınızın sadece üst kirpiklerinize odaklanması sağlanır. Silikon kalkan üzerine kıvrıltılan kirpikleriniz bir solüsyon ile ıslatılır. Bu solüsyon krpiklerinizi uyararak şeklini değiştirebilmek için kullanılan bir perma çözücüsüdür. Kirpikleriniz bu solüsyonla birlikte 12 dakika bekletilir. Bekleme süresi kişiden kişiye göre değişebilir. Eğer saçlarınızı kıvırmakta zorlanıyorsanız onlara hemen şekil aldıramıyorsanız bunu güzellik uzmanınıza da bildirin. Sizin bekleme süreniz 12 dakikadan fazla olabilir. Saçlarınız kıvrılmıyorsa kirpikleriniz de zor kıvrılacaktır. Bekleme süresi dolduktan sonra ikinci bir solüsyon uygulanacaktır. Bu solüsyon da kirpiklerinizi sertleştirecek, kirpik bağlarınızı yeniden yapılandıracak ve kirpiklerinizin o şekilde kilitlenmesini sağlayacaktır. Gözlerinizi kapatıp dinlendiğiniz süre sonunda mükemmel kıvrık kirpiklere sahip olacaksınız.

Kirpik Lifting Sonrası Bakım

Kirpik lifting işleminden sonra ilk 24 saat çok önemlidir. 24 saat sonra kirpiklerinizi istediğiniz gibi kullanmakta özgürsünüz. Rimel veya göz makyajı kullanmak isterseniz çekinmeden kullanabilirsiniz. Ayrıca ilk 24 saat içerisinde solüsyonun etkisinin gitmemesi için gözlerinizi yıkamayın, her türlü nemden ve makyajdan uzak tutun kirpikleriniz. Kirpik lifting işlemi sırasında kirpiklerinizin renk tonunu da değiştirebilirsiniz. Açık renkli kirpiklere sahipseniz işlem sonrası kirpiklerinizi boyamanıza bile gerek kalmaz bu şekilde. Kirpik liftingden sonra çok bakım yapmanız gerekmiyor. Sadece kirpiklerin beslenmesi için hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Onun dışında yapmanız gereken hiçbir şey yok. Ne şekilde yattığınız, makyajınız veya yüzünüzü yıkamanızın hiçbir sakıncası yok.

Sponsorlu Reklam

Kirpik Lifting İşlemi Ne Kadar Sürer?

Kirpik liftin işlemi yarım saat ile bir saat arasında yapılan bir işlemdir. Kirpiğimizin şekillenme hızına göre bu süre değişebilir.

Kirpik Lifting Fiyatı

Kirpik lifting işlemi çok uzun ve kompleks bir işlem değildir. Bu işlemin uzman ellerde ve kaliteli malzemeler ile yapılmasına bağlı olarak fiyat bir miktar artabilir. Kirpik lifting işlemi fiyatı 200 tl ile 500 tl arasında değişiyor.

Sponsorlu Reklam

Kirpik Lifting Zararlı Mı

Kirpik lifting kendi doğal kirpikleriniz üzerine uygulanan solüsyonlar ile kirpiklerinize şekil verilmesi işlemidir. Bu işlemin hiçbir zararı yoktur. Sadece merdiven altı kliniklerde bu solüsyon biraz ucuz ve kalitesiz olabilir. Kirpik lifting uygulaması yapılan yerdeki kullanılan solüsyonunuz kaliteli ise kirpiklerinize hiçbir zararı olmayacaktır. İşlem sırasında gözlerinizi açarsanız solüsyonun kaçmasına bağlı olarak bir miktar yanma hissedebilirsiniz.

Kirpik Lifting Ne Kadar Dayanır

Kirpik lifting işleminin dayanması kişiye bağlı olarak değişiyor. Bu işlemden sonra uzayan kirpikleriniz aşağı doğru eğimli olacaktır ve lifting işleminin tekrarlanması gerekmektedir. Kirpik döngünüze bağlı değişen kirpi lifting dayanıklılık süresi genel olarak 8 haftadır.

İpek Kirpik Ve Kirpik Lifting Arasındaki Farklar

-İpek kirpik işleminde kirpiklerinize ekstra kıllar yerleştirilir ve bu şekilde uzaması sağlanır

-Kirpik lifting işleminde ekstra uzun kıllar kullanmanıza gerek yok, Doğal kirpikleriniz üzerine işlem yapılıyor.

-İpek kirpik işleminde bir miktar ağırlık hissedebilirsiniz.

-Kirpik lifting işleminde ağırlık bir yana kirpiklerinizin daha hafif olduğunu hissedeceksiniz.

-İpek kirpik doğal kirpiklerinizin üzerine yapıştırıldığı zaman kirpiklerinize ağırlık yapar ve bir süre sonra kirpikleriniz bu ağırlığa dayanamayıp düşebilir.

-Kirpik lifting işleminde kullanılan solüsyon kalitesiz değilse kirpikleriniz dökülmez aksine daha da güçlenerek uzar.

-İpek kirpik işlemi kompleks bir işlemdir ve güzellik uzmanının uzmanlığına bağlı olarak kullanım süresi değişebilir.

-Kirpik lifting işleminin dayanıklılığı doğal kirpiklerinizin kıvrılma derecesine göre değişir.

-İpek kirpiklere rimel kullanımı çok önerilmez

-Kirpik lifting işleminde her türlü göz makyajını uygulayabilirsiniz.

-İpek kirpiğiniz var ise yatma şeklinize bile çok dikkat etmeniz gerekiyor, kirpikleriniz yatma şeklinize göre düşebilir. Sık sık taramanız ve sıcak su ile duş almamanız gerekiyor.

-Kirpik liftingten sonra istediğiniz gibi yatabilirsiniz.

İpek kirpik fiyatı 300 ile 700 arasında değişiyor

-Kirpik lifting fiyatı nispeten daha uygundur. 150 tl ile 500 tl arasında değişiyor.

-İpek kirpiklerin kullanım süresi kullanım şeklinize göre 3- 4 hafta arasında değişiyor.

-Kirpik lifting işlemi sonrası kirpiklerinizin kıvrıklığı 8 haftaya kadar dayanabilir.

-İpek kirpikte kullanılan kirpiğin boyunu, şeklini ve hacmini kendiniz belirleyebilirsiniz. Ekstra hacimli ve uzun kirpiklere sahip olmak istiyorsanız ipek kirpik tüm beklentilerinizi karşılayacaktır.

-Kirpik lifting işleminde istediğiniz kadar hacim ve uzunluğu elde edemeyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat