Sponsorlu Reklam

Karamel Saç Renklerinin En Güzel Tonları

Sponsorlu Reklam

Kullanırken ve yaptırırken en hassas olan renk tonlarından biridir karamel. Bu mükemmel baştan çıkarıcı renk size yepyeni bir görünüş kazandırabilir. Koyu renklerle birlikte kullanıldığında mükemmel şekilde saçlarınızı vurguluyor. Çevrenizdeki herkesin ilk dikkatini çekecek alan saçlarınız oluyor. Bu yüzden nasıl bir karamel tonu düşündüğünüze iyi karar verin. Sizler için derlediğimiz bu yazımızda karamel tonlarının birçok seçeneği mevcut. Karamel tonlarını kullanmak istiyorsanız tek başına değil de başka koyu renklerin üzerine kullanabilirsiniz. Karamelin koyu renkleri patlatma özelliği var, saç renginize çok güzel vurgu yapar. Bu vurgu az veya çok olabilir bu sizin seçeceğiniz renk tonuna bağlıdır. Gerçekten zarif olmak istiyorsanız ve kendinizi kraliçe gibi hissetmek istiyorsanız en doğru karamel tonunu seçmelisiniz.

Aşağıda göstereceğimiz karamel tonları saç renginizi belirlemede size yardımcı olacaktır.
Saç renginiz aşırı koyu değil ise; orta kahverengi hatta sarı tabanlı ise karamel vurgular size yumuşak bir hava katacaktır. Dünya çapında ünlülerin en çok tercih ettiği saç renklerinden olan orta kahve üzerine karamel vurgular sadece ünlüler için değil herkes için mükemmel bir görünüm ortaya koyar. Bu mükemmel görüntüyü ortaya koyarken saç tipiniz veya saçınızın uzunluğu hiç önemli değil. Saç tabanınız ne olursa olsun karamel rengi sizi baştan yaratacak. Görüşünüzü değiştirmek için çok büyük değişiklikler yapmanıza da gerek yok. Saçlarınıza zarar vermeden ufak dokunuşlarla yaptırabileceğiniz bu ufak karamel vurgular size çok iyi gelecek.

Sponsorlu Reklam

En Güzel Karamel Saç Renkleri

Orta Kahverengi:

Bu görünüm karamel vurgularıyla birleştirilmiş orta boy ve orta kahverengi bir saç. Çarpıcı bir görünüm ancak çok büyük bir değişim değil. Büyük değişiklikler istemiyorum ufak dokunuşlar ile saçlarımda biraz farklılık istiyorum diyorsanız bu saç tam sizin tarzınız.

Ombre Görünümlü Karamel Vurgusu:

Yukarıda gösterdiğimiz resimdeki gibi taban orta kahverengi. Bu saça yapılan vurgular biraz daha belirgin ve ombre görünümünde. Saçın üst kısımları koyu karanlık renkteyken alt kısımları ise ılık karamel rengindedir.

Sponsorlu Reklam

Çok sıcak tonlar:

Saçlarınızın çok sıcak görünmesi için fazlasıyla karamel rengi bulunduran bu saç çok iddialı. Yeni ve bambaşka bir görünüme sahip olmak isteyenler bu saç rengini deneyebilirler.

Uzun Hatlı Karamel:

Baştan sona kadar uzun karamel hatları içeren bu görüntü yabancı ünlülerin en çok tercih ettiği modellerden… Karanlık tabanlı bu uzun karamel saçı elde etmek için saçlarınızın biraz yıpranması olası.

Sponsorlu Reklam

Güçlü Karamel:

Çok yoğun bir karamel var bu yüzden saçın temel rengini göremiyorsunuz. Çok büyük değişiklik istiyorsanız yoğun karamelden oluşmuş bu saç tarzını beğenebilirsiniz. Yüzünüzü aydınlatacak olan bu model ile yepyeni bir görüntüye sahip olacaksınız.

Ünlülerin Karameli:

Holywood tarafından çok tercih edilen modeldir bu yoğun karamel. Yine diğer resmimizdeki gibi tabanı görünmeyecek kadar çok karamel rengini barındıran modellerden biridir.

Sponsorlu Reklam

Daha Fazla Gölgeli:

Saçlarınızda renk geçişlerini çok belirgin istiyorsanız bu modeli düşünebilirsiniz. Kontrastın çok iyi ayarlandığı bu modelimizde bol bol karanlık bölgeler mevcut.

Birden Çok Karamel Tonlu Saçlar:

Saçlarınıza derinlik katmak istiyorsanız birden çok karamel tonunu saçlarınızda deneyebilirsiniz. Yoğun karamelden açık karamele kadar olan birçok tonu saçlarınıza uygulayarak bu çarpıcı görüntüyü elde edebilirsiniz.

Kırmızı Tonlarla Karamel:

Çarpıcı bir renk istiyorsanız ve bu konuda çok cesursanız bu saç rengini tercih edebilirsiniz. Kırmızının dikkat çekiciliğinin yanı sıra üzerine eklenen ekstra karamel renkleriyle yapılan vurgu, saç renginizin patlamasını sağlar.

Açık Karamel Vurgular:

Bu saç rengi saçlarınızın ve yüzünüzün aydınlanmasını sağlayacak boyutta açık bir saç rengi. Hatta o kadar açık ki neredeyse açık sarı görünümünde bir saç modeli. Karanlık bir tabana yapılınca çok hoş olmayacak bu saç rengini siz de uygularken taban renginizi de göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Yumuşak Tonlar:

Aşağıya doğru akarken karamel rengi tonunun değişeceği bir modeldir. Farklı karamel tonlarını barındıran bu modelin müptelası olacaksınız.

Güneş Görünümlü Stil:

Yukarıdan aşağıya doğru gidildikçe güneş görünümünün hissedildiği stildir. Bu saça yumuşak ve hafif görünümü vermek için saçların uç kısımlarına açık karamel renk tercih edilmiştir.

Mor Vurgular:

Farklı ve aykırı bir model arıyorsanız bu rengi tercih edebilirsiniz. Kranlık bir taban üzerine hem mor hem de karamel vurguların yapıldığı çarpıcı bir renk.

Yumuşak Karamel:

Bundan daha sıcak bir görünüm elde edemezsiniz. Karanlık bir taban var ama görüntüyü tamamen aydınlatan bir karamel tonu seçilmiş. Bu mükemmel görüntüyü elde etmek isteyeceksiniz.

İnce Karamel Vurgular:

Bu mükemmel ve zarif görüntüyü elde etmek için tabanın koyu renk olması lazım. Koyu tabanlı saç renginize ince uzun karamel vurguları ekleyerek bu zarif görüntüyü elde edebilirsiniz.

Çarpıcı Bordo:

Çarpıcı bir kaç rengi elde etmek için karamel kullanmanız şart. Düz bordo bir renk ile çekemeyeceğiniz dikkati karamel vurgularını ekleyerek çekebilir ve çarpıcı bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Kısa Saç Stili:

Kısa saça sahip kadınların istedikleri mükemmel görüntüyü elde etmeleri daha zordur. Hassas bir ayar gerektiren bu modeli de elde etmek için karanlık taban üzerine çok hafif karamel yansımaları eklenmiştir.

Model Görüntüsü Veren Saçlar:

Bir Victoria Secret modelinin yaptığı bu saçlara sahip olmak isterseniz bu modeli kuaförünüzden isteyiniz. Saçların ön kısımlarına boydan boya açık karamel renginin eklendiği bu modelde kendinizi yıldız gibi hissedebilirsiniz.

Tamamlayıcı Renkler:

Karamel vurgularının bir araya geldiği bu stil gerçekten çok tercih edilir. Bu stil ile yuvarlak yüz hatlara sahip olabilirsiniz.

Şaşırtıcı Gölgeler:

Bu iki zıt rengin bir araya geldiği modelde kontrast mükemmel. Bir tarafı açık diğer tarafı karanlık olan bu zıt renklerin birleşimini deneyerek mükemmel bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Derin Gölgeli Saçlar:

Tabanının çok koyu olduğu bu modelde karamel ile aydınlık sağlanmıştır. Taban rengi o kadar koyu ki neredeyse siyah bir renk. Bu koyu taban ile çok derin gölgeler elde edebiliyorsunuz. Göz kamaştırıcı bir kontrast.

Karanlık Ombre:

Vurgulanan parçaların bile karanlık olduğu bu görünümü elde etmek için çok uzun saçlara sahip olmanız gerekiyor. Sert görünüşü saçınızın alt kısmının komple karamel olması ile kırabilirsiniz ve görünümünüzü yumuşatabilirsiniz. Uzun saçlar ile kullanarak vurguyu arttırabilirsiniz kısa saçlarda vurgu azalacağı için istediğiniz gibi çarpıcı bir model elde edemezsiniz.

Kısa ve Hafif:

Bu görünüm oldukça sade ve hafif görünüyor. Tabanın görünmediği bu renk vurgu gibi değil de komple karamel rengine boyanmış hissi uyandırıyor.

Çikolata Kahveli Karamel:

Bu saç rengindeki vurgular saç rengini adeta patlatmış. Normal şartlarda karamel vurgular olmadan çok standart olan bu saç rengini vurgular ile olağan dışı bir saç haline getirebilirsiniz.

Ombre Görünümlü Bukleler:

Bukleler karamele çok yakışıyor! Yine bir ombre görünümlü karamel vurguların olduğu bu modeli çok seveceksiniz.

Taban vurgusu:

Ana renkten uzukta olmayan bu vurgular ile saçlarınızı tek renk boyanın sıradanlığından kurtarmış olacaksınız ve dikkat çekici bir özelliğe büründüreceksiniz.

Kalın Vurgulu Saçlar:

Bu renk kombinasyonu muhteşem! Rengin içinde birçok koyu ve açık renk var ve hepsi bir uyum içerisinde. Siz de vurguyu arttırmak istiyorsanız bu saç modelini deneyebilirsiniz.

Pırıltılı Parlak Renkler:

Temel renginizi çok koyu tutarak elde edebilirsiniz bu görüntüyü. Saçlarınıza ince ve ufak açık karamel vurguları ekleyerek mükemmel görüntüye sahip olabilirsiniz.

Sadece Uçları Vurgulanmış Model:

Bu kısa saç stilinde sadece uçlara karamel vurguları yapılmıştır. Dramatik bir görünüm değil. Herkesin yapabileceği hatta kuaföre bile gitmeye gerek kalmayacak olan bu model ile saçlarını için bir değişiklik elde etmiş olursunuz.

Komple Karamel:

Kullanılan karamelin dozunun fazlalığından dolayı saç tabanı görünmüyor ve saçlarınızı komple karamele boyamış gibi görünüyorsunuz. Karamel vurguların kalın ve büyük olması ile ortaya çıkan bu görüntü size bambaşka bir tarz sağlayacak.

Sonuç olarak saçlarınıza ufak dokunuşlarla ve çok yıpratmadan yapabileceğiniz büyük değişimler için karamel vurguları tercih edebilirsiniz. Birçok farklı renk tonu ile saçlarınızı yıpratmadan yepyeni bir saça sahip olabilirsiniz. Doğal saç rengine bir değişiklik yapmadan bambaşka bir görünüme sahip olmak isteyenlere karamel tonlarını öneriyoruz. Bazen saç uçlarına bazen de saç dibinden başlayarak uygulayabileceğiniz bu karamel renk tonlarını çok seveceksiniz. Dünyaca ünlü yabancı modeller tarafından da kullanılan karamel vurgulu saç rengi ile çok doğal görüneceksiniz.

  • altın karamel saç rengi
  • koyu karamel saç rengi
  • bakır karamel saç rengi
  • küllü karamel saç rengi
  • çikolata karamel saç rengi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapat